Novy vedoucí správního odboru atd. atd.

bazar, inzeráty, témata úplně mimo, cokoliv vás napadne...

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod dotik » 21 říj 2011 15:41

koukam dalsi novacek na foru...to co pise rajnoha je cista pravda a resilo se tu behem asi 6 let uz mnohokrat a pravidelni diskuteri tak take moje prispevky berou...takze nic noveho pod sluncem...a ani s tim nemam problem. Kdo chce chapat, chape, kdo nechce kritizuje. Coz je mi celkem fuk a stale budeme pokracovat s projekty podpory divadelnich benefici, behu na mostku, deti ze skol, nyni kulturnich akci v parku, drive shaneni penez od cssd i ods na naucnou stezku a dalsi dobre pociny ve meste...uplnou novinkou pak je shneni penez na skolu pro deti v Beninu atd atd ... Nyni take pripravujeme nejaka zviratka na mostku a opravu mustku na mostne hore, vytvoreni naucne stezky se zs Masarykovana mostce... Ale rad si vyslechnu kritiku, treba se da i delat vic
dotik
 

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod natasam » 21 říj 2011 21:13

rajnoha píše:Já myslím, že v rámci objektivizace dotikových příspěvků by měli přítomní čtenáři vědět, že pan Dostál krásně ilustruje přísloví: "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej." Ono se tak nějak moc neví, že je příjemcem poměrně velké dotace/platby od města za mizerně a velmi jednoduše odvedenou práci. Stejně tak se moc neví, že někteří radní jsou jeho kamarádi. Takže jeho obhajování současné radnice pak dostává trošku jiný nádech. Je to smutné, ale řekl bych, že to jen dokládá tu prohnilost. Od místního novináře bych čekal velkou oponenturu a pravdivé informování o stavu ve městě a na radnici, ale dostává se nám jen kopírování zpráv vydaných Evou Břeňovou, jež je opět placená radnicí, ODS, a panem Vondrou. Slova dotika o velkých schopnostech pana Vondry, jsou také pěkný výsměch. I když... pan Vondra je určitě schopný. Všeho. Viz nejen dnešní média :-)

AHA -
Stejně tak se moc neví, že někteří radní jsou jeho kamarádi. :!: :?:
TAK už jsem v obraze, a kdo jěště z lidí na fóru patří někam jinam ?, teď už chápu víc.
natasam
 
Příspěvky: 95
Registrován: 10 srp 2011 02:38

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod jimi brown herrer » 22 říj 2011 09:37

dotik píše:a co ti prijde sileny? ta sleva? Je to jak jsem psal - ja to beru tak, ze mesto chce neco nekde mit, ale najemnik by si to mel uvedomit a neco pro mesto nebo lidi ve meste udelat...to, ze vydelava na kafi asi neni ta nej podpora :)


Vždyť to sám píšete.
město podporuje kavárny a restaurace lepší cenou (byť vyhláškovou) a zaslouží si, abysme to městu nějak vrátili. Což se třeba na náměstí neděje...ale třeba začne .
Todle mi přijde šílený. A taky proč by vůbec měl někdo platit 50% nájmu. A zajímalo by mě, jak se měří to ''nějak vrátili'', i když se to podle Vás neděje. A k tomu co psal majer. Taky už sem někde slyšel, že na Národní třídě je kafe levnější než v Ltm.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod dotik » 22 říj 2011 12:47

Jimmy: no já beru "nějak vrátili" že se udělá něco pro lidi. U nás je to celkem jednoduché - MKZ v parku pořádalo hudební odpoledne a teď už nebude muset, protože to za MKZ uděláme my + další akce. Nevím, kolik to stálo, ale určitě se to dá jednoduše dohledat. Když město platilo kapely na náměstí, tak byli všichni nadšený, když do toho město peníze přestalo dávat, nic se tam neděje. Sám starosta to říkal na kameru, že očekával větší zapojení restaurací. Mimo Salvy, kde probíhají super jazz večery, se přes sezonu nic neděje.

kafe - opakuju, že u nás bude slevová karta nebo jiný druh věrnostního bonusu...tím, že nebudeme mít cizí zaměstnance, tak si to můžeme dovolit a neřešit, jestli nás číšník neokrade...ale ještě jsme ani nezačali, takže vůbec netuším, jak to všechno bude fungovat :) snad dobře a třeba se postupně přesuneme z Kritizujeme do Chválíme :) :)
dotik
 

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod jimi brown herrer » 22 říj 2011 13:09

Já sem se ani nevyjadřoval k Vašemu projektu. Vyjadřuju se k tomu nesmyslnému usnesení. Právě proto, že je to jen výhodný byznys. Někdo platí 50% nájem a z toho "něco pro lidi" zbylo "nic pro lidi". Ale Vy jste příznivcem socdem, takže filosofie - dejte nám peníze a my se o Vás postaráme po našem. Akorát tady je to trochu naruby.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod Kaktus » 22 říj 2011 13:17

Všechno už je úplně jasné. Zase to funguje tak jak má. Ještě než se vyhlásí výběrové řízení už je známý výherce. Stejně to proběhlo i u nového vedoucího správního odboru, kdy už před vyhlášením se šuškalo, že vyhraje bývalý lampion, asi si Vondra v LTM zřídí své odloučené pracoviště :lol:
Kaktus
 
Příspěvky: 95
Registrován: 12 zář 2011 19:24

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod dotik » 22 říj 2011 13:46

jimmy - abych si to ujasnil - mas nejake vyhrady k nasemu projektu? Ze se to obecne lidem ve meste nevyplati? Abych vedel, proc to spojujes s politikou ;) a opet - netajim se tim, ze podle me je nejlepsi zrizeni velka koalice. Vsude, kde to takto neni, maji problemy. A mesto litomerice pod vedenim ods je levicove jak prase...ods se chova jako soc dem a vzdycky se tak chovala, proto se tady lidem (az na Natasu) zije celkem slusne, je tu vyborna socialni sit, system grantu, kulturni akce atd.
Ostatne ukazku mate i nemocnici - ods by bezne privatizovala, cssd ma v programu neprivatizovat...
Atd.atd.atd. Kdyz budete koukat kolem sebe, co a jak se financuje, co se podporuje, tak zjistite, ze to rozhodne neni typicky pravicove..cimz nechci rict, ze to zasluha cssd, ale vedeni mesta za poslednich 10let...

Jedte se podivat do jinych mest v okrese...bohuzel v Litomericich si lide uz neuvedomuji jak se tu zije v porovnani s dalsimi mesty dobre a hlavne se kritizuje (mne osobne to neva a z kritiky vzniklo i dost dobreho).
dotik
 

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod jimi brown herrer » 22 říj 2011 15:03

Dotiku kdybyste četl pozorně, tak byste věděl, že nemluvím o Vašem projektu. Mluvím o nespravedlivém 50% nájmu. Typicky pravicově by se asi nefinacovalo nic a nechalo by se na lidech, ať si podpoří, co chtějí. Ale to se samozřejmě dá těžko řešit jen na komunální úrovni.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod dotik » 22 říj 2011 15:35

A spojeni naseho projektu a 50proc. Najem je taky spatne? Samozrejme v pripade, ze to dokazeme udelat..a co asi nepadlo - mame to i se Svatou na rok na zkousku, kdyz to nebude fungovat a nebudeme prinos pro obyvatele mesta, tak koncime...
dotik
 

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod Saxana69 » 22 říj 2011 20:38

Teda pane Dostále nemyslíte, že už to s tím vaším rádoby dobráctvím trochu přeháníte? Vždyt na tomto foru si každý může přečíst jak máte vše obstavené exekucí protože jste nadělal dluhy které nesplácíte. Viz zde http://www.litomerickeforum.cz/viewtopic.php?f=12&t=385.Navíc se podle toho co je uvedeno v listinných důkazech a toho jak vše vysvětlujete evidentně snažíte hodit vše na vlastního otce.S touhle vizitkou chcete podnikat ? Ta vaše neziskovka vypadá jako další váš tunel.Za sebe rovnou říkám že u vás si rozhodně kávu nedám a ani bych to nikomu nedoporučovala protože mi přijde to vaše Fair Trade ve spojitosti s vaší osobou jako dělání si srandy z lidí.
Saxana69
 
Příspěvky: 38
Registrován: 30 srp 2011 01:34

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod dotik » 22 říj 2011 22:14

co se da delat...o jedno kafe udelame min... ;)
dotik
 

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod worwan » 22 říj 2011 22:54

Saxana69 » dnes, 21:38 Vida kam se stočila diskuze o čoklohovnech,je to opravdu velmi OFF TOPIC. Jinak si Saxuš strč své doporučení do zádele nebotˇzní jako výhružka :evil:
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod Saxana69 » 22 říj 2011 23:48

Pane Worvani netusim ze se známe a tykáme si.Svým příspěvkem jsem jen reagovala na sebevelebení pana Dostála o to jaké bude jeho podnikání přínosem pro město.Možná jsem ještě ze staré školy ale nějak mi jde proti srsti takové to podnikání lidí kteří v jiné firmě okradli své obchodní partnery a v klídku si začnou znova.Bohužel pan Dostál není jediný.Ale to ho neomlouvá a když ještě vede bohulibé řeči o přínosu městu tak se prostě neudržím a musím reagovat protože mi to připadá,že si z lidí dělá srandu nebo je má za úplné hlupáky.To je za mne vše.
Saxana69
 
Příspěvky: 38
Registrován: 30 srp 2011 01:34

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod jimi brown herrer » 23 říj 2011 01:17

dotik píše:A spojeni naseho projektu a 50proc. Najem je taky spatne? Samozrejme v pripade, ze to dokazeme udelat..a co asi nepadlo - mame to i se Svatou na rok na zkousku, kdyz to nebude fungovat a nebudeme prinos pro obyvatele mesta, tak koncime...


Nepřijde mi fér zvýhodňovat určitý byznys, to je celý. Váš projekt neznám. Ať si každý dělá co chce, když si to zaplatí. Pod slovem "přínos" si každý představí něco jiného. Je to dost relativní pojem.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod dotik » 23 říj 2011 08:20

Jimi - souhlas...ale :) ... myslím, že se shodneme na tom, že chování státu (a vynakládání veřejných prostředků) je v porovnání se soukromým sektorem méně efektivní. Takže pokud se správně nastaví požadavky, tak je taková spolupráce přínosem.

Jak jsem psal - u nás se to dá celkem jednoduše finančně vyjádřit - MKZ něco dalo, už to nebude muset dávat. Postavíme to proti podpoře gastronomického podnikání v centru, vyjde částka.

Jak tu psal tuším Kaktus, usnesení je z roku 1993,4 nebo tak něco. Tedy z doby, kdy se vše privatizovalo, každý si dělal co chtěl, lidi si kupovali baráky na náměstí se slibem, že je opraví (a do dnešního dne to ještě není). Tehdy to třeba někdo myslel dobře - chtěli tam cukrárny, restauarace a oživit centrum. Dnes je situace taková, že jsou poplacené úvěry, dluhy (což mě ještě čeká, ale už se to blíží ;) ) a podnikatelé se mohou postupně začít zapojovat do společenského dění ve městě. Zatím je to nastavené na dobrovolnosti. Třeba se to v budoucnu změní. už když naši členové VV nebo živnostníků nebo co to vlastně bylo zač prosadili snížení poplatků za předzahrádky, tak jsem si říkal - super - ušetřili 4.000Kč, tak udělaj nějakou akci pro město, jako výraz vděčnosti - ale naši VV/živnostníci to zřejmě navrhli jen tak...

takže krátce - 50% jako podpora je OK. Není OK chování příjemců. Řešení - buďto sebrat 50% podporu nebo navrhnout spolupráci na konání akcí v centru města - chodí na ně lidé i z okrajových částí (vinobraní, zpívání na náměstí, mikuláš, vánoční trhy atd. atd.) a město (případně Výstaviště v případě vánočních trhů) tak dělá příjemcům podpory službu tím, že investuje velké peníze, aby akce uspořádalo...

Sami vidíte, že zde na fóru se pěkně diskutuje, ale lidem jako Saxana, natasa a dalším z dřívějška se podařílo toto místo tak znehodnotit, že už se tím nikdo moc nezaobírá a je to opravdu jen a pouze hospoda, kde si povídáme nad půllitrem (což mě celkem baví, ale je to tím, že moje životní filozofie je - neřeš, co nedokážeš vyřešit. Rád si s vámi povídám o neřešitelných věcech, ale pokud to nedokážu ovlivnit, tak po dopití půllitru s čistou hlavou forum vypínám :) )

Ale to jsou všechno věci, které se také mohou řešit nebo diskutovat na setkáních s občany - Až tam znovu vyrazíte, tak to nadhoďte a může se o tom vést široká diskuse. Přeci jenom tam chodí reprezentativní vzorek litoměřických občanů - odhadem cca. 20 - 30 lidí z 26.000 obyvatel. Ostatní jsou úředníci, pracovníci již angažovaných neziskových organizací apod.
dotik
 

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod dejavu » 23 říj 2011 10:46

Saxano, nás vaše rádoby výhružky fakt nezajímají, akorát se ztrapňujete. Jestli Vám dotik leží v žaludku, tak si na to kafčo skočte, promluvte si a třeba se vám uleví. ;)
dejavu
 

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod jimi brown herrer » 23 říj 2011 16:41

Na tom se shodneme. Ale to není tento případ. To je případ vybírání daní - levice se chce starat, přerozdělovat; pravice chce nechat lidi, ať se rozhodnou sami.

V tomto případě byly tedy požadavky nastaveny špatně, pokud vycházím z toho, co jste sám napsal:
Což se třeba na náměstí neděje...ale třeba začne .

a dále píšete, že se snížil poplatek za předzahrádky. Výsledek opět nula. Ale třeba se to v daleké budoucnosti změní. Otázka je, jestli se má co změnit. Třeba se to zkrátka těm restauracím nevyplatí. Třeba o ten "přínos" nebyl zájem. Nevím.

Takže taktéž krátce - 50% nájemné je nefér. Chování příjemců je pochopitelné. Proč by měli něco dělat, když nemusí. Zdá se mi to podobné jako regulované nájemné pro vybrané rezidenty (tato nespravedlnost už končí/skončila). Prostě se neshodneme.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod Llukas007 » 23 říj 2011 18:58

To je ale debata o hovně! :lol:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod dotik » 23 říj 2011 19:25

jimi - já myslím, že jsme se shodli - je potřeba něco změnit :) a výsledkem by mělo být víc akcí ve městě. Já sázím na to, že se bude mít přerozdělovat městem a podnikatelé si to uvědomí. Ty chceš, aby platili víc a město dělalo akce (případně jinak využilo získané peníze pro blaho občanů)

ostatně stejně je to i s těma hovnama - kdyby se lidi chovali slušně, nemusel by se platit člověk na sbírání hoven (případně technickým službám za úklid navíc) - prostě stále je to o tom samém ve všem - lidi se neumí chovat podle pravidel...

kdyby platili parkové, nemusí to botičkáři hlídat a můžou chodit víc po parcích a hlídat pejskaře...kdyby nemuseli hlídat pejskaře, můžou jít do parků hlídat feťáky...
kdyby si lidi po sobě uklidíli papíry, nemusely by TSM po nich uklízet a mohly by častěji sekat trávu i v okrajových částech města.

atd. atd. atd.
dotik
 

Re: Tuny psích exkrementů

Příspěvekod sněhurka » 24 říj 2011 14:50

Stalo se trendem posledních měsíců, že co příspěvek pana Dostála, to perla. Po pravdě řečeno ani nevím, na který z nich dříve zareagovat. Linie psích exkrementů je sice zajímavým tématem, nicméně jak na ni pan Dostál dokázal navázat svým příspěvkem o férové kavárně a následně se pokusil o prezentaci jejího projektu, to je tedy dílo mistrovské ;)

V prvé řadě mi nějakým způsobem uniká fakt, jak se může člověk, řídící se základním životním krédem "kam vítr, tam plášť" angažovat v čemkoliv férovém? Trade, tedy ten obchod, to pro něj bude vždycky, ale do jaké míry férový?

Ve městě již existuje fairtradová kavárna a polévkárna provozovaná při Bethelu a se záměrem prodeje fairtradové kávy přišla i restaurace Legenda na Mostné hoře. Nyní se směřuje k založení již třetího pokusu, který by navazoval na fairtradovou koncepci města. Jde opět o kavárnu přichází s příslibem něčeho nového se spoustou aktivit a hlavně něčeho, co bude složit lidem.
Projekt na férovou kavárnu, který je zde na fóru vyvěšen je dle mého názoru jen dalším slohovým cvičením, jehož kostra je zdařile zkopírovaná z jakéhokoliv jiného projektu na internetu slibující spoustu "rádoby neotřelého", ale jak to nejspíš dopadne víme. Budeme směřovat k otevření další řadové kavárny, kde se budou prodávat výrobky typu coca cola, džusy cappy (chápu oblibu těchto nápojů u dětí, které tuto kavárnu budou také navštěvovat vzhledem k její lokaci) a tak dále a původní záměr zřídit něco nového bude ten tam. Z hlediska fairtradového sortimentu to bude jen o nějaké té fairové kávě, zbytek klasika, žádný nový nápad, alternativa (aby se neřeklo). Projekt je sepsán velice povrchově a osobně bych se ho styděla odevzdat i jako semestrální projekt k zápočtu. A pokud pan Dostál prezentuje tento dokument jako ten, který byl odeslán na město, neměla by chybět finanční rozvaha. Někteří lidé zkrátka nejsou nadáni tím, aby se angažovali ve všem a měli by se držet toho, co umí. (pokud to tedy už objevili) :D

Závěrem, co mne velice pobavilo byl příspěvek s výčtem všech činností na kterých se pan Dostál aktivně podporuje a ve kterých se angažuje. O tom, že by se snad snažil směřovat k prospěchu druhých snad ani nemůže být řeč, protože pokud chci někomu skutečně prospět, zaměřím svoji snahu pouze jedním nebo dvěma směry, ale kvalitně. Renesanční lidé už dávno vymřeli. ;)

A tak jsme narazili opět na učebnicový příklad kouzla komunální kasy a toho, že je stále dostatečné množství lidí, kteří se na ní budou, ať více, či méně, přiživovat. Proč se aktuálně nepřiživit zrovna na fair tradu.

Hezký den.

(P.S. Už se nemohu dočkat, až mne pan Dostál napadne tím, co dělám pro lidi já. Občas nemám pocit, že by toho bylo zrovna málo ;) )
sněhurka
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17 zář 2010 21:07

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků