Český česnek v Kauflandu..

děkujeme...

Český česnek v Kauflandu..

Příspěvekod Lunardi » 04 srp 2011 12:28

Tak se před časem v hypermarketu konečně objevil český česnek. Sice skromně, jen ve dvou bedýnkách, mimo hlavní nabídku. Po třech paličkách ve svazku za 59.90. Dal jsem několik svazků na váhu, a zjistil průměr 20 deka. To máme, bratru, 300 kč za kilo. Do toho šveholil z amplionů hlas jak Kaufland nakupuje ve velkém, tudíž za nejnižší možné ceny které pak přenáší na své věrné zákazníky. Slovy slavného litoměřického občana a komika se táži: " Tak to mi teda řeknětééééé" kolik dostal zemědělec co ten česnek vypěstoval.
Lunardi
 
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2010 17:29

Re: Český česnek v Kauflandu..

Příspěvekod elixdragon » 04 srp 2011 14:09

V Doksanech 220,-kč/kg česneku - prodej u silnice. Většinou se česnek vykupuje suchý za 120,-kč/kg a mokrý za 150,-kč/kg. Nebo aspoň letos se držel výkup u těchto cen. Ale 300,-/kg v Kauflandu :shock:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Český česnek v Kauflandu..

Příspěvekod elixdragon » 09 zář 2011 22:41

Mám tu novinku: v Doksanech česnek za 250,- / kg. V příštím roce bude tolik česneku, že se bude prodávat za 100,-/kg. Každý ho bude sázet v domění, že na tom zbohatne ;)
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Český česnek v Kauflandu..

Příspěvekod Kaktus » 16 říj 2011 22:00

Pominu česnek, ale v pátek jsem chtěl koupit brambory v Kauflandu cena 3,90 Kč za kilo, ale ty brambory by v Německu nežralo ani prase, většina nakopnutých, nahnilých a všechny měkké. Ještě že tu máme Farmářské trhy, Tam brambory za 6 Kč, ale nádherné tvrdé a čerstvé. Škoda, že budou už jen jednou a útrum. Mohly by být v některé hale na výstavišti, já bych tam velice rád dále dojížděl pro čerstvé zboží. Když porovnám Kaufland v Česku a v Německu ... to sned ani nedá srovnávat. Připadám si v českém Kauflandu jako nuzný hnědočech, který hledá žrádlo v popelnici.
Kaktus
 
Příspěvky: 95
Registrován: 12 zář 2011 19:24

Re: Český česnek v Kauflandu..

Příspěvekod Vladislav Liška » 17 říj 2011 06:43

Obávám se, že srovnání s Německem je na místě. Rozhodně se vyplatí jezdit nakupovat klidně hned za hranice do Altenbergu. Rozdíl je nebetyčný a navíc je spousta věcí levnějších.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Český česnek v Kauflandu..

Příspěvekod Stanislav Hylán » 17 říj 2011 20:12

Naprostý souhlas.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Český česnek v Kauflandu..

Příspěvekod elixdragon » 17 říj 2011 21:50

Vše je druhá jakost - myslíte si, že na východ budou cpát lepší kvalitu :?: I elektronika je 2. jakost, lednice mají jiné gumové těsnění, než ty které jdou na západ, kompresory z maďarska, pračky topná tělesa z číny a to zn, BOSCH, ELEKTROLUX nevyjímaje. Do německa jezdím pro drogerii a občas i pro základní potraviny REAL,EDEKA nevím jestli ušetřím, ale aspoň se lépe nažeru. Aviváže a prášky stejné značky a typového označení se diametrálně odlišují. Tím nechci říct, že do Kauflandu nezajdu, ale snažím se utrácet méně. V kauflandu mě spíše štve, že před víkendem je hrozný problém na parkovišti strčit auto do chlívku, jako by se počítalo s válkou. Říkám si, že lidi řvou, že nejsou prachy, ale kolikrát mají problém utlačit nákupní vozík. Tím nemám na mysli Vietnamce to je kapitola na kterou bych mohl napsat disertační práci.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Český česnek v Kauflandu..

Příspěvekod Lunardi » 18 říj 2011 07:41

Souhlas s Elixem. Do NDR jezdíme na nákupy celý život. Oni k nám sice také, ale porovnat se to nedá. V litoměřickém Kauflandu bez uzardění prodávají shnilé nakládačky, plesnivou cibuli, brambory, o ovoci nemluvě. Mnohokrát jsem se v recepci, která je naproti oddělení ovoce zelenina, tázal, zda-li jim nevadí hnilobný zápach. Odpověď: pokrčení ramen a rozpačitý úsměv. Všem doporučuji navštívit Kaufland v Drážďanech. ( Asi 2 km od Realu Heidenau )Ceny, jsou kapitola sama pro sebe. To vám potvrdí každý, kdo v Německu v poslední době nakupoval. Ikea, porovnejte letáky z Prahy a Drážďan. Kočárky, dětské oblečení, sportovní vybavení (značkové) atd. Od doby, co je tam i máslo lacinější, už neřeším kde nechám svoje peníze. Mimochodem, polovina cukrovinek a drogerie prodávaných na litoměřické tržnici má německé nápisy. Jestli někdo ví, co je výhodné, tak je to vietnamský obchodník.
Lunardi
 
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2010 17:29

Re: Český česnek v Kauflandu..

Příspěvekod Lunardi » 18 říj 2011 08:18

Lunardi
 
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2010 17:29

Re: Český česnek v Kauflandu..

Příspěvekod kryšpína007 » 17 dub 2013 07:37

Kdo jezdíte, stejně jako my, nakupovat častěji do Německa, oceníte tuhle stránku s německými letáky: http://www.nemecke-letaky.eu
kryšpína007
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17 dub 2013 07:35


Zpět na Chválíme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron