Výkon služby MP Litoměřice

neděkujeme...

Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Tomas.Marny » 14 lis 2010 10:21

Vážení občané,
Musím se s Vámi podělit o zkušenost s MP v Litoměřicích.
Dne 1.11.2010 jsem ráno kolem 7:30 procházel zahrádkářskou kolonií v Plešivecké ulici, která se nachází po pravé straně silnice směrem k bývalým vojenským stavbám nebo ještě lépe k veterinární klinice MVDr. Vomáčky.
Po zhruba asi 70 metrech v zahrádkářské kolonii jsem našel hned vedle cesty na levé straně vyhozené 4 asi litrové lahve s uzávěrem od nějakého ředidla, ale plné jakési chemické látky, která určitě neměla nic společného s původním obsahem. Podotýkám, že chemický obsah lahve byl dosti hustý, hnědé barvy.
Tento nález hned vedle cesty bůh ví jakého původu mě opravdu překvapil, lidé jsou opravdu dobytek jsem si pomyslel, toto místo je veřejně přístupné, prochází zde denně spousta lidí, jak zahrádkářů, tak lidí co sem chodí na procházky včetně dětí.
Rozhodl jsem se zavolat hasiče, vysvětlil jsem jim co jsem nalezl a ti mě odkázali na MP Litoměřice.
Číslo MP jsem vytočil v 7:34 ( možno jednoduše doložit výpisem ). Popsal jsem celou situaci, tedy nález jakési chemické látky a podrobně popsal místo nálezu s tím, že na místě chvíli počkám než strážníci dorazí.
Operátorem jsem byl ujištěn, že hlídka dorazí a tak jsem čekal, čekal jsem plných 35 minut a nikdo nepřijel. Bohužel jsem čekat déle nemohl a tak jsem odešel s tím, že asi přijedou později a chemikálie zajistí.
Jaké bylo dnes ráno moje rozčarování, když ony lahve leží i dále na stejném místě, i nadále je ohrožováno životní prostředí a nejen to, ale i zdraví a možná i životy občanů kteří tudy prochází.
Jsem šokován jakým způsobem MP reaguje na podněty občanů, jsem šokován že MP Litoměřice je jedno že se v přírodě, doslova ve městě povalují lahve obsahující neznámé chemikálie.
Co se musí stát aby MP konala tak jak má? Copak je těžké pochopit, že dítě které lahve nalezne je lehce dokáže rozbít kamenem?
Dnes je 14.11.2010 tedy 13 dní po mém nahlášení na linku 156 a nic se neděje, vše při starém.
Ptám se pana starosty a jeho místostarostů, jak dlouho bude řídit MP nekompetentní osoba, jak dlouho bude trvat tento stav, kdy výkon služby MP v podstatě ohrožuje občany města svým výkonem, nebo spíše nekonáním, proč platíme ze svých daní neschopné lidi, proč si vydržujeme líné strážníky, PROČ?
Velitele MP se ptát na nic nebudu, je to zbytečné.
Na důkaz zveřejňuji fotografie nálezu z 1.11. a dnešního rána, k lahvím jen přibyly nějaké větve z jehličnanu.
T.M.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod PLF » 15 lis 2010 10:07

Je hezké ,že kritizujete práci MP(kolikrát si to zaslouží),ale v tomto případě by kritika měla směřovat spíše na Hasiče,jelikož ti se mají postarat o nebezpečný odpad a nechat ho zlikvidovat .MP na to nemá prostředky a určitě by volala na likvidaci hasiče.Jinak to určitě měli předat ,když už byli osloveni.
PLF
 
Příspěvky: 10
Registrován: 15 lis 2010 09:59

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Tomas.Marny » 15 lis 2010 10:27

Neznám kompetence těchto složek, hasičům jsem volal jako prvním, ti mě odkázali na MP, tam jsem také volal a výsledek jsem popsal, takže pokud mi hasiči řeknou volej tam a tam tak to prostě učiním, pokud to bylo v jejich kompetenci a nechtělo se jim do toho, tak je velice špatně, ale ještě jednou opakuji postupoval jsem tak, jak mi bylo doporučeno.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod oldddek » 15 lis 2010 14:45

Mám podobný příběh, když byly slejváky, tak určitě víte že u Dolního nádraží na přechodu se semafory se občas vytvoří celkem hluboká kaluž, téměř přes celou silnici. V kaluži stála dvě utopená auta. Tak jsem volal hasičům, vysvětlil jsem jim o co jde a oni, že volám špatně, že mám volat na městskou policii. Divil jsem se, ale učinil jsem tak, pán který to na MP zvedl se divil proč volám zrovna jim, tak jsem řekl, že hasiči mě odkázali na MP. Pána to nejspíš vytočilo a řekl, že hasičům zavolá a sjedná nápravu. Takže bych to na MP neházel, pokud to opravdu mají řešit hasiči, tak je vidět, že to není poprvé co hážou svoji práci na jiný.
oldddek
 
Příspěvky: 19
Registrován: 05 lis 2010 10:22

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Tomas.Marny » 15 lis 2010 15:09

Tak ještě jednou, postupoval jsem dle instrukcí hasičů, na MP jsem nic neházel, jen jsem konstatoval, že za 13 dní od nahlášení nálezu se nic nedělo, to že si mezi sebou nerozumí dvě složky je podivné a pro nás všechny asi i dosti zarážející, nic méně, pokud MP přijala ohlášení takového nálezu na tísňovou linku 156, měla se k tomu nějak postavit a pokud to nebylo v jejich kompetenci, měli se dohodnout s hasiči a ne vyřešit záležitost tak, že raději nedělat nic.
Ale to je jen můj názor a nemusí být nutně názorově ve stejné rovině s vaším.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Stanislav Hylán » 15 lis 2010 19:26

To je docela závažné téma, kolem dost rodin s malými dětmi. Proto mě udivuje, že neraguje nikdo z MP. Docela bych byl rád, kdyby tuto problematiku (kdy a koho volat) na fóru někdo kompetentní vysvětlil.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Tomas.Marny » 15 lis 2010 20:54

Musím být upřímný a sdělit Vám všem, že mi dnes ráno kolem osmé volal velitel MP Litoměřice, že se dozvěděl co se stalo a věc začal řešit, omlouval se že to bylo pochybení strážníka který měl službu na telefonu, že momentálně měli všechny lidi mimo služebnu, že záležitost měli řešit hasiči, ale že to nesnímá odpovědnost z MP.
Na můj dotaz, zda vysvětlí zde na fóru občanům co se jak přihodilo, mi odpověděl že sem nic psát nebude, že on odpovídá pouze na fóru oficiálním, na to jsem byl nucen reagovat v tom smyslu, že oficiální fórum si nechali páni uzavřít když se jim nehodili výtky občanů do krámu a že si lidé založili fórum své, necenzurované, aby mohli veřejně psát své názory.
Výsledek je ten, že lahve byly dnes odvezeny k likvidaci, obsahovaly údajně vyjetý olej, ale to jen potvrdilo to, co jsem zde napsal, "hustá, tmavá tekutina".
Údajně bude dokonce i zlikvidována černá skládka která tam vybujela.
Takže já sám za sebe mohu jen říct, že díky zveřejnění se příroda zbavila 4 litrů jakéhosi oleje, který mohl také skončit v podzemních vodách, za to jsem rád že to dopadlo takto. Jen mě mrzí, že velitel MP Králík, nemá tolik odvahy lidem tady vysvětlit co se jak přihodilo a jak se vše i když s velkým zpožděním vyřešilo.
To že si to nějakým způsobem rozříká se službu konajícím strážníkem už je jejich interní záležitost, mě to jen utvrzuje stále v názoru, že by výměna na postu velícího jen MP prospěla, jaké z toho vyvodí pro sebe důsledky pan Králík se asi nikdy nedozvíme, bohužel...
Jen by mě zajímal názor ostatních na chod MP, jak jste spokojeni s výkonem služby MP Litoměřice?
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod jimi brown herrer » 15 lis 2010 21:56

Já mám teda podobnou zkušenost. Jednou sem našel pozdě večer psa. Běhal volně u Alberta. Volal sem MP a tam mi řekli, že o něm ví, že takhle teď lidi venčí psy. Nakonec sem ho vzal domu a druhý den ráno sem volal do útulku do Řepnic, kde mi paní řekla, že psa si převzít nemůžou, že musím volat MP a že to musí být přes ně. Volal sem teda na MP. Strážník mi řekl, že psa si vzít nemůžou, ať volám útulek. Už je to delší dobu, ale myslím, že mi i řekl, že na to nemají vybavení a prostě se cukal, že si pro něj nepřijede. Tak sem mu vysvětlil, že do útulku sem volal, a že mi řekli, že musím jedině přes MP. Nakonec strážník řekl, ať psa přivezu. Tam mi znovu strážník zopakoval, že takhle teď lidi psy prostě venčí.
Celkem by mě zajímalo, jestli MP lže záměrně z lenosti, protože jinak si to neumím vysvětlit. Na oficiálních stránkách MP se píše: "MP Litoměřice disponuje v současné době třemi služebními vozidly. Pro převoz nalezených a odchycených psů jsou vozidla MP vybavena tažným zařízením. Strážníci mají na služebně k dispozici odchytové pomůcky na odchyt toulavých zvířat a přívěsný vozík se dvěma kotci pro umístění a transport odchycených zvířat. " Odkaz zde (v dolní části i foto): http://policie.litomerice.cz/index/Profil/PROFIL.htm

PS:

Obrázek

Jenom aby si někdo nemyslel, že tam běhala nějaká chi hua hua.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Stanislav Hylán » 15 lis 2010 22:41

Mě na celé věci zaráží to, že p. velitel Králik nebude na tomto fóru odpovídat. Pouze na tom oficiálním. Myslím si, že toto fórum po "rekonstrukci" fóra na litomerice.cz je dnes víceméně pro občany oficiální. A co se týče samotného tématu. Jedná o dost závažnou věc. Na dotazy by tedy p. velitel Městské policie měl odpovědět a vysvětlit, kam a na koho se s případným podobným nálezem obrátit. Nikoli hrát mrtvého brouka a schovávat se za slovní barikádu oficiální/neoficiální fórum.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod PLF » 15 lis 2010 22:43

Myslím ,že velitel se k situaci postavil tím ,že vám zavolal a vše vyjasnil.Jak věc vyřeší je v jeho kompetenci a nebo starosty.To ,že nechce zde odpovídat se nedivím(z let minulích)
PLF
 
Příspěvky: 10
Registrován: 15 lis 2010 09:59

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod PLF » 15 lis 2010 23:56

minulých-omlouvám se za chybu
PLF
 
Příspěvky: 10
Registrován: 15 lis 2010 09:59

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Achab » 16 lis 2010 07:36

Nechci se MP uplne zastavat take jsem se setkal s neochotou a pritom se jednalo o zhruba minutu prace neco zjistit. Na druhou stranu mam ale zkusenosti i pozitivni. Spis me nekdy pripada ze si statni slozky - hasici ale hlavne PCR delaji z mestatku poskoka co se jim nechce dalat tak odkazuji lidi na MP. Pritom statni policie ma kompetence jeste vetsi (netyka se odchytu psu to by mela delat MP) ale ostatnich veci i parkovani. Co nekdy zkusit zavolat 158 a zjistit jak budou ochotni tam ?
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Petr » 16 lis 2010 12:46

Achab píše:Nechci se MP uplne zastavat take jsem se setkal s neochotou a pritom se jednalo o zhruba minutu prace neco zjistit. Na druhou stranu mam ale zkusenosti i pozitivni. Spis me nekdy pripada ze si statni slozky - hasici ale hlavne PCR delaji z mestatku poskoka co se jim nechce dalat tak odkazuji lidi na MP. Pritom statni policie ma kompetence jeste vetsi (netyka se odchytu psu to by mela delat MP) ale ostatnich veci i parkovani. Co nekdy zkusit zavolat 158 a zjistit jak budou ochotni tam ?


Naprostý souhlas! Co tak u nás zrušit MP? A že tu takové názory byly! Pak bychom si vychutnali dosytosti aktivitu a nasazení státní policie. Lidé si prostě na měšťáky zvykli natolik, že cokoliv špatného na ně hodí. Přitom hodně situací by měla řešit PČR nebo hasiči. Z MP se stali otloukánci, na které se hází cokoliv. Nechci se jich zastávat, protože i oni odvádějí často šlendrián (a kdo ne?). Ovšem ne větší než jejich státní bratři! Takže buďme rádi za to co máme. Ale, že velitel tady odmítá komunikovat mě štve a je to chyba!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod dotik » 16 lis 2010 16:38

Já jsem rozhodně pro zrušení. Za část ušetřených peněz si "objednat" služby u státní policie - ta bude moct navýšit rozpočet litoměřické služebny, vzít kvalitní nepolitické vedení. Mají větší pravomoce, rozhodně je lidi lépe vnímají a nejsou tolik terčem posměchu (asi neoprávněného...ale přesto).
dotik
 

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Lukino » 16 lis 2010 17:05

Tý jo, tak přináším další info z Plzeňské MP. Tady to funguje, že je to snad sen... Ráno jsem se probudil, auto před barákem u "žluté čáry" obuto, o kus dál na zeleni taktéž obuto... Pár dní před tím stálo jiné auto na zákazu zastavení před obchůdkem. Chvilku na to odtahovka a bylo pryč... Joo kdyby to tak fungovalo všude, místní MP se v tomto opravdu činí..

A jedna perlička od PČR. Čekal jsem na bus a po čtyřproudové silnici jede policejní auto, řidič policista v uniformě a u ucha telefon. Jen kdyby viděl někoho z nás s telefonem u ucha :lol:
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod jimi brown herrer » 16 lis 2010 19:33

Souhlasím s Dotíkem v podstatě ve všem. Jinak pokud něco nespadá do kompetence MP, tak by měla bejt schopná to zdůvodnit a říct, že todle do jejich kompetence nespadá. Evidentně se na to ale někdo vyfláknul.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod worwan » 16 lis 2010 22:48

Dne 1.11.2010 jsem ráno kolem 7:30 procházel zahrádkářskou kolonií v Plešivecké ulici,
Rozhodně je lepší že MP v inkriminovanou dobu vartovala u přechodů pro chodce když jdou děti do školy než že se promptně nedostavila na zavolání že někdo něco někde našel.. ..čímž neomlouvám to že se nato vybodli úplně
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Petr » 17 lis 2010 08:44

dotik píše:Já jsem rozhodně pro zrušení. Za část ušetřených peněz si "objednat" služby u státní policie - ta bude moct navýšit rozpočet litoměřické služebny, vzít kvalitní nepolitické vedení. Mají větší pravomoce, rozhodně je lidi lépe vnímají a nejsou tolik terčem posměchu (asi neoprávněného...ale přesto).


To si skutečně myslíte, že z ušetřených peněz by u nás státní policie rozšířila služebnu a policajti by vartovali u špatně parkujících aut, hlídali pejskaře a odchytávali jejich miláčky, zabezpečovali různé objekty a noční klid....? Jako novinář byste měl být v lepším obraze než já, ale tohle nelze brát vážně. Penízky by vyšuměly doztracena, akorát by měla PČR penízky na benzín a větší pohodlí v teple kanceláří. Penězovod jim přiškrtili, tak by přišly vhod. Ty kluci ve městě nemají policejní školy, vzdělání, ani takové výplaty, proto bych je nezatracoval. Každý má možnost se k nim přihlásit. Já bych to nedělal. Za ty peníze a nadávky to nestojí ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Tomas.Marny » 17 lis 2010 11:18

A tohle všechno myslíte vážně? "vartovali u špatně parkujících aut, hlídali pejskaře a odchytávali jejich miláčky, zabezpečovali různé objekty a noční klid....? "
Tak já s vámi z dovolením nemohu zásadně souhlasit, předně hoši od MP nevartují, protože kdyby se tak dělo, nevládla by městem taková parkovací anarchie jaká tu je, kdyby jak tvrdíte hlídali a odchytávali pejskaře, nemáme město pokryto psími výkaly i v centru města, které je zhusta pokryto kamerovým systémem. Objekty vynechám, nedokáži hodnotit, ale již dokáži hodnotit zabezpečení nočního klidu, zeptejte se vážený pane lidí, kteří bydlí v blízkosti různých heren, barů a restaurací s nočním provozem, ti vám popíší zcela barvitě jak hoši od MP zabezpečují...
Můžete namítat že jich je málo a jiné tomu podobné argumenty, já ale trvám na tom, že pokud se změní vedení, změní se i výkon služby.
Rozumím tomu, že nemohou být na všech místech najednou, ale ruku na srdce, kdy jste potkal měšťáka na sídlištích provádět pochůzku? Jo leda tak v autě, to ano, ale jinak..
Takže já plně souhlasím s názorem Dotíka, žili jsme bez MP, zvládli by jsme to zase. Jen jde o to navýšit počty státních a přidat peníze na provoz z rozpočtu města, přesně tak jak zaznělo výše.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod kerberos » 17 lis 2010 11:30

Většina z Vás jste šílená. Městská policie je hrazena z prostředků města, které dostává v rozpočtu na chod města od státu. Takže když zrušíte městskou policii v Ltm, tak nepočítejte s tím, že policie státní navýší své stavy, protože to je to zase jiná kopa peněz. Lidi vzbuďte se!!!. Hlavně nechápu proč všechno házíte na městskou. Je pravdou, že všude jsou lidi normální a schnilí, ale tak to bylo, je a bude. Když Vám službu konající strážník odmítne pomoct bez logického vysvětlení, tak máte jít okamžitě do jejich sídla a dejte si písemnou stížnost na daného strážníka.
kerberos
 
Příspěvky: 18
Registrován: 27 kvě 2010 18:37

Další

Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron