Zneužití osobní identity

diskuze o tomto fóru

Zneužití osobní identity

Příspěvekod Jaromír Mareš » 22 dub 2013 21:09

Vážení přátelé,
rád bych Vás informoval o stanovisku Rady MS ODS Litoměřice, které jednoznačně odsuzuje zneužití jména Ladislava Chlupáče, starosty Litoměřic, které bylo použito při registraci uživatele 19 dub 2013 22:43 a následně byl uveřejněn příspěvek pod touto registrací (Vliv ceny parkování v centru na spotřebitelské chování). Toto chování považujeme za přímý útok na demokracii i úroveň tohoto diskusního fóra.

Důrazně žádáme administrátora Vladislava Lišku, aby neprodleně zrušil tuto podvodnou registraci a smazal výše uvedený příspěvek! Dále žádáme, aby přijal taková opatření, která by jednoznačně zamezila zneužívání osobní identity občanů.

ODS Litoměřice
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod Vladislav Liška » 23 dub 2013 06:40

Pane Mareši,

čistě věcně k tomuto tématu (nevěcné příspěvky budu mazat).

O žádné zneužití jména, natož demokracie se nejedná. Naopak, ukazuje to na demokracii tohoto fóra. Všichni ví, že se jedné o anonymní fórum, tudíž jméno uživatele může být libovolné. V podobné věci proběhlo u nás už několik sporů a ke smazání to vedlo v jediném případě a to ne díky soudu, ale díky rozhodnutí twitteru, kdy uživatel se vydával za kardinála Vlka a zneužil jeho neveřejné osobní údaje a ještě byl vulgární. V tomto případě ke zneužití osobních údajů dle ÚOOÚ nedošlo. Zákon č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů navíc žádný pojem jko osobní identita občana nezná.

Stejně tak se někdo může vydávat i za Jaromíra Mareše, a naopak tím, že chce zavádět cenzuru a totalitní praktiky (včetně nějakých veřejných výzev) ho poškodit.

Nicméně mě to vedlo k zamyšlení a aby to bylo ještě zjevnější, zavedu takzvané ověřené uživatele. Čili kdo se mi prokáže ověřenou identitou, dostane status ověřeného uživatele. V nicku může mít klidně přezdívku nebo jméno. Takto to funguje třeba právě na zmíněném twitteru. Každému pak bude skutečně jasné, že uživatel bez tohoto statusu nemusí být pravý.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod Jaromír Mareš » 23 dub 2013 06:58

Pane Liško,
myslím, že je to dobrý nápad. Já osobně mám však jinou představu o "cenzuře a totalitních praktikách" v kontextu se zamezením zneužívání osobních jmen.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod Tomas.Marny » 23 dub 2013 07:11

Vážený pane Mareši,
je mi s podivem, že vy a vaše MS ODS tak zhusta brání našeho pana starostu. Pan starosta, pokud se cítí být poškozen zneužitím svého jména, by měl mít toliko odvahy a vystoupit zde sám na svojí obranu, byť by si to mě vykomunikovat jen s panem Liškou, tedy neveřejně.
Tak by asi jednal každý starosta, tedy člověk, který je ve městě mužem číslo 1.
Ale zde v našem překrásném městě máme starostu, který nedokáže na svou obranu cokoli občanům sdělit veřejně. Samozřejmě odsuzuji zneužití identity kohokoliv.
Jen mě zaráží, že tuto záležitost řeší pan starosta skrze stanovisko jeho strany. To můžeme tedy očekávat i protestní nótu od pana Vondry předpokládám, ne?
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod Vladislav Liška » 23 dub 2013 07:27

Dovolím si OSOBNÍ NÁZOR: pan starosta mi přijde natolik velkorysý, že nad tím mávl rukou. Jenže pro místní ODS je to natolik zavedená značka, že jí skutečně potřebují chránit, jiný tahák totiž nemají :( Pro mě osobně je to velká škoda, protože jsem spíše pravicového smýšlení.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod Tomas.Marny » 23 dub 2013 07:31

Pane Liško,
v případě že je pan starosta tak velkorysý a mávnul rukou nad zneužitím jeho jména, nabízí se otázka, proč si hoši z ODS tahají kšandu a že by bez vědomí starosty?
Ale máte pravdu že jinou značku nemají s tím s vámi souhlasím.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod Petr » 23 dub 2013 08:05

Mně se to "převtělování" také moc nelíbí, i když jde zjevně o smyšlenosti. Kdyby se tu měl každý druhý při podobných výjevech registrovat pod celými jmény známých osobností, tak bychom tu diskuzi, byť anonymní, mohli zabalit. Takhle už vím, co čekat od Milana, babči, kočky, elixdragona a dalších, ale pokud se mi např. Milan zaregistruje jako Ladislav Chlupáč, začíná naprostý chaos. Kdyby se třeba Milan pod ironická slova podepsal jako náš starosta, nic proti. Takhle brzy nebudu vědět, zda Vladislav Liška je ten Liška a Petr Panaš nejsem nakonec já.... :roll:
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod Vladislav Liška » 23 dub 2013 08:43

Souhlas, proto kdyz se hada uzivatel se svym ja, nebo mu prizvukuje, tak to vetsinou mazu, ale moc se to nedeje a kdyz ano, vzdy to v diskuzi napisu.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod Jaromír Mareš » 23 dub 2013 11:28

Vladislav Liška píše:Dovolím si OSOBNÍ NÁZOR: pan starosta mi přijde natolik velkorysý, že nad tím mávl rukou. Jenže pro místní ODS je to natolik zavedená značka, že jí skutečně potřebují chránit, jiný tahák totiž nemají :( Pro mě osobně je to velká škoda, protože jsem spíše pravicového smýšlení.


Jen krátká reakce. Ladislav Chlupáč určitě patří k zavedené značce místní ODS a potřeba ji „chránit“ je naprosto v pořádku. Navíc Vás mohu ubezpečit, že i ostatní členové litoměřické ODSky se velice aktivně podílejí na veřejném životě, pomáhají ve sportovních klubech či neziskových organizací, takže těch „značek“ máme daleko více. Jen stačí chtít to vidět :)
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod Petr Panaš » 23 dub 2013 12:18

V tom případě přeji ODS, aby se ti její aktivní členové, kteří se nezištně (např. bez nároku na finanční odměnu) podílejí na veřejném životě, dostali na čelní místa kandidátky. To nemyslím nijak sarkasticky, ale zcela vážně.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod babča » 23 dub 2013 15:00

Tak jsem si z počátku myslela, že p. Mareš je také smyšlený. A hle, on to opravdu myslí vážně. Jeho prohlášení mi připomíná dávno minulou dobu, kdy ÚV KSČ vydával svá prohlášení a usnesení.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod Jaromír Mareš » 23 dub 2013 16:20

babča píše:Tak jsem si z počátku myslela, že p. Mareš je také smyšlený. A hle, on to opravdu myslí vážně. Jeho prohlášení mi připomíná dávno minulou dobu, kdy ÚV KSČ vydával svá prohlášení a usnesení.


V zásadě trefný postřeh, spousta věcí zůstala opravdu stejná – usnesení, prohlášení, pětileté plánování a samozřejmě všudypřítomné anonymy.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod piff » 23 dub 2013 16:25

Zpráva z tisku :
Dnešního dne rozhodl ÚV LTM ODS ( pro mladší z nás Ústřední výbor...) o okamžitém zákazu pamfletu Litomericke forum. Rozhodnutí bylo přijato jednomyslně v reakci na články antiodeesáckých sil jejiž cílem je svrhnout modrou vládu a zároveň rozpoutat třetí světovou válku. Podepsána tisková mluvčí Břeňová.
Tak asi takhle soudruhu Mareši a podobní bych to viděl.....
piff
 
Příspěvky: 16
Registrován: 11 kvě 2012 14:53

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod babča » 23 dub 2013 16:46

Jsem ráda p. Mareš, že si rozumíme. :) A proto musíme identitu těch anonymů odhalit, aby nám to naše krásné město nerozvraceli.
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod Jaromír Mareš » 23 dub 2013 19:44

Upřímně řečeno, mě jsou babčo „hrdinové“ schovaní za přezdívkami celkem ukradení, celý dnešní příběh byl o zneužívání osobních jmen, ale to už tady asi opravdu nemá cenu rozebírat.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod vodomerka » 24 dub 2013 07:11

tak jsem koukal, že Chlupáčů je v ČR 190. je pravděpodobné, že nejeden bude Ladislav (není to nijak ošklivé jméno). http://www.kdejsme.cz/prijmeni/Chlup%C3 ... D/hustota/
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod Petr Panaš » 24 dub 2013 13:21

Zneužití identity jsem si také užil, konkrétně v diskuzích v Ltm. deníku. Byť se také potvrdilo, že jsem to nepsal já, jeden zastupitel za ODS považoval za vhodné, abych to pro jistotu sdělil ještě osobně na zastupitelstvu. Jinak jsem si užil i veřejného osočování, že jsem zloděj (jak na zastupitelstvu, tak na výlohách v elektře ;) Akorát, že na obhajobu tajemníka se každý z vysoka vykašlal. Přece si nebude sám dělat problémy. Žádný z přítomných zastupitelů tenkrát neřekl, já si myslím, že to není pravda. Teď může starostu potěšit, že se ho zastala alespoň jeho vlastní strana.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod Vladislav Liška » 24 dub 2013 13:58

Přijde mi dost smutné, že zastupitelé neprojeví dost fištrónu, aby jim došlo, že každý se skutečně může podepsat jak chce. Mimochodem, někteří zastupitelé mají v podobných případech máslo na hlavě, možná proto mlčeli? :( Myslím, že by na radnici prospělo vzít občas rozum do hrsti. :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod worwan » 24 dub 2013 17:37

to piff:Mám z toho naprosto stejný pocit. A že někdo nechápe že internetová, s odpuštěním žvanírna, je anonymní a potřebuje k tomu vydávat prohlášení... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Zneužití osobní identity

Příspěvekod simi » 24 dub 2013 17:57

Chci se zeptat pana Lišky, sleduji fórum průběžně a všiml jsem si, že zmizel příspěvek pana Mareše! Asi porucha nebo cenzura :?:
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Další

Zpět na litomerickeforum.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron