Sčítání lidu, domů a bytů

bazar, inzeráty, témata úplně mimo, cokoliv vás napadne...

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod jimi brown herrer » 15 dub 2011 10:50

Souhlas s dotikem. Už v roce 2001 všichni prohlašovali, že za 10 let všechno zvládnou registry. Mimochodem žádné tesco club karty nemám, body u chovanečka taky nesbírám. Ti, co si club card pořídí jsou právě ti, co vyplní dotazník bez otázek. Tím ale nechci říct, že jste to Vy. Až v roce 2013 dojde ke konečnému zpracování dat, tak už budou údáje v moment sčítání dávno passé.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod winie » 15 dub 2011 16:06

registry to zvladnout nikdy nemohou. a to z toho duvodu, ze ty data by byli hrozne nepresny. ty data pak nejdou mezi sebou porovnavat, protoze jsou z jinych a casto nespolehlivych zdroju. pro priklad pocet obyvatel v usteckem kraji se skokove snizil po scitani 01 o 7000 obyvatel. je na tom videt jak jsou registry nepresne a to je jak vinou uredniku, ale i obcanu, kteri proste tyto veci neresi. Nesmite ty negativni nazory z novin tak bastit. to vas opravdu tak obtezuje vyplnit par krizku? na financni stranku veci se nedivejte. v pomeru za ziskana data je to stale cena slusna. vyhazujou se penize za jine hovadiny.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod I.T. » 15 dub 2011 16:40

Mě až tak moc neobtěžovalo strávit 10 minut u počítače a nacvakat do dotazníku nějaká data, ale spíš to, kolik času jsem strávil než jsem se k těm formulářům vůbec dostal.
Po tom co mi je nikdo na smluvenou schůzku nedoručil, vyrazil jsem si je vyzvednout na poštu, ale když jsem viděl tu frontu 10 lidí, tak jsem se otočil a jel pryč.
Před dvěma dny jsem šel na poštu něco odeslat a při té příležitosti se stavil i pro formuláře. Byl jsem třetí v pořadí a i tak mě to stálo hodinu.
I.T.
 
Příspěvky: 21
Registrován: 12 zář 2010 16:46

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod dotik » 15 dub 2011 17:29

winie : samozřejmě neznám možnost propojení jednotlivých systémů...ale jaké nepřesnosti mohou být na:
1. Matrika?
2. V rozpočtu města musíte mít, kolik se dává na MHD, takže lehce dopočítáte, kolik se převezlo lidí
3. Sociálka? Kdo si dovolí tam kecat?
4. Zdravotní pojišťovna? Doktoři přece nelžou...? I když tady bych si až tak jistý nebyl...pravda
5. Katastr - jisté nepřesnosti tu asi mohou být, ale pochybuju o tom, že by byly tak velké, jako při sčítání
6. Dopravák přece ví přesně jaké auto máte

není problém dělat věci, které mají smysl...dokonce není problém dělat věci, které smysl nemají a trvají pouze 10 minut...ale časem můžeme zjistit, že takových věcí, které trvají 10 minut a nemají smysl děláme za den 50 a pak už nežijeme smysluplně, ale nesmyslně...a není důvod žít ;)
dotik
 

Re: Sčítání lidu, domů a bytů

Příspěvekod jimi brown herrer » 15 dub 2011 20:30

Já myslím, že přesnější sou matriky, a ne formuláře. Platíme drahý stát, tak za to snad musíme očekávat nějaké služby. K čemu mi je údaj o počtu obyvatel v rozhodný den, když se další den narodí desítky dětí - a jsou zapsány na matrice.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Předchozí

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 návštevníků