Výkon služby MP Litoměřice

neděkujeme...

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod kerberos » 17 lis 2010 11:32

Petr píše:
dotik píše:Já jsem rozhodně pro zrušení. Za část ušetřených peněz si "objednat" služby u státní policie - ta bude moct navýšit rozpočet litoměřické služebny, vzít kvalitní nepolitické vedení. Mají větší pravomoce, rozhodně je lidi lépe vnímají a nejsou tolik terčem posměchu (asi neoprávněného...ale přesto).


To si skutečně myslíte, že z ušetřených peněz by u nás státní policie rozšířila služebnu a policajti by vartovali u špatně parkujících aut, hlídali pejskaře a odchytávali jejich miláčky, zabezpečovali různé objekty a noční klid....? Jako novinář byste měl být v lepším obraze než já, ale tohle nelze brát vážně. Penízky by vyšuměly doztracena, akorát by měla PČR penízky na benzín a větší pohodlí v teple kanceláří. Penězovod jim přiškrtili, tak by přišly vhod. Ty kluci ve městě nemají policejní školy, vzdělání, ani takové výplaty, proto bych je nezatracoval. Každý má možnost se k nim přihlásit. Já bych to nedělal. Za ty peníze a nadávky to nestojí ;)

Myslíte si, že nemají vzdělání? Je vidět, že neznáte ani jednoho.
kerberos
 
Příspěvky: 18
Registrován: 27 kvě 2010 18:37

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Petr » 17 lis 2010 12:58

Maturitu by měli mít, to vím. Při dnešní náročnosti zkoušek není problém ji získat :) . Vysokou ovšem nemá určitě nikdo. Měl jsem však na mysli vzdělání na policejní akademii, ne např. maturitu hotelové školy, oboru kuchař - číšník.
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod kerberos » 17 lis 2010 13:42

Petr píše:Maturitu by měli mít, to vím. Při dnešní náročnosti zkoušek není problém ji získat :) . Vysokou ovšem nemá určitě nikdo. Měl jsem však na mysli vzdělání na policejní akademii, ne např. maturitu hotelové školy, oboru kuchař - číšník.

Možná by jste se divil, jaké mají někteří vzdělání. A co se týče policejního vzdělání tak musím říci Vám i ostatním, že měšťáci mají zkoušku, kterou skládají na policejní akedemii každé tři roky před komisí kterou tvoří vysocí policejní důstojníci a právníci, takže se domnívám, že by to asi každému nedali. Víte ona i mnoha příslušníku státní policie jsou vyučeni v oboru a k tomu maturitu. Nesuďte lidi které neznáte. Třeba ani Vy nejste špičkou ve svém oboru Hmm. Přeji hezký den.
kerberos
 
Příspěvky: 18
Registrován: 27 kvě 2010 18:37

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod kerberos » 17 lis 2010 13:47

Petr píše:
dotik píše:Já jsem rozhodně pro zrušení. Za část ušetřených peněz si "objednat" služby u státní policie - ta bude moct navýšit rozpočet litoměřické služebny, vzít kvalitní nepolitické vedení. Mají větší pravomoce, rozhodně je lidi lépe vnímají a nejsou tolik terčem posměchu (asi neoprávněného...ale přesto).


To si skutečně myslíte, že z ušetřených peněz by u nás státní policie rozšířila služebnu a policajti by vartovali u špatně parkujících aut, hlídali pejskaře a odchytávali jejich miláčky, zabezpečovali různé objekty a noční klid....? Jako novinář byste měl být v lepším obraze než já, ale tohle nelze brát vážně. Penízky by vyšuměly doztracena, akorát by měla PČR penízky na benzín a větší pohodlí v teple kanceláří. Penězovod jim přiškrtili, tak by přišly vhod. Ty kluci ve městě nemají policejní školy, vzdělání, ani takové výplaty, proto bych je nezatracoval. Každý má možnost se k nim přihlásit. Já bych to nedělal. Za ty peníze a nadávky to nestojí ;)

Já si myslim, že důvodem proč chcete zrušit městskou policii je, že jste notorický přestupce :lol: :lol: :lol:
kerberos
 
Příspěvky: 18
Registrován: 27 kvě 2010 18:37

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod jimi brown herrer » 17 lis 2010 14:08

Tady nejde jenom o nějaké odmítnutí pomoci. Já naprosto souhlasím s Tomášem. Kdy sme viděli naposledy nějakého strážníka na pochůzce? Opravdu toho více vyřeší z auta?
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod PLF » 17 lis 2010 14:18

Jestli jsem dobře informován tak rušení nočního klidu se provádí měřením ,které provádi HS a to v rozmezí 24Hodin.Pak se vezme hodinový průměr a to je výsledek což se rovná ,že rušení nočního klidu není.Jak potom chcete ,aby MP poznalo co je a není rušení nočního klidu,každý máne jiný sluch.Když jsem volal na rušení PČR ,vždy přijela jenou MP .Údajně PČR nemá čas.
PLF
 
Příspěvky: 10
Registrován: 15 lis 2010 09:59

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod kerberos » 17 lis 2010 14:29

jimi brown herrer píše:Tady nejde jenom o nějaké odmítnutí pomoci. Já naprosto souhlasím s Tomášem. Kdy sme viděli naposledy nějakého strážníka na pochůzce? Opravdu toho více vyřeší z auta?

To asi ne, ale nevidíme do pozadí aco mají za práci a úkoly. Tak se seznamte s pracovní náplní městské policie a pak navrhněte Vaší koncepci a uvidíme co z Vás vyleze Vy nejlepší pracante na světě :lol: :lol:, třeba jste neměl štěstí na strážníka, třeba děláte taky úpořád přestupky a proto jsou Vám nepříjemní
kerberos
 
Příspěvky: 18
Registrován: 27 kvě 2010 18:37

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod jimi brown herrer » 17 lis 2010 14:56

Mě by zajímalo co je jejich nápní práce, že nemůžou občas zastavit a projít se po okolí. MP prostě není od toho, aby se vozila po městě.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod kerberos » 17 lis 2010 15:41

jimi brown herrer píše:Mě by zajímalo co je jejich nápní práce, že nemůžou občas zastavit a projít se po okolí. MP prostě není od toho, aby se vozila po městě.

Já je třeba občas potkám, neříkám , že chodí všichni netvrdím, hlávní úkoly jsou dohled nad veřejným pořádkem a ne doprava
kerberos
 
Příspěvky: 18
Registrován: 27 kvě 2010 18:37

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod jimi brown herrer » 17 lis 2010 16:18

Supr, tak možná mám prostě smůlu. Já taky neříkám, aby chodili v 10 večer a kontrolovali parkování. Jenom myslím, že veřejný pořádek se dá líp kontrolovat tak, že přijedu do problémový oblasti a vylezu ven.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod kerberos » 17 lis 2010 17:55

To máte pravdu, ale je na každém jedinci, jak pojme svojí práci. Osobně si myslím, že když bude polovina dělat to co říkáte a druhá ne, tak výsledek bude takový, že nikdo nic nedělá a takhle můžem pokračovat do nekonečna. Musíme si uvědomit, že je to represivní složka a tu nemá nikdo rád.
kerberos
 
Příspěvky: 18
Registrován: 27 kvě 2010 18:37

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Stanislav Hylán » 17 lis 2010 20:46

Městská policie je hrazena z prostředků města, které dostává v rozpočtu na chod města od státu. Takže když zrušíte městskou policii v Ltm, tak nepočítejte s tím, že policie státní navýší své stavy, protože to je to zase jiná kopa peněz (Kerberos)

Plně souhlasím a nechápu názory typu zrušte MP a za ušetřené peníze objednejte služby u státní policie :lol: To není o rušení, je to o lidech a o vedení. Ne nadarmo se říká, že ryba smrdí od hlavy. Ale jak jsem se snažil získat informace (zde z MP nikdo nezareagoval), tak problém uvedený na začátku vlákna je spíš parketa hasičů.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod dotik » 17 lis 2010 21:45

Na vysvětlení :
Ani MP ani StP nemají na benzín, obě mají auta, Obě mají baráky a zakazujou jim svítit, Obě mají vybavení - téměř totožné, ale státní policie píše na strojích ještě snad, Obě mají rezervy v "pomáhat a chránit" - jedni nemají potřebný respekt a možná schopnosti (to si nedovolím tvrdit, protože neznám jejich výcvik), druzí nemají dost lidí a využívají své kolegy, aby za ně pracovali, proč nehodit peníze na jednu hromadu a udělat jednu kvalitní složku, která bude mít na benzín, bude mít dostatek lidí s náležitým vzděláním (třeba bývalých MP, to není vůbec žádný problém) a peníze na kvalitní vybavení? Bude dobře odměňovaná? Ono to s největší pravděpodobností nejde...ale Země byla svého času taky placatá a na konci světa se padalo do propasti ;) A největší změny se dělají v krizích, kdy se musí šetřit a optimalizuje se...Ale stejně tak jsem navrhoval (asi před 4 lety), aby se strážníci vyměňovali mezi městy...nebudou vědět, čí jsou auta na trávnících a botu nebo pokutu daj každýmu. To prý taky nejde...
dotik
 

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Stanislav Hylán » 17 lis 2010 22:54

Ano, je pravda, že sloužit u MP v tom samém městě, kde bydlím, je problém. Odměnou bývá auto "objeté korunou" atd. Proto hošíci, kteří chtějí pomáhat a chránit ve službách MP, chodívají do jiných měst. Jinak ale toto:

Ani MP ani StP nemají na benzín, obě mají auta, Obě mají baráky a zakazujou jim svítit, Obě mají vybavení - téměř totožné, ale státní policie píše na strojích ještě snad, Obě mají rezervy v "pomáhat a chránit" - jedni nemají potřebný respekt a možná schopnosti (to si nedovolím tvrdit, protože neznám jejich výcvik), druzí nemají dost lidí a využívají své kolegy, aby za ně pracovali, proč nehodit peníze na jednu hromadu a udělat jednu kvalitní složku, která bude mít na benzín, bude mít dostatek lidí s náležitým vzděláním (třeba bývalých MP, to není vůbec žádný problém) a peníze na kvalitní vybavení? (dotik)

je hezká myšlenka, ale VE SKUTEČNOSTI (v době platnosti aktuálně platných zákonů o policii a obecní potažmo městské policii) naprostá utopie.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Petr » 18 lis 2010 08:11

Kerberosi, čtěte pozorně! Já nejsem pro zrušení městské policie, které navrhuje Dotík! Z Vašich reakcí soudím, že jste jejich zaměstnanec... Tedy už nejsem notorický přestupce, když tu chci MP? :D
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod ronyk » 18 lis 2010 09:15

Jest-li chcete vidět pěšího strážníka, přijďte v 11 hodin ke školní jídelně, určitě jich 4 až 6 uvidíte. :D
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Milan » 18 lis 2010 11:33

Zákon, podle kterého se řídí činnost obecní policie, byl novelizován s účinností od 1.7.2010. Tento zákon stanoví úkoly, které obecní policie vykonává, mimo jiné:

Obecní policie při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plnění dalších úkolů podle tohoto nebo zvláštního zákona
a) přispívá k ochraně a bezpečnosti osob a majetku,
b) dohlíží na dodržování pravidel občanského soužití,
c) dohlíží na dodržování obecně závazných vyhlášek a nařízení obce,
d) se podílí v rozsahu stanoveném tímto nebo zvláštním zákonem na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích,
e) se podílí na dodržování právních předpisů o ochraně veřejného pořádku a v rozsahu svých povinností a oprávnění stanovených tímto nebo zvláštním zákonem činí opatření k jeho obnovení,
f) se podílí na prevenci kriminality v obci,
g) provádí dohled nad dodržováním čistoty na veřejných prostranstvích5) v obci,
h) odhaluje přestupky a jiné správní delikty, jejichž projednávání je v působnosti obce,
i) poskytuje za účelem zpracování statistických údajů Ministerstvu vnitra (dále jen „ministerstvo“) na požádání údaje o obecní policii.

Můj názor je takový, že Obecní (u nás Městská) policie je v Litoměřicích potřeba. Není v silách PČR zabezpečit úkoly, které plní MP. Vše ostatní je systém jejího řízení. Po materiální stránce jsou zabezpečeni, mají své sídlo a strážníci musí být také vybíráni podle zákona (s patřičným vzděláním a zkouškami). MP řídí starosta města. Tam by tedy měly být směrovány všechny připomínky a stížnosti. MP v Litoměřicích zřídilo zastupitelstvo. Jsou zde tedy nástroje, např. interpelace, které je možné potom vyslechnout (odpovědi) na veřejných zasedáních zastupitelstva. Interpelace má na starosti pan Červín, takže tam je mohou všichni směrovat.
Je dobré, že je zájem o práci MP, vždy je potřeba konstruktivní kritika ze strany obyvatel města, je taky dobré, že MP sleduje toto fórum a má tak zpětnou vazbu pro zlepšení své činnosti.
Na závěr zajímavá stránka o obecních policiích a i zajímavé rady pro každého, jak se případně chovat při setkání se strážníkem. Problematika zde probíraná je poučná nejen pro občany ale i pro strážníky ;)
http://www.straznici.com/
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod kerberos » 18 lis 2010 13:20

Petr píše:Kerberosi, čtěte pozorně! Já nejsem pro zrušení městské policie, které navrhuje Dotík! Z Vašich reakcí soudím, že jste jejich zaměstnanec... Tedy už nejsem notorický přestupce, když tu chci MP? :D

Tak to Vás zklamu Petře, ale nejsem strážníkem v Litoměřicích. Jde o to, že nškteré kluky znám a jsou to normální lidi z normálnímy problémy.
kerberos
 
Příspěvky: 18
Registrován: 27 kvě 2010 18:37

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod oldddek » 18 lis 2010 13:59

Já občas potkávám hlídku v Pokraticích, zaparkují auto někde u Alberta nebo na Březinově cestě a jdou směrem na výsluní. Obchůzka může trvat cca + - 30 minut možná víc možná míň? Nesluduju je, ale občas je vídám a vím, že choděj. Nevím jak jinde, ale v pokraticích jo. Párkrát jsem je potkal i na parkánech a na horním nádraží (samozřejmě pěšky).
oldddek
 
Příspěvky: 19
Registrován: 05 lis 2010 10:22

Re: Výkon služby MP Litoměřice

Příspěvekod Petr » 19 lis 2010 09:24

kerberos píše:
Petr píše:Kerberosi, čtěte pozorně! Já nejsem pro zrušení městské policie, které navrhuje Dotík! Z Vašich reakcí soudím, že jste jejich zaměstnanec... Tedy už nejsem notorický přestupce, když tu chci MP? :D

Tak to Vás zklamu Petře, ale nejsem strážníkem v Litoměřicích. Jde o to, že nškteré kluky znám a jsou to normální lidi z normálnímy problémy.


Tak to jsem si ulevil. Těžko by strážník s maturitou napsal, že jsou to normální lidi z normálnímy problémy ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

PředchozíDalší

Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron