Zima ve městě

děkujeme...

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Bambi » 18 pro 2010 21:05

Jak jsem se všimla,padající sníh byl odklízen,ale stihnout uklidit všechen sníh při takovém sněžení, které bylo ve středu a v pátek, asi opravdu nejde. Možná pár metrů před vlastním domem. Ve středu jsem jela z Prahy. Tam to byla hrůza, v pátek v Roudnici to samé. Navíc ušlapaný sníh z chodníků dostanete bez chemie těžko. Horší to bylo na silnicích a přechodech. V pátek to byla téměř ledovka. Ale to není věc TSM ;)
Bambi
 
Příspěvky: 13
Registrován: 14 čer 2010 20:13

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Tomas.Marny » 18 pro 2010 21:55

Lukáši herdek :lol:
ten sníh leží asi z toho důvodu, že spadl na zem :D zkuste si zjistit kolik že je ve městě ulic a jak jsou dle důležitosti rozčleněny, to je jedna věc, další je ta, že opravdu nevím kde bydlíte, ale v okolí Pokratic jezdí neustále takové malé traktůrky které prohrnují chodníky, vy jste je ještě nepotkal? jezdí v noci, nad ránem, během den jezdí stále, ale určitě jich nemohou vlastnit 50 že?
Buďme trochu schovívaví...
Je zima, všude je sníh, občas není vše na 100% a co? Užívejme si a važme si práce těch, kteří mají úklid na starosti, ono to asi není až tak jednoduché a takový medík jak se mnohým možná zdá a já sám za sebe si myslím že se jednoduše snaží.
Jen jestli to nakonec není jako v té pohádce. " To kyselo je moc kyselý..."
Ale zase na druhou stranu, nikdo určitě nebude bránit nikomu vytáhnouti svou lopatu nebo hrablo a hurá do závěje pomáhat... :twisted:
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Llukas007 » 18 pro 2010 22:37

Trvám na svém!!!!!!!!! Sníh skoro po týdnu uklizen není skoro nikde!!!!!!!!!! TSM naprosto selhaly!!! Prosím vás to je takový problém po týdnu uklidit aspoň centrum, když nestíhají sídliště?
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Petr » 19 pro 2010 09:41

Až sníh roztaje a všude bude všechno plavat, prostě nastanou záplavy, tak opět někdo selže? Některá místa budou uzavřená, propadnou se silnice.. Do toho přijde silný nárazový vítr a odfoukne někomu střechu nad hlavou, nedej Bože někomu na hlavu. Opět někdo selže a zanedbá své povinnosti... Nastanou tropická vedra, na mnoha ulicích rozteče asfalt, prostě šlendrián, jaký není nikde na světě? Omyl! To jen někteří z nás si myslí, že žijí ve společnosti, která mi prostě musí sloužit, protože na to mám jako občan jakési právo. V životě však není nic jisté, jen smrt. Je to dobře, že přírodu nemůžeme radikálně ovlivňovat. To by pak někdo určil, že pro blaho starých lidí, zdravotně postižených apod. bude sníh všem zapovězen... Jsem rád, že si mohu v Litoměřicích připadat jako na horách! Kam tam vlastně ty jejich technické služby ten sníh odklízejí?... ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Zima ve městě

Příspěvekod I.T. » 19 pro 2010 12:03

Llukas007 píše:Trvám na svém!!!!!!!!! Sníh skoro po týdnu uklizen není skoro nikde!!!!!!!!!! TSM naprosto selhaly!!! Prosím vás to je takový problém po týdnu uklidit aspoň centrum, když nestíhají sídliště?


Lukáši nepřehánějte to,
co já vím tak naposledy sněžilo téměř celý pátek a to dost vydatně, takže o jakém týdnu zde píšete?
Jinak je příjemné zjištění, že většina lidí má opačný názor tomu vašemu.
I.T.
 
Příspěvky: 21
Registrován: 12 zář 2010 16:46

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Llukas007 » 19 pro 2010 17:34

V pátek sice sněžilo poněkud více, uznávám. Kdyby byl uklizen předchozí sníh včas nemuselo by to být tak hrozné! Teď je neděle podvečer a stav naprosto stejný! A jinak jestliže si za něco platím, například za parkovací místo žádám za své peníze službu!!! Je to jako byste v krámě zaplatili na kase, ale nedostali nic ta to nebo jen půlku. A to byste pak řvali víc než já!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Zima ve městě

Příspěvekod prinz.vonsavoja » 19 pro 2010 19:52

Tak jsem před chvílí přijel ze středočeského kraje, cca 120 km cesty. Nejel jsem po dálnicích a tudíž projížděl různá města i městečka. Všude je prosoleno, silnice mokrá bez problémů sjízdná. V Litoměřicích jsem si připadal jako v jiném světě. Mě to osobně nevadí, na ujetém sněhu se mi jezdí lépe než v břečce, pro auto je to také zdravější. Ale ten rozdíl je tak markantní (stav Ltm oproti jiným městům), že by mě zajímalo, zda se nesolí programově, nebo jestli se to jen zanedbává. Pokud by platila první varianta, tak klobouk dolů, odvážné rozhodnutí. Nicméně je fakt, že problém s parkovacími místy pomalu, ale jistě, nastává.
Uživatelský avatar
prinz.vonsavoja
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2010 23:19

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Stanislav Hylán » 19 pro 2010 20:39

V pátek jsem jel ráno do Roudnice přes Křešice.Silnice protažená, sníh.Samozřejmě.Padal od rána.Zpátky jsem zvolil dálnici a Doksany.Dálnice v pohodě, za sjezdem muldy a neprotaženo. A co se týče parkovacích míst a úklidu. Před panelákem máme cca 30 parkovacích míst. V pátek jsem kvůli sněhu měl problém vycouvat. Nicméně neumím si technicky představit,jak by tam TSM popř.SÚS měl uklízet.Pořád tam někdo parkuje. Takže auta odtáhnout, odhrnout sníh a auta vrátit nebo řidičům fláknout pokutu za to že parkují době, kdy bude někdo odklízet sníh? :D Nebo čekat na místě, až auto odjede a rychle s hrablem sníh vymést? Nevím.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Llukas007 » 19 pro 2010 20:46

No jak tak koukám z okna s auty v Litoměřicích vyjedeme nejdříve v srpnu! :lol: Je jasné, že mezi parkujícími auty se uklízí špatně, ale kde je teď v zimě třeba zametací garda? Proč jim nedají hrabla a každý den se udělá něco a je to. Pořád lepší než neuklízet nikde. V porovnání s jinými městy jsme fakt unikát!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Vladislav Liška » 19 pro 2010 20:48

Na ten sjezd z dalnice u Doksan skutecne pozor. Po dalnici jede clovek 130, vozovka mokra, ale neklouze, v patek se mi stalo presne co popisuje p. Hylan, sjezd uklizen k horizontu a pak najednou snih. Mel jsem hodne velky problem to ubrzdit. Ten snih v LT na silnicich ani chodnicich mi neva, ale je pravda, ze je hodne videt kontrast jinde, kde jsou aspon hlavni tah uklizeny a ocisteny, tady proste nic. Nevim jestli je to dobre nebo spatne, ale cloveka to prekvapi. Pri prvnim letosnim snezeni technicke sluzb uklizely i behem snezeni v noci, pak jako by se po nich zem slehla. Asi maji trosku jine starosti :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Stanislav Hylán » 19 pro 2010 23:03

Pane Llukas007, máte v rukávu nějakou příručku, jak by se to mělo dělat? Chodníky, parkovací místa, co mají na starosti TSM Litoměřice, co zase SÚS? Hoďte to do pléna. Ať se zodpovědní poučí. Mám zkušenosti z Mariánských Lázní ze zimních měsíců, kdy jsem tam trávil třítýdenní lázeňský pobyt a věřte, že s úklidem na parkovacích místech to bylo to samé. A sněhu tam bývalo víc než tady. A každý rok... Opravdu se těším na Vaše rady. Jistě budou přínosem nejen pro místní TSM, ale i pro další města.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Llukas007 » 20 pro 2010 08:12

Je to naprosto prosté a jde to i bez příručky. Stačí, aby někdo sníh odklízel. Hrably na chodnících a parkovacích místech a pluhy na silnicích. Nic víc, nic míň.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Zima ve městě

Příspěvekod prinz.vonsavoja » 20 pro 2010 08:52

Ono je to těžké, pluh odhrne sníh k chodníku, z chodníku ho hrablem odhodíte na silnici. Takže končí v bariérách v prostoru parkovacích míst. Musel by se odvážet a obávám se, že na to TSM nemají kapacitu.
Uživatelský avatar
prinz.vonsavoja
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2010 23:19

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Llukas007 » 20 pro 2010 09:01

Loni na to kapacitu měly. Haldy sněhu byly u Labe skoro do jara.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Zima ve městě

Příspěvekod ronyk » 20 pro 2010 09:31

Mě by nyní spíše zajímalo jest-li je alespoň trochu uklizen sníh u stánků na náměstí, nebo se tam budeme brodit po kolena sněhem?
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Vladislav Liška » 20 pro 2010 09:47

Jak si prejete, reklo kouzelne sluchatko.

http://www.litomerice.cz/kamera/index.p ... =2048x1536

a pokud vyzdrzite do zitra, tak uz tam snih nebude, leze to dolu rapidnim tempem. Aspon ted v Praze teda.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Zima ve městě

Příspěvekod litelot » 20 pro 2010 12:01

Za provoz a činnost Technických služeb města Litoměřice odpovídá na radnici místostarosta Václav Červín:

mailto:reditel@zsladovaltm.cz
http://radnice.litomerice.cz/struktura.html
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Petr » 20 pro 2010 14:10

Debata se přesunuje ze sněhu na bláto a kaluže! Na parkovacích místech jsou vodní jezera, kanalizace nestíhá... Zítra budou TSM rozdávat brusle a led zasypávat štěrkem, pískem... Ale pozor, v pátek budeme zase řešit sníh! Jsme vlastně spokojení lidé, když řešíme takové věci a miliardové korupční kauzy nás nechávají v klidu! :)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Milan » 20 pro 2010 14:41

No, znáte to, o počasí a neuklizeném sněhu se dobře debatuje :) . Někdo uloupí miliardu a vesele si ji utrácí a všichni se bojí cokoliv prokazovat či vyšetřovat. Druhý dluží jednu splátku za elektriku a málem ho zastřelí NTZ a ještě mu vypnou proud a ještě ho zařadí mezi dlužníky ... Jak to změnit? To opravdu nevím. To, co se u nás děje je někdy fakt k nevíře. Ať volíte koho volíte, vždy se tam objeví parta zlatokopů
Mě teď ale zajímá spíš to, aby v pátek byl sníh a mohl jsem jít s vnoučkem sáňkovat a zkrátit si tak čekání na Ježíška.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Llukas007 » 21 pro 2010 07:25

Tak nevím, jestli je to kvůli mé radě :lol: , ale v centru včera opravdu pracovníci úklidové čety odklízeli sníh ručně hrably a košťaty. Tak snad konečně se začalo něco dít. Chválím
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

PředchozíDalší

Zpět na Chválíme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků