CŠJ vs. varene brambory

neděkujeme...

CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod Konik.HOP » 21 čer 2010 12:48

Dobry den, chtel bych poprosit soucasneho vedouciho CŠJ o zaslani kuchare na nejblizsi skoleni jehoz naplni bude vareni brambor...dnesni brambory tj. dne 21.6, inzerovane jako nove byly rozvarene, neslane a nedaly se jist...myslim, ze vareni brambor spolu s ohrivanim parku by melo patrit k zakladnim dovednostem nekoho kdo je oznacovan za kuchare...i za ostatni stravniky bych rad poprosil zda by se do CŠJ nemohla vratit jidla ve vysokem standardu v jakem byla za vlady pani Simonove...
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod prinz.vonsavoja » 24 čer 2010 13:53

Ono je umění a umění. Já například zdejší kuchaře za umělce považuji, neboť udělat v jedné várce jak brambory rozvařené, tak i nedovařené si zasluhuje nejvyšší uznání.(21.6. jsem měl prozměnu já brambory nedovařené)
Uživatelský avatar
prinz.vonsavoja
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2010 23:19

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod PáGa » 25 čer 2010 11:24

Dobrý den,
my zase jíme od mistra Beneše - a to je přátelé, kulinářský zážitek :roll: my už teda nové brambory neviděli aspoň 2 roky a protože se mu to pořád ňáko nedaří, začali jsme tedy dostávat brambory šťouchané - jak je ochutnáte, už jiné nechcete :o o kyselých polévkách a smradlavém masu nemluvě.......pana Pohlreicha na vás, břídilové!!!
PáGa
 
Příspěvky: 6
Registrován: 04 čer 2010 13:34

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod elixdragon » 10 črc 2010 21:25

Konik.HOP píše:Dobry den, chtel bych poprosit soucasneho vedouciho CŠJ o zaslani kuchare na nejblizsi skoleni jehoz naplni bude vareni brambor...dnesni brambory tj. dne 21.6, inzerovane jako nove byly rozvarene, neslane a nedaly se jist...myslim, ze vareni brambor spolu s ohrivanim parku by melo patrit k zakladnim dovednostem nekoho kdo je oznacovan za kuchare...i za ostatni stravniky bych rad poprosil zda by se do CŠJ nemohla vratit jidla ve vysokem standardu v jakem byla za vlady pani Simonove...


Vážený je těžké uvařit brambory v kotlech o obsahu 150 litrů aby všechny byly uvařeny stejně. Ještě k tomu se přidávají jiné aspekty a těmi jsou odrůda a typ brambor. Dodavatel nalže, že jde o nové brambory, centrálka napíše nové, ale konzument zjistí, že to rozhodně nové brambory nejsou. Brambory jsou většinou po 25 kg pytlech v každém pytly nejsou zaručeně stejné brambory, ale to ani dodavatel není schopen ze 100% jistotou zaručit. Neházel bych všechno na kuchaře, ten je v tomto případě podle mého názoru posledním bodem, kdy se dá něco zachraňovat.
A o paní Simonové o té se raději nebudu ani vyjadřovat, protože ta co si odvezla do své soukromé spižírny jménem Pohoda vždy v pátek dodávkou CŠJ to by bylo na slohovku.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod majer » 16 črc 2010 14:25

elix: Pokud dodavatel vozí sajrajt a já to zjistím, hodím mu to na hlavu a přístě vyberu jiného, není-li s ním rozumná dohoda.
Jeden den jako strávník radši snesu chléb jako přílohu, místo hnusných brambor, abych příště dostal kvalitní přílohu.
Nebo je snad normální jíst čím dál tím horší jídlo a poslouchat nářky o zlých dodavatelích?
Také když Vám firma udělá novou fasádu na domě a ona po roce opadne se spokojíte s tím, že dodavatel jim zřejmě místo písku dodal směs písku a hlíny a že s tí m to lépe udělat nešlo?
Asi ne, že.

Stravování je služba jako každá jiná a její odběratel si zaslouží kvalitu deklarovanou dodavatelem.
majer
 
Příspěvky: 48
Registrován: 16 črc 2010 13:59

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod elixdragon » 17 črc 2010 09:56

Pane Majer, nepsal jsem, že dodavatelé vozí sajrajt, ale že nemůže nikdo nikdy zaručit stejný obsah typu brambor v jednom pytly. Při škole jsem brigádně pracoval ve třídírně brambor, vím o čem mluvím. Do velkých gastronomických provozů jako je mimochodem i centrálka se většinou vozí ve 25 a 50 kg pytlech. Na "třídičce" se třídí pouze velikostně, malé brambory = krmné - vetší brambory = na prodej pro lidi. Do cenrálky také chodím na jídlo, taky občas chytím bramboru, která není dle mého gusta. Právě proto jsem chtěl informaci, která by vedla k vysvětlení proč je brambora na talíři jedna dobrá a druhá nic moc to co mi bylo řečeno jsem zde uvedl, kdyby jste viděl ty kotle ve kterých se vaří brambory taky by jste změknul, protože je to o něčem jiným, než si doma uvařit brambůrky ve 2 litrovém hrnci. Brambory jsem reklamoval u výdeje, ihned mi byly dány nové a na omluvu jsem také nečekal. Tímto bych se centrálky chtěl zastat a poprosil bych někoho kompetentního, aby přispěl k našim příspěvkům. Nebylo by od věci, třeba udělat anketu o bramborách a zeptat se nás strávníků na názor na přílohy, které centrálka vaří.
S pozdravem
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod worwan » 27 črc 2010 14:37

Po bramborách jsou studený nohy,zlatej knedlík..
Tolik k anketě o erteplích
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod BABAJAGGA » 15 říj 2010 18:43

To není jen o bramborách, to je o vedení a jak praví jedno rčení ryba smrdí od hlavy ...... Takže se podívejme kdo centrálku vede, jaké má vzdělání a vztah k dané práci a vůbec jak se paní ředitelka dopracovala k tomuto teplému místečku.... po Jardovi Tvrdíkovi (politickém Forestu Gumpovi) další unikát v našem krásném městě z pokladní ( na Červínově 8. ZŠ ) ředitelkou gigantu zvaného centrálka....
BABAJAGGA
 
Příspěvky: 21
Registrován: 27 zář 2010 15:39

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod BABAJAGGA » 03 led 2011 18:03

Dobré odpoledne,
tak nám začal nový rok a v centrálce žádná změna vaříme brambory brambory a zase brambory ( mrkněte na JL centrálky ), kdopak schvaluje jídelníček a kdopak za všechno odpovídá .... ? ??? No přece naše geniální a všehoschopná 7 x za loňský rok odměněná paní ředitelka Kovářová ... Co takhle dodržování nějakých normativů pro děti a zásad správného stravování ... Je vidět paní ředitelko, že o tom víte zřejmě prdlajs .....
Krásný nový rok
Vaše B. J.
BABAJAGGA
 
Příspěvky: 21
Registrován: 27 zář 2010 15:39

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod ronyk » 04 led 2011 07:59

Asi jste zaslepena nenávistí, ale já čtu na jídelníčku mimo každodenních předmětných brambor i těstoviny, rýži, čočku, knedlík. Já jsem schopen vybrat si i jiné jídlo než-li bramborovou přílohu.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod Llukas007 » 04 led 2011 10:05

To je sice hezké. Problém tkví v tom, že i ostatní jídla stojí za velké H !!! Kdysi se v jídelně vařilo chutně. Dnes ikdyby byl výběr z 20ti jídel tak jsou to všechno šlichty! Brrrr.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod ronyk » 04 led 2011 11:42

Tady byla řeč o bramborách, né o chuti. Co by jste chtěl od jídla za 59 kaček?
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod Konik.HOP » 04 led 2011 15:58

Cena je 66.- ..reci typu "co by jste za ty penize chteli ", nejsou na miste...driv centralka fungovala a produkovala jidlo skoro v domacke kvalite..pokud se to ted neda jist je chyba nekde jinde...neni jedno co jedi nase deti pro ktere je CSJ urcena v prve rade...jenze ty si tezko na kvalitu jidla budou stezovat, proste to nejedi a cestou domu si koupi susenky nebo chipsy...Vam pripada rizoto, buchticky se sodo, tri langose za 66,- levne?..me nikoliv..
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod Tomas.Marny » 04 led 2011 16:23

Musím jenoznačně souhlasit s koníkem a v zásadě odmítám názor "co by jste chtěl od jídla za 59 kaček", Pokud vedení centrálky nedokáže poskládat jídelníček v bohatší nabídce, pokud umí jen brambory, je něco hodně špatně, děti se obvykle pak stravují jak zde bylo popsáno.
Ale určitě někdo nad vedením jídelny stojí a kontroluje jí a my všichni nespokojení máme právo se zeptat proč tomu tak je, je po volbách, máme nové vedení radnice, místostarosty, tajemníka, tak se jednoduše zeptejme jak je to s centrálkou a sdělme jim co nás pálí a požadujme odpovědi, ale hlavně i nápravy.
Třeba by prospěla výměna ve vedení centrálky.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod Llukas007 » 04 led 2011 17:24

Od jídla za 59,- kaček bych chtěl aby chutnalo a bylo dobré! Stejně jako bývalo za 30,- kaček v době nedávné.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod elixdragon » 04 led 2011 18:03

Konik.HOP píše: tri langose za 66,- levne?..me nikoliv..


Já kupuji langoše jednoho za 35 kč a pokud se Vám to nelíbí vy škudlile tak papkejte někde jinde, ona se centrálka bez Vás taky obejde :D
Kecat o kvalitě umí každej, to umím i já a kuchař nejsem, doma si udělám takový jídlo, že se olizuje celá rodinka i s dětma.
Víte co bych Vám poradil, běžte za ředitelkou centrálky a zeptejte se jí a pak nám dejte vědět ;)
Nevěřím a vsadil bych se, že na to nemáte, aby jste tam zašel, jen umět rejpat jóó to mi jde taky :lol:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod worwan » 05 led 2011 18:56

elixdragon: ted jste to trefil,když mi někde nechutná tak tam prostě nelezu :mrgreen:
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod Konik.HOP » 06 led 2011 10:44

..coz resi vas problem...nikoliv deti...nemaji na vyber..nebo sve deti posilate na obed do Sklipku?..
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod elixdragon » 07 led 2011 16:19

Ale v Litoměřicích není veřejně přístupná jen centrálka, je tu zde více jídelen a vývařoven. Někde pracují i takový lidé, že by jste od nich nekoupil ani balenou tatranku (vývařovna p. Beneše apod.) Já raději zajdu do centrálky a vím, že když je to školní jídelna tak je tam hygiena jako doma. A pokud mě ani jedno ze tří jídel neláká, zajedu si pro grilované kuře k poště a dám si ho s chutí a s chlebem! Teď když o něm tak píšu, tak bych si dal ....
Např. dnes jsem byl na rybě v centrálce a musím říct, že mi chutnalo a najedl jsem se dosytosti.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: CŠJ vs. varene brambory

Příspěvekod BABAJAGGA » 08 led 2011 00:00

je skutečně pravda, že děti na výběr nemají a to co předvádí v tomto ohledu vedení centrálky v poslední době je vážně do nebe ( vlastně ne do nebe ), ale snad na školní inspekci popř. hygienu volající .... např. dnes hrachovka, brrrr.plecko (nejlevnější vepřové), ryba se smetanou a halušky se zelím a k tomu smetanový krém a jogurt jako doplněk no nějak optimálně to nakombinovat je vskutku unikum, ale na příští týden se těším ještě více ... zrovna v pondělí smažené mleté - pro dětičky super !! játro na cibulce - no mňamka(vnitřnosti a kor játra pro děti naprosto nevhodné) a bramborové nočky se sýrovkou, zalijeme to rajskou pol. a navrh dáme toustíka ... no velebnosti chce se mi ...... a v pátek si ke smaženému vepřovému řízečku dáme krupicové framery se sirupem ( jen nejdříve musím zjistit ve slovníku cizích slov na co, že se to mám těšiti). myslím si, že těch experimentů na našich dětech již bylo dost !!! a má trpělivost skončila !!! snad i někdo jiný si povšimne této zoufalosti ...
B.J.
BABAJAGGA
 
Příspěvky: 21
Registrován: 27 zář 2010 15:39

Další

Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron