Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

dotazy na zastupitele a radní

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Jirka » 30 kvě 2011 07:38

Všichni tři máte samozřejmě svou pravdu. Oprava až na třetí pokus svědčí ale o vynikající organizátorské a řídící práci nadřízených nebohé Lenky. Bez prémií bude ona, administrátor stránek a ne soudruzi nadřízení. Tak už to na zradnici chodí. A co úřední deska ? Posunou se termíny ? Od kdy vlastně pan Ďurčo může budovat ?
To co nastiňuje pan Dostál ve své svěží fiktivní komunikaci jsem už naivně absolvoval. Míra nekompetentnosti a arogance v odpovědi mi navždy stačila.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Vladislav Liška » 09 čer 2011 14:03

Treba to nekdo minul, treba to nekoho bude zajimat. Dnes zverejneny a za 96 tisic soukromou auditorkou zauditovany ucet mesta za rok 2010.
http://radnice.litomerice.cz/archiv/854 ... u_2010.pdf
Je tam celkem dost zajimavych veci, treba platy starosty a mistostarostu, fond starosty kde se vubec nic neeviduje, obcerstveni, pocet dalnicnich znamek a podobne "blbosti", prispevky na paroplavbu a zaroven do paroplavebni spolecnosti, zajimavy prispevek na Machovy Litomerice a spousty jinych veci kde se da usetrit. Docela zajimave je i srovnani prijmu mesta treba u poplatku za prenocovani a poplatku ze vstupneho nebo poplatku za psy. Jak to tak vypada, tak pejskari mestu prinesou vic penez nez turisti :) Mozna by tedy centrum cestovniho ruchu i s z udajne vlastni vule odstoupivsim reditelem, ktery ted pry bude mit vice casu na vlastni praci misto papirovani, mohlo podporovat zakladani chovatelskych stanic misto ulejvani penez na svoji cinnost a turisticke kratochvile :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Milan » 09 čer 2011 18:26

Mě akorát překvapil příspěvek na CCR. Je skoro dvojnásobný než příspěvek základním školám, to je myslím neúnosné. Myslím, že je čas diskutovat o tom, zda má tato p.o. smysl a zda by její práci nezastal úřad za mnohem méně peněz.
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod dotik » 10 čer 2011 00:16

U CCR je navýšeno tuším z důvodu správy hradu - myslím 4mil. - a předpokládám, že se v budoucnu bude nějak upravovat - podle prvního roku fungování - zájem turistů apod. Co vím, tak tam celkem turisti chodí. Ale samozřejmě to asi nikdy nebude samofinancovatelné...

Turistika - je jasné, že přínost turistů není jen pro městskou pokladnu, ale zejména pro hotely, restaurace apod. Takže tady mi spíš vadí to, že ti, kdo mají užitek z turistů, nijak zvlášť nepodporují město ve snahách sem turisty dostat...

Ale časy se lepší a postupně to taky bude fungovat...teď se pracuje například na turistických novinách (minulý rok vyšly jako Noviny Českého středohoří) - tehdy to město stálo 100.000 za 30.000ks a nikdo nic nepřidal. Za nového vedení CCR to bude město stát 8.000,- Kč, novin bude 80.000ks a kdo tam chtěl být, tak si to prostě musel taky zaplatit... - všechno je jen a pouze o lidech a je vidět, že i na městě to může postupně fungovat...jen to chce čas...
dotik
 

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod dotik » 10 čer 2011 00:21

A ještě doplnění (schválně do dalšího příspěvku, aby to nezapadlo) -

- nechcete si třeba někdy sednout u pěkného vínečka a popovídat o možnostech vylepšení v turistickém ruchu v Litoměřicích? Jen tak, bez kamer :), každý někde byl na dovolených, co člověk, to názor...třeba se něco vymyslí a třeba se to podaří zrealizovat...a třeba taky ne...ale můžeme pak říct, že jsme to aspoň zkusili :)

... hlásí se někdo? Co třeba v degustační místnosti gotického hradu? :)
dotik
 

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Petr Panaš » 13 čer 2011 19:49

Co se týká "Gotického hradu" ohromné plus je, že se ho podařilo opravit. Je fakt, že to stálo peníze (byť větší část byla dotačních) a hlavně provoz bude stát peníze do budoucna a nebude to zanedbatelná položka rozpočtu - provoz + mzdové náklady. Samofinancovatelné to podle mého nikdy nebude. Co vidím jako problém, je konkurence dvou příspěvkových organizací, které jsou umístěny hned vedle sebe a vzájemně si konkurují (CCR a MKZ). Akce, které byly dříve v "kulturáku" jsou nyní na "hradě". To znamená, že musíme ještě připočítat ztrátu MKZ, která asi také vznikne a bude sanována z městských peněz.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Petr » 14 čer 2011 07:35

A nemohly by se ty dvě přípěvkové organizace města spojit, aby si nekonkurovaly? To by asi někdo přišel o vedoucí funkce... To nepůjde ;) Tak raději uděláme třetí příspěvkovku, která ty dvě zastřeší :D
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod dotik » 15 čer 2011 12:08

Petrové :) - všechno je o lidech. Pokud se vedení obou příspěvkovek dokážou dohodnout, tak to nemusí být žádný velký problém. Naopak, dokážu si představit služby, které budou společné a mohou velmi úzce spolupracovat (propagace? Zajištění programu při kongresech na Hradě apod.) Každá z příspěvkovek má jinou náplň práce a mohou se velmi dobře doplňovat. To samozřejmě nic nemění na tom, že to bude stát velké úsilí Hrad nějak smysluplně naplnit a využít. Navíc Hrad bude mnohem víc konkurencí pro Kolibu než pro Kulturák, protože na Hrad stejně nepustí žádné tancovačky - plesy - o ty se už teď kulturák dělí s Kolibou, ale Hrad může velmi účinně konkurovat v různých kongresech a setkáních cca. 200 lidí. To zatím brala Koliba. Tady bych se ale naopak přimlouval, aby město nebralo akce "za každou cenu" a hodnotu Hradu si udržovalo a nedávalo pod cenou. Zbytečně by se konkurovalo soukromému subjektu, který v Litoměřicích funguje léta a velmi dobře.
dotik
 

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Vladislav Liška » 15 čer 2011 12:29

No, tak vzhledem k tomu, kolik si mesto uctovalo za pronajem na sraz hospodarske komory se asi vase prani o nedavani pod cenou nevyplni, akce byla za naklady :))
Jinak ano, ta spoluprace je o lidech, bohuzel co se ke mne doneslo, tak prave s Kamilem Soukupem nikdo spolupracovat nechce. Musim souhlasit s Petrem Panasem, ze varianta jedne zastresujici organizace by byla ekonomicky i logisticky vyhodnejsi, takto to pusobi dojmem boje o korytko.
Docela jsem zvedav az se nakonci roku zverejni pocet navstevniku hradu a prijmy z pronajmu.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod dotik » 15 čer 2011 15:09

Ale jo, hrad je otevřený pár měsíců a promo akce přece nejsou problém. Stejně tak byla třeba první degustace zdarma a další už normálně platí nájem (mimochodem - dnes francouzské sýry a víno pod taktovkou pánů z Culinarie).
S Kamilem Soukupem opravdu hodně velmi schopných lidí, kteří pro Litoměřice dokáží lecos udělat nebo zařídit, nechtělo spolupracovat a myslím, že město tím ztratilo řadu měsíců, možná let. Ale zda to tak opravdu je, to ukáže jen a pouze čas. Tým se buduje velmi slibně a myslím, že stále platí ta pozvánka na neformální setkání v degustační místnosti na pohodový pokec - nemá to být konkurence kulatým stolům Severu. Prostě jen povídání a seznámení lidí, kteří mají všichni stejný cíl - udělat něco pozitivního (cokoliv) pro město...

Během rekonstrukce hradu se vytvořilo povědomí (a přiznám se, že jsem byl také toho názoru), že město neumí využít jeden kulturák a postaví si druhý. Teď to vidím trochu jinak - požadavky bývalého ředitele na využití na plesy jsou zameteny pod stůl, kongresový sál se nabízí velkým firmám k úplně jinému využití. CCR a MKZ se tak od sebe výrazně odlišují a každé bude nabízet úplně jiné služby:
MKZ - primárně pro obyvatele města + sem tam akci pro okres a kraj (Vinobraní)
CCR - primárně přespolní + minoritně pro místní (keramické trhy, degustace apod.), zajištění kvalitní propagace města mimo hranice okresu

Bral bych to jako u vojáků - spíš to dělat naopak - více malých jednotek se schopnými veliteli - vedoucí íčka,hradu -> ředitel ccr, vedoucí kina,divadla ->ředitel MKZ...všichni podřízeni jednomu hlavnímu s právem veta. Hlavní musí být politik, který s právem veta samozřejmě nese i rizika neúspěchu v dalších volbách.
dotik
 

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Vladislav Liška » 15 čer 2011 16:33

Ja to myslel a i Petra Panase pochopil tak, ze pod MKZ ma spadat hrad, ne cele icko, to je asi zbytecne. CCR at dela skutecne akce pro prespolni a na ty akce si pak najima co je potreba.

Jinak kde je nejake info o dnesni degustaci a i o kulatem stole co nebude kulaty stul? Nejak mi to asi uniklo :(

Diky
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod dotik » 15 čer 2011 16:44

No i tak je to od sebe hrozně vzdálené - podpora kongresové turistiky a pořádání koncertů...

Degustace je právě už komerční, zaplacený nájem za místnost a propagace je na pořadateli

Nekulatý stůl je tak nějak jen můj nápad, že bysme si my, co rádi do všeho kecáme mohli sednout a pokecat o turistice :) A ochutnat nějaké to vínko při tom :)
dotik
 

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Lenka » 15 čer 2011 19:40

Pokud máte zájem o přeposílání informací ohledně degustací, obraťte se na mailovou adresu recepce, kde lze také udělat rezervaci. Naleznete ji na stránkách Hradu Litoměřice.
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod UfounVesmirny » 04 črc 2011 13:25

Mate podle vas velky nedoplatek za vodne/stocne, teplou vodu, topeni nebo plyn? Nevahejte a podejte si zadost na radu mesta, ktera za vas take jiste polovinu uhradi? Nevadi, ze budou penize chybet jinde... ;) Muze mi tohle nekdo rozumne vysvetlit, dekuji:
U S N E S E N Í
Výpis
20. jednání Rady města Litoměřic konaného dne 28.6.2011
od 10:00 hodin v kanceláři starosty města
590/20/2011
Projednání žádosti obyvatel DPS – Velká Krajská 47/7 v Litoměřicích na snížení vyúčtovaných nákladů za služby v roce 2010 (nedoplatek)
RM bere na vědomí obsah žádosti obyvatel DPS – Velká Krajská 47/7 v Litoměřicích na snížení vyúčtovaných nákladů za služby v roce 2010 (nedoplatek) a schvaluje snížení těchto nedoplatků o 50% s tím, že tyto náklady budou na vrub úseku správy bytového hospodářství (viz příloha orig.zápisu).
Uživatelský avatar
UfounVesmirny
 
Příspěvky: 17
Registrován: 23 črc 2010 23:44

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Missorka » 04 črc 2011 14:11

UfounVesmirny píše:Mate podle vas velky nedoplatek za vodne/stocne, teplou vodu, topeni nebo plyn? Nevahejte a podejte si zadost na radu mesta, ktera za vas take jiste polovinu uhradi? Nevadi, ze budou penize chybet jinde... ;) Muze mi tohle nekdo rozumne vysvetlit, dekuji:
U S N E S E N Í
Výpis
20. jednání Rady města Litoměřic konaného dne 28.6.2011
od 10:00 hodin v kanceláři starosty města
590/20/2011
Projednání žádosti obyvatel DPS – Velká Krajská 47/7 v Litoměřicích na snížení vyúčtovaných nákladů za služby v roce 2010 (nedoplatek)
RM bere na vědomí obsah žádosti obyvatel DPS – Velká Krajská 47/7 v Litoměřicích na snížení vyúčtovaných nákladů za služby v roce 2010 (nedoplatek) a schvaluje snížení těchto nedoplatků o 50% s tím, že tyto náklady budou na vrub úseku správy bytového hospodářství (viz příloha orig.zápisu).


DPS - dům s pečovatelskou službou?
Petra Mazancová

www.baby-cafe.cz
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod UfounVesmirny » 04 črc 2011 16:57

Missorka píše:DPS - dům s pečovatelskou službou?

Vim co znamena zkratka DPS, poukazoval jsem ironicky na jinou vec. A dal...?
Uživatelský avatar
UfounVesmirny
 
Příspěvky: 17
Registrován: 23 črc 2010 23:44

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Missorka » 04 črc 2011 17:53

UfounVesmirny píše:
Missorka píše:DPS - dům s pečovatelskou službou?

Vim co znamena zkratka DPS, poukazoval jsem ironicky na jinou vec. A dal...?


Já se ptala (nebyla jsem si jistá tou zkratkou), neumím to vysvětlit proč město ty poplatky odpustilo a stejně jako vás by mě zajímala odpověď.
Petra Mazancová

www.baby-cafe.cz
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod UfounVesmirny » 04 črc 2011 20:56

Missorka píše:Já se ptala (nebyla jsem si jistá tou zkratkou), neumím to vysvětlit proč město ty poplatky odpustilo a stejně jako vás by mě zajímala odpověď.

Aha, otazka ;) . Omlouvam se, otaznik jsem prehledl.
Uživatelský avatar
UfounVesmirny
 
Příspěvky: 17
Registrován: 23 črc 2010 23:44

Jak by se Vám líbilo todle?

Příspěvekod jimi brown herrer » 29 zář 2011 15:19

http://www.rozklikavacirozpocet.cz/ (Vlevo nahoře klikněte na rok 2009 > obec Semily > výdaje > atd. Je to asi jediná obec, která to zveřejňuje sama od sebe). Jinak ho slibuje pražský primátor Bohuslav Svoboda, Nečas a Kocourek (Ministerstvo průmyslu a obchodu).
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Nesmyslné plýtvání městskými penězi?

Příspěvekod Vladislav Liška » 29 zář 2011 16:53

libilo. Nas urad zverejnuje kazdorocne rozpocet v tabulce. Nevim kolik lidi se na nej diva. Bohuzel neni uplne detailni a nevim, jestli to vubec je mozne. Diky tomu se tam bohuzel skryvaji ruzne veci. Treba takovy fond starosty je uplne nepruhledna vec :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

PředchozíDalší

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků