Jak bude lépe a nastupující garnitura.

neděkujeme...

Jak bude lépe a nastupující garnitura.

Příspěvekod ajina » 05 lis 2014 22:13

Dobrý den všem.
Jsem zde nová, omluvám se za případné chyby a zdlouhavé psaní.
Proč jsem se přihlásila? To je třeba zdůraznit. S elánem mnoha stran,jak přesvědčit občany,že bude lépe jsem se ztotožnila. Proto jsem dala hlas novým tvářím. Naivně,ač už mám nějaký věk. Věřila jsem totiž,že si nové strany a hnutí vyberou nové, kvalitní lidi s morálním kreditem....
Ale teď k tomu, proč o tom pochybuji. V úterý bylo nové zastupitelstvo,náměstí se hemžilo novými členy. Pár dnů před tím mě zaujal článek o odstoupení p. Birnera, což mě mrzelo, ale mají přece dost nových tváří.... A tak jak si hovím na lavičce, přijede jeden z nových zastupitelů, nová tvář nejmenovaného hnutí. Vyskočí, suverénně odeběhne do kanceláře poblíž, zpět a odejde. Říkám si,že to mají dobře zařízené,že zastupitelé dostávají hned parkovací karty (které si běžní lidé musí koupit, pokud je seženou, i když bydlí v zoně).
Sluníčko zašlo,tak se pomalu zvedám a jdu se ohřát domů. Cesta byla zrovna kolem šedivého auta onoho nového zastupitele. Za oknem parkovací lístek. Jak se tu vzal, divím se, když pán nebyl u automatu? Teď už vím. Parkovací lístek od rána, který byl do 9:02 si pán dal na palubku. Aha,už mi to došlo... Už je v zastupitelstvu,tak jim se asi nekontroluje....
Úmyslně neuvádím jméno nového zastupitele . Pamatuji si totiž,že jeho oborem je právní sektor, jelikož o něm zrovna pár dnů předtím psali,že nahradil jiného hlavnějšího (Nerada bych měla problémy, umějí být zákeřní, znám to od jiného nejmenovaného arogantního právníka, co jezdí opilý od Petříků a stojí kde chce) Jméno samozřejmě vím. V tom ale ten problém není,každý udělá tu a tam nějakou chybu.
Mně by ale zajímala jiná záležitost. Jak můžeme věřit novým tvářím, když již si už teď dělají,co chtějí? Jak pak může ze své opoziční židle kritizovat koaliční vedení, když sám nedodržuje pravidla? Kde na to vezme morální kredit? Co vedení hnutí,kteří ho nominují, to ho neznají? Jak může třeba hlasovat o penězích,když sám okrádá město!!!...atd atd.... Zrovna běží soud s p. Rathem , který kázal vodu a zřejmě pil víno a ne ledasjaké. To se stále nikdo nepoučí? Jak se bude chovat za dva roky, až mu otrne? Ať si každý domyslí.
Vidím,že se to tu hemží kritikou na staré vedení. Zřejmě často oprávněné. Zrovna ono hnutí tu pěkně spílá starostovi atd. Pokud ale tito lidé mají podobný kredit,jaké k tomu mají právo? Nebo je tu ještě jiná možnost,že právě takoví se slézají u nových židlí
A tak jen smutně si nadávám,jaká jsem to byla husa. Zase jsem uvěřila..... Ale příště! Příště se polepším. Nebo budu jen zírat,jak se takoví moralisté vedou město a kážou vodu. Ale to je na nás všech.
Bůh nám pomáhej.
Ajina
ajina
 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 lis 2014 21:10

Re: Jak bude lépe a nastupující garnitura.

Příspěvekod kočka » 06 lis 2014 06:33

Už jste někdy slyšela o tom, že parkování se dá zaplatit i jinak? Kde se dá prosím dočíst, jak to "hnutí" spílá starostovi? Jo, a byl ten nejmenovaný právník včera večer také u Petříků?
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Jak bude lépe a nastupující garnitura.

Příspěvekod Achab » 06 lis 2014 09:27

me je jenom divne jak se namesti hemzilo novymi cleny kdyz zastupitelstvo nebylo na mestskym urade ale na gotickym hrade. a ze cesta domu byla zrovna kolem sediveho auta onoho nejmenovaneho zastupitele. a aby tech nahod nebylo malo tak Ajine padne zrak na parkovaci listek na palubce a pak ji to cele docvakne :lol: jo vazena pani holt jste spatne volila za 4 roky snad budete mit stastnejsi ruku
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Jak bude lépe a nastupující garnitura.

Příspěvekod rajnoha » 06 lis 2014 09:43

Tak ono to asi bude trošku jinak že? Paní Ajina nejspíše dělá na náměstí, takže jí onen zastupitel parkuje pod okny pravidelně, neb tam také dělá. On ten zastupitel je i celkem znám jako frajírek podobného typu, takže kdo ví jak to má s placením parkovného. Nicméně je pravda, že se dá platit i telefonem, takže to klidně mohl mít zaplaceno.

Co se týče druhého právníka, tak ten jezdí pravidelně v nestřízlivém stavu nejen od Petříků, ale co já vím, tak na něj mají policisté celkem spadeno, tak jen doufejme, že ho načapají dříve než stihne provést nějakou škodu.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Jak bude lépe a nastupující garnitura.

Příspěvekod babča » 06 lis 2014 18:22

Milá p. Ajino! Vítejte na tomto fóru a vězte, že dobře už bylo. Když vidím ty nové, mladé, ambiciozní, mocichtivé "politiky", kteří nedávno vylezli ze školních lavic, tak si tak říkám: Jim přeci o lidi vůbec nejde. Těm jsou občané tohoto města naprosto ukradení.
Co se týče dodržování pravidel silničního provozu některých našich spoluobčanů,to je přeci stará historie. Ví o tom celé město. Zatím jim nikdo nic neudělal. A tak doufám, že na ně snad jednou taky dojde a jejich prohřešky typu jízda pod vlivem návykové látky, nedání přednosti v jízdě, parkování v křižovatce nebo na žlutých čarách kdekoliv ve městě apod. jim bude náležitě sečteno.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Jak bude lépe a nastupující garnitura.

Příspěvekod Jirka » 06 lis 2014 19:12

Milá Babčo.
Co takhle nějaké příjmení. Jinak je to plácnutí do vody.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Jak bude lépe a nastupující garnitura.

Příspěvekod babča » 06 lis 2014 19:59

Ale no tak. Nedělejte, že nevíte o kom se hovoří.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Jak bude lépe a nastupující garnitura.

Příspěvekod ronyk » 06 lis 2014 20:31

Od ajiny je to trochu laciný pokus zasměšnit mladého zastupitele. Pokuď vím na náměstí parkuje už nějaký rok a určitě ví jak platit amoc bych se divil, že by neměla advokátní kancelář park. kartu. Ještě bych poprosil ajinu ať mi řekne jak se suveréně běhá do kanceláře, rád bych se to naučil.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Jak bude lépe a nastupující garnitura.

Příspěvekod ajina » 06 lis 2014 22:52

Tušila jsem,že to tady není jednoduché.... Je obtížné reagovat na dotazy,když vidím,že pisatelé moc nepochopili.
Předpokládám,že se tu jedná převážně o mladší generaci, o to je to smutnější.
Tak ještě jednou. Princip nespočívá v tom, že jeden mladík kašle na své povinnosti. Ale v tom,že jsem si posteskla,že když chce někdo čistit dvůr, musí si zamést také před svým prahem. Zřejmě ale tato morálka je pro většinu normální. Já prostě nechápu, jak člověk bez morálního kreditu může poučovat, radit, kritizovat. Já si naopak myslím,že normální člověk se má nepravostem postavit, dát to najevo, což jsem udělala.
A moje myšlenka byla míněna obecně,což z textu vyplývá. Myslíme si, že noví jdou do politiky pro lidi, jak to má být? Naivně jsem si myslela,že éra Tvrdíků (výhradní dodávatel kancelářských potřeb městu po dobu ve vedení města) ,Szántů (výhradní dodavatel zakázek GKR z kraje,kam přešel dělat,kdo mu stavěl dům), Krejzů (dodavatel spřízněných osob do příspěvkovek) odešla . Jsem starší, ale nejsem zas tak hloupá,že jsem tyhle věci neviděla, nevyhodnotila (na rozdí od mnohých)
Ale ať také odpovím.
1. Pro Kočku, Achab: Vím,že parkování lze platit sms. Moje děti to používají. Tak proč si vyndal na palubku parkovací lístek od rána? A taky vím,že kdo má kartu, parkuje na vyhrazených místech, ne uprostřed náměstí-tam jsou placená místa. Seděla jsem na lavičce,parkoval pár metrů ode mě, ani nešlo jít jinudy.Myslím,že omyl je vyloučen. A pře náměstí pno zastupitelů procházelo na Hrad.
2.Pro Rajnoha: Auto nemám, nepíšu ze závisti (i když vím, že plno lidí,co u náměstí bydlí na kartu nedosáhne). Nepoužívám něco tak příšerného, jako Plynovod a jemu podobní v článku o Lexovi
3. Jak je zřejmé z textu, právník od Petříků je úplně někdo jiný. A když Babča pochopila o koho jde,měl by i Jirka.
4. Pro Ronyka: Zřejmě nepochopil, že nešlo o zesměšnění. Ale o smutný povzdech nad situací. Onen mladík bude strůjcem svého štěstí. A třeba zrovna tato příhoda mu do života pomůže.....pokud bude chtít.
A jaké mám další poučení pro sebe? Jak jsem předpokládala,bude to zpochybněno, proto jsem nechtěla psát konkrétně, ale jen obecně. Samozřejmě, jak píše Achab, příště si musím dát pozor. Jen nechci mít "šťastnou ruku", volby přece nejsou loterie. Nebo mám zamíchat lístky v klobouku?

Já jen nevidím rozdíl,mezi tisíci podvůdky za 5 Kč a jedním za tisíce. Ani jeden z těch,co to dělají, nemají právo zastupovat lidi. At jsou v kšeftech. Nebo se pletu? Jak to vidí ostatní? Těším se na odpovědi.
Ajina
ajina
 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 lis 2014 21:10

Re: Jak bude lépe a nastupující garnitura.

Příspěvekod jiri.rudolf » 07 lis 2014 10:21

Principiálně se s tím co píšete dá souhlasit. Ale znáte to, "Kdo je bez viny ať hodí kamenem". Mám velice nutkavý pocit, že vinu neseme všichni. Na jedné straně Ti co v zájmu vyšších cílů, kterými se zaštiťují, dělali a dělají menší či větší podvůdky a kšeftíky. No a na straně druhé všichni ostatní, kteří mlčením a nezájmem to umožňují. Je to taková Česká vlastnost. Třeba bude líp. :D
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Jak bude lépe a nastupující garnitura.

Příspěvekod Jiří » 07 lis 2014 11:17

Paní Ajino,
s principy, který uvádíte vy a Pan Rudolf nelze samozřejmě nic jiného než souhlasit. Problémem je, že vy jste nepsala z velké části obecně,ale konkrétně. Jak píšete nikoho jste sice nejmenovala, ale zároveň jste nikoho nenechala na pochybách o koho jde a bohužel v případě onoho "neznámého" mladíka jsou to dle všeho především Vaše spekulace. Napadlo Vás aspoň na chvilku, že nemusel nic zlého provést, že má řádně zaplaceno a že ho tu jen pomlouváte? Stejně jako by se nemělo krást, nemělo by se ani pomlouvat, přeji pěkný den.
Jiří
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 zář 2014 18:38

Re: Jak bude lépe a nastupující garnitura.

Příspěvekod acc08 » 16 led 2015 10:14

Vážená paní Ájino,

máte zajisté pravdu, že předpisy platí pro všechny. Ovšem přesně jak píše pan Rudolf "Kdo je bez viny ať hodí kamenem". Pokud vám protiprávní chování onoho mladého zastupitele vadí určitě jsou cesty jak to řešit (např. zavolat na Městskou policii. Ono po jedné, dvou pokutách si to mladý pán jistě rozmyslí).

Ovšem posuzovat člověka podle toho jak parkuje je poněkud povrchní. Co kdybyste radši kritizovala jeho práci na radnici. Z vašich příspěvků je více než jasné, že máte se zmíněným zastupitelem nějaký osobní problém. A jelikož už se nemůže udávat, máme diskuzní fóra ;)
acc08
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 led 2015 10:01


Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků