Zajímavá kandidatura našich radních

bazar, inzeráty, témata úplně mimo, cokoliv vás napadne...

Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod Milan » 01 srp 2010 19:15

Dnes jsem narazil na zajímavé výsledky primárních voleb do podzimních komunálních voleb. Jednalo se o volbu lídra kandidátek VV. Zde jsou výsledky https://www.veciverejne.cz/vysledky-kom-voleb.php. Našel jsem si Litoměřice a celkem jsem byl překvapen, že jsem tam našel dva radní za stranu živnostníků pana Chovanečka a pana Tvrdíka (pokud to tedy není shoda jmen, v tomto případě se jmenovaným omlouvám). Znamená to tedy, že jejich strana již s nimi nepočítá, nebo, že nebude sestavovat vlastní kandidátku? Ani jeden neuspěl, tak uvidíme, kde se jejich jména objeví.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod Achab » 01 srp 2010 19:42

Chudak Kralik, od podzimu je mestska policie bez prace a zacne tady slouzit ABL. Shoda men to nebude. Spis ze by si zivnostnici neverili ze dostatecne rozhybali radnici a ted jeste budou chtit dostat pryc politicke dinosaury ?
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod dotik » 01 srp 2010 22:17

Ono podle hlasování s nimi nepočítají ani Véčkaři...navíc se celkem divím, že si VV vzaly na kandidátku současné politiky...celé to mají postavené na nových tvářích v politice a v Litoměřicích udělají přesný opak...tak trochu to odpovídá tomuto: http://zpravy.idnes.cz/nove-strany-boju ... domaci_jan
dotik
 

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod Petr » 02 srp 2010 07:09

Ti dva pánové jsou svojí touhou dostat se jakýmkoli otvorem na litoměřickou radnici směšní. Před čtyřmi lety je voliči odmítli, ale oni tam přesto kralují. Letos to vypadá podobně. Jim je jedno, na kterém hřbetě se tam dokopou. Vazby na vlivných místech jsou pevné (říká se tomu neocenitelné zkušenosti s komunální politikou) a slovo etika jim zní hanlivě. Vždyť ti naši Véčkaři nejsou žádní béčkaři! ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod babča » 02 srp 2010 07:46

Tady se jen ukazuje ta velká touha, být stále u toho. Politický turismus je naším národním koloritem. Člověku je z nich doslova na blití. Doufám, jen, že lidi už tentokrát vědí, s kým mají co do činění a pošlou je tam, kam patří.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod novyclovekltm » 02 srp 2010 13:54

Jako zajímavějším koloritem naší ČESKÉ kotliny mi příjde naše schopnost kritizovat.
A kombinace anonymní kritiky s možnost užití nevkusných či sprostých výrazů, to je pro některé z nás opravdu blahodárný všelék.
Slovo je také čin a neptejte se přátelé komu zvoní hrana, zvoní nám...
Chápu kolegu Dotíka ze sociální demokracie, že již také připravuje politickou půdu pro svoji stranu,
a že jeho zpřízněné nicky mu v tom pomáhají, ale myslím, že je již načase přestat to dělat takovýmto způsobem.
Sloni z vrcholové politiky typu Topolánka a Paroubku již odešli, je prostor pro korektní komunikaci a v komunální politice by tomu mělo být rovněž.
Každý má právo na svůj názor, ale každý by si měl rozmyslet, jakým způsobem sám přispívá společnosti,
když se pustí do veřejného označovaní lidí či činů, kterým on sám nefandí.
Informace, které já registruji, jsou takové, že se vytváří nové uskupení lidí s širším názorovým záběrem a portfoliem, nežli byla témata živnostenská,
a tak by bylo včlenění se do nově existujícího a fungujícího organismu pro mě logickým krokem.
Myslím, že je to spíše krok zavazující... jak bylo řečeno, živnostníci skutečně přispěli k ROZHÝBÁNÍ RADNICE,
ale nyní se musí prokázat, že to bylo správným směrem ... jinak by to bylo nezodpovědné.
3 a půl roku myslím opravdu není dinosaurství, ale v jakém složení do voleb VV půjdou to asi teprve uvidíme

Spíše se p. Chovanečkovi divím, že ho to stále baví, když bych měl já tak úspěšné firmy a zaměstnával jako on na 600 lidí se stamilionovou odpovědností,
asi bych svůj volný čas trávil opravdu jiným způsobem. Ale každý to asi máme jinak postavené.
Ale jestli si myslí, že mu za veřejnou práci někdo poděkuje tak to se bohužel plete,
to je jedna z našich dalších lidských specialit:)
Hezký den
novyclovekltm
 
Příspěvky: 1
Registrován: 02 srp 2010 13:03

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod Vladislav Liška » 02 srp 2010 14:28

Dost nepovedene selfpromo :)
Kritika obou panu vzhledem k tomu co predvadi na radnici mi prijde naprosto opravnena at je anonymni nebo ne. Ono s tou anonymitou je to na malem meste, kde je spousty lidi navzajem provazano, asi celkem pochopitelne. Koneckoncu, radni hlasuji taky anonymne, tak co by chteli proboha od lidi? At jdou napred prikladem. O tom, ze neni uplne idealni kritizovat pod svym jmenem, svedci nekolik vyhruznych mailu v moji schrance. Mimochodem, proc se v duchu sveho prispevku nepodepisete VY, kdyz uz to kritizujete?

O tom jestli je prestup panu Tvrdika a Chovanecka do VV logickym smerem netreba pochybovat. Jelikoz vedi, ze zivnostniky vyuzili a pohrbili tak holt musi tahnout svou karu jinam. Dle meho je to v tomto pripade naproste - a dovolim si to rict bez prikras - VYCHCANKOVSTVI. Ostatne to predvedli uz pri minulych volbach.

Mimochodem, kde jste vzal udaje o firme pana Chovanecka? Trosku nepravdive ze?

P.S.: az budete priste kopirovat opraveny text do fora, prosim odstrante odradkovani, ktere tam zustalo asi pri prevodu z jineho programu - to, narozdil od textu vyse neni rypnuti, ale skutecna prosba - bude se to pak lepe cist. Diky
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod Milan » 02 srp 2010 15:20

Nový člověku v Ltm,
nevím, jak Vás jinak oslovit. Jistě jste pozorně četl můj úvodní příspěvek v tomto tématu. Jistě musíte uznat, že zde žádná kritika pod rouškou anonymity neproběhla. Považoval jsem za vhodné podělit se s diskutujícími o tuto informaci, myslím, že v nadcházejících komunálních volbách je tato informace důležitá pro všechny voliče, aby si vytvořili co možná nejkomlexnější názor.
Jednoznačně z toho vyplývá, že VV chce kandidovat v co možná nejvíce regionech ČR a nemá lidi. Možná je to dobře, než poté poslouchat např. slečnu Kočí, jak několik měsíců po volbách neustále opakuje jednu a tu samou věc - preferenční hlasy, které dostala a proto si myslí, že má důvěru voličů (mimochodem, těch preferenčních voličů bylo 5689 a více preferenčních hlasů v tom samém kraji dostali jak kandidáti ČSSD tak KSČM). Než tedy takové politiky, skutečně raději žádné. S takovými představiteli se skutečně hledá velmi těžce prostor pro korektní komunikaci.
Váš názor, že včlenění jakéhosi nového uskupení do existujícího a fungujícího organismu je logickým krokem v žádném případě nemohu sdílet. Vždyť pokud si myslíte, že SDŽaP skutečně pracovala dobře a její představitelé pracovali dobře, proč tedy tuto činnost o "neživnostenská" témata nerozšíří? Poté by mohli dokázat, že to, co dělali, bylo děláno správným směrem! Vždyť v komunální politice jde především o to, aby jednotlivé obce dělaly vše proto, aby se obyvatelům, zjednodušeně řečeno, dobře žilo. A v této chvíli mi bude jedno, zda to zabezpečí levé či pravé politické spektrum.
Ano, něco se povedlo a něco ne, otázka je, kdo vyhodnotí, zda převažuje to dobré, či to nepovedené.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod dotik » 02 srp 2010 16:10

Pro nového člověka:
1. málo z nás je tu anonymních...pokud má člověk zájem, tak celkem v pohodě nejaktivnější má šanci identifikovat...jde o to, jestli to má význam...já osobně nepotřebuju vědět, jestli chodí Ronyk o berlích po operacích nebo běhá vesele se sekačkou... :)
2. celé diskusi nění jediné sprosté slovo...teda pokud nefugujete tak, že kritika=sprosté slovo
3. politická půda ČSSD - jeden příkald za všechny - navrhl jsem fungování litoměřického fóra, že je potřeba zlepšit celkově komunikaci s občany...ČSSD dělá setkání, pánové na radnici zrušili fórum...s kým se podle vás dá lépe spolupracovat? S tím, kdo má zájem komunikovat s občany? Nebo s tím, kdo zruší jedinou možnost, kde se mohou občané svobodné vyjádřit?
4. nevím jestli jsou to spřízněné nicky, ale rozhodně je pro mě milejší diskutovat s člověkem, který nemá vždy stejný názor a sem tam i přihodí kritiku na to, co vymyslím, než sedět a nechat se plácat po zádech, jak jsem skvělej...
5. sloni v porcelánu - naprostý souhlas...mohou klidně odejít a osobně si myslím, že málokomu bude současné vedení (komplet radní) chybět...snad až na starostu, který je přesně tím typem člověka, kterého mají lidé rádi...
6. lidé jako Radek Bania, David Matuška jsou lidé, kteří něco opravdu dělají...Radek dlouhá léta tahá mládežnický fotbal nahoru, David Matuška lítá kolem dívčího basketbalu...u nich problém není a naprosto upřímně říkám, že oni dva by se mi v zastupku líbili...bohužel budou muset skákat podle mecenášů...a už jsem to slyšel na mojí adresu asi milionkrát - koho chleba jíš, to píseň zpívej...u podobných uskupení to platí stonásob...zaběhlé politické strany mají své veřejně známe programy (30Kč poplatek, rovná daň atd.)...VVčka mají ABL a možná pár dalších zkratek + sem tam nějaké ty tajné akcie ;)
7. rozhýbání radnice znamená co? vyhození vedoucí odboru na základě stížnosti zakladatele živnostníků? a vytvoření tak atmosféry strachu? Dosazení vlastního tajemníka, který se nakonec postaví na zadní a nekope za stejný tým, když vidí, že tým není tak úplně fair? že když člověk potřebuje pomoct, tak stejně musí přes známé? že se stavba jedné blbé garáže promění v noční můru, protože stavební úřad není schopen jednat podle vlastních pravidel?
8. a poslední - pokud budu chtít nějakým způsobem poškodit kohokoliv ze současné politické reprezentace v Litoměřicích, tak k tomu opravdu nepotřebuji toto fórum...ale negativní kampaň jsem v Litoměřicích dělat nechtěl a zatím o tom ani nijak neuvažuju a stále doporučuji opak...budujme...zlepšujme...pracujme...pokud možno společně...
dotik
 

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod Milan » 07 srp 2010 13:22

Spojení VV a Strany živnostníků do komunálních voleb je již oficiální, viz http://www.litomericko24.cz/new/c-16614-vvcka_jdou_do_voleb_s_zivnostniky.html. Co myslíte, dělají VV dobře?
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod Achab » 07 srp 2010 14:58

Z odkazu na clanek : Společné názory máme také v případě prosazování přímé demokracie, problematiky veřejných zakázek. Opravdu usmevne hlavne u tech verejnych zakazek, pokud si ctenari fora prectou prispevky tykajici se teto problematiky a spojene s Tvrdikem predpokladam kanditatem za tohle seskupeni.
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod dotik » 07 srp 2010 22:55

Mně se líbí ta přímá demokracie > http://www.litomerice.cz/forum/ :D
dotik
 

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod Petr » 08 srp 2010 09:12

Tak, tak! Hlavně přičiněním pánů Nováka, Chovanečka a Tvrdíka ve své podstatě zaniklo původní "radniční Litoměřické fórum", kde dávala veřejnost dost ostře najevo, co si o "přímé demokracii" v podání těchto pánů myslí. Tak vymysleli na radnici novinku, která se jim povedla dle jejich představ - na fóru radnice se diskuze nekoná a tak to má být... Takže díky pane Liško za to Vaše současné. ;) Hezkou, mokrou neděli!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod Achab » 08 srp 2010 11:38

Ona je take vic nez usmevna prima demokracie v podani Zivnostniku pokud se podivame o 4 roky zpet kdy si volici zakrouzkovali koho chtej na radnici a nasi slavni Zivnostnici si tam dali nekoho uplne jineho. Opravdu prima demokracie jak stehno. Obcane muzes chtit co chces mi si to stejne udelame podle svyho ! Je me docela lito tech slusnejch lidi co se na tyto kandidatce ocitnou.
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod Petr » 09 srp 2010 07:33

Achab píše:Ona je take vic nez usmevna prima demokracie v podani Zivnostniku pokud se podivame o 4 roky zpet kdy si volici zakrouzkovali koho chtej na radnici a nasi slavni Zivnostnici si tam dali nekoho uplne jineho. Opravdu prima demokracie jak stehno. Obcane muzes chtit co chces mi si to stejne udelame podle svyho ! Je me docela lito tech slusnejch lidi co se na tyto kandidatce ocitnou.


Ti "slušní" lidé se na kandidátky nechali zapsat jako volavky, aby voliče přilákali k volbám na svůj dosud dobrý kredit. Potom ochotně přenechali svůj mandát těm neúspěšným před sebou :x . Tím se pro mě zařadili mezi hrubě neslušné! Pokud souhlasím s místem na kandidátce, musím akceptovat případné zvolení i třeba z posledního místa! Takže při volbách pozor na ty "slušné" vykuky!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod Milan » 09 srp 2010 13:34

Ano, je pravda, že v zastupitelstvu se objevili lidé, kteří zvoleni nebyli, resp. nedostali tolik preferenčních hlasů jako ti na prvních místech. Na druhou stranu je potřeba si neustále uvědomovat, že se volí hlavně strany. V této situaci dokážu pochopit doktora Zámečníka, že nešel dělat politiku, kdy by totiž provozoval praxi? Možná v roce 2006 tato strana ani nepředpokládala, že bude mít úspěch a že získá nějaké mandáty. A takto měli zřejmě i nastavenou kandidátku.
Mě pouze udivuje, že strana VV spojuje svoji činnost s živnostníky a svůj volební výsledek tak, podle mě, přímo ohrožuje. V tomto se mi zdaji slova pana Hofmana poněkud zvláštní - „VV čeká v říjnových komunálních volbách premiéra. Chceme uspět podobně jako při květnových parlamentních volbách, proto jsme při sestavování kandidátky hledali osoby nebo partnery s programem blízkým našemu.“
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod Petr » 09 srp 2010 19:40

Milan píše: V této situaci dokážu pochopit doktora Zámečníka, že nešel dělat politiku, kdy by totiž provozoval praxi?... [/i]


V této situaci právě nedokážu já pochopit dr. Zámečníka proč se zapsal do kandidátky, když věděl, že musí provozovat praxi a na práci v zastupitelstvu mít čas nebude. To od něho (a od Lachmana) nebylo fér. Jinak s Vámi naprosto souhlasím. Véčka si i podle mě zapsáním výše uvedených pánů Tvrdíka a Chovanečka na svoji kandidátku moc nepomůžou...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod Tomas.Marny » 09 srp 2010 21:12

Tak můj názor ohledně fúze VV a těch lidí kolem Tvrdíka, tedy přesněji řečeno vyčůránků stradicí je takový a bohužel neměnný, VV nejsou o nic moc lepší než ta parta prezidenta Tvrdíka ( prezidenta čehokoliv, hlavně když to dá lupení) :evil: Pokud si od toho slibovali nárůst hlasů, troufám si tvrdit, že to bude jejich Ikarův pád právě kvůli té partičce co si vyhlídli, ale asi něco upekli to je víc než jasné...
To se bude předseda Véčkařů divit...
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod Achab » 24 srp 2010 19:07

Pro Dotika -v prispevku z 2.8. pisete ze David Matuska kandiduje za VV a najednou se objevi za lidovce ? Desinformace nebo politicke sachy na posledni chvili ?
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Zajímavá kandidatura našich radních

Příspěvekod dotik » 24 srp 2010 19:17

Bral jsem informace z hlasování na webu Věcí veřejných...ale i tam(nebo právě tam) se asi dějou věci :)
dotik
 

Další

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron