knihovna K.H.M.

dotazy na zastupitele a radní

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod litelot » 24 led 2013 17:19

Tak nevím pane bývalý tajemníku jestli jste tak naivní nebo oblbnutý Červínem. Kšefty na radnici si dělá Červín společně s Krejzou. Víte, že Červín coby místostarosta zodpovědný za územní rozvoj, toho ví hodně o předražené rekonstrukci zimního stadionu, která byla pod taktovkou Krejzy. Červín nemusí sám nic prosazovat. Mlčí za stadion, zvedá ruku za ovládání byznysu v nemocnici a za to dostal městskou trafiku na Zahradě Čech. Starosta je dneska pouhou loutkou Krejzy a ODSka si vyhoví s ČSSD, takže cesta je volná. Plány se Zahradou Čech se mu ale zadírají, když si vybral za ředitele kamaráda "manažera" Škvora, který byl již několikrát odejit z různých společností. Svoje kvality prokázal hned při první akci, kterou byly zpackané vánoční trhy. Založení buňky strany zelených byla od Červína čistě vypočítavost, žádné přesvědčení o ekologii. Vy máte ideály, on si ale dělá kšefty za městské prachy, tak se už probuďte a nevěřte pořád jeho pohádkám. Vyhoďte ho ze strany nebo Vás to stáhne dolů úplně. Volby jsou už příští rok.
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Petr Panaš » 24 led 2013 20:55

Dovolím si zpět k tématu. Konečně jsem našel článek (televizní reportáž ČT), kde se již 16.1. píše o tom, že bude zrušena pobočka knihovny. Více zde : http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... ni-korunu/ Dále z článku cituji : Podle ministerstva financí, které zrušení dotací pro knihovny navrhlo, dostanou města víc peněz z přerozdělení daní, a můžou tak jejich provoz platit ze svého. "U drtivé většiny měst by zvýšení daňových příjmů mělo kompenzovat snížení té dotace," míní mluvčí ministerstva Jakub Haas.
Našel jsme si na webu města rozpočty r. 2012 a 2013. Příjem z daní v r. 2012 : 221.500.000 v roce 2013 : 234.300.000. Litoměřice by (zhruba) měly dostat na daních více o 12.800.000 Kč. To znamená, pokud by knihovna po zrušení dotace dostala od města peníze ze zvýšeného příjmu rozpočtového určení daní, bylo by srovnáno chybějících 7 mil. a stále je zde cca 5 mil. k dobru. Pravdou je, že peníze jsou v letošním rozpočtu už asi rozpuštěny, nicméně tento rok se dá krizově překonat a v následujícím by neměl být s provozem knihovny žádný problém a nemusí se nic rušit a omezovat.
Zda mají mít knihovny pobočky na sídlištích je věc odborné diskuze a hlavně zájmu občanů. Např. v Ústeckém kraji mají srovnatelně vělká města knihovny s pobočkou v Kadani, Bílina má pobočky dokonce 2.
Proto doufám, že nedojde k nějakým ukvapeným rozhodnutím, které se jenom těžko vrací zpět.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Martin Zahalka » 24 led 2013 21:39

Pan Panaš napsal :Proto doufám, že nedojde k nějakým ukvapeným rozhodnutím, které se jenom těžko vrací zpět.... Kolik takových špatných a ukvapených nevratných rozhodnutí jste jako tajemník přikryl- zametl pod koberec ? Červín je pohromou pro naše město a to také víte nebo jste slepý a hluchý ? A co se týká pí Ježkové tak také víte jak to s jejím ředitelováním skutečně je. Myslíte, že litoměřičáci jsou padlí na hlavu a nevědí jaký je vztah mezi Ing. a Mgr. Blankou Ježkovou ( spolukandidátka sice není spolustranice, ale velký rozdíl tam není - velmi úzké vazby mezi sebou ) a kdo skutečně řídí Linguau. Vím, že to je mimo téma. Takže co se týká knihovny je to plně v gesci ředitele knihovny, nesuplujte jeho povinnosti. ON je za něco placený ne vy...!!! A prosím když mě citujete nekomolte mi jméno....
Martin Zahalka
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10 úno 2011 10:00

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Petr Panaš » 24 led 2013 22:13

Reakce na Martina Zahalku : Jako tajemník jsem žádné špatné ani ukvapené nevratné rozhodnutí pod koberec nezametl. Pokud o nějakém konkrétním víte, tak ho napište, jinak se jedná z vaší strany o pouhou pomluvu. Do kompetencí ředitele se nevměšuji. Jeho rozhodnutí jsou závislá na penězích od města a o nich ve svém příspěvku výše píšu.
Jinak si neodpustím :roll: Takže co se týká centrálky je to plně v gesci ředitelky centrálky, nesuplujte její povinnosti. ONA je za něco placená ne vy...!!!
(poukazuji na vaše příspěvky zde :http://www.litomerickeforum.cz/viewtopic.php?f=12&t=732&start=20
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Vladislav Liška » 24 led 2013 23:04

Pane Zahalko, vaše děti chodí do jedné nebo druhé školy vedené paní nebo slečnou Ježkovou? Moje ano, a rozhodně nemám pocit jako vy, abych tvrdil, že všichni vědí jak to je. Takže jak, že to je?
Měl jsem obavy ohledně směřování Linguy, jak to bude dál, jak bývalá paní ředitelka bude zvládat obě školy a nebyl jsem tím nadšený. Teď v polovině školního roku nevidím žádný problém s novou slečnou ředitelkou, která se myslím škole věnuje na stopro. A ač tedy nechodím do školy denně, tak starou paní ředitelku jsem tam nikdy neviděl. A i kdyby, tak co? Pokud odvede svojí práci na sedmičce (jako že prý ano) tak ať si ve svém volnu dělá co chce. Vám přece váš zaměstnavatel/zákazníci také tolerují, že místo práce píšete zde na fóru ne? Myslím, že není třeba být za každou cenu proti všemu. Tím nechci říct, že třeba v něčem nemáte pravdu nebo bych se v něčem s vámi neshodl, ale v tomto skutečně nikoliv.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Martin Zahalka » 25 led 2013 00:03

je to opět mimo téma a tak se za to předem omlouvám : pan Panaš napsal, že pí ředitelka Ježková vede jen jednu školu
Vadislav Liška napsal : Měl jsem obavy ohledně směřování Linguy, jak to bude dál, jak bývalá paní ředitelka bude zvládat obě školy a nebyl jsem tím nadšený...ať je to jak je to nechme na posouzení čtenářů tohoto fóra. osobně nic proti paní ani sl. Ježkové nemám. Jen však musí uvést fakt, který se týká komunálních voleb 2010.
Kandidátní listina SZ
1. Mgr. Václav Červín, 40 let, ředitel ZŠ Ladova, místostarosta, SZ
5. Mgr. Blanka Ježková, 51 let, ředitelka ZŠ Lingua Universal, BPP
13. Jaromír Tvrzník, 58 let, ředitel Městských sportovních zařízení, BPP
14. Bc. Monika Mejtová, 41 let, ředitelka mateřské školy, BPP
17. Bc. Zuzana Bendová, 47 let, ředitelka DDM Rozmarýn, BPP
18. Mgr. Petr Krňák, 45 let, ředitel ZŠ Na Valech, BPP
trošku hodně ředitelů PO na jedné kandidátní listině nezdá se vám, ani ODS ani ČSSD na tom nejsou lépe.... Pokud výběrová řízení probíhala transparentním způsobem, tak klobouk dolu, ale asi tomu věří málokdo...
P.s. na fórum píšu ve dne v noci, pracuji také ve dne v noci ( na směny ) a hlavně nejsem placen ani ze státního ani z městského rozpočtu tak jako ředitelé příspěvkových organizací
Martin Zahalka
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10 úno 2011 10:00

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Petr Panaš » 25 led 2013 09:20

Zápis z mimořádné rady města, ze dne 22.1.2013. Tak uvidíme, co organizační řád bude obnášet a zda bude / nebude mít dopad na rozsah poskytovaných služeb ze strany knihovny. Pokud je to tedy v příčinné souvislosti se 7 mil. finančním deficitem na provoz.
RM schvaluje nové znění organizačního řádu PO Knihovna K.H. Máchy v Litoměřicích (viz příloha orig.zápisu) s účinností od 1.2.2013 a se zapracováním připomínek Ing. Lončáka.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Petr Panaš » 26 led 2013 13:10

Zde je odkaz na výroční zprávy knihovny : http://www.knihovnalitomerice.cz/o-knih ... cni-zpravy
Je zajímavé sledovat např. nárust čtenářů, výpůjček, ale určitě také jednotlivých akcí. Z těch je vidět, že knihovna u nás v Litoměřicích neplní pouze funkci "čtenářskou", ale i kulturní a výchovnou, zaměřuje se na děti, ale například hodně také na seniory. Poslední výročka je za r. 2011, možná bude dobré porovnat s údaji za 2012, pokud už jsou k dispozici. Za mne bych tedy určitě knihovnu maximálně podpořil, aby své dobře rozjeté aktivity mohla vykonávat dál.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod ronyk » 26 led 2013 15:37

Možná by pan Zahálka, když je tak moudrý a pracovitý mohl zadotovat, přeci nenechá knihovnu padnout.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Petr Panaš » 31 led 2013 21:48

Pobočka knihovny bude fungovat už jenom měsíc. Knihy se už nyní nepůjčují, pouze vracejí. Jsem zvědav, kolik peněz dostane od města knihovna na provoz v letošním roce a zejména v letech následujících. A co to bude pro její aktivity znamenat.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Pátková » 01 úno 2013 00:06

Tak to v Lovosicích jsou jiní kabrňáci. Tam budou mít knihovnu v nově zrekonstruované vile po bývalé poliklinice a to hned v několika patrech. V přízemí snad přednáškové sály, v 1. patře knihovná dospělí a ve 2. patře knihovna děti. A to ani nejsou okresní město. :D
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Kaktus » 01 úno 2013 07:08

Ale zase nemají naši "úžasnou a skvělou Radu města" :x
Kaktus
 
Příspěvky: 95
Registrován: 12 zář 2011 19:24


Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Pivrnec » 02 úno 2013 15:05

Tak to se nám všem ulevilo!
Pivrnec
 
Příspěvky: 37
Registrován: 25 črc 2012 13:08

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Stanislav Hylán » 02 úno 2013 23:09

Chtěl jsem mrknout na příspěvek:
http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... 30201.html
hlásí to však, že stránka neexistuje.
A tak vlastně nevím, v čem by se mi mělo ulevit, jak píše "pivrnec". Třeba stránku kucíí z Deníku.cz zase zpřístupní.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod jimi brown herrer » 03 úno 2013 20:03

Byla tam informace, že město přikleplo knihovně těch 7 milionů.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Stanislav Hylán » 03 úno 2013 21:02

Díky.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Jaromír Mareš » 04 úno 2013 13:39

Kaktus píše:Ale zase nemají naši "úžasnou a skvělou Radu města" :x


Souhlasím s Kaktusem, mi naštěstí "úžasnou a skvělou Radu města" máme. I přes složitou finanční situaci se problém s knihovnou podařil vyřešit.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Tomas.Marny » 04 úno 2013 20:17

Že by i tam v budoucnu hokojevé hřiště vzniknouti mohlo????, Jinak mi to hlava nebere, oni totiž nedělají nic, aniž by necítili zlaťáky na dálku...
Nebo že by tam vystříkl nějaký ten geothermááál, který se tlačí mírnikstýrnýks uprostřed knihovnou a doteď o něm neměl nikdo ani ánung?
V tomto městě se málo co odehrává nezištně, všimli jste si?
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: knihovna K.H.M.

Příspěvekod Petr Panaš » 04 úno 2013 22:47

Pokud mám zareagovat na Jaromíra Mareše. Radě města se problém s knihovnou i přes složitou finanční situaci podařilo vyřešit - ano. Jestli dobře - NEVÍM ? Proč pochybnosti. Jak jsem psal už v předešlých příspěvcích, důležité je zejména toto. Naše knihovna dostávala 10 let účelovou dotaci na provoz cca 7 mil. ročně. Ovšem jak jsem zjistil, byla to skutečně dotace časově omezená a letos končila. Některé knihovny a jejich zřizovatelé to věděli, nekteří ne (včetně Litoměřic). Kde se stala chyba v neinformovanosti nevím. Postoj ministerstva financí. Nebudete dostávat 7 mil. účelovou dotaci, ale dostanete o 12 mil. navíc z daní. Ale s těmi si město může dělat co chce. A zde je možná problém. Město je použilo a viditelně asi chce v letech příštích využít tak, že knihovna se musí v něčem omezovat a šetřit. Pobočka je zrušena. Nedokáži posoudit, zda je to účelné, neboť k tomu nemám potřebná ekonomická data. Pro lidi ze sídliště to ovšem problém je. Ta města, která si knihovny pod sebe převzala před rokem 2003, nikdy žádnou dotaci nedostávala. Že Litoměřice počkaly s převzetím knihovny, tak na tom vidělaly cca 7O milionů, neboť zmíněna dotace byla pouze pro knihovny od okresů převzaté. Co se skrývá nad novým, radou města schváleným org. řádem knihovny, také nevím. V každém případě peníze na provoz knihovny město dostalo (z rozpočtového určení daní) a pouze je využilo jinak. Uznávám, že o tom na letošní rok nevědělo. Ale ví o tom teď. Některá rozhodnutí jsou nevratná - viz. zrušení pobočky a proto se domnívám, že v letech příštích už knihovna nedostane takový příspěvek, jako v roce 2012. Proto mé pochybnosti.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

PředchozíDalší

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron