Palachova ulice

Re: Palachova ulice

Příspěvekod LTM 1994 » 01 lis 2017 07:23

Na zastupitelstvu města to zaznělo ,že to snad i 3x předělávali :-D
Úředníci tam údajně choděj pořád řešit problémy kvůli tomu ,že to neuměj správně položit
LTM 1994
 
Příspěvky: 143
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Re: Palachova ulice

Příspěvekod vodomerka » 16 lis 2017 11:16

https://brno.idnes.cz/krivy-chodnik-sta ... -zpravy_vh

Taky šikmý chodník... Jsem zvědavý, kolik se na město obrátí zraněných lidí, že na té nenápadné šikmině uklouzlo, a chtějí finanční kompenzaci.
Filip Horák - člen Strany zelených ZO Litoměřice
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 478
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Palachova ulice

Příspěvekod stavitel » 16 lis 2017 22:27

Často chodím Palachovou ulicí. Vidím průběh rekonstrukce. Zajímaly mě názory lidí na fóru. Některé jsou relevantní, jiné méně, některé jsou nesmysly. A jelikož já mám jiný pohled, přihlásil jsem se, abych se podělil.
Můžeme diskutovat o náhledech na věc. Dlažba zámková (betonový lobing), nebo kamenná (opačné reakce žen s podpatky, nebo hlučnost na silnici). Zeleně více, fajn, pak se ozve druhá starna , že je málo parkovacích míst. Určitě by byla vhodná architektonická soutěž, jelikož Palachova ul je důležitá dominanta Litoměřic (už vidím názory, jak je to drahé...ano, kvalita je dražší). Atd atd...
Můj pohled je trochu praktický, koukám po stavbě.
Podkladní vrstva z kameniva - není zde čisté kamenivo, je zde jen tzv. odhlinění (fotečka se najde,to je to nejlevnější co lze koupit, plné zeminy, která vlhne a v mrazech se rozpíná), nezdá se mi , že by to mohlo projít v projektu. Odborná firma by tohle ani neměla dopustit...takže podstřelená cena?
Podloží navíc k tomu slabě únosné. V kombinaci se zásypem rýh sítí zeminou, kterou nikdy nezhutníte na 100%, zde pak hrozí sedání, zvlnění. Zkouška? - na vzorně připraveném místečku.
No a co trápí místní lidi podle reakcí v hospodě je určitě postup prací. Ze své praxe vím, že žádná rekonstrukce není bez problémů. Ale 2 měsíce probíhalo hlavně dláždění chodníků - 1 partička. Uzavřený úsek Tolstého-Turgeněvova celou dobu od srpna ležel ladem, nikdo zde ani nekopnul!! Dnes mohly být v pohodě položené podkladní vrstvy a pokračovat pokládka chodníků. Sítě jou zde dávno hotové. Do vánoc mohlo být hotovo, to by byli lidi spokojení.... Ale jak to vypadá, bude se takhle pokračovat dál. Tady by město mohlo tlačit mnohem více. Ale když povolí prodloužení o půl roku jednomu na jedné komunikaci na Miřejovické stráni, tak nemůže tlačit na termín na druhého.

Tak trochu optimismu na závěr. Místním se tu bude bydlet příjemně,doufám, že snad jim tu 20 let nikdo nekopne. Jsou horší místa, jako např velký kruhák na Kocandě. Tam ŘSD dodnes nepochopilo, že desítková dlažba se bude vždy vytrhávat při průjezdu kamionu (je to dáno jejími rozměry+spára) a při rekonstrukci se na to vykašlali. Až tam kostka vylítne a něco, nedej Bože někoho trefí, tam bude hůř. V Palachovce jde jen o peníze...
Tak hezké dny všem.
stavitel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 lis 2017 19:48

Re: Palachova ulice

Příspěvekod lupus » 20 lis 2017 17:17

V tom zemním osvětlení stromu, lavičky, případně pozadí uživatelů tohoto posezení se projevuje " osvícenost " zadavatelů této zbytečnosti.
Co na to v budoucnu Jerlín japonský ? Ach jo: "Takové nemalé tsunami lidské omezenosti !" A to se naše město chlubí jak šetří zeleň i elektřinu. Prostě jsme nejlepší v ochraně ŽP.
DSCN1032.JPG
lupus
 
Příspěvky: 141
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Palachova ulice

Příspěvekod gibush » 29 lis 2017 15:19

Tak by mě zajímalo, jestli je plánováno na křižovatce u Johannahofu zřídit pěší zónu. Chodci si to totiž zřejmě myslí a zhruba v 70% případů, co tudy jedu, si buď pomalým tempem korzují nebo mi lezou přímo před auto. No, prozatím můžu říct, že téměř každý průjezd Palachovkou je pln překvapení :)
gibush
 
Příspěvky: 2
Registrován: 07 dub 2017 11:45

Re: Palachova ulice

Příspěvekod ronyk » 29 lis 2017 18:37

Ona ta konstrukce křižovatky je jaksi celá podivná, asi mi ušel nějaký nový trend vydlážděných křižovatek zámkovou dlažbou, bez přechodů a obrubníků. Za to boční parkoviště vybavené hrubou zádlažbou ohrožující zdraví řidičů! Ale vysvětlení se nedočkáme, proč taky, jsme pouzí voliči, kteří nikoho nezajímají. Nějaká akce na hradě to nenahradí, sliby chyby.
ronyk
 
Příspěvky: 411
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Palachova ulice

Příspěvekod LTM 1994 » 29 lis 2017 20:52

Je to 30 cm vysoká vyhlídková terasa (vratka z cs betonu )
LTM 1994
 
Příspěvky: 143
Registrován: 02 úno 2017 16:36
Bydliště: Eastern Ltm

Předchozí

Zpět na Rozvoj města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků