Sčítání lidu, domů a bytů

bazar, inzeráty, témata úplně mimo, cokoliv vás napadne...

Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod jimi brown herrer » 14 dub 2011 13:26

Co říkáte na sčítání 2011? Je někdo, kdo nevyplnil? Dneska je poslední den.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod Vladislav Liška » 14 dub 2011 14:36

Ja jsem nevyplnil, tesim se na vysvetlovani na urade. Uz vysly nekde i komentare nekolika stastitiku k prubeznym vysledkum, jsou zklamani, ze z toho slo vytezit vic, a vesmes rikali, ze lepsi spolupraci statni spravy by ziskali presnejsi data.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod Tomas.Marny » 14 dub 2011 15:10

já jsem vyplnil v noci a poslal přes internet, ale byl jsem překvapen že to odešlo i s chybami, nebo nevyplněnými políčky, ale co, potřebovali si opět přivydělat, tak jsem jim pomohl svými "údaji" tak jsem taktéž zvědav......... :P :P :P :P
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod elixdragon » 14 dub 2011 15:12

Já vyplnil, jenomže jsem lhal - nikomu nebudu dávat svoje informace a co je komu do toho, kde bydlela moje matka, když se narodila. Je mi z tohoto státu více než zle a poprvé za 37 let se stydím, že jsem čech. V minulém sčítání jsem také lhal a co se stalo? Nic. Celá ČR je mi u zadnice, když vidím politiky a hlavu státu jací jsou to komedianti a lháři! Pěkně na svým písečku si budu hrát a pro nikoho nic a pro stát už vůbec ne! Kdybych neměl děti a manželku, už jsem dávno v tahu :( je to smutný, ale bohužel jiný názor teď na život v ČR nemám.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod Tomas.Marny » 14 dub 2011 15:18

Mám více než podobný názor a co se týče vyplňování, občas jsem udělal prostě chybku :P :P :P :P :P
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod jimi brown herrer » 14 dub 2011 16:06

Já sem taky přemýšlel, jak to udělám, protože se mi 10ka platit moc nechce. Nakonec sem ale uznal, že se nemá cenu stydět za přesvědčení - takže jsem taky nevyplnil.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod Vladislav Liška » 14 dub 2011 16:14

to je prave to, nikde neni receno, ze pokuta se musi udelit, pri minulem se udelila jen 29 lidem, kteri nabadali verejne k bojkotu, tak proste uvidim :) v mem okoli je nevyplnovaci opravdu hodne.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod jimi brown herrer » 14 dub 2011 16:57

Je to tak. Kupodivu u největšího aktivisty Peciny došlo k promlčení lhůty.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod winie » 14 dub 2011 18:27

panove kdyz to tu po vas ctu, tak je mi z vas smutno. az se vam neco nebude libit tak nenadavejte. jsou to potrebna data. sam s nimi pracuji. az vam zrusi vlaky, autobusy, nebudou udrzovat silnice a vase dite nebude mit skolku, tak si vzpomente na scitani lidu :roll:
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod Lukino » 14 dub 2011 18:47

A já dodám -> Až se k Vám jednou záchranka nedostane včas, protože se nepřistaví další, bližší výjezdový stanoviště(nemluvím o LTM, tady jedno máme), vzpomeňte si na sčítání ;)

edit: To samé samozřejmě platí pro HZS
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod Vladislav Liška » 14 dub 2011 19:00

Doporucuji precist si nejake diskuze a clanky, ktere vysvetluji proc je scitani v teto podobe zbytecne - vyhozene penize. Vsimli jste si, ze by se na zaklade minuleho scitani menili skolky, hasici, zachranky? Ja si vsiml, ze jen ubyly policejni stanice, a to ne na zaklade scitani, ale na zaklade nedostatku financi. Skolka v LTM pribyla jedna, opet ne na zaklade scitani, ale na zaklade dlouhodobeho previsu poptavky. Dopravu si resi dopravce, protoze sam nejlepe vi kolik lidi mu kudy jezdi, nikdo neudela linku jen proto, ze to tak vyslo ze scitani (nemluve o tom, ze ze scitani se nepozna, ze spousty lidi z LTM by rado linku pres kopecky do Usti, to tam proste neni). Kazdopadne, nektera potrebna data tam urcite jsou, ale vsechna jdou ziskat jinak - lepe a levneji - nez scitanim. Zajimavy rozhovor na toto tema byl treba tento tyden v MF, se sefkou Ceske demograficke spolecnosti.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod dotik » 14 dub 2011 19:02

Republika se prostě nedokáže vymanit z komunismu a stále nedokáže dát prostor zákonu trhu :) A já se přiznám - mám jen základní vzdělání :) ne že by to v reálu bylo o moc lepší :) do víc věcí jsem nemohl kecat, bo to vyplňovala manželka... :D
dotik
 

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod babča » 14 dub 2011 20:58

O proti minulému sčítání, je v tomhle minimum informací. Takže nechápu, co na tom lidi tak bere. Když jim někde v krámě nabídnou slevový kupón, tak jsou pro 100 Kč schopny vyplnit jakoukoliv kravinu o sobě, a nezajímá je, co se s těmito daty děje. A tohle se pořád rozebírá. A protože jsem odkojena tím komunismem, :) tak jsem spořádaně vyplnila dotazník a poslala přes internet. Ale je zajímavé, že mně na rozdíl od T. Marného, pokud nebylo něco vyplněno, tak mi to nešlo odeslat.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod jimi brown herrer » 14 dub 2011 22:10

winie píše:panove kdyz to tu po vas ctu, tak je mi z vas smutno. az se vam neco nebude libit tak nenadavejte. jsou to potrebna data. sam s nimi pracuji. az vam zrusi vlaky, autobusy, nebudou udrzovat silnice a vase dite nebude mit skolku, tak si vzpomente na scitani lidu :roll:


Já myslim, že dopravce sám vidí, kolik lidí jezdí určitou trasu, a to se během těch 10 let změní mockrát. Silnice se neudržujou už teď. Školky chybí taky - jakto? Sčítání 01 nepomohlo?

PS: V Německu se to prý dělá na základě reprezentativního vzorku, a neslyšel sem, že by záchranky nedojížděly. Jinak - děláte v soukromé firmě nebo ve státním sektoru?
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod Milan » 15 dub 2011 07:17

Že chce stát vědět, kolik žije v republice lidí, tomu rozumím. Rozumím i tomu, že chce nějaká základní data, protože je potřebuje. Nerozumím však tomuto, proč chce stát údaje, do kterých mu nic není, nebo které jsou mu k ničemu a proč není celé sčítání anonymní.
Celé to na mě působí, že sčítání je tradice, ve které je potřeba za každou cenu pokračovat (a živit armádu statistiků, sociologů a kdo ví koho ještě). Proč chtějí vědět o materiálu obvodových zdí domu? Budou z toho snad vycházet hasiči kdyby hořelo. Proč je tak důležité vědět, jestli chodím do práce pěšky nebo autobusem? Budou z těchto údajů, které stát snad uveřejní vycházet soukromí dopravci při zavádění linek dopravního spojení? Co je státu dotoho, kolikrát jsem byl ženatý a kde se bydlela má matka, když jsem se narodil? Tak to je největší absurdita. Tady jsem nenašel žádný rozumný důvod, k čemu tato informace bude sloužit. Stát potřebuje informace, ale takto se mi zdá, že polovina údajů je pouze pro sociology (nebo snad pro odůvodnění existence sociologických úřadů). Že informace umožní obcím lépe plánovat školky - jak? Školky lze plánovat maximálně chvíli, sčítání je jednou za 10 let a co dnes sečteme, vyjde ze školek nejpozději za šest let. Proč tedy nesčítáme po pěti letech, když jde o školky. Co ta zbývající doba, tam budeme tápat, když nemáme informace? Vždyť existují matriky a tam je (snad) evidence přesná - klik dětí se narodí, ... Tomu se opravdu těžko věří. Na Slovensku bude sčítání v květnu. Slovenský formulář nebude tak osobní jako ten český, nebude se ptát ani na jméno a příjmení, ani na rodné číslo, ani na registrované partnerství jako česká verze. A taky to dokáží sečíst. Zajímavé je, že distribuci formulářů tam mají zabezpečit obce - zcela logické. U nás se napakoval státní, umírající moloch. V Polsku je sčítání dobrovolné. I tak si myslím, že získají potřebný vzorek pro statistické vyhodnocení.
Já jsem poslal formulář elektronicky, snad s údaji budou nakládat tak, že se někde nenajde hromada s vyplněnými údaji, či databáze na internetu. Zda byly údaje mnou poskytnuté pravdivé, vím jen já ;) .
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod Petr » 15 dub 2011 07:42

Souhlasím s babčou, že pro kdejakou slevu jsou lidi ochotni na sebe prásknout zcela neznámým prodejcům cokoliv,ale celostátně řízené anketě zamlčí vše z jakéhosi ušlechtilého principu,. Asi proto, že z toho nevypadne nějaká sleva či výhoda. Kdyby každý za vyplněný formulář dostal nějakou odměnu, to by mnozí vymýšleli, jak se sečíst několikrát :) Například otázka kde žila matka v době mého narození mi připadá zrovna naprosto logická. V naší rodině je pouze jediný, který se narodil tam kde také s matkou žil! Takže místo narození neznamená automaticky náš první domov... Vyplněním přes internet jsem strávil rozhodně méně času než na tomto fóru.
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod Milan » 15 dub 2011 07:59

Petře, ano, souhlasím, logické to je, ale k čemu to stát potřebuje?
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod dotik » 15 dub 2011 08:07

nejde o cas, jde o to, ze 20 let mluvi o zjednoduseni uradu a pak udelaji toto...autobusy zjisti z rozpoctu mest kolik doplacej, baraky na katastru, z ceho jsou zase na stavebnim urade, matrika taky nejakou tu info ma, socialka taky...kdyby ty miliardy dali do kvalitniho informacniho systemu, ktery bude propojeny a bude analyzovat data, tak by to bylo lepsi
dotik
 

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod Jirka » 15 dub 2011 09:00

Naprostý souhlas s dotikem.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod elixdragon » 15 dub 2011 09:39

Koukám, že babča a petr mají s dotazníky za prachy asi vlastní zkušenosti :mrgreen: jinak by o ostatních netvrdily, že jsou pro prachy schopni udělat cokoliv. Ačkoliv jsem už přispívat nechtěl, názory lidí diametrálně se lišících mě utvrdily v tom, že zde budou vždy tací, kteří si nechají kálet na hlavu a budou baštit polopravdy a mýty v domnění, že dělají správnou věc. Když v televizi řeknou, že je to důležité, tak je to přece jasné - cenzura už neexistuje - jenomže v této době nám možná lžou ještě více, než bychom všichni čekaly.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Další

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků