Zákaz hazardu ve městě

dotazy na zastupitele a radní

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Panaš » 01 čer 2014 22:45

Každý máme něco :roll: Na prostor v Radničním zpravodaji nemám nárok, tak jsem rád za toto fórum. A jinak, ať si každý dělá, co ho baví :D Já to nedělám za peníze a pokud nám radnice nevyjde vstříc a následně neseženeme dost podpisů - tak ostrouháme. To je už ale život. Když někdo s něčím nesouhlasí, nestačí jenom nadávat, ale je třeba začít aktivně konat. A to právě dělám (a nejsem sám). Ale jinak - mám ještě jiné zájmy, nebojte :)
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod LtmPavelka » 02 čer 2014 06:29

simi, máte pravdu, nedá si pokoj a nedá,ale to víte, má politickou zodpovědnost vůči občanům-v jeho podání politickou zodpovědnost něco občanům zakázat. Protože občan je debil a je potřeba mu říci co může a co nesmí. :D
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Panaš » 02 čer 2014 06:49

Ja myslím, že občan není debil. Jen je někdy trochu líný se angažovat a prosadit věci, které považuje za správné. Na referendu není nic špatného. Plně akceptuji, že každý máme na jiné věci různé názory. Asi ani nejde, aby byla 100% shoda na všem. Všem diskutujícím přeji pěkný týden a shovívavost při čtení mnou psaných příspěvků ;)
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod winie » 02 čer 2014 20:10

Jiří Rotter píše:Jaká je to vlastně ročně částka?

Tohle je konečně pořádný dotaz! A chudák zůstal ležet ladem....
Pane Mareši, jakožto mluvčí vládnoucí ODS, kolik peněz přinesou do městské pokladny, respektive sportovcům hazardní automaty a herny? Můžete nám tu ukázat konkrétní čísla - ideálně podložená věrohodnými dokumenty? A když už v tom bádání budete, tak by taky neškodil výpis nákladů na osvětovou činnost podporovanou městem proti závislosti na hazardu a kdyžtak i na úhradu škod spojených s činností těchto forem podnikání. Děkuji :)
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Jaromír Mareš » 02 čer 2014 20:57

Winie, předem děkuji za přidělenou funkci, ale zklamu Vás, mluvčí opravdu nejsem. Ale mohu Vás ubezpečit, že ani v této pro ODSku složité době se její řady opouštět rozhodně nechystám. Nicméně rád Vám přesné informace o této částka zjistím (cca 10 mil.), není to nic těžkého a dokonce ani tajného. :) A ohledně té osvětové činnosti? Přijďte se podívat třeba v úterý nebo ve čtvrtek na fotbalový stadión, tam uvidíte tu nejlepší osvětu – sportující děti, mládež i dospělé.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod winie » 02 čer 2014 22:17

počkám si raději na ty dokumenty ;)
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Jaromír Mareš » 03 čer 2014 16:33

Jiří Rotter píše:Jaká je to vlastně ročně částka?


Takže Jirko, v roce 2013 byl příjem za loterie 16 902 000,- Kč. Znovu však podotýkám, že diskuze zda zrušit či ne hazard v Litoměřicích by měla následovat až po vyřešení, jak a z čeho budou financovány sportovní kluby. Dále je nutné zdůraznit, že zákazem automatů na území Litoměřic se problém gamblerství ve své podstatě nevyřeší, jen se přesune do jiných blízkých lokalit, "soukromých" klubů nebo nelegálních heren. Obdobný problém řešilo např. Švédsko s alkoholem a rázem byly plné "turistické" trajekty, kde se pod lahvemi vodky probíhaly snad všechny stoly. Mě osobně se však naprosto příčí, aby se na úrovni základní územní samosprávy rozhodovalo, jaké podnikání je v pořádku a jaké už ne. To obcím rozhodně nepřísluší. Tak to je můj názor na věc.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Stanislav Hylán » 03 čer 2014 20:56

Já bych si do diskuse dovolil vstoupit jen malou poznámkou. Peníze z hazardu by se neměly utopit pouze ve sportovních klubech, ale určitě by se měla posílit taktéž kapitola "kultura". Uvědomme si, že do sportu se cpou sponzoři, zatímco o kulturu jaksi nejeví zájem.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Petr Panaš » 03 čer 2014 22:59

Moje glosa se nyní netýká Jardy Mareše, který není zastupitel.
Někdy je dobré na zastupitelstvo zajít. Slyšel jsem od zastupitelů názor, že obec by neměla nijak regulovat podnikání a rozhodovat o tom, v čem se smí podnikat a v čem ne (s odkazem na hazard). Hned na dalším zastupitelstvu vystoupil jeden předchozí odpůrce omezovaní podnikání s tím, že by zastupitelstvo mělo přijmout vyhlášku, kterou by se zakázal v Litoměřicích podomní prodej. A zastupitelé napříč politickým spektrem kývali hlavami, že tedy toto podnikání u nás ve městě ne. A pan starosta z ODS pověřil právní oddělení, ať se tím začne zabývat.Přiznám se, někdy našim zastupitelům vážně nerozumím.
Jinak předesílám, že sportovní kluby nejsou financovány z peněz od provozovatelů heren. Tyto peníze jdou do rozpočtu města a to určuje na co je použije. A z čeho krýt případný výpadek ? Přeci z rozpočtového určení daní, které se navýšilo. A z kterého chce např. ODS financovat provoz gymnázia, až přejde na město.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Vladislav Liška » 04 čer 2014 05:57

Zakaz hazardu vcera vecer schvalilo uz i Usti. Pouze ODS hlasovala proti...
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Jaromír Mareš » 04 čer 2014 11:38

Stanislav Hylán píše:Já bych si do diskuse dovolil vstoupit jen malou poznámkou. Peníze z hazardu by se neměly utopit pouze ve sportovních klubech, ale určitě by se měla posílit taktéž kapitola "kultura". Uvědomme si, že do sportu se cpou sponzoři, zatímco o kulturu jaksi nejeví zájem.


Stanislave, s Vaší poznámkou osobně naprostou souhlasím. Máme tu sportovní oddíly, dětské organizace (třeba Skaut :) ) nebo nejrůznější uskupení z oblasti kultury a rozhodně si všichni podporu zaslouží. Ale to je právě ta věc naprosto legitimní diskuze, která by měla určitě stále probíhat. Jen drobnou poznámku ohledně těch sportovních sponzorů, je to celkem „slabota“. Částky, které jsou sportovní kluby schopni takto získat, jim na provoz bohužel zdaleka nestačí.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod winie » 04 čer 2014 17:50

Jaromír Mareš píše:
Jiří Rotter píše:Jaká je to vlastně ročně částka?


Takže Jirko, v roce 2013 byl příjem za loterie 16 902 000,- Kč.


Je možné tento příjem doložit nějakým dokumentem vztahujícím se k městskému rozpočtu?

PS: To, že je ODS proti zákazu hazardu se není čemu divit - je to omezení podnikání (nehrajme si zde, že tomu tak není) a to je proti základním principům této strany. Nesváděl bych to jen na herní lobby ;) A srovnání s podomním prodejem je poněkud zcestné - podomní prodej lidi obtěžuje, výherní automat nikoho nezaujatého neobtěžuje.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Jaromír Mareš » 04 čer 2014 21:17

Winie, děkuji za naprosto přesnou definici základních principů ODSky. Díky tomuto jsem před třemi lety do této strany vstoupil. V současné době se tak trochu hledáme (míněno na celostátní úrovni), nicméně intenzivně pracujeme na tom, abychom se zase brzy našli. :) To, že zde vznikají stále nová hnutí, kterým voliči dávají svůj hlas, je samozřejmě vina nedávné politiky našich velkých demokratických stran, mezi které ODSka samozřejmě patří. Nicméně silná členská základna (18 052 členů), velký počet odborných kapacit a určitě velká dávka optimismu mi dávají naději, že se nám tato snaha nakonec vyplatí a podaří se nám ODSku znovu v očích voličů restartovat. Před sebou máme však ještě mnoho úkolů, které je potřeba vyřešit. Na druhou stranu si vůbec nemyslím, že bychom se zrovna v Litoměřicích měli za „naši“ práci stydět. Osobně mi vůbec nevadí konstruktivní kritika, určitě nejsem zastánce toho, že se vše povedlo na 100%, ale v zásadě se udělalo velký kus práce a s klidným svědomím můžu konstatovat, že se v Litoměřicích opravdu dobře žije.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Vladislav Liška » 04 čer 2014 22:30

A co se tedy nepovedlo na 100%? :)

Ja myslim, ze referendum je naprosto legitimni. Ohrazovani se svobodou podnikani je fajn, ale moje svoboda konci tam, kde zacina svoboda nekoho jineho. Jeste jsem napriklad neslysel, ze nekdo by vykradl nekomu auto pro to, aby si mohl dovolit zaplatit treba skolku. Za to smazek, ktere to udelaji aby mely na bednu, je kolem asi docela dost. Jedna se proste o patologicky jev a kdokoliv do toho muze sklouznout a ani nevi jak.

Argumentovat tim, ze musime tolerovat zlo abychom meli na financovani dobra je podle me hrube pokrytectvi a totalni pokrivenost.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Jaromír Mareš » 05 čer 2014 08:03

Pane Liško, s Vaší interpretací zásadně nesouhlasím. Znovu a znovu opakuji, že zákazem hazardu se tento problém nevyřeší, tito nemocní jedinci se přesunou jen „ o dům dál“ a případný sociální dopad bude stále stejný. Navíc dle Vašeho vzorce by se mělo zakázat kde, co. Alkohol je daleko větší problém, začneme omezovat restaurace? A co cigarety? Navíc až pětina domácností je na pokraji dluhové pasti díky kreditním kartám nebo drahým půjčkám ..... zrušíme banky a finanční firmy? A co ty reklamy, které nutí spotřebitele koupit teď, ale zaplatit až někdy? .... také zrušíme a nejlépe i ty podniky, co to zboží vyrábějí, pro jistotu. Pane Liško, nakonec bychom měli omezit i Vaše podnikání, prodáváte plastové krabičky, které lidé v rámci jakési hry odnášejí do naší přírody (včetně mě :) ). Myslím, že takto se to opravdu dělat nedá. Nelze omezovat svobodu většině lidí kvůli několika jednotlivcům, kteří, jak píšete, do toho sklouzli. Přeji hezký a úspěšný den.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod subform » 05 čer 2014 09:01

Vladislav Liška píše:A co se tedy nepovedlo na 100%? :)

Ja myslim, ze referendum je naprosto legitimni. Ohrazovani se svobodou podnikani je fajn, ale moje svoboda konci tam, kde zacina svoboda nekoho jineho. Jeste jsem napriklad neslysel, ze nekdo by vykradl nekomu auto pro to, aby si mohl dovolit zaplatit treba skolku. Za to smazek, ktere to udelaji aby mely na bednu, je kolem asi docela dost. Jedna se proste o patologicky jev a kdokoliv do toho muze sklouznout a ani nevi jak.

Argumentovat tim, ze musime tolerovat zlo abychom meli na financovani dobra je podle me hrube pokrytectvi a totalni pokrivenost.



Nikdo nenutí nikoho hrát automaty. Je to jeho rozhodnutí. Co bude následovat? Zakážeme prodej alkoholu, alkoholiků je přeci víc než patologických hráčů. A to že "vožralové" dělaj bordel, o tom se nemusíme přít. To jak se chlast projevuje v rodinách, o tom také není sporu, stejně tak že tito lidé klesnou až na dno. Uděláme referendum o prodeji alkoholu???????

Co dál.... Co třeba cigarety, kouření přeci škodí zdraví, obtěžuje lidi kolem, nedopalky se válej na chodníku, zdravotnictví to stojí peníze.

No a pak třeba "sladkosti" .... je z toho cukrovka, to jak vypadají děti v dnešní době je známé..... cukr je přeci nezdravý, proč to nezakázat.....

a tak můžeme pokračovat dál..... Nakonec dopadnem jek ve filmu, tuším DEMOLITION MAN... kde nám bude někdo určovat co je správné a co není. Je to všechno o svobodě volby, jak automaty, tak alkohol, tak spousta dalších věcí. V tomto souhlasím s panem Marešem.
Uživatelský avatar
subform
 
Příspěvky: 180
Registrován: 13 zář 2010 16:02

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Vladislav Liška » 05 čer 2014 09:08

Tak on geocaching není jen o umísťování plastových krabiček do přírody a rozhodně bych to nesrovnával s patologickou závislotí na hracích automatech, byť určitě věřím, že někdo na tom závislý je :)

Zkuste si přečíst nepo popovídat s nějakým psychiatrem nebo sociálními pracovníky ohledně závislostí a o tom co považují za nebezpečnější. Jistě, problém to všem nevyřeší, ale spoustě lidem ano, protože prostě nebudou mít to lákadlo hned pod nosem a do jiného města nepojedou.

Navíc pokud tedy přijmu vaší logiku (bez urážky), že hráči budou jezdit hrát o dům dál - všechna města okolo nás zavírají hazardu dveře a dle vaší logiky by se tedy ten problém měl přesunout k nám. My budeme ten o dům dál. Chceme to? Viděl jste třeba jací hráči navštěvují herny v Ústí? Chceme je mít v LT, protože zavřením heren by se to nevyřešilo? Já osobně nikoliv, nicméně pokud se většina lidí rozhodne pro, nezbývá mi než to přijmout.

Ad nikdo nenutí hrát nikoho automaty, je to jeho volba - to není až tak pravda, ti lidé jsou nemocní a to nutkání mají, není to jejich svobodná vůle a naprosté většině nestačí aby si řekli, ok, už nehraju a je konec. Není.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod Adson z Melku » 05 čer 2014 09:14

Je mi z této polemiky (ve spojení s hernami, svobodou a financováním sportu a kultury z těchto peněz, připomíná mi to totiž charitu mafie) smutno a výstižně to vykresluje obraz této postkomunistické společnosti zběsile se vrhnouvší do kapitalismu 19 stol. bez hranic a zákonných mantinelů. Výsledkem je země, která má největší počet heren na obyvatele (vyjma destinací jako je Macao, Las Vegas apod.), která je největším producentem pervitinu na světě, která umožnila advokátům a exekutorům ustanovit si pravidla (ministři Němec a Pospíšil), která nemají obdoby (ve výši odměn a pravomocí) v civilizovaném světě.

Ale zpět k hernám, nikdo, opakuji nikdo nezainteresovaný (majitel herny nebo osoby, které mají z heren profit) nemůže obhajovat existenci těchto podniků. To nemá totiž nic společného se svobodou podnikání ani čehokoliv jiného. Herní byznys je veskrze škodlivý a zisky z něj nedosahují nákladů na jeho negativní jevy. Podle mého názoru tady neobstojí argumenty typu "Nelze omezovat svobodu většině lidí kvůli několika jednotlivcům, kteří, jak píšete, do toho sklouzli". Spousta uživatelů kokainu či extáze to také zvládá, nebál bych se říct, že i "většina", měli bychom tedy povolit v zájmu svobody a demokracie i tvrdé drogy? Vezměme si strukturu gamblerů, většinou jsou to trosky (bez pejorativního vyznění), které utrácejí naše peníze, které jsme jim předistribuovali prostřednictvím soc. dávek, dále jsou to mladí lidé bez zkušeností , kteří si tvoří závislost do budoucího života.
Ano, rozumím tomu, a to je ta zvrácená taktika majitelů těchto společností provozujících tuto zlodějskou živnost, že těmito desátky uplácejí politiky a využívají k tomu některé jednodušší jedince (tzv. užitečné idioty, bez urážky, prosím, jen terminus technicus), kteří se ohánějí úplně nesmyslně svobodou podnikání.
Ano, taky mi leze krkem EU a její nesmyslné omezující normy a nařízení, ano taky nemám rád bolševiky, komunisty a jinou podobnou verbež, která hlásá falešné rovnostářství a ráda by ovlivňovala vše v životě člověka (jaká podobnost s Bruselem), ale taky nemám rád diktát peněz, který nahrazuje výše zmíněné totalitní praktiky. Ale to už jsem někde trošku jinde, než jsem chtěl.

Přeji pěkný den, a prosím, zamyslete se ještě jednou nad přínosem heren, zjistěte si něco o tom, jak to řeší v okolních zemích, jaký je nárůst závislých osob apod. Nechci Vám upírat právo na Váš názor, pouze bych si přál, abyste nevykřikovali jednoduchá hesla, ale hlouběji se nad problémem zamysleli.
Děkuji
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod vodomerka » 05 čer 2014 09:40

Jaromír Mareš píše:Pane Liško, s Vaší interpretací zásadně nesouhlasím. Znovu a znovu opakuji, že zákazem hazardu se tento problém nevyřeší, tito nemocní jedinci se přesunou jen „ o dům dál“ a případný sociální dopad bude stále stejný. Navíc dle Vašeho vzorce by se mělo zakázat kde, co. Alkohol je daleko větší problém, začneme omezovat restaurace? A co cigarety? Navíc až pětina domácností je na pokraji dluhové pasti díky kreditním kartám nebo drahým půjčkám ..... zrušíme banky a finanční firmy? A co ty reklamy, které nutí spotřebitele koupit teď, ale zaplatit až někdy? .... také zrušíme a nejlépe i ty podniky, co to zboží vyrábějí, pro jistotu. Pane Liško, nakonec bychom měli omezit i Vaše podnikání, prodáváte plastové krabičky, které lidé v rámci jakési hry odnášejí do naší přírody (včetně mě :) ). Myslím, že takto se to opravdu dělat nedá. Nelze omezovat svobodu většině lidí kvůli několika jednotlivcům, kteří, jak píšete, do toho sklouzli. Přeji hezký a úspěšný den.


Jardo, alkohol a kouření jste tady ve městě už na spoustě míst zakázali, ty svobodo ;).
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Zákaz hazardu ve městě

Příspěvekod LtmPavelka » 05 čer 2014 11:07

vodomerka píše:
Jaromír Mareš píše:Pane Liško, s Vaší interpretací zásadně nesouhlasím. Znovu a znovu opakuji, že zákazem hazardu se tento problém nevyřeší, tito nemocní jedinci se přesunou jen „ o dům dál“ a případný sociální dopad bude stále stejný. Navíc dle Vašeho vzorce by se mělo zakázat kde, co. Alkohol je daleko větší problém, začneme omezovat restaurace? A co cigarety? Navíc až pětina domácností je na pokraji dluhové pasti díky kreditním kartám nebo drahým půjčkám ..... zrušíme banky a finanční firmy? A co ty reklamy, které nutí spotřebitele koupit teď, ale zaplatit až někdy? .... také zrušíme a nejlépe i ty podniky, co to zboží vyrábějí, pro jistotu. Pane Liško, nakonec bychom měli omezit i Vaše podnikání, prodáváte plastové krabičky, které lidé v rámci jakési hry odnášejí do naší přírody (včetně mě :) ). Myslím, že takto se to opravdu dělat nedá. Nelze omezovat svobodu většině lidí kvůli několika jednotlivcům, kteří, jak píšete, do toho sklouzli. Přeji hezký a úspěšný den.


Jardo, alkohol a kouření jste tady ve městě už na spoustě míst zakázali, ty svobodo ;).


Děkuji[/quote]
pro vodomerku- automaty jste na spoustě míst zakázaly taktéž, tak proč nejdete tedy po všem negativním stejně "demokraticky"? :lol: Takže žadné někde můžete a někde ne, zakažte vše a všude.
LtmPavelka
 
Příspěvky: 137
Registrován: 28 zář 2010 12:42

PředchozíDalší

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron