Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

dotazy na zastupitele a radní

Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod vozi » 05 kvě 2011 16:44

Dobrý den,přistěhovali jsme se do Litoměřic před několika měsíci a nerozumím jedné místní zvláštnosti.Radnice často zdůrazňuje jak je městská kasa v kritickém stavu.To bych řekl je něco co v ČR moc nepřekvapí.Nechápu ale proč mi každý měsíc chodí do schránky dvoje městské noviny? Jedny se jmenují Radniční zpravodaj a druhé 24hLitoměřic nebo nějak podobně. V obou jsou úplně stejné články.To nechápu.Jeden soused mi to vysvětlil tak,že jedny noviny vydávají socani a druhý odska,ale proč je to úplně stejné? Jestli jsou to skutečně stranické plátky,tak proč to tam není napsáno.Nechci tu šířit nějaké poplašné zprávy,jen bych rád věděl,jestli se to platí nebo neplatí z městské kasy.Protože jestli platí,tak je to plýtvání penězi,o kterých pak radní brečí,že chybí.  
vozi
 
Příspěvky: 51
Registrován: 05 kvě 2011 16:21

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Llukas007 » 05 kvě 2011 18:56

Radniční zpravodaj píše naprosto celý paní Eva Břeňová. Bývalá šéfredaktorka dnešního litoměřicka, která šla městu na ruku už v této funkci. Zaslouženě povýšila na mediální poradkyni města. Všechny články ve zmíněných novinách jsou podepsány buď jejím plným jménem, či různými "matoucmi" zkratkami EB, Eva, EvaB apod. Občas tam najdete jeden či dva články od někoho jiného. Otázkou je, zda tyto noviny paní Břeňová píše nezištně jen jako svůj koníček ve volném čase. :lol: Ať tak nebo tak plýtvání buď jejím časem či městskými penězi to je, neboť je to takový malý městský chvalozpěv co vše se povedlo. O průserech města se nedozvíte nic. Takže je to o ničem!!! :!:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod vozi » 05 kvě 2011 20:05

Dekuji za částečné vysvětlení.Nechci tu ale hodnotit uroven mistnich radnicnich novin.Nemužu pochopit proč si mesto plati dvoje naprosto stejne noviny.Kdyz podle vas jedny vydava ta paní Brenova,kdo dela ty druhe ve kterých jsou ty same opsané články.A hlavně jaký to má smysl a kdo to všechno platí.Přeci nikdo nešetří tím že platí dvěma lidem za to,že jeden opisuje od druheho.Na to snad slouzi kopirky.
vozi
 
Příspěvky: 51
Registrován: 05 kvě 2011 16:21

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod elixdragon » 05 kvě 2011 20:19

U severky je křižovatka a z té křižovatky se udělal kruhový objezd tím, že zde daly retardéry (mimochodem už jich zde moc není, protože byly ukotveny amatérsky), 4 značky a 2 kýble barvy a to v celkové hodnotě 700 000,- kč by mě zajímalo, kolik za to kdo dostal PrOmOpRo hadr!
Apropo k tématu: na své schránce mám napsáno: Chráním české lesy: bez reklamních nabídek! a ty noviny mi do schránky stejně chodí, pak se podívám na fotky červína jak se chechtá s pošíkem tomu, že se jim povedlo udělat 3 parkovací místa na kocandě navíc :evil:

Jestli to někdo z města bude číst prosím vás o jediné vyřiďte starostovi, že na jeho slovo úvodem nejsem zvědavý a strčte si své "nejednostrané" noviny do otvoru, kterým konáte potřebu.
Nazdar!
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod dotik » 05 kvě 2011 20:20

Provizi spol. s r.o., IČ: 25416952. Některé články Evy Břeňové přebíráme. Na financování Litoměřicka24.cz se město Litoměřice nijak nepodílí. Na další dotazy rád odpovím. Jan Dostal, jednatel Provizi spol. s r.o.
dotik
 

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod vozi » 05 kvě 2011 20:38

Tak ted absolutne nerozumim.Co ma s novinama spolecne nejaky kruhak?Nebo je to nejaka metafora?To Provizi s tim panem Dostalem je nejaka charita nebo neziskovka?Pokuste se mi to nekdo vysvetlit.Nebo to mam chapat tak,ze v LTM jsou dva lidi,nejaka pani Brenova (podle nekoho kdo to napsal o neco vyse) a nejaky pan Dostal a ti za sve penize jen tak pisou a zdarma rozesilaji noviny a mesto s tim nema po financni a obsahove strance nic spolecneho.Nejsem uplne nejstarsi ale dite verici na pohadky taky uz nejsem.Pokuste se mi to nekdo pokud mozno jednoduse vysvetlit.
vozi
 
Příspěvky: 51
Registrován: 05 kvě 2011 16:21

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod dotik » 05 kvě 2011 20:51

Litoměřicko24.cz je financováno z inzerce...
dotik
 

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Llukas007 » 05 kvě 2011 20:52

:lol: , ale přebírá sem tam články paní Břeňové, která píše články z nudy. :lol: :lol: :lol: No to je prča :!: :lol:
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod elixdragon » 05 kvě 2011 20:53

Ten kruhový objezd je příklad jak se v Litoměřicích utrácejí peníze ;)
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod vozi » 05 kvě 2011 21:31

Tak jsem zavolal tomu sousedovi,jak jsem psal na zacatku že mi řekl Že jedny noviny jsou socani a druhy odska a kdyz jsem mu rekl ze jsem se na to zeptal verejne,tak mi řekl jestli jsem se cituji Nepos...Pry se v LTM vseobecne vi,ze ten pan Dostal je spojenej s nejakou drogovou mafií od socanu a prej prez ty noviny tahaj penize z radnice na svoje levárny.A prej to podobne fungovalo i v dalsich mestech v litm okrese ale treba ve Steti a Roudnici uz tuhle fintu toho 24Litomericka prokoukli a vyhnali je od nich z města. Dokonce mi soused tvrdil ze ten Dostal si na to ze se jinde jiz nenechaj dojit z mestske kasy stezoval tady v tom foru ale at hledam jak hledam tak nic nevidim.Paneboze kam jsem se to pristehoval - to je snad nejaky Palermo. Nebo je soused blb a dela si ze mne prdelky?
vozi
 
Příspěvky: 51
Registrován: 05 kvě 2011 16:21

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod dotik » 05 kvě 2011 21:31

Vozi: http://www.litomericko24.cz/ceniky
Vozi 2: Štětí využívalo službu, kdy za 3.000Kč / měsíc mělo možnost vkládat jakékoliv články a jakýkoliv počet na Litoměřicko24.cz. Dalších 10.000Kč měsíčně platili za mediální zastupování - každý den jeden článek odeslaný všem dostupným médiím. Tzn. cca. 20 článků měsíčně. + aktivní spolupráci na jejich radničních novinách. Články připravoval jediný novinář na okrese a reportér všeobecné uznávaní pro svou objektivnost - Miroslav Zimmer. Vše samozřejmě s povolením vedení Českého rozhlasu Sever. Pro zajímavost - ve Štětí jsme nabízeli ve výběrovém řízení zajištění TV zpravodajství za cenu 15.000Kč měsíčně + 10.000Kč za stranu v novinách Litoměřicko24.cz. ČSSD vybralo firmu, která dostává cca. 55.000,- měsíčně za zhruba poloviční služby, než které jsme nabízeli my...
Vozi 3: Roudnice nad Labem má objenanou službu na zveřejňování reportáží do regionálního zpravodajství TV Prima. Za tuto službu platí měsíčně 3.000Kč a garantuje jim 2x za měsíc prostor v pořadu Minuty Litoměřicka. Částku platí i v případě, že tento prostor nevyužíjí. Díky dohodě s ředitelem tamního kulturního domu je cena velmi podhodnocena. Ale jedná se o dlouhodobou smlouvu. Viz. ceník. Žádné další mediální služby Roudnice objednané nemá.
Naposledy upravil dotik dne 05 kvě 2011 21:44, celkově upraveno 3
dotik
 

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod vozi » 05 kvě 2011 21:38

Paneboze ja jsem si teprve ted vsimnul,ze ten dotik je ten pan Dostal.Tak to je teda sranda :) Jsem proste kluk narozenej na vesnici
vozi
 
Příspěvky: 51
Registrován: 05 kvě 2011 16:21

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod vozi » 05 kvě 2011 22:03

Ted vazne.Pane Dotiku-Dostale to co pisete nezni moc pravdepodobne.Socani si vyhodej z vyberovyho rizeni jinyho socana?Teda jestli jsem spravne pochopil ze pani Brenova dela pro odsku.Pak to vase podivny vydavani novin v LTM-nedostavate za to nic ale nahodou to chodi s tim radnicnim zpravodajem.Obsah je taky stejny - no nevim ale tady se mi zda ze neco hodne smrdí.Ale asi jsem píchl svým dotazem do neceho osklivyho a budu se radeji koukat z okna a delet ze nevidim a neslysim.Nechci mit problemy s nejakou partou namocenou udajne v drogach.Takze bych to ukoncil nazvem meho oblibeneho filmu Vysetrovani skončilo,zapomente.
vozi
 
Příspěvky: 51
Registrován: 05 kvě 2011 16:21

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod dotik » 05 kvě 2011 22:18

My tady v Litoměřicích nemáme tolik co skrývat :). Sociální demokraté u nás jsou transparentní - ať už pozitivně (rádi se pochlubí) nebo negativně (někdo se pochlubil za ně :) ). U nás jsou média otevřená a dávají prostor opozici k vyjádření bez sebemenších problémů. Bohužel tomu tak není ve Štětí nebo v Roudnici. Domnívám se, že moje jméno je minimálně zde na fóru zárukou jisté stálosti názorů a otevřenosti. My si tady v Litoměřicích na nic nehrajeme. Když někomu něco vadí, tak to napíše na fórum. V Litoměřicích není paranoia jako ve Štětí nebo v Roudnici. Myslím, že to je známka toho, že tu nevládnou komunisti, ale relativně slušně fungující velká koalice ČSSD a ODS, která zajišťuje slušnou úroveň svobody projevu. Ve Štětí a v Roudnici tomu tak rozhodně není a pochybuji, že v dohledné době bude.

Takže milý vesničane, vítej ve svobodném světě svobodně podávaných informací... :)
dotik
 

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod winie » 05 kvě 2011 22:49

dotiku: media maji byt hlavne apoliticka. coz z vaseho litomericka24 a vaseho vystupovani zde na foru ten pocit nemam. nicmene mi nedavno vase noviny vyborne poslouzili pri rozdelavani ohne :)
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?zgTBa i

Příspěvekod babča » 05 kvě 2011 22:52

Ono to s tím svobodným projevem názorů nebude tak horké. Že bychom trpěli ztrátou paměti a už zapomněli na vloni zrušené oficialní městské forum? Pro vysvětlení teď se diskutuje na foru soukromém. Založeném jedním z přispěvatelů .
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod vozi » 05 kvě 2011 22:54

Nepřijde mi to moc směšné.Je spíše k pláči jak se snažíte vyvolat dojem ze nakonec muzeme byt za ty noviny nakonec radi.A je jedno jestli ty vase nebo ty druhe.Vlastne neni jasny kdo opisuje od koho.Oboji jsou naprosto vyhozene penize a bohuzel diky pouzitemu papiru to neni vhodne ani na wc. Ovsem vysvetlovat,ze to delate pro nase krasne oci a ta pani Brenova taky tak to se mi chce uplne brecet nad tim jací dobráci v Ltm žijí a jsem blahem bez sebe ze jsem vstoupil do skutecneho raje.
Ó dekuji já vesnické telátko vam dobrodincum ze mi umoznite aby mi bylo pousteno zilou a jeste mam bucet jak moc moc se mi to libi. :twisted:
vozi
 
Příspěvky: 51
Registrován: 05 kvě 2011 16:21

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod dotik » 05 kvě 2011 23:04

winie : taky je občas použiju :) a předpokládám, že to bude víc lidí... dost lidí si je nejdřív přečte :)
babča : jde o to, jestli jste to zkusili...v Roudnici a ve Štětí je přísný zákaz...ps: městské forum není zrušené...akorát ho nikdo nepoužívá :)
winie2: můžeš mi zanalyzovat Litoměřicko24.cz a říct, jakým způsobem je web zpolitizovaný? Poslední noviny jsou zde: http://www.litomericko24.cz/MvR/mesic_v ... 11_web.pdf.
- budu vděčný za hloubkovou analýzu včetně komentáře a výčtu "zpolitizovaných" článků...dík
dotik
 

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Lunardi » 06 kvě 2011 05:40

Tak mi příspěvky "kluka z vesnice" trochu připomínájí dobu, kdy si pan Novák z různých IP adres pokládal otázky, a sám si na ně odpovídal.
Na křídovém papíře tištěný Radniční Zpravodaj je hlásná trouba radnice. I když z peněz daňových poplatníků, nikdo nemůže očekávat že bude své zřizovatele kritizovat. Paní Břeňová svou publikační činnost označila za vysvětlování jednotlivých kroků, nebo tak nějak. Celkové vyznění plátku je, že žijeme v ráji. Jestli pan Dostál postavil svůj podnikatelský záměr na vydávání peroidika které je zdarma distribuováno do schránek a placené z peněz inzerentů, je jeho věc. Rovněž tak je jeho věc, jaký "názorový proud" v ČSSD reprezentuje. Určitě bych si nezávislé noviny představoval jinak, ale znovu opakuji, že nějaká s.r.o. si opravdu může dělat co uzná za vhodné a co se jí vyplatí.
Na schránku jsem si dal nápis Nevhazujte neadresované tiskoviny, a je klid.
Lunardi
 
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2010 17:29

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Vladislav Liška » 06 kvě 2011 06:28

Mam podobny pocit jako pan Lunardi.

Ono se staci podivat i na litomericky denik, spousty clanku je tem proste prevzato jako tiskova zprava, bez protinazoru, bez komentare.
Nicmene otazka do diskuze: vsichni rikaji, ze noviny by mely byt nezavisle, ale nikdo nerika proc. Takze proc? Za prvni republiky, byly temer vsechny noviny zavisle, kazde tihly k nejakemu proudu nebo smeru. ALE vsichni vedeli ke kteremu a nikdo se nebil v prsa, ze je naprosto nezavisly. Vsem to prislo normalni a lidi urciteho smysleni si proste kupovali svoje noviny. Vubec by mi nevadilo, kdyby to tak bylo i ted. Pokud chci vyvazene zpravy, budu cist dvoje noviny nebo respekt, pripadne aktualne. Na mistni urovni je to bohuzel problem, pricemz opet za prvni republiky nebyl problem aby na malem meste vychazely klidne troje noviny, nebo obcasniky. Dneska to nikdo delat nechce, stejne by to nikdo nekupoval, kazdy si najde vse na webu a je jedno na co bude nadavat :) Nadavat bude vzdy :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Další

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron