Poplatky za odpad

dotazy na zastupitele a radní

Poplatky za odpad

Příspěvekod ronyk » 01 úno 2012 08:54

Nechci tady polemizovat zda poplatky jsou nízké či vysoké, ale zaráží mě, že dojde ke zrušení svozu velkými kontejnery z důvodu otevření sběrného dvora. Myslí si naši radní, že se lidé budou obtěžovat odvozem starého nábytku, koberců, lednic a dalšího většího odpadu do sběrného dvora? Snad to budou dělat majitelé rodiných domků, ale obyvatelé paneláků? Možná 5% z nich. Ti "lepší" pak budou pod rouškou noci odpad přenášet ke popelnicím a ten zbytek bude plnit chodby a sklepy paneláků, ať se město či družstva postarají o úklid. Pan Gryndler řekl: "Budeme postihovat ty občany, kteří odloží odpad mimo kontejner. Není možné dělat z kontejnerových stání smetiště díky nábytku, lednicím, televizorů a dalším odpadům“ . MP není schopna postihovat pejskaře, ale vyrazí na občany, kteří nemají prostředky na to, aby si odvezli odpad do sběrného dvora.

Ostatně vše je zde:
http://www.litomericko24.cz/index.php/a ... atel-mesta
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Poplatky za odpad

Příspěvekod Vladislav Liška » 01 úno 2012 09:44

No super. Jak to maji delat lide bez moznosti auta? Na jednu stranu se pise, ze je treba zvysit odber separovaneho odpadu, ale na druhou stranu se rika, ze se bude postihovat ukladani odpadu mimo kontejner. Kam tedy mam davat trideny odpad, kdyz jako blbec tridim skutecne vse, ale druhy den po vyvezeni kontejneru jsou tyto opet plne a jinam nez okolo a nebo do smiseneho to davat nelze? A to nemam problem jit klidne az k dalsim, kde je situace samozrejme stejna.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Poplatky za odpad

Příspěvekod kočka » 01 úno 2012 12:17

Asi jsem něco přehlédl, ale na webu Města Litoměřice je plán přistavení velkoobjemových kontejnerů na rok 2012.
http://radnice.litomerice.cz/dokument-904019.html. Faktem je, že kontejnery na separovaný odpad bývají mnohdy přeplněné. Chyba bude na straně obyvatel i na straně firmy provádějící svoz. Pro mnoho lidí je sešlápnutí pet lahve nepřekonatelný problém. Někdy si připadám až trapně, když z kontejneru vytahuju nerozložené krabice od monitorů, ještě s adresou zákazníka, a banánů, a tyto rozkládám. Ironická kontrolní otázka, kolik nerozdělaných krabic se vejde do kontejneru, na dotyčné dámy ( ano v drtivé většině toto provádějí ženy) nezabírá. Zatím auto technických služeb vyhozené koberce a sedačky sváží. Tak snad nebude situace tak kritická.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Poplatky za odpad

Příspěvekod ronyk » 16 dub 2012 12:42

Co jsem si dřív jen myslel se pro mne stalo skutečností, k přistavenému velkoobjemovému kontejneru přije Tranzit, vyloží celou koupelnu a pryč. A ty pidi občane mazej do sběrného dvora. Jak se tomu dá zabránit?
Přílohy
kontejner.jpg
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34


Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron