Zima ve městě

děkujeme...

Zima ve městě

Příspěvekod Tomas.Marny » 01 pro 2010 21:55

Musím složit poklonu jak TSM zvládají kalamitu, zatím opravdu klobouk dolů, dokonce jsem dnes viděl za Družbou v Pokratické ulici, jak pracovníci TSM odstraňují námrazu z chodníku ručně, opravdu uznání vedení a pracovníkům zvlášť a to upřímně.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Vladislav Liška » 01 pro 2010 23:18

Naprosty souhlas, porad jezdi! Neskutecny. Diky.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Honzalt » 03 pro 2010 10:53

Já na druhou stranu chválím silničáře, že oproti minulým letům tolik nesolí. Aspoň není všude bordel, je sucho a řidiči jsou opatrnější...
Honzalt
 
Příspěvky: 60
Registrován: 21 kvě 2010 13:50

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Milan » 03 pro 2010 11:28

Musím též ocenit činnost TSM, a hlavně toho, kdo zpracovával "plán" - viz http://radnice.litomerice.cz/dokument-787771.html. Toto má hlavu a patu, jasně nastavené kompetence a povinnosti, jsou zde i kontakty na odpovědné pracovníky - a hlavně, vypadá to, že to funguje, což je hlavní. Takto by to mělo vypadat.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Zima ve městě

Příspěvekod elixdragon » 03 pro 2010 15:23

Nechápu, nebo jsem hloupý, za co mám děkovat? Vždyť od toho jsou lidé z TSM placeni, aby se o bordel ve městě starali. Akorát mě pobavilo čištění chodníku na tyršově mostu, kdy skupinka házela sníh z chodníku na silnici, proč nehážou sníh do labe to taky nechápu.
Vím, že nemusím děkovat, ale to můžeme založit vlákna k poděkování snad každýmu: děkuji zaměstnancům plaveckého bazénu, za zvýšení teploty vody v zimním období z 20 na 22 stupňů
děkuji zaměstnancům centrálky, že dnes uvařily
děkuji zaměstnancům kina Máj, že můžu jít dnes do kina..................
děkuji zaměstnancům městské policie, že, že, že no tak nic no.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Milan » 03 pro 2010 15:45

Ano, jsou za to placeni, ale poděkování je určitě potěší. Možná, kdybyste jezdil ve středu a ve čtvrtek po Praze, ocenil byste úklid sněhu v Litoměřicích více. V Praze jsou také placeni a nedalo se to srovnat. A poděkování mě nic nestojí ;) a hloupý si taky nepřipadám.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Zima ve městě

Příspěvekod elixdragon » 03 pro 2010 16:12

Zase tak špatně jsem to nemyslel, ale jde jen o to, že zima a silnice jsou tématem, kdy se buď nadává, nebo děkuje. Přitom je prosinec a v naší destinaci lze zimu a sníh očekávat. A k té Praze, pokud by bylo v Litoměřicích na silnicích tolik kamiónů co v Praze v přepočtu na obyvatele tak taky nemáme uklizeno, ale za to TSM nemůže za to může kamionová doprava potažmo řidiči kamiónů.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Milan » 03 pro 2010 21:01

;) Pocházím z Vysočiny a někdy mě starosti se sněhem přijdou k smíchu. Leč problém se sněhem se samozřejmě stupňuje se vzrůstající hustotou dopravy. K té Praze - do vnitřní Prahy kamiony nesmí jezdit, ani tam nejezdily, paradoxně byla ve čtvrtek Praha v centru průjezdná celkem dobře, ale za celou noc ani za čtvrteční dopoledne nebyly jejich TSM (nebo co tam mají za organizaci) schopná nikam vyjet a nic uklidit - a to jsem jezdil centrem křížem krážem.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Zima ve městě

Příspěvekod elixdragon » 05 pro 2010 17:57

Dnes na tyršově mostě dopravní nehoda cca 4 aut, jel jsem okolo a opravdu se to pekelně klouzalo.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Llukas007 » 05 pro 2010 19:01

Úklid? Ne, katastrofa!!! Viděli byste silnice třeba v Liberci jak vypadá uklizeno! A tam je sněhu trochu víc!!! Naprosto nezvládnuté a odfláknuté!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Llukas007 » 06 pro 2010 07:39

Jak může někdo dopustit, aby v pondělí v 7 ráno vypadala křižovatka ulic Na Valech a Osvobození tak jak vypadala? Sněhu skoro po kolena! Takhle si představujete úklid v té vaší první zóně? Asi trochu mimo. A věřím, že nejen tam! Zase hrůza!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Zima ve městě

Příspěvekod oldddek » 06 pro 2010 08:10

Mě ani moc nevadí, že se válí sníh na silnici, není to tak strašné po něm jezdit, spíše jsou horší ti řidiči, kteří jedou na rovině ve městě 20-30km/h i když jsou silnice suché a sníh se drží jen uprostřed, naštěstí jich není moc - ty bych poslal na cvičiště, ať se vyblbnou, aby viděli co auto dělá na sněhu. Možná by stačilo občas sníh alespoň stánout pluhem, aby se nejezdilo po tom mejdlíčku. Je dobře, že tam, kde to není potřeba, tak moc nesolej, alespoň mi po zimě nevykvete auto :D Ale pár míst bylo tenhle víkend nepřijemných, například vjezd na most z Mlékojed před křižovatkou pěkná vrstva ledu. Jinak je to jako každý rok, všichni se divěj, že padá sníh a mrzne.
oldddek
 
Příspěvky: 19
Registrován: 05 lis 2010 10:22

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Milan » 06 pro 2010 08:46

Llukas007 píše:Jak může někdo dopustit, aby v pondělí v 7 ráno vypadala křižovatka ulic Na Valech a Osvobození tak jak vypadala? Sněhu skoro po kolena! Takhle si představujete úklid v té vaší první zóně? Asi trochu mimo. A věřím, že nejen tam! Zase hrůza!

Mám zato, že sjizdnost na těchto komunikacích zajišťuje SÚS Litoměřice, tam by tedy asi měla směřovat kritika.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Lukino » 17 pro 2010 21:03

Dneska jsem po týdnu dorazil do svého rodného města a napadla mě prostá otázka: "Tady se sníh neodklízí?" :lol:
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Milan » 17 pro 2010 21:22

Ano, i já se vrátil z týdenního pobytu v Norimberku a vězte, že ani tam to nějak nestíhají a uklizené je jakž takž centrum, ale to je asi tak vše. A dnes po ránu to tam byl dost kolaps. Ale svařáček, buřtíky a krásné vánoční trhy - ani ten sníh nevadil a dokonce k tomu tak nějak patřil. Zkrátka v zimně sněží, to už tak bývá ;) .
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Petr » 18 pro 2010 13:03

Léta jsem nezažil tak krásně bílou zimu, jaká patří k vánoční době. Netoužím po solí rozbředlých ulicích, posypaných vším možným. Pokud neumíte jezdit městem po sněhu, pořiďte si sáně s koňským pohonem ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Llukas007 » 18 pro 2010 15:30

Petr píše:Léta jsem nezažil tak krásně bílou zimu, jaká patří k vánoční době. Netoužím po solí rozbředlých ulicích, posypaných vším možným. Pokud neumíte jezdit městem po sněhu, pořiďte si sáně s koňským pohonem ;)


Tak tohle vyprávějte starým lidem, postiženým, maminkám s kočárky a jiným v těchto dnech naprosto uvězněným doma proti své vůli!!! :evil:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Missorka » 18 pro 2010 15:40

Llukas007 píše:
Petr píše:Léta jsem nezažil tak krásně bílou zimu, jaká patří k vánoční době. Netoužím po solí rozbředlých ulicích, posypaných vším možným. Pokud neumíte jezdit městem po sněhu, pořiďte si sáně s koňským pohonem ;)


Tak tohle vyprávějte starým lidem, postiženým, maminkám s kočárky a jiným v těchto dnech naprosto uvězněným doma proti své vůli!!! :evil:


Hmmm, jsem maminka s kočárkem a uvězněná si nepřijdu... Nosítko a sámě jsou super kombinace. Postižených je mi líto, to ano, ale aktuálěn si fakt užívám zimu...
Petra Mazancová

www.baby-cafe.cz
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Tomas.Marny » 18 pro 2010 17:07

Llukas007 píše:
Petr píše:Léta jsem nezažil tak krásně bílou zimu, jaká patří k vánoční době. Netoužím po solí rozbředlých ulicích, posypaných vším možným. Pokud neumíte jezdit městem po sněhu, pořiďte si sáně s koňským pohonem ;)


Tak tohle vyprávějte starým lidem, postiženým, maminkám s kočárky a jiným v těchto dnech naprosto uvězněným doma proti své vůli!!! :evil:

Je velice divné že v prosinci všude leží sníh naproti prohlášením pomazaných hlav že se země otepluje, že?
Je to hnusné když je všude nasněženo že?
A co pak chudáci maminky, důchodci, postižení a já nevím kdo ještě asi i vy ne?
Nemyslíte že ta peřina je mnohem lepší než všudepřítomná břečka? Mimochodem, ta sůl by stejně k ničemu nebyla, protože díky teplotám nefunguje, ale zkuste se poohlédnout po severských zemích, tam se nesolí a také žijí i důchodci, postižení a já nevím kdo ještě...
Jsem rád za tuto zimu, kde všude leží sníh, kdy děti i ty městské mohou sáňkovat, je s podivem, ale sníh opravdu k prosinci patří. ;)
Všimli jste si jak jsou najednou řidiči k sobě ohleduplní? Až jsem se divil, všichni si dávají přednost, každý každého pouští, jen bohužel někteří chodci nepochopili, že i když jedu pomaličku, neznamená to že dobrzdím včas...
Sám jsem viděl v pátek jak policajti ťukli do auta před sebou, ale i to k zimě patří. :lol:
Velebím tuto zimu se spoustou sněhu.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Zima ve městě

Příspěvekod Llukas007 » 18 pro 2010 18:31

Zřejmě jsem byl hned několikrát špatně pochopen! Sníh mi nevadí, dětem a všem jeho milovníkům ho vřele přeji. Vánoce mají být bílé!!! Proti tomu nic. Solení nepreferuji!! To by stejně na chodnících a silnicích kde leží minimálně 20cm sněhu nepomohlo. Ale pomohlo by kdyby ho někdo odmetl!!!!!!!!!!!!! Proč se v tomto městě vůbec neudržují chodníky, placená parkovací místa v centru, neplacená parkovací místa na sídlištích, zkrátka nic!!!!!! Proč leží po týdnu sněžení sníh na těchto místech kde nemá co dělat? Proč ho nikdo neodklízí????? Neodklízí, neříkám aby ho někdo solil. Neříkám, aby ho někdo uklízel do 5minut po napadnutí, ale po takové době to je hanba!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Další

Zpět na Chválíme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron