Královské město Litoměřice

neděkujeme...

Královské město Litoměřice

Příspěvekod lupus » 08 říj 2014 15:35

Firma dokumentující pro zákazníky ve formě fotografií a videí průběh plesů,svateb apod. si v lednu t.r. pořídila hexakoptéru. Nevím koho napadlo,že zaprvé - město potřebuje nové prezentační video, zadruhé, že - firma potřebuje sanovat svůj
účet za koupi tohoto zařízení umožňující /nejenom holywoodským studiím/ nové možnosti videozáznamu. Starosta pod Máchou zve k návštěvě našeho - Královského města -, jeho staveb gotických,renesančních i barokních /rovněž i parkánů, sklepení /.Výsledkem je neobjevný, nevyvážený a špatně sestříhaný krátký film, který nevystihuje genia loci města./Ano, připouštím, v šesti minutách nepostižitelný./ Spot obsahuje zbytečné švenky, opakující se záběry, absolutní absenci architektonického detailu, postradatelný a nefungující záběr "tempus fugit". Opomenuta zůstala taková místa jako Biskupská rezidence /úhel od řeky/, gotické domy na náměstí, domy O.Broggia, kaple sv.Jana Křtitele.....Nedá se popřít, že některé letecké záběry neobsahují jistou míru "monumentality" a krásy. Rovněž použitý hudební motiv je dobrý. Uspět na Tourfilmu v Karlových Varech ? Poučení z této "akce" by se nemělo vyhnout nejenom tvůrcům, ale hlavně zadavateli.Stálo nás to 50.000,-Kč.

P.S. Dle Radničního zpravodaje č.5 se DVD s tímto spotem prodává v CCR za 50,-Kč. Podívat se lze na webu.
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod Vladislav Liška » 08 říj 2014 16:09

K tomu pár poznámek.
Video stálo 55 tisíc.
Firma není plátcem DPH.
Na zakázku nebylo vypsáno výběrové řízení.
Firma nemá licenci úřadu pro civilní letectví na letecké práce (a to je každá práce prováděná UAV za úplatu).
Na můj dotaz, proč se zakázka zadává bez výběrka a firmě, která takové práce dělat nesmí, mi bylo odpovězeno, že je to zakázka malého rozsahu a výběrko se dělat nemusí a tudíž se nemusí zkoumat kvalifikační předpoklady.
Zakázku objednalo a platilo Centrum cestovního ruchu.

Kvalitu komentovat nebudu (vždy to je subjektivní a každému se líbí něco jiného) - nejlépe to myslím vystihl diskutující tuším v deníku, který pod příspěvkem s tím videem napsal: Řemeslo braň se.

Tyto informace jsem si vyžádal z CCR na základě paragrafu 106. Na základě stejného paragrafu je pak CCR povinno zveřejnit odpověď i na svém webu, proto aby se ostatní na totéž nemuseli dotazovat. CCR to neudělalo. Asi ví proč.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod Adson z Melku » 08 říj 2014 16:44

Ano, a to je přesně ono, pane Chlupáči (jo pardon, vy jste ten hodnej, ten přestřihávač pásek a utěšovatel nemocných a důchodců, vy za nic nezodpovídáte), pane Krejzo, pane Mareši, pane Šímo a další a další z ODS, vaše univerzální odpověď, je to zakázka malého rozsahu a výběrko se dělat nemusí a tudíž se nemusí zkoumat kvalifikační předpoklady.
Město takto přicházelo a přichází o spoustu peněz, to je ten váš klientelismus dotažený do dokonalosti.
PŘESNĚ PRO TOHLE JE ODS ABSOLUTNĚ NEVOLITELNÁ!!!
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod rajnoha » 08 říj 2014 17:13

Tak ona firma není ani tak firma jako OSVČ Tomáš Pěnka.
Vzniká nám tím pádem zajímavý propletenec a další kousek do skládanky.

Tomáš Pěnka, Filip Hrbek, David Mayer byli příjemci naprosto neprůhledné dotace (bez výběrka, rozděleno na dvě části dva měsíce po sobě) 60 tisíc po sobě za portál kamvltm, který duplikuje práci Infocentra, kdy na webu infocentra jsou stejné informace.
Filip Hrbek z místní ODS dostal příspěvek od města na činnost své neziskovky Lito-Partner, která nikde neprezentuje svoji činnost, nikdo neví jestli něco dělá. Výši bohužel neznám.
Tomáš Pěnka jak se teď ukázalo dostal pěknou zakázku od města, naprosto nesmyslnou a navíc ji realizoval tedy zřejmě proti zákonu za 55 tisíc. Údajně něco už točil a fotil pro město loni za neznámé peníze.

Pěkně nám to naskakuje. Proslýchá se také, že údajně část peněz museli odvést ODS na volby. Kolik takových dalších se ještě objeví?
To, že ODS si pak na svojí volební kampaň přisvojuje pracovnice Infocentra, věž kostela, nebo díky předplatnému i Litoměřický deník se ukazuje jako prkotina.
Jsem zvědav, pokud vyhraje ANO, zda udělá průvan na radnici a všechny takové věci zveřejní, ať vidíme co se tu dělo.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod vodomerka » 08 říj 2014 22:35

na toto video už jsem jednou narazil s informací, že s ním chce město bojovat o nějakou cenu za nejlepší prezentaci města (nebo tak něco). bylo mi stydno! :(
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod Honzalt » 09 říj 2014 07:31

Pane Liško, ono je zapotřebí na létání s modelem povolení od úřadu pro civilní letectví, resp. vlastnit licenci? Přiznám se, že v těchto ohledech jsem absolutně neznalý... Děkuji
Honzalt
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21 kvě 2010 13:50

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod vodomerka » 09 říj 2014 07:44

Honzalt píše:Pane Liško, ono je zapotřebí na létání s modelem povolení od úřadu pro civilní letectví, resp. vlastnit licenci? Přiznám se, že v těchto ohledech jsem absolutně neznalý... Děkuji


omnikoptéry nejsou dle platné legislativy brány jako "model letadla".

více zde: http://www.caa.cz/letadla-bez-pilota-na ... lotn%C3%AD

a zde: http://www.uoou.cz/files/stanovisko_2013_1.pdf

Jinak tuto problematiku by měl mít zmáknutou pan Wunsch od Severočechů. Mohl by tedy přispět svoji odborností.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod Vladislav Liška » 09 říj 2014 08:09

Honzalt, ano přesně tak. Nejde ani tak o to, jestli jsou omnikoptéry brány jako model letadla nebo nejsou, ale primárně jde o letecké práce. Takže létat víceméně s čímkoliv do 20 kilo pro vlastní potěšení mimo zástavbu a za dodržení určitých pravidel je ok. Létat za peníze není už tak jednoduché. Ono totiž při létání za peníze musí být stroj pojištěn. Aby mohl být stroj pojištěn potřebuje registraci a papír od ÚCL. Vyběhat tam ty papíry je na cca 3 měsíce a je potřeba k tomu mít spoustu spoustu věcí včetně provozních regulí atd. Celá legrace vyjde na cca 30 tisíc i s pojištěním na rok. Momentálně to má asi 7 firem v ČR (z toho asi 4 natáčejí videa). Seznam firem je na stránkách ÚCL. Dotčená firma tam není a co vím, tak ani nemá podanou žádost (ale to se třeba mohlo změnit - nemám čerstvé info).

Faktem je, že to je děláno v rozporu se zákonem a i v rozporu se živnostenským oprávněním. Takových videí od různých firem je poměrně dost. Padly už i nějaké velmi tučné pokuty. Smutné na tom je, že toto podporuje město. Další věcí je to, že to je předražené.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod Honzalt » 09 říj 2014 09:55

Oběma vřele děkuji za objasnění :) Člověk by neřekl, jaká je s tím spojená byrokracie...
Honzalt
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21 kvě 2010 13:50

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod vodomerka » 09 říj 2014 10:27

lepší trocha büro než (polo/automatický) dron, řízený nekompetentním člověkem. je smrtící už i jako padající, beze zbraní :)
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod Vladislav Liška » 09 říj 2014 10:53

Bohužel je s tím dost byrokracie, ale na druhou stranu jde skutecne o bezpecnost. I nejmensi nataceci drony maji přes kilo a když tohle spadne někomu na hlavu, je to průser. A padá a ulítává to dost, zvlášť ty levnější (což drony do 100 tisíc jsou), naprostá většina dronů nemá ani žádný záchranný systém.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod simi » 09 říj 2014 14:19

hlavně pozor na provokaci, ať to nespadne na nějakou li... . Co já jsem se toho před volbami dozvěděl nového :idea:
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod Vladislav Liška » 09 říj 2014 14:54

Pane Šímo, vaše vyhrožování pomíjím. Ale když zabrousím do vašeho oboru, jak by se vám třeba líbilo, kdyby město místo vašeho vláčku dalo zakázku dopravy někomu, kdo nemá ani řidičák a tím pádem ani pojištění? Protože to se tady přesně stalo.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod simi » 09 říj 2014 17:45

zase máte pravdu, prostě to není OK. Já to ale i zažívám. Ve všech OC jezdí vláčky bez koncese, řidiči-ky mají sotva ŘP sk. B, ale většina holek nemá řidičák žádný, v ZOO je situace stejná, mašinky nemají RZ, vagónky bez brzdového systému atd. Já to prostě tak nechci dělat a dělat nebudu. Já se ve vláčku bavím s lidmi, poslouchám je, jezdí se mnou modrý, zelení i červení a nemám problém se bavit s každým. Včera mě překvapili i KSČM, prostě chtějí aby městská jezdila od 10 14 hodin zdarma a řešila se tím doprava - bez aut. Prostě, pro mě dobrý a hlasy na kandidátce jim dávat nebudu, ale uznale jsem jim tento nápad pochválil. Nemám s tím problém. A rozhodně Vám nevyhrožuji a proč také. Ale jak město vyfotit, popřípadě natočit z výšky, tak,jak to popisujete, je dostatečný. Ale už jen 43 hodin.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod Vladislav Liška » 09 říj 2014 18:20

Jak jinak mesto vyfotit nebo natocit z vysky? Jednoduse, dat zakazku nekomu, kdo k tomu ma opravneni a udela to i levneji.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod lupus » 05 kvě 2015 21:24

Trochu o městě: Tak nám přibyla nová předzahrádka / Johannahof /. Jistě chvályhodné v této ulici, kde nic podobného není. Má to však chybu. Mezi oplocením zahrádky a blízkým sloupem veř.osvětlení je pouhých cca 77cm. Pokud u kraje vozovky navíc parkují auta, která přesahují i na chodník, máme tu pro chodce, kočárky,apod. poněkud ztížený průchod. Někdo tu možná zvolá: "Jupí,zahrádka....Přejdi na druhou stranu! " Tak za sebe mohu jen konstatovat, že se zde jedná o nekorigovaný a neregulovaný výprodej veřejného prostoru. Lidově řečeno: Vytlučme z toho tolik a tolik peněz a ostatní nás nezajímá! Nezbývá mi než použít rčení pana Lukase W. :"Já tedy nevím jak vám, ale mě tohle rozum opravdu nebere !!!"
Přílohy
P1010028.JPG
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod jiri.rudolf » 06 kvě 2015 09:44

S tímto rčením pana L.W. musím souhlasit. Proč má pořád někdo potřebu si ohraničovat nějaký prostor? Možná to je takto jednoduší pro výpočet nájmu ze záboru chodníku. Pokud se pojedeme podívat po okolních zemích, tak tam jsou prostě stolečky a židle přímo na chodníku a je to v pohodě. Předzahrádky mě připadají jako zvrácený folklór a tam kde jsou namačkané vedle sebe, jako na náměstí je to opravdu nevkusné.
jiri.rudolf
 
Příspěvky: 198
Registrován: 25 zář 2014 21:58

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod Llukas007 » 06 kvě 2015 09:59

A co teprve na Dlouhý café Panda. Jak tohle může někdo povolit?!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod vodomerka » 06 kvě 2015 10:04

souhlas. Zahrádka Café Panda je naprostá šílenost! plýtvání prostorem, blokování chodců (i cyklistů). jestli je to nějaká akce na truc Vietnamcům, ať si ji řeší jinak!
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Královské město Litoměřice

Příspěvekod Adson z Melku » 06 kvě 2015 10:16

Tak snad jsou nějaké normy a pod touto zhůvěřilostí je podepsán nějaký úředník, který to povolil. Předpokládám jednání Městské policie a sankce od Městského úřadu!

Pokud ne, zřejmě bude třeba nějaké občanské neposlušnosti ... :twisted:
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Další

Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron