Konkurence litomericko24?

bazar, inzeráty, témata úplně mimo, cokoliv vás napadne...

Konkurence litomericko24?

Příspěvekod Milan » 20 črc 2010 14:18

Dobrý den všem,
našel jsem v emailu zprávu:

"rád bych Vás informoval, že v sobotu 24.7.2010 spouštíme nové webové zpravodajství a v polovině srpna k tomu přibude tištěný týdeník. Zajímáme se o dění v městech a obcích bývalého litoměřického okresu. Na konci srpna otevřeme v Litoměřicích kavárnu, kde bude sídlit také redakce Naší adresy. Budu rád pokud si mou adresu uložíte do Vašich kontaktů a budete mě informovat o všem zajímavém.
Od této soboty nás najdete na webech –litomerice.naseadresa.cz, lovosice.naseadresa.cz, roudnice.naseadresa.cz a libochovice.naseadresa.cz
Zajímají nás Vaše tiskové zprávy, pozvánky na akce, fotografie, videa – prostě vše, čím chcete své okolí informovat o své činnosti, či úspěších"


Nebojí se dotik konkurence? Nebo to bude tzv. zdravá konkurence?

Pěkný den.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod dotik » 20 črc 2010 16:45

Zdravím,

osobně se domnívám, že to bude spíš konkurence pro Deníky, než pro mě...bavil jsem se jejich šéfredaktorem a nabídl jsem mu i agenturní spolupráci (odmítl :) ) a poskytování našich článků. Moje filozofie je hlavně o zajištění maximální informovanosti lidí. Proto jsem velmi rád podpořil i toto fórum(i přesto, že pan Liška je zarytý antisocan :) :) ) a snad se všemi ve vedení města jsem hodněkrát mluvil na téma maximálního uvolnění jejich fóra (nebyl jsem vyslyšen :) ).

Další důležitou součástí je spolupráce s místními firmami - ani na webu, ani v novinách nejsou inzerenti, kteří zde nemají zastoupení. Žádné výměnné systému sklik, etarget, google adsense apod. Pouze a jen místní firmy. dokud budou chtít místní firmy podporovat informovanost na okrese, tak to budeme dělat. Jakmile místní firmy zjistí, že to není potřeba nebo si vyberou jiné médium, tak skončíme a půjdeme se živit rukama :D

Každá konkurence je zdravá, k lidem se dostane zase o něco malinko víc informací - i když myslím, že v kombinaci Deník, Český rozhlas Sever, Litoměřicko24 už ani moc nic lepšího vymyslet nejde...kdo informaci chce, ten si ji na jednom z těchto médií najde...Našeadresa tak přinese maximálně další pohled na stejnou věc...

Konkurence nastane možná v inzerci, ale ani tam by to nemělo být nijak nebezpečně - vzhledem k tomu, že našeadresa je projektem finanční skupiny PPF - Petr Kelner, tak se dá spíš očekávat nějaké upevňování politických pozic než podpora místních podnikatelů formou možnosti jejich propagace (byť za úplatu).

Ale nebojte...už jsem učinil nějaké zajímavé kroky...máme nového sporťáka, takže by na stránkách mělo být každý den cca. 4 - 5 sportovních článků (pozvánky, výsledky atd. atd.) - uvidíme, jak ho to bude bavit...změnu připravujeme také v tištěné verzi - Měsíc v Regionu - rozšíříme zřejmě o místní mutace - vždy v polovině měsíce vyjde v každém městě místní Měsíc v Regionu, kde bude více prostoru pro neziskovky, kulturu, sport atd. Politické a budovatelské články budeme dávat do celookresní verze...

Připravujeme PR agenturu - příprava tiskových zpráv, pořádání akcí, tiskovek, natáčení reportáží i záznam celých akcí, dodávání článků dalším médiím apod. Od 1.září začneme nabízet s největší pravděpodobností.

Celý projekt od kabelovky, přes Litoměřicko24 po Měsíc v Regionu je založen na nadšení lidí, kteří se na tom podílí. Je to tak trochu "partyzánština", ale je vždy milé od spolupracovníků slyšet, že kdyby byl problém s penězma, tak není problém snížit mzdu o něco, aby to finančně vycházelo...navíc jsme naučili školy a neziskové organizace pravidelně zveřejňovat články...dva roky zpátky neziskovky ani školy pořádně neměly ani svoje weby (funkční, pravidelně aktualizované), natož aby dělaly tiskové zprávy...nyní pravidelně aktualizují, mají "tiskové mluvčí", umí mluvit do televize atd. atd. Na tohle všechno můžeme být pyšní...za posledních několik let se mému týmu podařilo rozhýbat mnoho organizací a kdyby to bylo poslední, co v médiích dokážu, tak můžu být maximálně spokojený...rodiče mají mnohem více informací ze škol, více se mluví o sportu, o kultuře atd. atd. atd.

Pokud nás chce někdo podpořit, tak máme zajímavou nabídku na reklamu na http://www.litomericko24.cz - zveřejňování čtyř velikostí bannerů na 60 místech na Litoměřicku24. Náhodně se střídají. Cena na rok je 6.000Kč
2010bannery_ltm24.pdf
(110.31 KiB) 693 krát
dotik
 

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod Milan » 20 črc 2010 19:04

Díky za velmi obsáhlé a zajímavé info. Moc mě pobavila věc kolem nového sporťáka (jen asociace - už má chlapa? :lol: :lol: ). Jinak si myslím, že jak internetová (používám skoro výhradně), tak tištěná (někdy se mi dostane do ruky) verze Vašeho zpravodajství má slušnou úroveň. Pro informovanost lidí z litoměřicka je nutná i znalost místního "terénu" a toto je zde hodně patrné. Přesto budu srovnávat a uvidím, jak se budou stejné informace inerpretovat na dvou zcela nezávislých stranách (myšleno médiích). Přeji hodně úspěchů.

Pěkný večer
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod dotik » 20 črc 2010 21:24

Není zač...mám trochu sklon k analýzám...sporťák je jasná věc...už se název od Cardy zažil :) Vzhledem k tomu, že podle info z médií šel všem deníkům náklad dolů o min. 10% proti minulému roku, tak dělat placené noviny je trochu šílenství...ale...já nepatřím do stovky nejbohatších lidí na světě, takže mám trochu jiný pohled na fungování novin :)
dotik
 

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod Stanislav Hylán » 20 črc 2010 21:54

Strašně se líbí "dotíkovo" nadšení pro novinařinu, fandím tomu nadšení, sleduji web i papírová vydání. Trochu mi vadí to, že jeho příklon k socanům je z toho nepříjemně cítit. U nezávislého média by nemělo být poznat, za koho majitel či šéfredaktor kope. Studium: Český deník resp. Český týdeník či Respekt. Zlatá devadesátá léta ;)
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod dotik » 20 črc 2010 22:58

Jojo nadšení to je :) A ani mi nevadí, že je nepříjemně cítit socany...je pravda, že v Litoměřicích mají mojí plnou a maximální podporu. Narozdíl od Štětí, Roudnice a Lovosic. Zde místní zase cítí, že socany rozhodně nepodporuju...někdy bych Vám přál slyšet a číst komentáře socanů z Roudnice nebo Štětí :) Ostatně z poslední doby - za jeden z posledních článků proti ČSSD očekávám trestní oznámení...Lovosice jsou celkem korektní...tam jsou socani celkem rozumní - alespoň ve vztahu ke mně...
Média dneska nejsou nezávislá... zajímavé jsou třeba velké články o velrybářích, o kterých se povídá, že novinář dostal velmi velmi dobře zaplaceno od někoho z "konkurenční" okresní organizace :)

Prostě média jsou dneska velká zábava :D
dotik
 

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod Stanislav Hylán » 21 črc 2010 20:04

No nevím, jestli opět nemyslíte ČSSD - myslím zmínku o velrybářích. Řekl bych, že u socanů řevnivost mezi dvěma bratrstvy ze stejného města nemá obdobu. Ale jak jsem jsem zmínil Český deník resp. Český týdeník to bylo poslední nezávislé tištěné médium :cry:
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod dotik » 21 črc 2010 22:09

Od poloviny září budou s největší pravděpodobností vycházet "regionální" mutace Měsíce v Regionu - Litoměřicko24.cz - pro každé ze 4 velkých měst - co by podle vás mělo v novinách být? Za předpokladu, že se dostanete k součanému Měsíci v Regionu, kam dáváme nejlepší články z Litoměřicka24.cz. Nové měsíčníky mají vyplnit nějakou mezeru v informovanosti...nějaké náměty mám, ale rád si poslechnu další...první je např. pravidelné informování o pěveckých souborech v Litoměřicích...pokud pomohou sbormistři...další je trochu více sportu (viz. nový sporťák :) ).

Další nápady?
dotik
 

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod Milan » 25 črc 2010 19:52

Tak je neděle večer a slíbené spuštění nového webového zpravodajství v sobotu se jaksi nekonalo. Možná technické problémy, možná pravidlo "slibem nezarmoutíš" :D . Uvidíme, co se bude dít.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod dotik » 25 črc 2010 20:58

:) my to pouštěli taky na hodněkrát aspoň pokud si pamatuju...aspoň je vidět, že peníze nejsou všechno...

ale už se nám docela rozjíždí projektík s mutacema Měsíce v Regionu a získává to velmi zajímavý směr...akorát potřebuju sloupkaře :) nějakýho nadšence, který by vtipně komentoval dění v Litoměřicích...mám jeden super tip a myslím, že se to bude hodně líbit...ale...uvidíme :)

PS: jak se vám (všem čtenářům) zdá cena od 3.960,- Kč bez DPH za inzerci na celé A4 straně? Náklad v Litoměřicích bude min. 10.000ks, 16 stran A4, plnobarevné, 9 stran textu + fotek (bez inzerce) a 7 stran pouze inzerce?

Jo a jedna z rubrik bude určitě - aktuální témata na www.litomerickeforum.cz ;) Pokud se teda pan Liška bude chtít zapojit a každý měsíc si nějaká témata vybere a pošle formou souvislého textu ;)
dotik
 

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod Milan » 25 črc 2010 21:17

Pokud mohu reagovat na cenu inzerce, při nákladu 10000 ks je více než zajímavá (běžně je cena při nákladu 1500 ks, barevná A4 za 4000 - 5000 Kč). Já bych možná ještě zvažoval - 1. uveřejnění 100%, 2. uveřejnění 90%, třetí a další uveřejnění 75% ceny. Byla by poté určitá perspektiva v oblasti příjmů za reklamu.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod Ropovod » 25 črc 2010 21:40

10.000 ks by bylo zajímavé číslo, kdyby za to lidi dali aspoň korunu. Takhle se to válí na schodech, a asi jsem jediný ve vchodě, kdo se pro ně ohne. Zbytek končí pravidelně v krabici mezi kauflandy a interšpáry. :lol:
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod dotik » 25 črc 2010 21:44

Nevím přesně, co je toto: Já bych možná ještě zvažoval - 1. uveřejnění 100%, 2. uveřejnění 90%, třetí a další uveřejnění 75% ceny. :)

Ale cena je od...takže při podmínkách - na celý rok + platba dopředu...běžná cena bude 6000,- Kč za A4 na jeden měsíc...cenu chci dát takovou, aby si ji mohlo dovolit co nejvíce lidí a časopis tak přinesl užitek co nejvíce lidem - inzerenti o sobě dají vědět za velmi slušné peníze, lidé si něco přečtou a pár lidí bude mít brígádu za pár tisíc měsíčně...

Ropovod...jojo věčný boj s Českou poštou...ale za ty dva roky už si lidi celkem zvykli...takže si to snad i berou...
dotik
 

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod Milan » 25 črc 2010 21:56

Myslel jsem tím, že jednorázová reklama bude za plnou cenu. Pokud se dohodne reklama ve dvou následujících vydáních na stejném místě se stejným obsahem, bude cena ve výši 90% za jedno zveřejnění, ... ;)
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod dotik » 25 črc 2010 22:39

Jasný, cena bude odstupňovaná...ale v intervalu 3.960,- až 6.000,- Kč za A4. Ale např. cena 11.880,- bez DPH za velikost A6 (1/4 strany) za celý rok, je celkem přijatelná. Když vezmu, že se jedná o 12 x 10.000ks novin do schránek. 120.000ks barevných letáků za tyto peníze ani nevytisknete, natož aby se dostaly do schránek...důležité bude také to, že se z Měsíce v Regionu stane v podstatě čtrnáctideník, takže by se zase měl snížit počet vchodů, kde si noviny lidé nevezmou - jak píše Ropovod...
Ale čeká nás ještě trochu práce :) uzávěrka prvního MvR pro města bude koncem srpna...
dotik
 

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod Milan » 27 srp 2010 13:03

Zdá se, že skupina PPF neodhadla situaci a s tímto projektem asi skončí http://Ekonomika.iHNed.cz/c1-46069300-kellner-zrejme-prodela-stamiliony-internetova-nase-adresa-ma-namale .
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod dotik » 27 srp 2010 22:56

Mně se nejvíc líbí, když chodí tyhle lidi a vypráví o unikátních projektech :) když jsme dávali do schránek noviny asi 2 roky, tak přišel Metropol s "unikátním" projektem :) A to nepočíTám, že roky vychází Metro, E15 apod. Ale na kávu jsem se tam chtěl jít podívat...třeba to ještě vyjde...

Tak se uvidí...kdo bude pokračovat v unikátním projektu... http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/pe ... ?id=675787

inzerat_nainzerat.jpg
dotik
 

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod Ropovod » 28 srp 2010 09:14

Co kdybychom, Dotiku, udělali takový malý test.
Vyrobte reklamu tohoto fora, tak , aby zaujala ( např. koláží z různých témat a příspěvků, případně fotek) ,
uveřejněte ji v nejbližším vydání, a uvidíme, o kolik během týdne přibyde nových členů.
Myslím, že by to bylo pro všechny přínosem, obzvláště, pokud byste to stihnul před volbami.

A nepište mi, prosím, proč to nejde ... ;)
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod dotik » 28 srp 2010 14:31

O existenci litoměřického fóra se pravidelně informuje:
http://www.litomericko24.cz/new/clanek.php?id=15440
http://www.litomericko24.cz/new/clanek.php?id=15408
Teď momentálně jen na webu chybí banner Litoměřického fóra...ale zadarmo tam byl umístěn a zmizel minulý týden (bude zpět v pondělí doufám).

O Fóru jsem psal v Měsíci v Regionu - 33.000ks ve schránkách v okrese...
100828forum.jpg

Pokusím se udělat trochu více... :) Jde o to, že propagace webu funguje hlavně na webu...takže spíš bych to viděl, že by měl p. Liška využít nějaké systémy Adwords, Sklik apod. stačí tam poslat 2 tisíce a má rok reklamu...
dotik
 

Re: Konkurence litomericko24?

Příspěvekod Achab » 28 srp 2010 14:39

Prispevek Ropovoda - vyborny napad, taky se primlouvam. Ovsem bez ohledu na vysledek urcite zajimaveho testu bych navrhoval co mozna nejvetsi propagaci tohoto fora mezi obyvateli Litomeric. Treba osobnim sdelovanim a doporucovanim svym zmamym. Ale dokazal bych si predstavit i zajimavy novinovy clanek na tema jestli obcane o tomto foru vedi zda ho ctou pravidelne nebo nahodne jestli ho povazuji za prospesne jestli povazuji za spravne aby zde politici odpovidali atd. Tema pro Dotika nebo Deniky. myslim si ze by to mohlo ctenare zajimat.
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Další

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron