Lidl

Chcete v Litoměřicích další supermarket

Ano
19
38%
Ne
22
44%
Je mi to jedno
9
18%
 
Celkem hlasů : 50

Lidl

Příspěvekod Vladislav Liška » 03 čer 2010 15:15

Dovolím si zprovoznit anketu o tom, zda chcete v Litoměřicích další supermarket a radnice tedy dobře dělá, když ho povoluje.
Kde jsou ti živnostníci s tradicí, za než se v minulém fóru bil v prsa pan radní Chovaneček, jak oni se zasloužili o to, že nic takového u nás nebude?
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Lidl

Příspěvekod Tomas.Marny » 03 čer 2010 15:53

Dobrý den,
nelze než souhlasit pane Liško, můj názor na naše živnostníky s tradicí je ten, že nepovolováním dalších nákupních center bránili předně sami sebe.
Můj náhled na věc je, že čím více marketů, tím větší nabídka a tím nižšší ceny, tedy měly by býti, ale v globálu se dá říct, že to platí, stačí se jen podívat na ceny Kaufu a Sparu, jsou v mnoha případech dosti odlišné a do toho vstupují markety další, stávající, takže vpuštění do tohoto ponikatelského prostředí další subjekt jen a pouze vítám.
Pro mně jako zákazníka je důležitá cena a nabízené služby, ne podpora živnostníka, který to má drahé, mnohdy prostory nevyhovující a nabízený sortiment omezený. Taková je doba, dnes je doba marketů, možná za čas dojde k obratu a budou v kurzu obchody menší.
Já podporuji vznik dalšího marketu jednoznačně.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Lidl

Příspěvekod Vladislav Liška » 03 čer 2010 16:12

Nevim nevim. Ktere prostredi je vice konkurencni? To, kde je deset malych zivnostniku a nebo jeden supermarket? Stavajici supermarkety zde si moc nekonkuruji, kazdy ma jinou cilovku. Osobne jsem obecne proti supermarketum, treba uz jen proto, ze vytlacuji zivot z center, nakupovani tam je odosobneno, kultura nakupovani je o nicem, tlak na dodavatele i zamestnance je enormni. Ano, to vsechno dokaze stlacit cenu dolu. Bohuzel za cenu kvality zbozi a i za cenu nizsi zamestnanosti. Doporucuji jet se podivat na Melnik, ktery je mensi nez LTM, ale supermarketu tam je vic. Postupne vytlacili veskere male prodejny, stred mesta je uplne mrtvy, kvalitni potraviny se tam proste nikde koupit nedaji. A to nemluvim vubec o tom, jestli je konzumni zpusob zivota to prave orechove.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Lidl

Příspěvekod Petr » 03 čer 2010 17:38

Já vidím ony živnostníky, jak ve velkém skupují zboží v akci z Kauflandu a Penny, které obratem nabízejí za vyšší cenu ve svých podnicích a prodejnách (vyšší náklady ;) ). Tak o takovou konkurenci nestojím. Jsou výjimky - např. Potraviny pana O.Lachmana a snad někdo další, ale to je vše. Proto raději další supermarket. Taková Roudnice jich má snad dvojnásobek... Hezký den všem!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Lidl

Příspěvekod Milan » 03 čer 2010 18:24

Pokud bude stát v prostoru bývalého areálu Lineta na rohu ulic Kamýcká a 28. října, tak to jen vítám. Několik důvodů:
- areál Lineta je v katastrofálním stavu, je otázkou času než se stane terčem nájezdných sběračů kovů atd.,
- prašnost z tohoto prostroru určitě bude menší než nyní, kdy při větru, který vane směrem k sídlišti v ulici Seifertova, jsou shluky prachu až neuvěřitelné,
- mám to kousek :D
Argumenty, že se zvýší provoz automobilů v klidně čtvrti a tím i hluk - trochu zástupný problém tam, kde vede železniční trať a kde byly postaveny garáže místo zahrady. Myslím, že toto bude nejrychlejší cesta, jak celý areál Linety zkulturnit.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Lidl

Příspěvekod Vladislav Liška » 03 čer 2010 19:29

tak jasne, pokud to porovname s podnikateli ponekud jine narodnosti, kteri nakoupi v Kauflandu a pak levneji prodavaji u sebe (holt dph plati jen nekdo) tak tam by mi jejich konec take nevadil, naopak. Zas na druhou stranu nevim jestli je zrovna LIDL o tolik lepsi, navic to je brand stejneho majitele jako Kaufland, tak ty si urcite konkurovat nebudou. Ale musim uznat argument, ze na stavajici misto je to nakonec asi jen lepsi, nez soucasny stav. Akorat bydlet bych tam nechtel, zasobovani techto obchodu se nedeje pres den, kdy vetsina lidi uz nespi :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Lidl

Příspěvekod Tomas.Marny » 03 čer 2010 19:39

Vladislav Liška píše:Nevim nevim. Ktere prostredi je vice konkurencni? To, kde je deset malych zivnostniku a nebo jeden supermarket? Stavajici supermarkety zde si moc nekonkuruji, kazdy ma jinou cilovku. Osobne jsem obecne proti supermarketum, treba uz jen proto, ze vytlacuji zivot z center, nakupovani tam je odosobneno, kultura nakupovani je o nicem, tlak na dodavatele i zamestnance je enormni. Ano, to vsechno dokaze stlacit cenu dolu. Bohuzel za cenu kvality zbozi a i za cenu nizsi zamestnanosti. Doporucuji jet se podivat na Melnik, ktery je mensi nez LTM, ale supermarketu tam je vic. Postupne vytlacili veskere male prodejny, stred mesta je uplne mrtvy, kvalitni potraviny se tam proste nikde koupit nedaji. A to nemluvim vubec o tom, jestli je konzumni zpusob zivota to prave orechove.


Jak jsem psal výše, pro mně je kultura marketu podstatně vyšší než v krámku živnostníka, ten rozdíl je propastný, tedy dle mého, souhlasím s vámi, že vytlačují život z center, to je bez diskuse. Ale stavbu supermarketu v centru našeho města by snad nechtěl nikdo s ohledem na historii i kdyby vystavěli podzemní garáže, do centra takové obchodní celky asi opravdu nepatří, ale opět je to jen můj názor.
A další věc, jak tu kdosi psal, všímám si jak živnostníci berou supermarkety útokem a pak s patřičnou přirážkou prodávají ve svých obchodech dál, tak kde je potom výhoda nákupu u živnostníka pro mně coby zákazníka? Dle mého v ničem, nechci kupovat dráž to samé zboží, co se týče kvality různého zboží, v tom s vámi souhlasím, ale před tím neutečete, kupte si brambory v marketu z Polska a zapláčete, kupte si brambory zaručeně made in Polepy u živnostníka-překupníka a zapláčete taktéž, chuť, kvalita a schopnost přežít několik dní je taktéž na pováženou, takže já si dovolím tvrdit, že snížená kvalita potravin všeobecně je problém, je to dané asi dobou ve které žijeme, bohužel...
Pokud někde narazíte na jak píšete deset živnostníků po kupě, tak to jsou jedině Vietnamci s hadrama, nikdo jiný.
Mně osobně markety vyhovují, vyberu si co chci a sám, nejsem závislý na náladě prodávajícího a mnohdy jen podávajícího, protože úroveň některých je úžasná i když na druhé straně musím přiznat to také není občas echt.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Lidl

Příspěvekod Tomas.Marny » 03 čer 2010 19:41

Milan píše:Pokud bude stát v prostoru bývalého areálu Lineta na rohu ulic Kamýcká a 28. října, tak to jen vítám. Několik důvodů:
- areál Lineta je v katastrofálním stavu, je otázkou času než se stane terčem nájezdných sběračů kovů atd.,
- prašnost z tohoto prostroru určitě bude menší než nyní, kdy při větru, který vane směrem k sídlišti v ulici Seifertova, jsou shluky prachu až neuvěřitelné,
- mám to kousek :D
Argumenty, že se zvýší provoz automobilů v klidně čtvrti a tím i hluk - trochu zástupný problém tam, kde vede železniční trať a kde byly postaveny garáže místo zahrady. Myslím, že toto bude nejrychlejší cesta, jak celý areál Linety zkulturnit.

V této lokalitě budou stát byty a bude jich hned asi 65 už jsem četl nabídku developera a za lidovku :twisted: :twisted: :twisted:
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Lidl

Příspěvekod Milan » 03 čer 2010 20:49

Vladislav Liška píše:Akorat bydlet bych tam nechtel, zasobovani techto obchodu se nedeje pres den, kdy vetsina lidi uz nespi :)


Bydlím v této lokalitě již asi 23 let a když jsem si zvyknul na jízdu vlaků (což jsem po nastěhování zcela vyloučil a hledal jiné bydlení - marně :) ), tak nějaké zásobování myslím spolknu velmi rychle. Předpokládám, že hlučnost od zásobovacích automobilů bude zanedbatelná, pokud se to rozrazí nějakou zelení (mělo by tam být hodně zeleně podle plánu investora).
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Lidl

Příspěvekod Targi » 04 čer 2010 13:24

Ten byt si můžete vybrat tady :-) http://www.byty-litomerice.cz/cz/
Targi
 
Příspěvky: 12
Registrován: 21 kvě 2010 13:00

Re: Lidl

Příspěvekod viaverde » 29 čer 2010 22:46

Jsem proti stavění jakéhokoliv marketu ve městě obecně. Supermarket má být mimo město, podobně jako je tomu například ve Francii. Takže další už ne. Opravdu mi stačí obchody ve městě a i do Kauflandu zavítám tak jednou za dva měsíce. V obchůdku si koupím zboží , které jsem opravdu chtěl koupit. V marketech nakonec utratíte stejně více, koupíte i to, co jste nechtěli. Narozdíl od jiných jsem spokojen se zbožím v místních obchodech (českých). Navštívil jsem několik Lídlů, ale bohužel, málokdy jsem si vybral. Mluvím teď hlavně o ovoci a zelenině (zkušenosti z Lovosic).
Mimochodem jako obchodní cestující cestuji po městech českých a obyvatelé města Litoměříce mohou být rádi, že mají takové krásné a čerstvé zboží a bohatý výběr jako je na místní tržnici. Ale možná si toho už nevaží a neuvědomují si, co práce živnostníka obnáší.
viaverde
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 čer 2010 22:26

Re: Lidl

Příspěvekod Milan » 30 čer 2010 10:04

Je to otázka zvyku. Já zase v malých obchodech ve městě nenakupuji vůbec - marně vzpomínám, kdy jsem kupoval ovoce a zeleninu na tržnici. Není to tím, že si nevážím práce živnostníků, taky se živím sám a vím co to obnáší. Jednoduše je pro mě mnohem přijatelnější dělat nákupy v marketu (supermarketu). Mám několik důvodů. Mohu zde zaparkovat, vše na jednom místě, kvalita potravin přiměřená, ceny přiměřené. Zkuste zaparkovat u tržnice a chtít si koupit 10 kg brambor, 1 kg rajčat, ... dále potřebuji chleba, rohlíky, nějakej párek, ... dětem znrzku a čokoládičky, jogurty. Jinak mléko kupuji jedině v Albertu v automatu ;) . Výsledek - jednoznačný (pro mě) - jedu do Kauflandu ;) , živnostník neživnostník. A když opravdu chci, koupím jen to, co jsem koupit chtěl, nic víc. Možná i auto bych oželel, ale až bude Lidl v prostoru bývalé Linety, to mám kousek :D .

Pěkný den.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Lidl

Příspěvekod wiki » 30 čer 2010 17:13

Jsem odjinud a tak mohu poskytnout srovnání společnosti LIDL s ostatními supervelkomegařetězci :D
Pokud trochu zaserfujete, zjistíte, že LIDL poněkolikáte získal ocenění obchodníka roku. Jen tak naokraj. Když se objevil v našem městě, moc důvěry jsem v tuto společnost neměl (měli jsme už zavedený Interspar, Kaufland, Penny Market, ...), jenže jak šel čas, přišlo zjištění, že v této společnosti se to dělá malinko jinak.
1/ Zelenina nebývá (jako u Kauflandu) 2. jakosti.
2/ Před koncem prodejní doby se pravidelně zlevňuje neprodané maso, i když má trvanlivost ještě celý další den.
3/ Zboží (většina) je o řád kvalitativně na vyšším stupni.
4/ Zboží nabízené v akcích skutečně je k dostání

Jistě, vše je závislé i na personálu, ale ruku na srdce: opravdu potřebujete kupovat co nejlevněji za každou cenu? A další poznámka nakonec: LIDL je jen větší samoobsluhou, nikoliv hypermarketem jako jsou GLOBUS a pod., přesto pokryje většinu požadavku na normální nákup po práci. Nedávno jsem v okolí lokality okolo 28. října procházel a tato končina není zrovna IN ve vybavenosti, takže si myslím, že okolní bydlící uvítají vznik prodejny. A ohledně automobilových starostí: s ohledem na skutečnost, že nejde o klasický hypermarket, nehrozí ucpávání ulic nájezdy aut. Koupěchtivý občan(ka) si zajede do Intersparu nebo do Kauflandu.
Uživatelský avatar
wiki
 
Příspěvky: 73
Registrován: 27 čer 2010 15:09
Bydliště: Česká Lípa

Re: Lidl

Příspěvekod Kludinka » 08 led 2011 09:05

Dobré jitro, dlouho bylo ticho na téma LIDL. Tak přidám pár poznatků:
Jednak se v našem městě viditelně protěžuje firmy pana Třešňáka z Teplic. To je opravdu zvláštní - stojí za stavbou Intersparu,Obi, teď se chystá na Lidl a pak na další dostavbu objektů u OBI. Nezlobte se vážení, ale mě to nějak smrdí.
Dále výběr místa pro nový supermarket je opravdu nevhodný, proč tyto markety nejsou stavěny na konci města, kde nikomu nebude vadit hluk z celkového provozu marketu(ať už je to hluk z aut a smrad z výfukových plynů nebo hluk od kompresorů).
Proč proboha chcete obtěžovat lidi bydlící v této lokalitě, kde má nový Lidl stát těmito faktory? To nestačí, že se do těchto míst navede doprava ze západního mostu? Za další mě udivuje, za jakých potajmu vedených jednání byl tento market schválen - nikde ani zmínka na jednání zastupitelstva či rady. To opravdu zavání korupcí
Jediné co připouštím, že v marketu bude zaměstnáno pár občanů z Litoměřic, ale jinak veškeré příjmy z tohoto objektu a následně daně půjdou vážení občané ne našemu městu na jeho další rozvoj, ale úplně jinam, a to mě tedy silně vadí. :x
Kludinka
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2011 08:53

Re: Lidl

Příspěvekod Petr » 08 led 2011 09:10

Víte jistě, že byl schválen?...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Lidl

Příspěvekod dotik » 08 led 2011 10:12

Pokud vím, tak to není nikde v centru, v územním plánu to předpokládám je již hodně dlouho jako plochat určená k podobným účelům, byly tam dokonce i stavebniny, takže se tam jezdilo náklaďákama...je to soukromý pozemek, kde město nemá žádný extra vliv...a pokud vím, tak když se stavěl Interspar, už tehdy Lidl uvažoval, že bude tam, ale 4.000Kč za m2 pozemku (pokud si dobře pamatuju) bylo na tehdejší (i dnešní) dobu asi docela dost...možná kdyby tehdy majitel pozemek nabídl rozumněji, nemusel by Lidl hledat tento prostor, který se jim tenkrát nelíbit a nechtěli ho...navíc v této části města není žádný podobný market a myslím, že mnoho obyvatel paneláků si rádo nakoupí levněji - čímž nechci nijak kritizovat malé obchody, ale realita je prostě taková, jaká je...i když se nám nemusí líbit...
dotik
 

Re: Lidl

Příspěvekod Vladislav Liška » 08 led 2011 11:25

Neřekl bych, že Lidl, Spar a podobé kolosy někoho protežují a nechají si od města diktovat kdo jim bude stavět. Co mám zkušenosti tak zrovna třeba OBI má výběrko připravené daleko daleko lépe než město - jde mu o vlastní peníze, kdežto městu jde o zisk někomu do kapsy a z jejich to nejde, tak co. Pan Třešňák, co já vím, vlastní nebo má vliv na velké množství pozemků nejen kolem Litoměřic, takže jeho vliv je tento, jak se k tomu dostal je věc jiná a muselo by se jít hodně do historie. Co se týče Lidlu, tak mám stejný názor jako Dotik, nelíbí se mi to, ale lidi to chtějí. Já si radši dojdu/dojedu dál a připlatím si za kvalitu než jíst podřadné věci. Pokud to tak udělají všichni, něco se změní, pokud ne, pak bohužel LIDLy budou :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Lidl

Příspěvekod Kludinka » 08 led 2011 12:21

Na úřední desce města je podaná žádost o územní řízení jako Komerční a bytové centrum Lineta, kde bude velkoplošná prodejna(LIDL) a pak v dalším objektu 2 prodejny a 36 bytů. Jinak dříve byl tento prostor ve starém územním plánu jako smíšené území, což bylo prodejna do 150m2 nebo polyfunkční objekty. Do nového územního plánu z roku 2009 byla změněn pouze regulativ a to prodejna do 1500m2. Tato změna proběhla v tichosti bez účasti veřejnosti, pouze za účasti paní vedoucí územního odboru a zastupitele, který byl k tomuto určen(nebudu jmenovat).
Kludinka
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2011 08:53

Re: Lidl

Příspěvekod Milan » 08 led 2011 14:05

Byla na to zpracovaná EIA a výsledky jsou zde http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?view=eia_cr&id=ULK616. Nemyslím si tedy, že to bude nějaký významný zásah do dotčeného prostoru. Ostatně jsem svůj názor psal již výše. Když zde ještě fungovala Lineta, v 6:00 zapnuli mašiny a opracovávali dřevo - to byla mňamka. A ten přírodní dřevitý prach, který se dostal snad všude, další mňamka.
Pokud jste zásadně proti řetezci Lidl, tak neobstojí žádný argument. Je však potřeba říci i ono "B". Jak s prostorem bývalé Linety naložit? Sportovní areál? Kdo ho zaplatí? Nebo něco jiného? Kdo investuje peníze? Je to složité. Já osobně jsem rád, že se tento prostor vyřeší a já se nebudu muset koukat na stávající stav.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Lidl

Příspěvekod elixdragon » 08 led 2011 14:23

Já jsem pro Lidl i v Litoměřicích, protože čím větší konkurence, tím lepší ceny budou a mimochodem jezdím do Roudnického lidlu pro prací prášek FORMIL a šampóny CIEN, pro drogerii značky W5 jak pro domácnost tak do auta. Kvalita a cena těchto výrobků je testem ohodnocena jako nejlepší výsledky testů byly zveřejněny v DTESTu. Mají tam celkem dobré akce, takže za mě LIDL ano.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Další

Zpět na Rozvoj města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron