Sčítání lidu

bazar, inzeráty, témata úplně mimo, cokoliv vás napadne...

Sčítání lidu

Příspěvekod babča » 19 bře 2011 15:59

Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti se sčítacími komisaři pro naše město. Stále ještě nemáme sčítací listy. Dnes již podruhé jsme trčeli doma a čekali. Marně, pochopitelně opět se nikdo nedostavil. Minule jsme se uvolnili z práce, dnes zkažený víkend. Už mě to fakt nebaví. A to si dovolí hrozit 10 000 Kč pokuty. Hlavně, že si panáci z koaličních stran rozdělili koryta v České poště. Ale že jim to tak trochu hodně nefunguje, to je jim jedno.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Sčítání lidu

Příspěvekod Vladislav Liška » 19 bře 2011 17:48

Za neprevzeti formulare pokuta nehrozi, ta naopak hrozi za prevzeti a spatne nebo zadne vyplneni. Takze pokud mne osobne nezvladne komisar predat formular (budu jen rad), ja ho nijak nahanet nebudu, je to jeho problem. Se scitanim nesouhlasim, stat vsechna data ma. Do IT nateklo za poslednich deset let desne moc penez, provazanost databazi mela davno existovat - bohuzel to porad "nejak nejde", i tak se vsechny udaje daji dohledat jinde, nebo nejsou k nicemu nutne. Jsou to dalsi vyhozene penize nas vsech. Dobry clanek na toto tema:

http://martinhrdlicka.blog.idnes.cz/c/1 ... sleni.html
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Sčítání lidu

Příspěvekod wogurka » 19 bře 2011 18:29

Máme podobnou zkušenost jako babča. Minulý víkend jsme kvůli nahlášené návštěvě sčítací komisařky čekali doma a nikdo nepřišel. Ani ve schránce nebyl lísteček o nezastižení. Což se divím, protože oznámení o nezastižení/nedoručení bývá u České pošty téměř zvykem.
Na původním lístečku je v místě určeném pro identifikační číslo komisaře vyplněné číslo sčítacího obvodu, takže bych asi stejně odmítnul archy převzít.
wogurka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 14 čer 2010 14:07
Bydliště: Litoměřice

Re: Sčítání lidu

Příspěvekod I.T. » 19 bře 2011 19:47

Mé zkušenosti se sčítací komisařkou bohužel taky nejsou vůbec dobré. Na domluvenou schůzku sice dorazila, ale po chvíli mi řekla, že už jí došly formuláře a domluvila si se mnou náhradní schůzku na následující den, ale to už jsem se jí nedočkal.
Více jak za týden jsem ve schránce našel lístek, kde mě žádají, abych si z důvodu nezastihnutí vyzvedl formuláře na poště.
Nejraději bych se jim na to vykašlal.
I.T.
 
Příspěvky: 21
Registrován: 12 zář 2010 16:46

Re: Sčítání lidu

Příspěvekod Tomas.Marny » 19 bře 2011 21:06

U nás vše OK, lístky doručeny dle plánu, ale pokud mám býti upřímný, nejraději bych se jim na to..... no nějak mě nenapadá kombinace slušných slov...
V době kdy se všem berou peníze, vše se zdražuje, tak stát vyhazuje finance okny za ptákoviny :evil:
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Sčítání lidu

Příspěvekod Stanislav Hylán » 19 bře 2011 22:23

Moje zkušenosti: formuláře jsme obdrželi v hodinu uvedenou na avízu. Pouze "chyběl" sčítací lístek na syna. Nebyl vůbec uvedený v seznamu. Na adrese bydlí téměř 9 let... Ručně vypsaný sčítací lístek jsem obdržel během chvilky. Problém asi nebude v pěšácích, ale spíš v celém systému.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Sčítání lidu

Příspěvekod elixdragon » 20 bře 2011 02:57

Já už mám vyplněno, udělal jsem si při křížkování hezkou chvilku křížkem jsem označil, že mám záchod bez splachování :lol: ten den jsem byl nucen záchod zalévat kýblem, protože se mi mechanika splachování rozbila :twisted: pochybuji, že by se nad tím někdo pozastavil :D to si zase někdo akorát namastil kapsy (pošta, tiskárny, distributoři, reklamy v TV apod.) proč se na tak velké zakázky neudělá veřejné referendum? Zeptat se lidí jestli to chtějí platit ze svých daní či nikoliv?
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Sčítání lidu

Příspěvekod babča » 20 bře 2011 18:50

Tak dnes další perlička z roznášení sčítacích archů: Po dvou avizovaných a neuskutečněných návštěvách dnes ráno dorazila nějaká další paní, která vysvětlila dvěma sousedkám, že jí nenaplánovali cestu k nám. Že přijde někdy v týdnu odpoledne. Jelikož jsem ji slyšela, byla jsem mírně řečeno velmi nepříjemná. A tak změnila své rozhodnutí, že přijde zítra mezi 15. a 17. hodinou. Tašku s archy asi měla, ale ne pro nás. Nastrkala do schránek lístky a odešla. Odpoledne, když jsem lístek vyndala, tak jsem se na něm dočetla, že jsme nebyli zastiženi doma a proto nám dává další náhradní termín. Takže jim na to fakt kašlu.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Sčítání lidu

Příspěvekod Llukas007 » 20 bře 2011 18:51

Sčítání lidu?! Totální hovadina!!! Znám plno lidí, kteří jako dementi čekali celý víkend doma a nikdo nedorazil. V dnešní době plné lupičů a zlodějů nutit zvláště staré lidi být doma a otvírat cizím neznámým lidem. Zhovadilost nejhrubšího zrna!!! Jednou jsem byl doma. Teď ať si m hledaj kde chtěj!!!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Sčítání lidu

Příspěvekod Lukino » 20 bře 2011 23:10

K nám dorazila mladá slečna/paní? ve smluvený čas. A byla moc příjemná :)
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Sčítání lidu

Příspěvekod Milada » 21 bře 2011 08:31

U nás byla komisařka třikrát, moc se omlouvala, vždycky nám dala špatné listy. Byla z toho sama nešťastná, byla unavená a prostě dělala chyby. Sčítání za celou rodinu "odbydu" na internetu, ať už k nám chuděrka nemusí...
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Sčítání lidu

Příspěvekod Milan » 21 bře 2011 18:45

Lukino píše:K nám dorazila mladá slečna/paní? ve smluvený čas. A byla moc příjemná :)

Hm, takové štěstí já nemám :-(


Sent from my iPad using Tapatalk
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron