Váš názor na změnu názvu parku?

dotazy na zastupitele a radní

Váš názor na změnu názvu parku?

Příspěvekod prinz.vonsavoja » 23 led 2012 18:38

Ahoj a dobrý den všichni. Jaký je Váš názor na změnu názvu parku U Hvězdárny na park Václava Havla, kterou má 26.1. schválit zastupitelstvo?

Řekněme, že jsem slyšel mezi lidmi mnohé a dalo by se to shrnout asi do těchto bodů:

1) Vynikající nápad, nelze si představit, že by Litoměřice neuctili památku bývalého prezidenta
2) Je asi vhodné něco pojmenovat, vypadalo by to jinak na veřejnosti jako neúcta.
3) Je mi to celkem jedno, hlavně když nebudu muset měnit občanku.
4) Je to zcela zbytečné, současný název je zcela vyhovující, nemyslím si, že úcta a uznání někoho se zvýší pojmenováním pár metrů čtverečních trávy a chodníčků.
5) Je to katastrofální vytváření kultu osobnosti, někomu, kdo si to nezaslouží.

Nechci Vás přátelé nutit do paušalizace, klidně přidejte svůj originální názor a pokud se ztotožníte s nečím výše uvedeným stačí napsat číslo. Díky
Uživatelský avatar
prinz.vonsavoja
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2010 23:19

Re: Váš názor na změnu názvu parku?

Příspěvekod Tomas.Marny » 23 led 2012 18:49

Já bych měl návrh jiný: Park Václava Alexandra Havla Vondry, ať jsme světoví, ať se starosta zalíbí, ať o nás respůblika ví...
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Váš názor na změnu názvu parku?

Příspěvekod worwan » 23 led 2012 21:17

za mě 4)
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Váš názor na změnu názvu parku?

Příspěvekod Pátková » 24 led 2012 00:00

Já za 3).
Zdá se mi to nejlevnější alternativa. Nejvíc nechápu přejmenování letiště. Příšerně nákladná věc!
Na parku se jenom přepíše cedule.
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: Váš názor na změnu názvu parku?

Příspěvekod kočka » 24 led 2012 01:39

Z celé té ankety ční ironie jak vidle z hnoje. I když se snaží jakoby ne.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Váš názor na změnu názvu parku?

Příspěvekod Kaktus » 24 led 2012 06:54

Přejmenováním parku určitě nezvýšíme prestiž pana Havla. Jinak je to trefné do parku se nám chodí opíjet naše omladina :lol:
Kaktus
 
Příspěvky: 95
Registrován: 12 zář 2011 19:24

Re: Váš názor na změnu názvu parku?

Příspěvekod Petr » 24 led 2012 08:28

kočka píše:Z celé té ankety ční ironie jak vidle z hnoje. I když se snaží jakoby ne.


Naprosto souhlasím. Mnozí lidé jsou plni nenávisti a původce svých osobních neúspěchů musí pojmenovat. Proto ta ironická anketa skončí odsouzením Havla a jeho skutků. Proti pojmenování Fučíkem, Gottvaldem, Stalinem, Rudými průkopníky ani necekli a teď mají možnost svobodně urážet kdekoho - tak hurá dotoho! Věřím, že naše vnoučata a budoucí pokolení s odstupem času a bez emocí toho člověka náležitě ocení... Mně by vůbec nevadilo, kdybych si měl kvůli jeho jménu v názvu naší ulice měnit občanku. Udělal bych to s pocitem vděku, že i takovým způsobem mohu zvečnit jeho památku! Přeji všem hezký den!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Váš názor na změnu názvu parku?

Příspěvekod prinz.vonsavoja » 24 led 2012 10:00

No tak mám pocit, že někteří lidé začínají být zbytečně paranoidní a hledají spiknutí a ironii tam, kde není. Ale budiž. Jen nechápu, že celkem jednoduchá otázka může vyvolat u některých tak složité myšlenkové pochody.
Aby bylo zcela jasno - nejsem žádný provokatér ani zanícený vyznavač Stalina. Ze svých životních neúspěchů neobviňuji jiné a rozhodně kvůli tomu nevymýšlím složitě konstruované ankety, abych se nad nimi doma uspokojoval.
Zajímalo mě pouze, jako občana Litoměřic, co si o tom myslí skupina lidí na tomto fóru. Za normální odpovědi děkuji.
Uživatelský avatar
prinz.vonsavoja
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2010 23:19

Re: Váš názor na změnu názvu parku?

Příspěvekod Vladislav Liška » 24 led 2012 10:58

Já pro nějakou poctu jsem. Není ale třeba to uspěchat. Po smrti Masaryka se taky všechno hned nepřejmenovávalo. Park mne neuráží, i když mi přijde lepší nějaká ulice, škola. Klidně bych si kvůli tomu vyměnil i občanku. Pokud se nepřejmenuje nic a udělá se mu třeba nějaká socha někde (ideální kšeftík však víte pro koho) tak by se mi to asi líbilo úplně nejvíc. A klidně i v tom parku. I když kontextově by to asi bylo nejlepší někde u schodů na Mostku :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Váš názor na změnu názvu parku?

Příspěvekod Konik.HOP » 25 led 2012 13:40

Jasne 4) Je to zcela zbytečné, současný název je zcela vyhovující, nemyslím si, že úcta a uznání někoho se zvýší pojmenováním pár metrů čtverečních trávy a chodníčků.

Prejmenovani beru pouze jako nemoralni snahu lokalnich politiku prizivit se na cemkoliv. Pan Havel byl osobnost, o tom neni sporu. Jen nechapu proc to musi byt hned, jeste nez vychladne popel..proc se tomu nemuze nechat par let odstup..
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: Váš názor na změnu názvu parku?

Příspěvekod Ropovod » 26 led 2012 01:25

Koníku, odpověděl jste si sám, za pár let už tam nebudou, je potřeba to využít co nejdřív. Prvoplánová radniční politika - co na tom, že se ta polokýčovitá splácanina stane po přejmenování parodií. Ale lidi si zvyknou jako na Veškrnovou.
A nebo jsem to nepochopil, nejde o kontinuitu absurdních dramat? Že ty bys, Václave, z toho budovatelského "hurá" vytěžil víc?
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: Váš názor na změnu názvu parku?

Příspěvekod litoweb » 26 led 2012 13:50

Tomas.Marny píše:Já bych měl návrh jiný: Park Václava Alexandra Havla Vondry, ať jsme světoví, ať se starosta zalíbí, ať o nás respůblika ví...


Dobře ty :lol:
litoweb
 
Příspěvky: 90
Registrován: 25 pro 2011 20:45

Re: Váš názor na změnu názvu parku?

Příspěvekod natasam » 28 led 2012 21:32

I ty jeden :lol: , na Lexu si zapomel ... !!! :lol:
natasam
 
Příspěvky: 95
Registrován: 10 srp 2011 02:38

Re: Váš názor na změnu názvu parku?

Příspěvekod j.j.l. » 29 led 2012 11:36

Zasílám další návrhy na přejmenování:
Vězení Ruzyně - vězení Václava Havla.......
Vazební věznice - věznice Václava Havla...
Protialkoholní léčebna - léčebna Václava Havla...
j.j.l.
 
Příspěvky: 4
Registrován: 06 kvě 2011 15:28


Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron