Pád nemocnice

dotazy na zastupitele a radní

Pád nemocnice

Příspěvekod Jarunka » 10 dub 2013 10:37

A ví teda někdo, jestli už ten klener nasypal něco navíc? Snad teda by asi měl, když byl k tomu vyzvaný, jak tvrdí Pánová, ne? Nebo že by to poslal rovnou na hokej nebo tintěrovi? A bude se teda rušit jedno oddělení po druhym, až zbyde klenerovi jen ta dialýza a nebo bude nemocnice fungovat dál?

Díky předem za kažou novou informaci.
Jarunka
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2013 10:27

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod Arazim » 10 dub 2013 10:53

No zatím je ticho po pěšině, asi čeká jesli si na to někdo vzpomene. Taky nechápu proč nedá víc, drtí je tam léta a přitom bere stejný prachy jako ty slavný nadnárodní koncerny o kterých tak horlivě vypráví. Asi se u něj nechám zaměstnat jako zahradník. Ty pozemky se musejí občas sekat počítám.
Arazim
 
Příspěvky: 1
Registrován: 10 dub 2013 10:48

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod Petr Krátký » 10 dub 2013 15:13

Vám všem se to tady moc pěkně kecá, pane vorvani, skotlantferdo, prokopče a dalsí bojovníci za spravedlnost. Ale já bych docela rád ještě nějakej čas v tý nemocnici dělal a tak nechápu, proč to to naše slavný vedení teda nepodepsalo s tim štědrým strejdou z Prahy. Hlavně že skuhraj, že nemaj prachy a nakonec takovou nabídku nepřijmou? A nás pak drtěj a´t šetříme a myslej si, že to zachráníme. Tamtamy říkaj, že pražáci nabídly osm mega. On ten Klener teda nic moc nejni, nepříjemnej a pomlouvá nás jak může. On nám všechno dělá a my jemu jako nic? Kdo dělá ve špitálu, tak dobře ví, že tak harmonický to s nim rozhodně nejni. A běhaj tam k němu lidi od nás taky. Jo a nájem je jen milion a ne dva jak tvrdí. Lidi z provozu říkaj že zbytek jsou spotřeby elektrika, voda atak. No v létě se asi všichni sejdem na pracáku. To bude teprv sukces pane starosto!!!
Petr Krátký
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2013 15:06

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod nemamniczpokratic » 10 dub 2013 18:47

Tak to jsem zvědav, co se zítra dozvíme!?!'? :o :?: :o :?:
http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 30410.html
nemamniczpokratic
 
Příspěvky: 32
Registrován: 18 lis 2010 14:34

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod Ondra » 10 dub 2013 21:06

Myslím, že se zbytečně vyvolává panika s názvem "Pád nemocnice". Existují konkrétní osoby, které celou situaci dovedli až do této krajní situace a ty by měli taktéž rezignovat. Připomínek k řízenému výběru nového ředitele zde bylo dost a dost. Taktéž dozorčí rada by zasloužila vyměnit neboť i ona má své máslo na hlavě. Pokud se proslýchá, že na místo ředitele nastoupí někdo, kdo bydlí v Jarošově ulici a je dnes předsedou dozorčí rady nemocnice a je to pan Lončák, tak je to z bláta do louže, tedy, nesprávné řešení.

Nejdříve by měl popsat své pocity dr. Vysoudil, včetně zveřejnění svých vzpomínek, které se vztahují k jeho odvolání v loňském roce. Údajně špatná komunikace, nebo "nepochopení" nových úkolů, kdo to dnes ví? On však už má nakročeno do privátní praxe a může mu to být jedno. Sama ODS jej zlikvidovala.
Potom by se měl normálním výběrovým řízením najít nový ředitel, který bude odolný proti stresu, bude komunikativní, bude dostatečně empatický a bude mít skutečně manažerské schopnosti. Myslím, že by to neměl být lékař!
Výchova manažera je dlouhodobým procesem, který není vždy jen o úspěších, ale i o prohrách. I ty jsou důležité k poučení manažera.
Velký pozor je třeba si dávat na postupnou provozní slepotu a sebeuspokojení ve funkci.
Taktéž se by se měl umět vyhýbat pokušení nechat se uplatit doddavateli! Pokud to po něm třeba někdo nebude chtít :-)
Je toho mnoho co by měl manažer umět. V duchu se musím usmívat tomu, jak se například pan Szantó bude podílet na jeho výběru. U ostatních to platí taktéž!
Ondra
 
Příspěvky: 84
Registrován: 27 lis 2012 17:58

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod Petr Krátký » 11 dub 2013 10:02

Vy asi nepracujete v nemocnici, že nevidíte důvod k panice. Včera na sestrách řekla ředitelka, že zvažuje rezignaci. A panika je na světě. Vysoudil jde do teplýho a k nám přijde zřejmě ňákej krizovej manažer. Kdo to bude, ví bůh, ale už předem se toho děsíme. Takže podtrženo a sečteno..prachy nejsou a nebudou a teď už to nejspíš ani nebude mít kdo řídit.
Petr Krátký
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2013 15:06

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod Krteček Černý » 11 dub 2013 12:07

Petr Krátký píše:Vám všem se to tady moc pěkně kecá, pane vorvani, skotlantferdo, prokopče a dalsí bojovníci za spravedlnost. Ale já bych docela rád ještě nějakej čas v tý nemocnici dělal a tak nechápu, proč to to naše slavný vedení teda nepodepsalo s tim štědrým strejdou z Prahy. Hlavně že skuhraj, že nemaj prachy a nakonec takovou nabídku nepřijmou? A nás pak drtěj a´t šetříme a myslej si, že to zachráníme. Tamtamy říkaj, že pražáci nabídly osm mega. On ten Klener teda nic moc nejni, nepříjemnej a pomlouvá nás jak může. On nám všechno dělá a my jemu jako nic? Kdo dělá ve špitálu, tak dobře ví, že tak harmonický to s nim rozhodně nejni. A běhaj tam k němu lidi od nás taky. Jo a nájem je jen milion a ne dva jak tvrdí. Lidi z provozu říkaj že zbytek jsou spotřeby elektrika, voda atak. No v létě se asi všichni sejdem na pracáku. To bude teprv sukces pane starosto!!!


K těm nabídnutým penězům od řetězce Fresenius máte tady link (mnou vyhekřenej) z tiskové konference, kde to prezentovali. Bylo to minulý týden. Odvysílala to reg TV.

http://www.youtube.com/watch?v=fC6JQMOT1Yo

Ve stejný den, v jaký se konala ona tisková konference tj 3.4., vyšel i článek v Radničním zpravodaji, kde se mezi řádky můžeme dočíst, že už se pan doktor Klener s pány starostou i místostarostou mezi tím dobře domluvili…… Peníze přece nejsou všechno… a na nemocnici přeci taky nesejde....
Krteček Černý
 
Příspěvky: 2
Registrován: 11 dub 2013 12:01

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod Jarunka » 11 dub 2013 13:57

Ty bláho, tak je to fakt pravda. No tak to je síla. Tak to mě bude hodně zajímat důvod, proč tuhle nabídku nepřijali. Ještě by bylo dobré zjistit, jestli se ten Klener pochlapil a něco přisypal. Zatím o ničem nevím. Minimálně bych očekávala, že vedení nemocnice jeho nabídku zveřejní..a nebo on sám.

A taky mě teď napadlo, jestli to není náhodou celé hra pana Lončáka, který má na dialýze u Klenera prý někoho ze svých blízkých příbuzných...!?
Jarunka
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2013 10:27

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod Llukas007 » 11 dub 2013 18:58

Na můj vkus dost nově registrovaných uživatelů na jedno téma. Asi náhoda.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod babča » 11 dub 2013 20:59

Přesně tak. Dle stylu a úrovně psaní mně přijde, že Jarunka, Arazim a Petr Krátký jsou z jedné rodiny. :)
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod Petr Krátký » 12 dub 2013 10:18

Milí dlouholetí anonymní diskutéŕi tohoto fóra, ano, registroval jsem se aź nyní, i kdyź fórum sleduju uź dlouho. Mám totiź opravdový strach a vztek zároveń. Strach mám o svou práci a naśí nemocnici a vztek mám na vedení nemocnice a radu mésta, kteŕí na jednu nás nutí śetŕit a na druhou stranu odmítají nabídky, které by nám mohly pomoct. Vśechny media k tomuhle tématu víceménè mlćí. Proć?
Petr Krátký
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2013 15:06

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod worwan » 12 dub 2013 11:20

dnešní Litodrbna: http://www.denik.cz/ustecky-kraj/preziv ... c-exchange že by náhodička? :shock:
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod Pivrnec » 13 dub 2013 08:21

Petr Krátký píše:Milí dlouholetí anonymní diskutéŕi tohoto fóra, ano, registroval jsem se aź nyní, i kdyź fórum sleduju uź dlouho. Mám totiź opravdový strach a vztek zároveń. Strach mám o svou práci a naśí nemocnici a vztek mám na vedení nemocnice a radu mésta, kteŕí na jednu nás nutí śetŕit a na druhou stranu odmítají nabídky, které by nám mohly pomoct. Vśechny media k tomuhle tématu víceménè mlćí. Proć?


Protože pane Krátký jste asi trochu krátkozraký! :roll:
Pivrnec
 
Příspěvky: 37
Registrován: 25 črc 2012 13:08

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod litomericak » 13 dub 2013 20:20

Jak tak na to tady koukám a sleduji diskuzi musím k tomu napsat několik vět.
1. Uvědomujete si ,že tu diskutujete o vzniklém problému nemocnice až v okamžiku, kdy nastal? Řeší se vůbec proč nastal a kdo je za to zodpověný? Někdo tu nemocnici zadlužil a vy tady řešíte, který hodný strýček to zaplatí a vůbec nevidíte, že v podstatě trestáte člověka nebo oddělení za neschopnost úplně někoho jinného. V první řadě by jste se měli obrátit a nechat si vysvětlit od vedení nemocnice a města proč k tomu dluhu došlo. Já to vidím tak, že do okamžiku než se k moci dostala Pánová, tak jakž takž vše fungovalo, nebylo to nic moc, ale fungovalo . V okamžiku kdy začala vládnout začaly pozvolna přibývat dluhy otázka zní proč.Výmluva bude znít, úhradová vyhláška ano úhradová vyhláška je špatná to všichni vědí ale jak tvrdí Pánová a všichni vedoucí představitelé nemocnice, měli bychom být dobří hospodáři a je tomu tak skutečně? Místo toho, aby začali dělat opatření v místech, kde to bude nejméně bolet nemocnici, pacienty potažmo i personál, tak se investují peníze za úplně něco jiného, co pro chod nemocnice není tak důležité. A já se ptám proč ten dluh vzniknul je to snad úmysl nebo pochybení v tisku bylo napsáno, že se jedná zhruba o 20 milionů v každém případě by za to měl být hnán někdo k zodpovědnosti. A pak jsou tu další nesrovnalosti víte, že cca září, října bere nemocnice fyziologické roztoky a další preparáty od určité firmy a co si myslíte že je to za firmu ani nemusím jmenovat je to onen hodný strýček, který zaplatí nájem na tři roky dopředu ale co za to bude chtít? Z lásky k lidem to určitě nedělá. Domnívám se, že za to bude chtít na 20let nájem, odběr výrobků a materiálu pro celou nemocnici – to je dobrý byznys, ne? Takže nemocnice od štědrého dárce zaplatí dluh a ještě něco zbude a co potom? Přemýšlel jste někdo co se bude dít potom? Tak přemýšlejte . Tuším, že v úterý podá Pánová rezignaci - samozřejmě ze zdravotních důvodů (známe už z dob socializmu) potom nastoupí krizový manager Lončák a do dozorčí rady nacpou Jiránka. Takže selanka jak má být a byznys jede dál. Zdravotníci opravdu Vás lituji, to myslím vážně práce bez perspektivy, výplaty nic moc a hlavně, že si někdo bude mastit kapsu na Váš úkor.
litomericak
 
Příspěvky: 10
Registrován: 07 říj 2012 20:22

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod Ondra » 13 dub 2013 21:17

Ten, kdo si sem řerditelku Pánovou přivedl, ten za ní i odpovídá. To je myslím jasné. Pokud se stane krizovým manažerem Lončák, je to ten Lončák, který fungoval s Brabcem v Rock Machine na kotlině. Brabec udělal podvod a potom frnknul do ciziny a od té doby se zde neobjevil. Lončákův další, záhadně rychlý postup ve funkcích v oblasti zdravotnictví je zajímavý - Příbram (Pánová), Středočeský kraj(Bendl) a VFN na karláku. Myslím, že by tam měl zůstat i když to Marku Trněnému vůbec nezávidím. Pokud on bude krizovým manažerem, tak je to pokračování v práci Pánové, t.j. kšeftíky a dluhy. Jiránek v dozorčí radě, to je pěkná představa. Myslím, že by si to měl dobře rozmyslet! Především by z dozorčí rady měl vyletět Szántó a Sadil. Jejich členství je opravdu ostuda :(
Ondra
 
Příspěvky: 84
Registrován: 27 lis 2012 17:58

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod elixdragon » 13 dub 2013 23:05

Dlouho vydržet stejně nemohla: Otmar Sova se ani nezodpovídá za smrt rodičky, Jíra zašije pacientku po porodu i s placentou uvnitř dělohy - je to svoloč, která nemá privilegium chránit životy pacientů - tak ať táhnou jinam! Žádná s pojišťoven nechce financovat nemehla, kdo by také chtěl :roll:
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod Petr Krátký » 17 dub 2013 16:21

litomericak píše:Jak tak na to tady koukám a sleduji diskuzi musím k tomu napsat několik vět.
1. Uvědomujete si ,že tu diskutujete o vzniklém problému nemocnice až v okamžiku, kdy nastal? Řeší se vůbec proč nastal a kdo je za to zodpověný? Někdo tu nemocnici zadlužil a vy tady řešíte, který hodný strýček to zaplatí a vůbec nevidíte, že v podstatě trestáte člověka nebo oddělení za neschopnost úplně někoho jinného. V první řadě by jste se měli obrátit a nechat si vysvětlit od vedení nemocnice a města proč k tomu dluhu došlo. Já to vidím tak, že do okamžiku než se k moci dostala Pánová, tak jakž takž vše fungovalo, nebylo to nic moc, ale fungovalo . V okamžiku kdy začala vládnout začaly pozvolna přibývat dluhy otázka zní proč.Výmluva bude znít, úhradová vyhláška ano úhradová vyhláška je špatná to všichni vědí ale jak tvrdí Pánová a všichni vedoucí představitelé nemocnice, měli bychom být dobří hospodáři a je tomu tak skutečně? Místo toho, aby začali dělat opatření v místech, kde to bude nejméně bolet nemocnici, pacienty potažmo i personál, tak se investují peníze za úplně něco jiného, co pro chod nemocnice není tak důležité. A já se ptám proč ten dluh vzniknul je to snad úmysl nebo pochybení v tisku bylo napsáno, že se jedná zhruba o 20 milionů v každém případě by za to měl být hnán někdo k zodpovědnosti. A pak jsou tu další nesrovnalosti víte, že cca září, října bere nemocnice fyziologické roztoky a další preparáty od určité firmy a co si myslíte že je to za firmu ani nemusím jmenovat je to onen hodný strýček, který zaplatí nájem na tři roky dopředu ale co za to bude chtít? Z lásky k lidem to určitě nedělá. Domnívám se, že za to bude chtít na 20let nájem, odběr výrobků a materiálu pro celou nemocnici – to je dobrý byznys, ne? Takže nemocnice od štědrého dárce zaplatí dluh a ještě něco zbude a co potom? Přemýšlel jste někdo co se bude dít potom? Tak přemýšlejte . Tuším, že v úterý podá Pánová rezignaci - samozřejmě ze zdravotních důvodů (známe už z dob socializmu) potom nastoupí krizový manager Lončák a do dozorčí rady nacpou Jiránka. Takže selanka jak má být a byznys jede dál. Zdravotníci opravdu Vás lituji, to myslím vážně práce bez perspektivy, výplaty nic moc a hlavně, že si někdo bude mastit kapsu na Váš úkor.


Milej pane, máte velkou schopnost mluvit o něčem, čemu nerozumíte.
Tak za prvé: tu ztrátu nemocnice generuje teprve od začátku roku, v loňským uzavřela se ziskem. Letos je to prostě proto, že pojišťovna posílá každej měsíc o dvě mega míň. Důvodem je úhradová vyhláška. To znamená, že ten dluh teprve vznikne a to je to, na co upozorňujou. Že v září už ta ztráta bude taková, že nám dojdou peníze naspořený z předchozích let.

Za druhé: Firma na roztoky je Fresenius Kabi, chytráku, úplně jinej právnickej subjekt viz http://www.justice.cz. A bereme od nich už léta, co já vím, protože jsou nejlevnější.
Jen kecáte nesmysly a matete lidi. Máte nák moc informací soudruhu, třeba Vás někdo brzo zažaluje a bude klid…doporučoval bych jim to!
Petr Krátký
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 dub 2013 15:06

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod Jarunka » 17 dub 2013 19:21

babča píše:Přesně tak. Dle stylu a úrovně psaní mně přijde, že Jarunka, Arazim a Petr Krátký jsou z jedné rodiny. :)


No já teda v rodině žádného Arazima nemám a Krátkýho znám jenom Tondu a tomu jsou tři roky. Nicméně vy si Babčo taky moc dobře notujete s Lukasem…že by osoba blízká? Hm, minimálně názorově..Mě se na tom všem nejvíc líbí, jak všichni bojujete za „svojí“ nemocnici a přitom ji jenom poškozujete. Ale až Vám bude ouvej a až Vám na podzim řeknou „sorry, běžte jinam“, tak pak si můžete poplácat po rameni, jak jste zachránili jednomu nenasytovi dialýzu. Mimochodem ještě stále jsem se nedozvěděla to, kvůli čemu jsem tuhle rubriku založila. Bude teda pan zachránce bezdomovců také přispívat něco více nemocnici?
Jarunka
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2013 10:27

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod Llukas007 » 17 dub 2013 19:37

Pro Jarunku. Jsem rád, že v Litoměřicích vůbec nějakou nemocnici máme. Ikdyž s každým problémem se raději poradím i mimo Ltm. Je pravda, že je tam plno dobrých doktorů, ale i bohužel těch kdy jde skoro o život když se jim dostanete do rukou. O LDN ve zmíněném zařízení se nebudu rozepisovat. To nelze již nijak víc poškodit nežli ho poškozují sami jeho zaměstnanci! Koncentrační tábory byly procházka růžovým sadem oproti tomuto oddělení! :!:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Pád nemocnice

Příspěvekod Vladislav Liška » 19 dub 2013 11:28

Z dnesniho zapisu z jednani rady mesta:

e) RM uděluje odměnu MUDr. Stanislavě Pánové ve výši trojnásobku měsíčního platu.

Usudek necht si udela kazdy sam :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Další

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron