Povoden 2013

dotazy na zastupitele a radní

Povoden 2013

Příspěvekod Inge Wolf » 02 čer 2013 15:51

Vazena radnice, vazeny pane starosto.
Jsem rodacka z litomerickeho okresu a ikdyz jiz radku let ziji ve svycarskem Zuggu, snazim se pri navstevah CR obcas nakouknou do rodneho okrsku. Bohuzel nevim zda nosim smulu nebo je to pravidlem ale pri mych trech poslednich navstevach CR jsem vzdy s udesem sledovala boje s rozvodnenymi rekami. Co pamatuji na detstvi tak to nebyvalo tak casto. I u nas v Switz se povodne objevuji ale vzdy to je dane a umerne tani snehu a vicemene je to predvidatelne a mesto je vzdy pripraveno. V ltmerckem okrese jsem videla nejake zabrany v ceste na Polepy ale v Litomericich vubec nic. Pritom si pamatuji jak pred par lety bylo mnoho skod prave v Litomericich. Dnes jsem se byla projit na stary most a s prateli jsme sledovaly valici se reku a vsimla jsem si ze v prostoru kde byvala kozelozna se stavi jakysi objekt.jiz nyni dosaha voda az k nemu a je vice nez jiste ze bude zaplaven. Prijide mi zvlastni stavet neco v zone castych zaplav a zda se mne ze rizik ohrozeni zivotu A materialni skody je neumerne. Neznam ceske pravo ale u nas v Switz ma kazda obec tKovou mapku rozlyti rek a tam se nesmi nic stavit a ani to nikdo nemuze pojistovat. Proto bych se rada v teto casti teto diskuze zaptala vedeni mesta zda zvazilo velike riziko stavby a pripadne zda by nebylo dobre to s cetnosti zaplav jeste prehodnotit nez se stane nejAka kriticka tragedie. Je znat ze stavaba je teprve v pocatku a mozna by presun na bezpecnejsi platz nebyl moc nakladny proti ohrozeni lidi a majetku.
S uctou dekuji za odpoved a omlouvam se za mozne chyby v mem psani.
Ingrid Wolf
Inge Wolf
 
Příspěvky: 2
Registrován: 02 čer 2013 15:23

Re: Povoden 2013

Příspěvekod alice » 02 čer 2013 16:44

Vážená paní Ingrid,
je velice milé, že se zajímáte o to, co se děje v Litoměřicích, ačkoli tu nebydlíte a jde Vám o dobro města. Kéž by se takto zajímali i naši místní volení zástupci! V Litoměřicích se občas dějí věci, které jdou proti zdravému rozumu i blahu města. Stavba obchodního centra, o které píšete, je jednou z nich. Stavba skutečně stojí v záplavové oblasti a to dokonce dvou řek! Na takovém místě by se skutečně stavět nejen nemělo, ale dokonce nesmělo! Kdyby... kdyby investorem nebyl velice vlivný a velice movitý pán, který takové kontroverzní stavby realizuje nejen v Ltm, ale i v jiných městech (viz např. výšková stavba v teplické lázeňské oblasti, nebo stavba Lidlu v Ltm, ke které bylo svoleno příslibem výstavby bytů, které nakonec nejsou a nikomu z vedení města to nevadí). Je moc smutné, že i v Litoměřicích se dějí takové věci a co za nimi stojí, se můžeme jen domýšlet. Možná by bylo dobré, kdybyste svůj dopis poslala panu starostovi přímo, nikoli přes toto fórum, které málokdo z vedení města navštěvuje (není to oficiální fórum Města Litoměřice).
Děkuji za Váš zájem o Litoměřice a přeju, ať je při Vaší příští návštěvě hezké počasí a voda zůstává tam, kde má být.
alice
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 pro 2012 17:56

Re: Povoden 2013

Příspěvekod Inge Wolf » 02 čer 2013 17:56

Mila pani Alice,
dekuju vam za rychlou odpoved.Priznam se ale ze moc nechapu vase slova. U nas v Zuggu je v nekterych mistech takove opatreni co se jmenuje BauVerschlüsse. Nevim jak se to jmenuje cesky asi jako zavreni pro staveni nebo uzavirka staveb.Znamena to ze jak jsem psala ze maji na radnice mapky rozlyti reky tak v tom rozlyvu se nesmi nic postavet. duvod je ze to vazne ohrozi zivoty mnoha lidi a mnoho penez pak stoji naprava poskozeni. Tyhle uzavirky staveb se delaji na to aby se mohlo pouzivat penez na ochranu staveb co stoji u rozlyti reky uz od davne historie a stat a mesto to po predcich vydedil. a tak je ochranuje a stoji to hodne penez protoze to jsou casto takove nasazovaci pevne ploty. Kdyz by se v tech rozlyvanych mistech stavely nove stavby pak by se muselo chranit i ty nove a to by byl bez konce proces a nebylo by dost penez. Navic jeste je treba prohlednout zda v tech rozlyvech nejsou nejake rodiste zivocichu to u nas hlidaji ruzne eco iniciativa.To zavreni pro stavby je pak dobre pro ty zivocichy a je to bezpecne pro lidi a vsichni jsou spokojeni. ono to neni moc mala chyba protoze vzpomente kolik umrelo lidi pri minulych povodnich v Europe. chytry clovek se musi poucit a praci radnice je take chranit zivoty obyvatel a jejih majetky myslim. nemyslite ze to staveni v tom rozlyvu reky jen radnice prehlednula ? Jak jsem psala na pocatku tak je to mozno rychle zastavit a stavet to na jinem bezpecnem miste. muzu to jak radite napsat i na radnici dopisem, taky jsem hledala u internetove stranky radnice moznost to napsat ale ta diskuze je jen pro uzavrenou skupinu ja myslim a pro urgent zpravy od obcanu je to hodne neuzitecne. Ale myslim ze snad to co pisu je v zajmu vsech a u nas je zvyk a i zakon ze pracovnik radnice na takovouto informaci obratem odpovi a taky udela napravu aby pak nebyla skoda na zivote a majetku.snad to plati bez rozdilu statu a je to znak rozumneho mysleni. kazdy obcas udela chybu a i urednici neco prehlednou a kdyz pak obcane na to upozorni tak se to opravi a je to bez skod a rizik.nemyslite ?
Omlouvam se znovu za chyby v me cestine mnoho novych slov neznam a tak mozna neco pisi polonemecky ale snad rozumite tomu.
Dekuji vam
Ingrid Wolf
Inge Wolf
 
Příspěvky: 2
Registrován: 02 čer 2013 15:23

Re: Povoden 2013

Příspěvekod elixdragon » 02 čer 2013 21:46

Víte Frau Wolf, to že se staví v záplavových místech není až taková novinka, když máte hodně peněz, můžete v Litoměřicích lecjakou věc. O zdraví bych se nebál, ale o pojistném podvodu bych uvažoval ;) on se někdo najde, kdo to pojistí, pak se udělá pojistný podvod, založí se bankovní účet třeba u Vás ve Švajcarsku a je vymalováno :twisted:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Povoden 2013

Příspěvekod alice » 03 čer 2013 10:21

To, o čem, paní Ingrid, píšete - o systému ochrany majetku a osob před povodněmi - u nás TEORETICKY funguje také. Máme samozřejmě zákony, které takové stavby v záplavých územích nepřipouštějí. Bohužel ale, narozdíl od Švýcarska, je v Čechách stále dost lidí, kteří se kvůli vlastnímu prospěchu a mamonářství snaží tyto zákony všelijak obcházet. A ono to jde. Vždy se nějaká mezera v zákoně najde. A pokud se schvalovacího procesu účastní laxní úředníci nebo mají postup nařízený od svého vedení, je možné (a neděje se to výjimečně) povolit i takové stavby, které jsou evidentně protizákonné. (Nechci nyní ale vše svalovat na litoměřické úředníky, někdy mají svázané ruce, když o věci rozhoduje krajský úřad. A to byl zřejmě tento případ. Poslední slovo ale měla mít litoměřická radnice.)
Prosím, napište dopis panu starostovi a požádejte ho o vysvětlení. Pokud Vám odpoví, prosím, zveřejněte jeho odpověď na tomto fóru.
alice
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 pro 2012 17:56

Re: Povoden 2013

Příspěvekod Haadja » 03 čer 2013 10:40

Dobrý den, neví prosím někdo z vás, jaký byl stav hladiny Labe v Litoměřicích při povodni v r. 2002 v r. 2006? Je to pro mě, a věřím, že i pro mnoho dalších obyvatel litoněřicka důležitá informace a předem děkuji, pokud toto někdo ví a zveřejní.
Haadja
 
Příspěvky: 31
Registrován: 14 črc 2011 23:54

Re: Povoden 2013

Příspěvekod anonymys » 03 čer 2013 11:24

http://www.pla.cz/portal/sap/cz/PC/Mere ... =223&oid=5

Sice tam není stav z předchozích let v LTM, ale dá se rozkliknout třeba Ústí nad Labem kde tato infromace je a přibližně se dají hodnoty porovnat.
anonymys
 
Příspěvky: 92
Registrován: 09 čer 2010 21:27

Re: Povoden 2013

Příspěvekod Pavel.Dokoupil » 04 čer 2013 10:41

Dobrý den,
v roce 2002 byla v Litoměřicích max. výška hladiny 11,00 m a průtok 5300 m3/s.
V roce 2006 byla hladina 7,30 m při průtoku 2510 m3/s.
Aktuální stav hladiny se pokusím zjistit osobně, elektronické hlásiče už nefungují. Je ale jistě vyšší než 760 cm (údaj z rána).
Dnes večer při kulminaci se očekává stav cca 9 m a průtok cca 4000 m3/s.
Přeji, pokud možno, klidné odpoledne.
P. Dokoupil.
Pavel.Dokoupil
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 kvě 2010 14:17

Re: Povoden 2013

Příspěvekod Vladislav Liška » 04 čer 2013 11:48

Díky. Kde a jak se to měří? Respektive kde je měřící stanoviště? Vodočet je u mostu, ale ten je pod vodou dávno...
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Povoden 2013

Příspěvekod Pavel.Dokoupil » 04 čer 2013 14:20

Tak jsem zpátky z "procházky".
Vodočet je pod mostem na druhém pilíři od Litoměřic a je umístěn vpravo.
je na něj vidět z pravého i levého předmostí a před chvílí ho povodí dosprayovalo až do 10 m.
Aktuálně 4.6.2013 ve 14:00 ukazoval 820 cm. Pokud to chcete vidět na vlastní monitory, tak zde.
http://radnice.litomerice.cz/clanek-1026.html
Přeji příjemné odpoledne.
Pavel.Dokoupil
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 kvě 2010 14:17

Re: Povoden 2013

Příspěvekod Pavel.Dokoupil » 05 čer 2013 09:30

Aktualizace stavu,
v 9:30 h. byl stav vody 894 cm a stoupání se velmi zpomalilo (2 cm za 90 minut) tak to vypadá, že zůstaneme hodně pod hodnotou z roku 2002. Rozdíl v tuto chvíli je více než 2 metry.
Pravidelně aktualizované hladiny budou dnes dostupné přímo na stránce městské policie:
http://policie.litomerice.cz
Informace spravované městem, o uzavírkách silnic, jsou na stránce:
http://goo.gl/maps/tnV9z
Pokud víte o uzavírce, která není na mapce uvedena, dejte nám o tom prosím zprávu.
Za pracovníky městského úřadu děkuji.
P. Dokoupil
Pavel.Dokoupil
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 kvě 2010 14:17

Re: Povoden 2013

Příspěvekod Pavel.Dokoupil » 06 čer 2013 13:44

A ještě pár fotek ze člunu - jsou to snímky z videozáznamu.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 947&type=3
Pavel.Dokoupil
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 kvě 2010 14:17

Re: Povoden 2013

Příspěvekod MilanFrič » 07 čer 2013 19:00

Dobry den protoze v teto tezke dobe ze nas suzuji povodne jsem ochoten provedst rekontrukce streh pergol proste vseh stavebnih konstrukci levne s ohledem na to co se deje pokud nekdo bude mit zajem obrat te se na tel. 774801767 vsem pevne nervy s pozdravem Frič Milan
MilanFrič
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 čer 2013 18:57

Re: Povoden 2013

Příspěvekod Ingrid Wolf » 13 čer 2013 16:54

Dobry den. Je to jiz 11 den kdy jsem se tazala vedeni radnice na to co je duvod staveni v zaplavenem uzemi u objektu Kuzelozny. Zadna odpoved od radnice sem ale do ted nebyla vkladana. To mne moc moc udivilo a tak jsme poslehla rady pani Alice co mi radilaa napsala jsem dopis direkt na starostu mesta. Musela jsem ale nechat trochu opravit mou psanou cestinu abych nebyla pro smichu. Jak Alice chtela tak sem ten dopis taky dam a az bude odpoved tak tak ji vlozim.

Vážený pane starosto,

jsem rodačka z litoměřického okresu a přestože již řadu let žiji ve švýcarském Zuggu, snažím se při svých návštěvách České republiky občas navštívit rodný okres. Bohužel nevím zda nosím smůlu nebo je to již pravidlem, ale při mých třech posledních návštěvách Čech jsem vždy s úděsem sledovala boje s rozvodněnými řekami. Musím říci, že si ze svého mládí nepamatuji, že by se v našem okrese záplavy objevovaly tak často. Ve svém nynějším bydlišti zažíváme povodňové situace víceméně pravidelně, vždy v souvislosti s množstvím odtávajícího sněhu. Města ve Švýcarsku si již proti těmto periodicky se opakujícím povodním vytvořila systém protipovodňových opatření, díky kterým tající sníh zpravidla proteče městy bez závažnějších škod. Proto mne zarazilo, že v litoměřickém okrese jsem výraznější protipovodňová opatření zaregistrovala jen v okolí Křešic a Polep, ovšem v Litoměřicích jsem si nevšimla nějakých výraznějších protipovodňových opatření reagujících na povodně 2002 a další. Co mne však zarazilo velice, to je naprosto neuvážená výstavba na břehu Labe, v objektu bývalé Koželužny. Tento objekt byl zaplaven již na počátku letošních povodní a je prakticky jisté, že se tak bude dít opakovaně i v budoucnu. Domnívám se, že každé město má vymezeny rizikové koridory, kde je nebezpečí škod a ohrožení životů příliš veliké a proto je v takovýchto oblastech přísně zakázáno stavět. Myslím si, že stavba různých protipovodňových zábran by měla být zaměřena na ochranu historických staveb, které jsme v záplavových oblastech zdědili po předcích. Jakákoliv další stavba v záplavové oblasti pak vytváří do budoucna další náklady a žádný stát nemá tolik prostředků, aby uměl ochránit jak historické stavby, tak i stavby, které v záplavovém území vzniknou nově. Stavba je jak vidno v samém počátku a proto se domnívám, že je možno celou věc důkladně prošetřit, stavbu zastavit a přesunout na bezpečnější místo mimo záplavovou zónu. Ze svého bydliště jsem zvyklá, že občané s radnicí komunikují prostřednictvím městského diskuzního fóra a často tak vedení radnice upozorní na to, že některý úředník občas něco přehlédne. Snažila jsem se o stejný postup ihned na počátku povodní také v Litoměřicích, bohužel jsem na městských stránkách nalezla mrtvé diskuzní fórum, kam není možno ani urgentně přispívat a tak jsem svůj postřeh adresovaný Vám vložila do této diskuze http://www.litomerickeforum.cz/viewtopic.php?f=1&t=942 a doufala jsem, že někdo z radnice odpoví. Bohužel se tak nestalo a namísto toho mi bylo sděleno, že radnice nad touto stavbou zavírá oči kvůli osobě jakéhosi bohatého stavitele. Bylo mi také doporučeno obrátit se dopisem přímo na Vaší osobu, proto jsem tak dnes učinila. Prosím Vás pane starosto, nechte prosím vše urychleně prošetřit a stavbu v záplavové oblasti přesuňte na bezpečnější místo.
Děkuji Vám za Váš čas a za Vaší odpověď

Ingrid Wolf

13.06.2013

Poznámka : Požádala jsem svou dlouholetou kamarádku o jazykovou korekturu, jelikož má čeština není po letech nepoužívání zcela bez chyb.


Ted si myslim ze uz snad bude odpoved rychle a take naprava toho stavu.

Mam prosbu na upravce teto diskuze kde moje uvodni registace jako Inge Wolf nemuzu uz uzivat protoze jsem si vlozila do heslovani zde i mailu nemecke znaky a ty mi nejdou psat s CZ klavesami. Prosim vas o spojeni mych osob Inge Wolf a Ingrid Wolf na Ingrid Wolf. To budu uzivat i do budoucnosti. Dekuji a preji hodne zdravi. Ingrid Wolf
Ingrid Wolf
 
Příspěvky: 7
Registrován: 13 čer 2013 16:29

Re: Povoden 2013

Příspěvekod Ingrid Wolf » 26 čer 2013 12:03

Vážení občané Litoměřic, chtěla bych zde popsat své naprosté šokování z reakce pana starosty mého rodného města Litoměřice. Nejprve jsem ho oslovila jako jako rodák Litoměřic v této diskuzi s žádostí o řešení problému s nebezpečnoým stavěním v místech kde je vše ohroženo častou záplavou. Odpověď jsem žádnou nedostala. Nějaky občan mi tady napsal abych napsala direct mail přimo na osobu starosty. Tak jsem to udělala a neprostý šok. Nic. Není přec možné aby to byla norma jak se chovají k občanům. Když já napíši radnici u nas ve meste kde nyni ziji tak ihned dotanu do 24hod odpoved ze dekovat za muj podnet a ze problem budou se zabývat a do par dnu dostanu na muj mail reseni problemu a to je pak uverejnene i na strance mestske diskuze. A Litoměřice starosta neumí používat maily nebo kašlat na občany? Prosím o radu co s tím problémem mám udělat. Pribuzni co bydlí v Lovosice mi rikaji jen dat to k soudu protoze prý je to úmysl starosty dělat mrtvýho švába aby tam nikdo nerýpal z Polizei do toho. Co mi radíte vy? Nebo jsem myslel posílat to na nejaka místní redakce novinaru nebo místní tv? Je v CZ povinnost aby mi starosta odpoveděl ? Je to v mistnim zakonu ? Prosom proradte mi jsem z toho zoufala, toto neni demokracie ale je to neporadek.
Inge Wolf
Ingrid Wolf
 
Příspěvky: 7
Registrován: 13 čer 2013 16:29

Re: Povoden 2013

Příspěvekod Ingrid Wolf » 27 čer 2013 12:13

Tak dnes konecne odpoved na muj podnet mi dorazila. Dost divne je tam ale vysvetleni meho dotazu popsano. Mozna jsem hlupak ale mohl by to mi nekdo pomoci prelozit do srozumitelneho jazyka?
Dekiji Inge Wolf

Vážená paní Ingrid Wolfová,

obdržel jsem Váš dopis adresovaný k rukám pana starosty ze dne 13.6.2013. Tento dopis se týkal realizované výstavby nového objektu na levém břehu řeky Labe, který se svým umístěním nachází v záplavovém území.
Předem se omlouvám, že na Váš podnět nebylo reagováno již dříve, ale s ohledem na letošní povodně a řešení jejích následků nebylo na zodpovězení dostatek času.

K samotné výstavbě předmětného objektu uvádím, že se jedná o stavbu projednanou a pravomocně povolenou v řádném územním a stavebním řízení, přičemž územní rozhodnutí a stavební povolení by nebylo možné vydat v rozporu s platnou územně plánovací dokumentací.

Z toho vyplývá, že umístění této stavby je plně v souladu s platnou územně plánovací dokumentací, v daném případě se Změnou č.1 Územního plánu Litoměřice z 01/2011, která byla vydána mimo jiné na základě žádosti tehdy budoucího investora zmíněné stavby, především pak na základě projednání navrhované změny územně plánovací dokumentace v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů (stavební zákon). Územní plán řeší využití celého administrativní území obce, pro kterou se pořizuje a vymezuje tak plochy s definováným funkčním využitím a zároveň stanoví podmínky pro takové využití. Při pořizování územně plánovací dokumentace se k tomuto procesu v jeho jednotlivých etapách vyjadřují dotčené orgány v rámci jim svěřené legislativní působnosti a taktéž nadřízený orgán - Krajský úřad Ústeckého kraje, který posuzuje zákonnost pořízení takového dokumentu, ale také jeho soulad s nadřazenou územně plánovací dokumentací vydanou krajem. Jednou z podmínek pro budoucí výstavbu objektu v dané lokalitě bylo ve smyslu územního plánu požadováno zpracování a projednání územní studie prověřující celý obchodní areál včetně stávajících staveb z hlediska minimalizace negativního dopadu na dané území zejména s ohledem na možná rizika a následky záplav.
V případě lokality probíhající výstavby nového obchodního centra "Na soutoku" se jedná o území zahrnuté do plochy s funkčním využitím pro komerční areály - velkoprodejny, markety (OK.1) a s ohledem na skutečnost, že tato se nachází ve vymezeném záplavovém území stoleté vody (Q100), platí pro její využití, respektive pro realizované stavby v takovéto ploše, kromě regulativů uvedených v územně plánovací dokumentaci také požadavky vyplývající ze zákona č. 254/2001 Sb., vodní zákon, ve znění pozdějších předpisů a také požadavky uplatněné správou příslušného povodí. Současně lze konstatovat, že pro budovanou stavbu platí podmínka řešení prvků protipovodňové ochrany, přičemž stavba jako taková je situována v bezprostřední návaznosti na zastavěné území v předmětné lokalitě a to mimo plochy aktivního záplavového území s cílem dotvořit dosud roztříštěný severní okraj lokálního obchodního centra.

S ohledem na výše uvedené nebude realizovaná stavba zastavena ani přesunována na bezpečnější místo a pevně věřím, že do budoucna bude veřejnosti v našem regionu poskytovat další kvalitní služby.

Přeji Vám úspěšný a pohodový den.

S pozdravem,

Přemysl Pech
pověřený vedoucí odboru územního rozvoje
------------------------------------------------------
MĚSTO LITOMĚŘICE
Pekařská 2
412 01 Litoměřice
Tel. +420 416 916 169
Ingrid Wolf
 
Příspěvky: 7
Registrován: 13 čer 2013 16:29

Re: Povoden 2013

Příspěvekod Petr » 27 čer 2013 12:49

Laik zírá a klepe si na čelo, odborník je naprosto klidný, protože.... kromě regulativů uvedených v územně plánovací dokumentaci také požadavky vyplývající ze zákona č. 254/2001 Sb., vodní zákon, ve znění pozdějších předpisů a také požadavky uplatněné správou příslušného povodí... je vše v naprostém pořádku! Těšme se tedy na další kvalitní služby! Paní Ingrid i řadový Čech je z takového vyjádření jelen. Vše se musí napsat v úředním jazyce pro lidského tupce tak nesrozumitelně, aby si občan příště rozmyslel do něčeho šťourat. Tak už chápete, proč si našinec raději nechá názor pro sebe? ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Povoden 2013

Příspěvekod Achab » 27 čer 2013 20:42

Nejsem zadny odbornik ale podival jsem se na net a jestli neni zaplavove uzemi kde se ted stavi tak nevim :? myslim ze tento § se na to vztahuje. vlastne blbost Tresnak ma vyjimku na vsechno :!:
Odstavec předpisu 254/2001
Zákon č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon) § 67
Omezení v záplavových územích
(1) V aktivní zóně záplavových území se nesmí umísťovat, povolovat ani provádět stavby s výjimkou vodních děl, jimiž se upravuje vodní tok, převádějí povodňové průtoky, provádějí opatření na ochranu před povodněmi nebo která jinak souvisejí s vodním tokem nebo jimiž se zlepšují odtokové poměry, staveb pro jímání vod, odvádění odpadních vod a odvádění srážkových vod a dále nezbytných staveb dopravní a technické infrastruktury, zřizování konstrukcí chmelnic, jsou-li zřizovány v záplavovém území v katastrálních územích vymezených podle zákona č. 97/1996 Sb., o ochraně chmele, ve znění pozdějších předpisů, za podmínky, že současně budou provedena taková opatření, že bude minimalizován vliv na povodňové průtoky; to neplatí pro údržbu staveb a stavební úpravy, pokud nedojde ke zhoršení odtokových poměrů.
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Povoden 2013

Příspěvekod worwan » 27 čer 2013 22:55

no vida a Ingrid má svou odpověd a stejně nic neví. A s tou polizei to už je asi moc ne? za to že někdo staví na svém a za své v nepojistitelné oblasti :o JEHO volba!!!
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20


Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron