Lidé bděte

dotazy na zastupitele a radní

Lidé bděte

Příspěvekod Kaktus » 12 zář 2011 19:49

Litoměřický nezvaný samovládce s Napoleonským syndromem opravdu chce zničit další sídliště. Něco z historie. POHODA byla zlikvidována na iniciativu pana Červína se záměrem vytvořit v daném místě školku a další Rozmarýn :o . Záměr velmi dobrý. V sídlišti se postupně vyměňuje generace bydlících, bylo vytvořeno hřiště pro větší děti a pro malé. Tato hřiště se konečně po několika letech daří chránit před nájezdy našich chráněných občanů.
A ejhle náš malý Napoleon rozhodl jinak :x . Z POHODY bude dům pro kontraproduktivní občany města vedený pod záštitou charity a ve zbytku startovací byty pro chráněné občany z Revoluční 7, aby byl dům prodejný (ideální spojení s problémovou Severkou-baštou pro nezletilce). Na cikány peníze jsou, ale dát dohromady všechna hřiště, silnice, chodníky třeba i rozšíření prostorů pro Rozmarýn, který je porůznu v nájmech v Litoměřicích, na to peníze nejsou.
Je potřeba pozorně číst usnesení zoufalé Rady města (snad nejhorší za poslední léta, předčila i RM s živnostníky).
Kaktus
 
Příspěvky: 95
Registrován: 12 zář 2011 19:24

Re: Lidé bděte

Příspěvekod Pátková » 19 zář 2011 21:33

Co je pravdy na tom, že na Skalici se pronajímá ubytovna nepřizpůsobivým a ve Skalici se už krade?
Přenesly se problémy ze Šluknovska k nám?
Pátková
 
Příspěvky: 139
Registrován: 29 čer 2010 21:37

Re: Lidé bděte

Příspěvekod elixdragon » 20 zář 2011 19:52

Zeptejme se pana Dostála na to, kdy bude reportáž? A pokud by byli občané Skalice ochotni se domluvit a podat námět na reportáž i větším televizím. Až se rozkrade Skalice, tak půjdou dál a budou krást i zde v LTM
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Lidé bděte

Příspěvekod dotik » 20 zář 2011 20:27

Nevím jak Skalice (zítra zjistím u policie), ale zítra budu točit o řešení situace v Litoměřicích. Revoluční apod. Podle prvních informací to nevypadá až tak špatně a mohlo by to možná i fungovat. A já osobně sázím na Drábka a povinné veřejné práce...pokud se to dobře uchopí, tak to může fungovat. Ale i tak je to práce na dlouhé měsíce...
dotik
 

Re: Lidé bděte

Příspěvekod mulder » 20 zář 2011 21:40

Tak na Drábka bych rozhodně nesázel. Dělá si pouze svojí reklamu, ale kdo bude veřejnou službu organizovat je ve hvězdách! Dle zákona,který ještě není schválen to bude úřad práce. Vzhledem k tomu, že proti stavu na začátku roku bude do posledního prosince propuštěna čtvrtina jeho zaměstnanců, přestože všechny činnosti mají být nadále vykonávány a od ledna přibude agenda hmotné nouze, příspěvky pro osoby zdravotně postižené a veřejná služba, dá se spíš očekávat, že systém zkolabuje. Za prvé nebude kdo by veřejnou službu organizoval a za druhé činnosti, které dosud fungovaly tak, že veřejnost nezaznamenala, že dochází k likvidai úřadů práce tvrdě pocítí, jaký je pan Drábek ministr sociálních věcí. Každopádně jsou úřady práce jednou z posledních neohlodaných kostí, tak hurá na ně a budeme šetřit ať to stojí co to stojí. Zkuste nahlédnout na web MPSV a odkaz veřejné zakázky. To je věru počteníčko! Člověku, kterému je tento resort znám a ví o co v těchto veřejných zakázkách jde, se obrací žaludek. A věřte, že panu Drákovi jde o blaho občanů až v poslední řadě. Ten má pouze zájem nastavit veřejné zakázky pro předem vybrané firmy, které se budou mít dobře ze státních peněz. Soukromé agenury pro zprostředkování práce placené státem, soukromé penzijní fondy, agentury najímané na činnosti, na které má pan ministr placené zaměstnance na MPSV, atd.
mulder
 
Příspěvky: 7
Registrován: 30 čer 2011 21:50

Re: Lidé bděte

Příspěvekod dotik » 20 zář 2011 21:52

Jestli si Drábek nechá pro sebe 10% ze zbytečně vydaných financí na podporu nemakačenků a bude si z toho kupovat baráky na Floridě, tak jsem úplně klidně pro...je to stále velmi dobrý poměr - cena/výkon ;) trochu by mi vadilo, kdyby jen kradl a pak si třeba koupil Spartu...když druhej zloděj už má Slavii :)
dotik
 

Re: Lidé bděte

Příspěvekod jarin » 21 zář 2011 06:46

Drábek je ministr zodpovědný za finance v resortu. A tudíž nemá právo si z ušetřených peněz cokoli nechávat ;) .
jarin
 
Příspěvky: 33
Registrován: 15 lis 2010 09:52

Re: Lidé bděte

Příspěvekod dotik » 21 zář 2011 15:03

Jarin : jasný...a já to píšu hlavně proto, že osobně bych radši viděl, když by stát vedli manažeři s mega platem zavisejícím na fungování ekonomiky...ale to je jiná...

Byl jsem se podívat na Skalici...policie situaci monitoruje a nemá zatím žádné hlášení o zvýšené kriminalitě. Nějaká vyjádření budou v článku. Ale v rychlosti:
Byli jsme tam s místostarostou Szántó, vedoucí soc. odboru Renatou Jurkovou, ředitelem Naděje v Želeticích Alešem Slavíčkem + dvě sociální pracovnice.
Z mého pohledu - byla to přepadovka, správkyně velmi slušná, ochotná, vše nám ukázala, zatím tam bydlí 19 osob, nevím přesně kolik dospělých, ale v jednom pokoji cca. 25m2 bydlí dva dospělí a pět malých dětí. Všude bylo čisto, uklizeno, počítač s internetem, televize apod. prostě normální bydlení. S dětmi se zatím nepracuje - správkyně by ráda, zatím neví jak na to, ale dostane kontakty od soc. odboru v Ltm. Lidé vypadali slušně a ochotně.

Osobně mě nejvíc zarazil spíš fakt, že za těch 25m2 zaplatí cca. 27.000 měsíčně (platí se 167Kč na sobou na den, 116Kč děti). Dávky, které dostanou dole ve městě jdou tedy rovnou majitelům ubytovny. Při 45 lidech a průměrném příjmu 140Kč na den je hrubý příjem 189.000Kč měsíčně.

V tom já osobně vidím největší problém - město nemá peníze na to, aby rozšířilo ubytovnu v Želeticích, kde s obyvateli systematicky pracují, ale stát dává miliony soukromým firmám. To by měl vyřešit Drábkův zákon...tyto dávky bude moct dostávat ten, kdo je nepobíral déle než sedm let. Ostatní budou mít smůlu. V návaznosti na povinnost pracovat, veřejná služba, sociální firmy atd. atd. je možné, aby se problém nějakým způsobem řešil.

Toť za mě ;)
dotik
 

Re: Lidé bděte

Příspěvekod mulder » 21 zář 2011 17:05

Jestli se nemýlím, tak v návrhu zákona, který mění podmínky poskytování příspěvku na bydlení se mluvilo o 5 letech a navíc s tím, že doba počítání začíná běžet až 1.1.2012, takže první výsledky by se dostavily až v roce 2017. Bylo to z toho důvodu, aby si občan během těch 5 let mohl bydlení nějakým způsobem vyřešit - přestěhovat se do levnějšího bytu, atp. Nevím, v jakém stavu je zákon teď, ale tohle byl původní návrh. Takže bych to zase tak optimisticky neviděl!
mulder
 
Příspěvky: 7
Registrován: 30 čer 2011 21:50

Re: Lidé bděte

Příspěvekod dotik » 21 zář 2011 18:54

Mulder: jojo, omlouvám se, je to pět let...vycházel jsem ze záznamu na kameře z rozhovoru...a i tak je to pokrok - a i kdyby se to vyřešilo za pět let, tak je to super...pokud vycházíme z toho, že budoucnost je v dětech, tak stejně v kratších lhůtách ani nemůžeme přemýšlet...

mimochodem - byl jsem mrknout taky v Revoluční - nedokážu hodnotit běžný den a noc, ale podle sociálních pracovnic k nim dochází cca. 20 dětí z toho jen jedno je ve speciální škole, ostatní jsou na běžných zš a některé mají dokonce vyznamenání...
dotik
 

Re: Lidé bděte

Příspěvekod Jirka » 22 zář 2011 15:51

Kdo že to tu rejžuje na Skalici ?
Bdělý dotik a naši papaláši zastupitelé a úřednictvo nám zapomněli sdělit, kdože to na Skalici tak rejžuje ze státního rozpočtu za ubytování těch chudáků. Proč ti nebydlí v Litoměřicích ve dvou bytech 1+4 a v komfortu za ty prachy ? Nějak mi to hlava nebere a mírně to smrdí.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Lidé bzděte

Příspěvekod Lunardi » 22 zář 2011 16:33

Tak to dopadá když se těká z rubriky do rubriky. Jirka by na svou otázku dostal částečnou odpověď v rubrice " Krizujeme" téma "kdo nám likviduje obec Skalice, nebo tak nějak. Z některých názorů jde až strach.
Lunardi
 
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2010 17:29

Re: Lidé bděte

Příspěvekod Jirka » 22 zář 2011 18:20

Jen se ptám na to co je 4 příspěvky výše. Dříve bylo jen uvedeno, že se jedná o bývalou ubytovnu Slavoje. Ale kdo vybírá ony nekřesťanské peníze jak zjistil iniciaticní dotik? Není to onen Slavoj hojně dotovaný z městských peněz? Nebo někdo jiný? To nám místní pisálci a radní moudro zapomněli sdělit. A vo tom to je.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Lidé bděte

Příspěvekod dotik » 22 zář 2011 19:48

Máš to 10km, je tam cedule s IČem, můžeš si to zjistit na ARESu. Pokud tě to až tak moc znamená. Iniciativní a bdělý dotik už na tebe kašle...pokud někdo bude mít zájem o další případné info, pošlete mi SZ...rád vám odpovím...ostatně i Jirka měl odpověď v SZ hodinu před tím, než se tu opět snažil naznačit, jak jsou všichni neschopný...z mého pohledu je tedy pouze rejpalem, který i když dostal dostatečné informace, stále dokola mlží či překrucuje a snaží se ukázat, že nikdo nic nedělá...
dotik
 

Re: Lidé bděte

Příspěvekod Stanislav Hylán » 22 zář 2011 21:11

Myslím si,že odpověď zazněla před chvilkou v pořadu na ČT 1 z úst majitele ubytovny ve Varnsdorfu p.Rusza. Přes deset tisíc za 2+1 pro 5ti členou rodinu a platba jde z dávek města.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Lidé bděte

Příspěvekod Stanislav Hylán » 22 zář 2011 21:14

Jinak velmi výživná debata o rasismu :D . Ale ono to ve finále moc úsměvné není...
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Lidé bděte

Příspěvekod empik » 23 zář 2011 17:49

Měl bych také připomínku a to za občany Skalice, protože jak se zdá tak se jich nikdo zatím ještě nezeptal, ani domnělá komise či návštěva, co se byla podívat na ubytovně na Skalici a ani tady ve vašem fóru. Budu tedy mluvit spíše za sebe ale i ze zkušeností ostatních sousedů na Skalici. Nikdo z nás pochopitelně nebyl nadšen, že se nám bez jakéhokoliv varování nastěhovali takovýhle sousedé, a to na obhajobu Skaličáků musím říct, že jsme celkem lidé shovívaví a žádní škarohlídi. Zpočátku se nový sousedé asi jen tak seznamovali patrně s okolím, když obcházeli různá stavení po vesnici a tu a tam se ptali jestli si můžou to či ono vzít a jestli to nebudeme náhodou ještě potřebovat. Budiž. Ale včera jsem byl nepřímým svědkem toho jak ratolesti těchto nových sousedů za bílého dne lezly na docela frekventovaném místě do cizí zahrady. Říkáte si, nó Bóže, vždyť jsou to jen děti, ale právě takhle to nějak začíná a může končit velice ošklivě a právě kvůli takovým to "incidentům" od takových to sousedů. Nevím jak se tento "lehký" incident vyvíjel dál, protože jsem nebyl přímým pozorovatelem, jen jsem slyšel, že se venku, kousek od místní restaurace něco děje a soused co je tam načapal, když jel okolo právě po frekventované silnici, nám přišel rozčileně oznámit abychom to oznámili policii, nota bene, kterou jsem tam ani já a ani nikdo další i ze starousedlíků, co jsou více méně po celý den venku, neviděl něco "monitorovat". Jak říkám, my Skaličáci jsme v celku lidé shovívaví ale ne hloupý neřkuli blbý abychom na sobě nechali dříví štípat. Takový zálesáci zase nejsme. Za sebe bych uvítal, kdyby ta monitorující policie k nám opravdu občas zavítala a dala o sobě vědět všem sousedům. Díky za pozornost.
empik
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23 zář 2011 17:21

Re: Lidé bděte

Příspěvekod elixdragon » 23 zář 2011 22:01

No díky Dotikovi za info - to na začátek.
Chtěl bych se zeptat kdo ze sociálních pracovnic přijde za mými dětmi a bude se jim "zdarma" věnovat?
Kurnik proč ty cigoši mají pořád nějaké výhody?
Myslíte si, že když já nezaplatím 3 měsíce nájem, že přijde soc. pracovnice a lidé z města a budou se mi snažit pomoci? velký h...o! :evil:
Už mě to pěkně s..e tenhle rasismus naruby.
Cikáne máš práci? Nemám panko - táhni.
Cikáne chodí Tvoje děti do školy? Ne panko chodí krást do sámošky - táhni.
Cikáne co vůbec děláš? Ne panko to je rasismus.

Pojďme se finančně složit a koupit jim pozemek na sibiři.

Mě už to unavuje a nebaví mě to, platím daně v čas, který mi předkládá zákon, hypotéku splácím, vydělávám si, děti chodí do školy, nejsem na obtíž, nekradu a pak přijdu z práce domů jdu vyvenčit psa a malej cikánskej smrad na mě pořvává héj hlavo bílá chceš mačetu do hlavy? Ostatní cikánští obyvatelé panelového domu v Revoluční ulici se tomu smějí jak opičky poskakujíc nad nově ulovenou obětí. Co mám dělat já? Zařvu vy cikáni zasraný a hned je u mě policie a jsem obviněn z rasismu, tak vítejte v České Republice pánové a dámy ať se vám tady hezky žije!
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Lidé bděte

Příspěvekod dotik » 24 zář 2011 22:21

No když pominu malinko hitlerovský přístup (předpokládám, že to je míněno schválně takto extrémně, abys tomu dodal na důrazu, ale doopravdy to nemyslíš ;) nebo aspoň ne až tak do detailu... http://cs.wikipedia.org/wiki/Kone%C4%8D ... t%C3%A1zky ), tak já bych se stále ještě přimluvil za podporu Drábkova zákona...asi se to nevyřeší 1. ledna, zřejmě ne ani 1. února a možná ani dalšího 1. ledna...ale třeba to nastartuje věci ke správnému směru...a přeci jenom neděláme věci jen pro nás, ale i pro naše děti (jojo, už můžu psát - naše děti :) ).
dotik
 

Re: Lidé bděte

Příspěvekod elixdragon » 24 zář 2011 23:30

Přípravy na „konečné řešení české otázky“ začaly krátce po okupaci Československa v roce 1939, realizace však byla pozdržena kvůli potřebě české pracovní síly k zabezpečení německých vojsk:

A právě v tomto se diametráně odlišujeme od cikánů :D Sibiř mě napadla jako hodně vzdálené místo od ČR, netušil jsem, že na to myslel i Hitler.

Jinak od Hitlera se distancuji - mám za vzor spíše svého pradědečka, který bojoval v domácím odboji proti Hitlerovi ;)
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Další

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron