Centrální školní jídelna

neděkujeme...

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod ronyk » 14 led 2013 16:15

Pane Zahálko chcete na radnici, aby se chovala odpovědně a sám klamete, chováte se přímo podrazově. Každý den co uvádíte je též na výběr oběd bez bramborové přílohy, někde jednou, někde dvakrát .Jak jsem řekl Zahálka na hrad.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod Martin Zahalka » 14 led 2013 21:38

A vy si myslíte, že když to doplníme 3 x housk. knedlíkem, 1 x rýží, 2 x těstovinou a jednou sladkými knedíky, že je to ideální jídelní lístek pro děti... asi ano!!! Takže Ronyk do centrálky a Zahálka na hrad..... Škoda jen, že se vám pletou i jména, na hradě bude Miloš a ne Martin...
Martin Zahalka
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10 úno 2011 10:00

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod ronyk » 15 led 2013 06:56

Fakt umíte krásně mlžit, já jsem pouze doplnil Váš špílec o bramorách zbytkem jídelníčku, o zdravé výživě jste tam neměl, mám dojem, ani slovo. :D
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod Martin Zahalka » 16 led 2013 21:54

pro Ronyk : já umím mlžit a vy umíte psát vy bramoro...
Martin Zahalka
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10 úno 2011 10:00

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod Martin Zahalka » 21 led 2013 11:26

To si zítra zase na centrálce pochutnáme fazolové lusky po vídeňsku, brambor a hrachová polévka s osmaženou houskou, no jen abychom z těch Litoměřic přímo neodletěli. Paní ředitelko, prosím nastudujte si základy pro sestavování jídelního lístku pro děti, najdete to téměř v každé dětské kuchařce....
Martin Zahalka
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10 úno 2011 10:00

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod Milada » 23 led 2013 18:32

Mrzí mě, že ve 13.30 už není možno vybrat si ze 3 hlavních jídel. Děti se včera se těšily na řízek s bramborovou kaší a v tuto dobu už nebyl. Místo toho bylo na výběr uzené stehno s bramborem. Pro mně osobně nevhodná kombinace. Ve 14 hodin, kdy už mělo být pro studenty/děti zavřeno, kuchaři přece jen dosmažili řízky a tak si opozdilci na něj počkali (a přišli pozdě na odpolední vyučování).
Vím, že Centrálka garantuje výběr minimálně ze dvou jídel, ale je škoda, pokud je (předpokládám oblíbený) řízek, tak by se mohlo naplánovat usmažit víc kusů...Jestli je k řízku brambor nebo bramb.kaše už není tak podstatné. 12leté dítě se u okýnka nedokáže rychle rozhodnout, když je teď hned postaveno před dilema " řízek není, dáš si místo něj uzené stehno?", stehno mu pak nechutná a nechá ho...Škoda peněz...
Milada
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 23 kvě 2010 13:36

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod Martin Zahalka » 23 led 2013 21:42

Jaké kuřecí uzené stehno ? Myslíte nějaké zbytky z minulého týdne ? Nebo je pí. ředitelka objednala čerstvé protože tušila, že řízků bude málo...
Martin Zahalka
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10 úno 2011 10:00

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod elixdragon » 23 led 2013 22:58

Pane Zahálka Vy si kupujete koukám v obchodě jen čerstvě usekané uzené stehna :lol: to se podle Vás nemůže uzené stehno skladovat třeba v chladničce? Dle Vašich příspěvků se mi zdá, že znáte ten jídelní lístek nějak až moc dobře ;)
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod Martin Zahalka » 24 led 2013 00:16

Mé děti se těšili na řízek a né na nějaké kuřecí uzené stehno... Uzené výrobky dětem moc nekupujeme, nejsou moc zdravé. Jen si myslím, že ředitelce centrálky je to šumák, vždyť on ji Červín (zatím ) podrží !
Martin Zahalka
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10 úno 2011 10:00

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod elixdragon » 24 led 2013 15:08

Já jsem se minulý týden těšil, že bude v Lidlu Budvar za 5,90 v akci - samozřejmě když jsem po práci přijel, tak již nebyl - to by jste mohl nadávat na vše.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod worwan » 24 led 2013 17:02

o co je zdravější vepřový smažený řízek než uzené kuřecí stehno? no nevím..
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod Tomas.Marny » 24 led 2013 18:16

V případku že budou oba připravovány s láskou a
na zmíněném Budvárku, jsou dokonce léčivé, tudíž zdraví prospěšné oba :D
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod Desty » 24 led 2013 19:31

Co na CŠJ obdivuju je zavedení bezobjednávkového systému - moc dobře si pamatuju doby, kdy jsem si nestačila odhlásit oběd (protože změny na rozvrhu byly později) a oběd mi pak propadl. Jako dojíždějící jsem radši chytala spoj o 2hod dřív. Asi je těžké odhadnout kolik čeho připravit.
Teď chodíme na Pohodu a když něco dojde - tak si sice musíme počkat, ale řeknou nám to hned u okýnka, čekáme chvíli. Jsme spokojeni. Jen škoda, že děti chodí automaticky do CŠJ. Ty větší by to zvládly samy, ale mrňata co vodí z družiny - to by byl asi technický problém.
Desty
 
Příspěvky: 33
Registrován: 01 říj 2010 10:46

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod Stanislav Hylán » 24 led 2013 22:38

Naprosto souhlasím, chodím občas do Pohody a jsem velice spokojen. Ostatně stejně jsem býval kdysi spokojen v CŠJ. V době, kdy tam šéfovala paní Simonová...
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod Petr Panaš » 25 led 2013 07:38

Já to střídám a jsem spokojen jak v Pohodě, tak i CŠJ. Výhoda je, že mám takto na výběr ze 7 jídel ;) V Pohodě mají jídla více kořeněná, což jako dospělý strávník kvituji, ale plně chápu, že CŠJ je prioritně školní jídelna a hlavně vaří pro děti. Kdo to neakceptuje, může chodit do restaurace. Těm co silně kritizují - vzpomeňte, jak se chodilo do jídelny kdysi na papírové lístečky, které se kupovali a když ho někdo ztratil, byl problém. Na výběr z jednoho jídla, polévku si naléval každý sám. Saláty, tvarohy atd. to neexistovalo. Kde vidím asi největší "hendikep" CŠJ proti Pohodě - je to, že v Pohodě mají cenově diferencovaná jídla a např. sladké nebo bezmasé je značně levnější. Kritika vůči CŠJ zaznívá hlavně od dospělých strávníků, kteří mají ovšem možnost jít na oběd kamkoli jinam. Ze tří jídel a si děti snad vždy něco vyberou. A že se někdy něco nepovede, to se holt stane. K plánování jídla - sám bych to dělat nechtěl. Odhadnou při tom ohromném množství strávníků, kolik si kdo čeho dá, není vůbec nic jednoduchého. Do toho vstupují další faktory - třeba chřipka a najednou je o 100 strávníků méně. Každá výhoda (že si nemusím jídlo objednávat den dopředu) je vykoupena tím, že občas něco už nebo ještě není. A na závěr, všem přeji dobrou chuť k dnešnímu obědu :)
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod Martin Zahalka » 24 črc 2014 17:41

A neb delate si z nas uz srandu pi.reditelko Kovářová? Si myslite,ze muzete centralku uplne pohrbit! Ze se nestydite schvalit jidelnicek,kde je zeli obden,a jeste ho v klidu date druhy den! Co jsi stravniku nesnedl ve stredu dozer ve ctvrtek.... Hlavne ze chodite a reptate,co to kuchari uvarili za blafy!!!! Uvedomte si,ze za ty blafy jste odpovedna vy nikdo jiny....
Martin Zahalka
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10 úno 2011 10:00

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod Tomas.Marny » 24 črc 2014 23:31

Souhlasím s panem Zahálkou, sestavit jídelníček takovým způsobem je opravdu dosti nevídaný jev. Třeba měli někde slevy na zelí a za ty peníze neberte to a že se tím bude občanstvo včetně dětí cpát X dní? A co, jen malinko přispějeme ke skleníkovým plynům nic víc:-)
Tedy paní řídící, Vás bych chtěl mít doba...:-)
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod Achab » 24 úno 2016 22:51

je pravda ze cizi stravnici (ne zaci a ucitele) mohou chodit do centralky na obedy pouze od 11.00 do 11.45 h.?
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod vodomerka » 25 úno 2016 13:17

je. údajně se jedná o bezpečnostní opatření. asi kvůli Žďáru nad Sázavou. a nebo nějaký nekalý lobbing?
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Centrální školní jídelna

Příspěvekod Missorka » 25 úno 2016 16:12

Petr Panaš píše:Těm co silně kritizují - vzpomeňte, jak se chodilo do jídelny kdysi na papírové lístečky, které se kupovali a když ho někdo ztratil, byl problém. Na výběr z jednoho jídla, polévku si naléval každý sám. Saláty, tvarohy atd. to neexistovalo.


No, dneska když dítě nemá kartu - tak je bez oběda. Což já považuju za problém a nechápu, proč to nejde vyřešit. Praxe bývala taková, že dítě, které si zapomnělo kartu, šlo k paní hospodářce, ta zkontrolovala má-li zaplaceno a pokud ano, mohlo jít na oběd na lísteček. Aktuálně nelze, dítě, které zapomnělo kartu je bez oběda. Nemluvím teď o denodenním zapomínání čipu, ale myslím, že ojediněle by to vyřešit šlo. Moje děti do LTM dojíždějí a odpoledne mají kroužky, takže v případě, že kartu zapomenou, jsou bez oběda až do večera. Navíc se ten oběd neodebere, takže se ani neplatí, tudíž nechápu filosofii jídelny.

Stejně tak vnímám jako krok zpět situaci, kdy součástí hlavního jídla je polévka a tato nemůže být nahrazena jiným doplňkem. Mám v CŠJ tři děti, které tedy povinně odebírají polévku, kterou z 90% nejedí, nicméně ji platit musím. Samozřejmě chci, aby děti dál konzumovaly i salát nebo jiný doplněk, na který jsou zvyklé - takže měsíčně jsem + 500 Kč. Dobrý businees, prý doporučila ČŠI.
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

PředchozíDalší

Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron