MP natáčení

neděkujeme...

MP natáčení

Příspěvekod dipous » 10 srp 2014 18:13

Zdravím,nevíte někdo proč Městská policie natáčí občany z jedoucího vozu? V pátek jsme s přáteli seděli na zahrádce restaurace Portál a Městská policie jezdila okolo náměstí a natáčela vše na videokameru.Takto objeli čtyřikrát náměstí a pokaždé pečlivě natočili zahrádku. Bylo nám to krajně nepříjemné.
dipous
 
Příspěvky: 48
Registrován: 30 říj 2010 10:28

Re: MP natáčení

Příspěvekod Llukas007 » 10 srp 2014 19:42

Většinou natáčejí cedule o úklidu ulic. To že natáčejí z auta jsem už také viděl v praxi. Jde jen o pouhou lenost vylézt z auta. Nic víc bych za tím neviděl.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: MP natáčení

Příspěvekod elixdragon » 10 srp 2014 20:43

Někdo tomu říká lenost a někdo efektivita ;) tím, že nevyleze a nezastaví, šetří palivo i ovzduší. Nechápu jak někomu může vadit natáčení, jo chápu když je někdo hledaný interpolem, nebo nemá čisté svědomí, tak to potom jo :twisted: oni nad pořízeným záběrem určitě onanovat nebudou, nebojte se a poskytnout 3 straně to snad ani nemůžou. Buďte rádi, že jsou v ulicích, vám se pořád něco nelíbí :roll: kde je MP, když ten dělá toto, kde je MP, když ten dělá tohle. Opravdu už nevíme co chceme. A krajně nepříjemné vám to může být, jenže skoro kam se hnete, tak tam kamera je, takže raději někam na vesnici ne? Já jsem pro kamery a ať jsou klidně v každé uličce, alespoň vyžírky, špína a cikáni potáhnou třeba do Mostu, tam jim odpustí i dluhy za nájemné :lol:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: MP natáčení

Příspěvekod Alf » 10 srp 2014 21:11

No myslím ž eby stačilo ty značky vyfotit. Skladovat video a katlogizovat ho je docela náročné. Mimochodem natáčet mě bez důvodně by mě docela vadilo s tím souhlasím a MP k tomu nemá právo.
Uživatelský avatar
Alf
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2010 17:52

Re: MP natáčení

Příspěvekod dipous » 11 srp 2014 19:57

Ať si klidně značky natáčejí a ať klidně jen jezdí,to je mi jedno.Mně jde o to, proč natáčeli návštěvníky restaurační předzahrádky.Cíleně dělali záběr na zahrádku a ještě se s kamerou pohybovali zpět tak,aby byl záběr na zahrádku delší...a to celé 4x
dipous
 
Příspěvky: 48
Registrován: 30 říj 2010 10:28

Re: MP natáčení

Příspěvekod elixdragon » 11 srp 2014 23:04

Víte co by bylo pravděpodobně nejlepším řešením, zeptat se přímo zainteresovaných, pak nám dejte vědět proč natáčí zákazníky restaurací, také by mě to zajímalo.

Obrázek
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: MP natáčení

Příspěvekod Calib » 12 srp 2014 05:21

Přenosné dopravní značení se umisťuje na komunikace ze zákona 7 dní před účinností daného omezení nebo zákazu. Jako důkazní prostředek o umístění značení a postavení vozidel v době osazení slouží zase ze zákona provedený videozáznam. V dotčeném případě byli na náměstí a dalším okolí umístěny přenosné dopravní značky zakazující zastavení na příští víkend, kdy od pátku bude v centru zahájen kulturní program stavbou podia a probíhajícím koncertem na který druhý den budou navazovat "Pivní slavnosti" a v neděli proběhne strojové čištění, úklid pracovníky TSM. Tento úklid je spojen s blokovým čištěm centra města a netýká se pouze náměstí, ale i přilehlých ulic.

Při blokovém čištění ulic TSM se provádí úklid v celém bloku, tj zahrnuje několik (až 15 ulic) ulic dohromady a s tím je spojené i osazení těchto ulic značkami a je zcela neefektivní provádět zadokumentování pěšky, když z vozidla je celý úsek zaznamenám daleko rychleji a operativněji, toto se týká i vámi uvedeného případu.

V uvedený den bylo zadokumentování osazení značení prováděno až ve večerních hodinách (ale ještě za světla), jelikož se jednalo o centru města, kdy v denní dobu je zde provoz a pohyb osob značný a případné zadokumentování by omezovalo jak nezůčastněné osoby, tak i kvalitu zadokumentovaného materiálu. Jelikož během tohoto úkonu byla hlídka několikráte odvolána k jinému zákroku, musela činnost videozáznamu přerušit a poté opětovně znovu navazovat a pokračovat v zadokumentování, proto se možná nezůčastněnému může zdát, že hlídka projížděla úsek několikráte za sebou. Navíc důkazní materiál sloužní pouze pro případný procesní úkon a týká se rozmístění dopravního značení a vozidel nikoliv osob. Po uplynutí požadované doby pro procesní, důkazní řízení je záznam automaticky skartován.

Tolik asi v krátkosti (i když to moc krátké není) k této činnosti a dané popisované události.

Hrubiško Dušan
Městská Policie Litoměřice
Hrubiško Dušan
Uživatelský avatar
Calib
 
Příspěvky: 40
Registrován: 24 kvě 2010 18:57


Zpět na Kritizujeme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron