Čipování psů

dotazy na zastupitele a radní

Čipování psů

Příspěvekod Konik.HOP » 04 kvě 2011 07:27

...neni mi jasne jak cipovani psu pomuze...je to jen dalsi tahani penez k kapes lidi..pokud obcan radne za psa radne plati, pes ma na obojku znamku mesta...coz je i pro kralici gardu snadno kontrolovatelne (nebo to zas ukazuje na neci neschopnost? Cemu nelze nazout botu, s tim si neporadi?)...to zas nejaky pan mistostarosta dostane provizi od veterinaru z okoli, pri poctu psu ve meste urcete ne zanedbatelnou...co misto vymysleni dalsiho a dalsiho buzerovani, delat neco pro lidi?...(nehlede na to, ze mi nikdo nevymluvi, ze je to zasah do zdravi psa, pokud se mu po cipovani neco stane, bude mit alergickou reakci, cokoliv, zaplati mi mesto lecbu?..neuzakonili,ze pes uz neni veci ale zivym tvorem?)..
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: Čipování psů

Příspěvekod jimi brown herrer » 04 kvě 2011 08:49

Já myslim, že pes je furt věc. Rozveďte to prosím trochu o tom čipování. Já psa nemám, tak nejsem zběhlý. To je jako povinné u každého?
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Čipování psů

Příspěvekod Vladislav Liška » 04 kvě 2011 10:39

Od noveho roku by meli byt vsichni psi ve meste cipovani. Pokud tomu dobre rozumim, mesto se ted domniva, ze je hodne majitelu psu, kteri za psa neplati a ze timto to odstrani. To naprosto chapu a pokud se penize navic pouziji na uklizeni psich hoven, tak jedine dobre. Psa jsme meli cipovaneho, jsou staty kde to je povinnosti a od letosniho cervna se navic nesmi v EU pres hranice se psem bez cipu (tetovani uz nestaci). Pes z toho zadne trauma nemel ani zadny problem, ani nevim o nikom ze sveho okoli, kdo by s tim problem mel. Akorat osobne nevim, jak cipovani pomuze ke kontrole, zda je za psa placeno. Protoze ten cip se neda precist na deset metru, ale pistole se musi prilozit k nemu, a nekdy je i velky problem pro veterinare ktery presne vi kde ten cip je ho pistoli naskenovat a moc neverim tomu, ze MP bude chytat pobihajici psy a kazdeho se snazit naskenovat a kontrolovat zda ma zaplaceno. To nemluvim ani o tom, ze se davaji cipy dvou systemu a je potreba mit dve pistole a ty nejsou nijak levne. Ale pokud vyhlaska pujde ruku v ruce s ukolovanim MP a tato to skutecne bude delat a bude odpovidajici represe (v Praze pokuta za neocipovaneho psa az 30.000) tak to pro mesto bude prinos a treba to donuti konecne pejskare se o sve pejsky starat se vsim vsudy.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Čipování psů

Příspěvekod Konik.HOP » 04 kvě 2011 11:15

jimi brown herrer píše:Já myslim, že pes je furt věc. Rozveďte to prosím trochu o tom čipování. Já psa nemám, tak nejsem zběhlý. To je jako povinné u každého?


viz. clanek soudruzky Brenove

http://radnice.litomerice.cz/clanek-413.html
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: Čipování psů

Příspěvekod Konik.HOP » 04 kvě 2011 11:27

..k identifikaci placeni poplatku za psa slouzi psi znamka..pokud se MP stejne musi k psovi ohnout a cteckou hledat kde cip je, je cipovani jen buzerace a tahani penez z kapes lidi, to mi nikdo nevymluvi (to ze, z toho ma nekdo z radnich profit take ne)...o case, ktery stravite na veterine nemluve...pokud za psa platim, sbiram po nem bobky a je radne ockovany proti vztekline, pak jedine co chci po meste je, aby mi dalo pokoj...psa cipovat nenecham..nebudu utracet cas ani penize, aby si namastil kapsu nekdo z radnich a MP mela dalsi duvod proc, na misto poradkove cinosti, pokutovat lidi..na cipu je cislo psa stejne jako na znamce..problemy s gramotnosti MP to tedy nevyresi...
Naposledy upravil Konik.HOP dne 04 kvě 2011 11:58, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: Čipování psů

Příspěvekod jimi brown herrer » 04 kvě 2011 11:28

Vladislav Liška píše:Od noveho roku by meli byt vsichni psi ve meste cipovani. Pokud tomu dobre rozumim, mesto se ted domniva, ze je hodne majitelu psu, kteri za psa neplati a ze timto to odstrani. To naprosto chapu a pokud se penize navic pouziji na uklizeni psich hoven, tak jedine dobre. Psa jsme meli cipovaneho, jsou staty kde to je povinnosti a od letosniho cervna se navic nesmi v EU pres hranice se psem bez cipu (tetovani uz nestaci). Pes z toho zadne trauma nemel ani zadny problem, ani nevim o nikom ze sveho okoli, kdo by s tim problem mel. Akorat osobne nevim, jak cipovani pomuze ke kontrole, zda je za psa placeno. Protoze ten cip se neda precist na deset metru, ale pistole se musi prilozit k nemu, a nekdy je i velky problem pro veterinare ktery presne vi kde ten cip je ho pistoli naskenovat a moc neverim tomu, ze MP bude chytat pobihajici psy a kazdeho se snazit naskenovat a kontrolovat zda ma zaplaceno. To nemluvim ani o tom, ze se davaji cipy dvou systemu a je potreba mit dve pistole a ty nejsou nijak levne. Ale pokud vyhlaska pujde ruku v ruce s ukolovanim MP a tato to skutecne bude delat a bude odpovidajici represe (v Praze pokuta za neocipovaneho psa az 30.000) tak to pro mesto bude prinos a treba to donuti konecne pejskare se o sve pejsky starat se vsim vsudy.


Já vim, že my, když sme jednou našli psa a přivezli ho k Vomáčkovi, tak sice čip snad měl, ale oni to nebyli schopni dohledat.

ad Konik > dík .)
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Čipování psů

Příspěvekod whitedogshit » 04 kvě 2011 12:46

Konik.HOP píše:..k identifikaci placeni poplatku za psa slouzi psi znamka..pokud se MP stejne musi k psovi ohnout a cteckou hledat kde cip je, je cipovani jen buzerace a tahani penez z kapes lidi, to mi nikdo nevymluvi (to ze, z toho ma nekdo z radnich profit take ne)...o case, ktery stravite na veterine nemluve...pokud za psa platim, sbiram po nem bobky a je radne ockovany proti vztekline, pak jedine co chci po meste je, aby mi dalo pokoj...psa cipovat nenecham..nebudu utracet cas ani penize, aby si namastil kapsu nekdo z radnich a MP mela dalsi duvod proc, na misto poradkove cinosti, pokutovat lidi..na cipu je cislo psa stejne jako na znamce..problemy s gramotnosti MP to tedy nevyresi...


S tímto názorem bych souhlasil. I jej podepsal :D
whitedogshit
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 zář 2010 10:35

Re: Čipování psů

Příspěvekod Tomas.Marny » 04 kvě 2011 15:50

No to je zase nápad z těch extrovních :evil: lidé kteří platí za své psy mají i známky, proč tedy musí investovat další peníze do čipů? Stejně to nikdy rabbiti nekontrolovali, chodím po městě se psem křížemkrážem a ještě se mi nastalo, že by mě zastavil některý rabbit a chtěl vidět známku. To značí že na kontroly psích známek kašlou, že by čekali opravdu na čipy aby si mohla radnice namastit kasu?
V každém případě jsem zvědav, jak se bude můj případ řešit, když pes má známku na krku a nebude očipován, protože tímto způsobem obírat občany o peníze zdá se mi poněkud nevhodné, ba sprosté.
Jen se děsím co vymyslí hošani na radnici příště...
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Čipování psů

Příspěvekod Heduš » 04 kvě 2011 16:40

Docela by mě zajímalo, jestli město bude přijímat na kontrolu pejsků nové strážníky, nebo přidají práci těm, co už kontrolují parkování?
Heduš
 
Příspěvky: 68
Registrován: 04 čer 2010 09:46

Re: Čipování psů

Příspěvekod Vladislav Liška » 04 kvě 2011 16:50

ja si myslim, ze se najde dost pripadu, kdy ten cip ma opodstatneni, bohuzel to ale je tak, ze slusni pejskari doplaci na ty neslusne - ale treba toto prave dokaze ty neslusne eliminovat, nebo je donutit k slusnemu chovani. Navic nevim jestli to nekde zaznelo, ale radnice navrhuje, aby kazdy cipovany pes mel jeden rok ulevu na poplatku, takze o namasteni si kapsy snad nejde (i kdyz mozne je vsechno).
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Čipování psů

Příspěvekod Tomas.Marny » 04 kvě 2011 20:40

pane Liško, pokud můj pes má známku, je to známka toho, že plním vyhlášku města a poctivě platím, může mi někdo fundovaně odpovědět proč bych měl své zvíře - "věc" ještě čipovat?
Je to stejné jako s autem, je to také věc, kdy mi začne některá otevřená hlava diktovat že musím mít auto - věc očipovanou, namítnete auto být čipované být nemusí, protože má předělenou RZ, jenže moje "věc" - pes má taktéž jakousi RZ v podobě vydané známky na úřadě, ptám se proto, proč musím míti dále opatřenou "věc" čipem? A auto - věc nemusím? Inu proto, že psů je méně a tento diktát by asi radnice vůči autíčkářům neustály, proto.
Zatoulá se mi pes? Stát se to pochopitelně může, pak není nic jednoduššího sdělit číslo známky - centrální registr ( pokud by existoval)
Co MP? Proč důsledně nekontrolují zmíněné známky???? Proč hodlají kontrolovat až připitomělé čipy??? Inu proto, že to bude velice slušný přísun do kasy, možná lepší než připitomělé botičky.
A ptám se opět, proč MP nekontroluje známky už teď????? A logicky i léta minulá? Laskavý čtenář si dozajista odpoví sám....
Můj názor je ten: ponechat známky v podobě jaké fungují léta a přidat povinost opatřit zvíře - "věc" adresou a telefonem, popřípadě emailovou adresou, pokud nebude takto zvíře "věc" označena na obojku, potěšit majitele mastnou pokutou.
Jinak mi to opravdu přijde jen jako dohoda některé pomazané hlavy na radnici s těšícím se zvěrolékařem na tučný přísun.....
A něco ze života:

Čipování psů a útulky
--------------------------------------------------------------------------------

Mnoho lidí si láme hlavu nad způsobem, jak řešit zvyšující se počet psů v útulcích, který by byl v rámci legislativy realizovatelný a jak zlepšit dohledatelnost ztracených a nalezených zvířat s jejich majiteli. Domníváte-li se, že pro to postačí povinné čipování zvířat, vyvedu vás z omylu. V útulcích se vyskytují často načipovaná zvířata, kterým se nepodaří dohledat majitele, čip není zadán v registru, majitel není nikde zaregistrován a někde stále ještě nemají ani čtečku čipů. Jak pozměnit a doplnit zákony? Radikalistické řeči o tom, že by se měli majitelé či psi utratit ap., to jistě chápete, že možná uleví autorovi takového výkřiku, ale nic neřeší. Řešení jsou různá - kastrační programy, povinné čipování, pokuty a jiné.
Domnívám se, že by se situace měla řešit z několika stran.
Jestliže je již čipování a tetování ve většině měst povinné, pokud by se zavedlo čipování či tetování všech psů po narození, chovatel nebo množitel by musel dávat nebo prodávat již načipovaná zvířata, a to pochopitelně včetně kříženců. Pokud je možné mít ze zákona povinnost naočkovat psa proti vzteklině, věřím, že není problém ani s čipem.
Pokud by se sjednotilo několik registrů do jednoho, například Národní registr, kde by po čipováni zadával podle ověřeného údaje z občanského průkazu automaticky čipující veterinář příslušné údaje o majiteli či množiteli čipovaného zvířete. Takto je situace vyřešena například na Slovensku, registr je tam jeden a údaje o majiteli vkládá povinně veterinář.
Čipy by měly být sjednoceny tak, aby všechny v sobě obsahovaly automatickou registraci i kód pro mezinárodní předvolbu. V současnosti to totiž vypadá tak, že zvíře se načipuje a je na majiteli, aby se přihlásil do Národního registru sám (kdo nemá zájem, pochopitelně to neudělá a čip je pak nanic, protože není znám jeho majitel). V momentě, kdy majitelé jiných čipů kromě čipu Datamars objeví, že v Národním registru musí po očipování platit za registraci ještě 170 Kč dodatečně složenkou, mnoho z nich se cítí podvedeno a neudělá to. Kromě toho čipy, které nezačínají předvolitelným číslem 203, jsou v mezinárodním prostředí nedohledatelné, 203 je kód ČR, proto by bylo potřeba sjednotit podmínky pro tyto čipy tak, aby mezinárodní kód i registraci v registru veterinářem (nikoliv majitelem) obsahovaly, neboť jinak je to čipování pouze velký byznys.
Pro informaci: za načipováni zaplatíte kolem 600 - 800 Kč, na Slovensku přes 1000 Sk. Národni registr udává cifru 117 Kč - viz zde. V Německu je akční cena čipu kolem 3 euro a já marně přemýšlím, kde se cestou navýší poplatek, šplhající k 600-800 Kč.
Hlášení o ztrátě a úmrtí buď telefonicky nebo internetově by měl do určitého počtu dní povinnost učinit majitel zvířete (a nejlépe i s fotkou zvířete) a Národní registr by byl zase povinen jí zveřejnit do 2 hodin na svých stránkách, aby mohla pomoci při hledání zvířete veřejnost (vzhledem k tomu, že mají nepřetržitou službu i internetové stránky, nevidím v tom problém). Tím by se konečně sjednotilo místo, kde budou všechny ztráty a nálezy a nebude potřeba vlajících papírků s fotkou po parku nebo desítky rubrik ztrát a nálezů, kde jsou ztracená a nalezená zvířata rozcouraná a prakticky nedohledatelná.
Velmi by pomohly takové systémové změny pro provoz útulků, aby se útulky otevřely veřejnosti, a tím i přirozené kontrole. Jsou útulky, které spolupracují s veřejností a není to problém - dobrovolníci mohou zvířata venčit, ošetřovat a fungují i kynologické kroužky (Děčín), útulky pořádají osvětovou činnost ve školách a školkách a seznamují děti s tím, jak se chovat ke psovi (Malý Jeníkov) nebo ještě lépe spolupracují i s ústavy pro mentálně postižené a s obcí při zaměstnávání nezaměstnaných (Kutná Hora), kdy zvířata slouží zároveň pro pracovní terapii klientů těchto ústavů a mají nepochybně i léčebný dopad na klienty ústavů.
Jestliže v některých útulcích jde venčit zvířata a našly se cesty i k práci s dětmi, zdá se mi jako alibismus argumentace některých útulků, že venčení zvířat je jejich týráním, protože pak, když se vrátí do klece, jsou zvířata smutná. Při pravidelném venčení by si zvíře jistě zvyklo, pokud ho někdo vyndá z klece jen jednou za rok, je to jistě jiné. Útulky by měly mít přímo povinnost venčit zvířata, a pokud argumentují tím, že na to není síla, neměly by si tedy tolik zvířat brát do péče, když nezvládají potřebu pohybu svěřenců.
Tím by byly samy tlačeny ke spolupráci s dobrovolníky a nestávalo by se, že odmítají i studenty veterinární fakulty, kteří mají zájem zvíře venčit. Zabránilo by se i takovým případům, kdy by útulek pouze pobíral platby od obcí za psy, kterým by pak nebyl schopen nebo ochoten dát odpovídající péči a v zájmu utajení vnitřních poměrů by psi neměli žádnou šanci na nalezení nového domova. Další problém je strach z úrazu venčitele. Pokud podepíše venčitel zodpovědnost za svěřené zvíře a to, že ho venčí na vlastní nebezpečí, tak, jako se to dělá běžně v některých útulcích spolupracujících s veřejností, případně by venčitel zvíře venčil s košíkem, nemělo by být ani toto překážkou. Pokud útulky venčení s lidmi nechtějí, měly by mít používané výběhy, kde by se každé zvíře mělo možnost alespoň hodinu denně proběhnout, aby u nich nedocházelo ke kotcovému syndromu. Je smutné vidět u útulků výběhy s vysokou, nezdupanou trávou, kam se nikdo neobtěžuje vypustit za celý rok žádného psa.
Město by pobídkovými programy mělo podporovat činnost útulku a jeho aktivity, na městských stránkách zveřejňovat informace o útulku a propojení na jeho stránky, mělo by vyčlenit fond pro aktivity útulku, jako je např. Voříškiáda, Útulekfest, Dny otevřených dveří apod.
Mělo by dojít ke změně označení zvířete v zákoně jako věci a zpřísnit trestní sazby za týrání zvířat. Pokud majitelé týraných zvířat a provozovatelé nehumánních zařízení dostávají jen směšné finanční částky, podmínečné tresty nebo ani to ne, je to opravdu výsměch a ne trest, který pachatele takového činu odradí.
Několik let se věnuji problematice útulkových psů a mohu konstatovat, že mezi útulky jsou propastné rozdíly a vždy je to v lidech, kteří útulek vedou a v něm pracují. V některých jsou opravdoví profesionálové, kteří umějí jednat jak s lidmi, tak se zvířaty a opravdu jim záleží na tom, aby se zvíře mělo dobře a dostalo novou šanci. Byla bych moc ráda, aby tomu tak bylo všude a zvířata v útulcích ubývala.



Text: Dana Bočková
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Čipování psů

Příspěvekod Vladislav Liška » 04 kvě 2011 21:53

ja vam rozumim, ale to prave mluvite za ty slusne pejskare. Jak budete psa hledat k majiteli, ktery proste znamku nema? Udajne dve tretiny psu v LT nemaji znamku. Jak MP pozna, kdo je jeho pravym vlastnikem kdyz nema znamku? Podle cipu jednoduse. Cili cip je v paralele k autu neco jako VIN, ne jako RZ. Znam pripady odjinud kdyz treba skupinka volneji smyslejicich lidi ma skupinku psu a nekde delaji bordel, prijede MP, zkontroluje psy, zadny nema znamku, skupinka rekne, ze psi nejsou jejich, co ted? Vsechny odvezt do utulku? To neni reseni, bud je tam nechaji nebo si pak prijdou vybrat pejska. Mensi zlo v tomto pripade je nechat vsechny ocipovat, bohuzel jak rikam, to odnesou ti slusni za ty neslusne :( V Praze se to pry ujalo, tezko rict jak to bude na mensim meste.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Čipování psů

Příspěvekod Tomas.Marny » 04 kvě 2011 22:18

Ale já myslím, že v mém příspěvku zaznělo dosti argumentů, ale pravda, fórum je setkávání různých názorů. A v žádněm případku netvrdím že mám patent na rozum a že můj názor je ten nejlepší, protože ty nejlepší názory a nařízení mají přece spolu s patentem na rozum radniční šaškomati :twisted:
V případě že je jakási skupinka volnomyšlenkářů bude mít "věci" a dorazí k nim MP Patrol rabbit a volně pobíhající "věci" nemají ani to základní tedy známku, pak je zcestné, zcele zcestné, že budou mít své "věci" očipované, to snad nemůžete nikdo myslet vážně:)))))
Můj názor je ten, že musí opravdu stačit viditelně umístěná známka pak nemusí pořizovat drahé čtečky a doplnit objek adresou, telefonem, popřípadě emailem.
Je to levné a hlavně viditelné, tedy i pro rabbity, ale jak známo ti jsou líní jako vši a jejich jediná činnost je okleštěna dle vzdělání na: výběrčí pokut za parking, jiní za šaškování na přechodech a ti nejvzdělanější na obsluhu psích čteček do budoucna.
Jde o to nevytahovat zbytečně občanům zbylé měďáky z kapes. Pokud nechám vpravit do mé "věci" čip ještě neznamená, že rabbit bude umět přístroj obsluhovat, nebo nedej bože obsluhovat přístroje třeba dva, tři.
Zachovejme si opravdu selský rozum, bude to stát méně....
Psi bez výrazného označení, viz známka a další rozpoznávací prvky samosebou budou muset končit v útulcích, ale to budou končit stejně, protože občané mají svých finančních starostí více než dost a tímto plácnutím do vody jim život opravdu neusnadníme.
Opět musíme být světoví?????
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Čipování psů

Příspěvekod Petr » 05 kvě 2011 07:06

Tomas.Marny píše:...A v žádněm případku netvrdím že mám patent na rozum a že můj názor je ten nejlepší, protože ty nejlepší názory... :twisted:


Nemáte patent na rozum, jak tvrdíte, ale stačíte sprostě pourážet radní a městské policajty! Co vám udělali? Mají svoji práci, kterou se většina snaží vykonávat dobře, stejně jako třeba vy. Já souhlasím s panem Liškou. Téměř tuna psích hovínek za rok je výmluvný argument a pokud jde o výdaje - přínos městské pokladně, výhoda je na straně majetelů psů. Ušetří 800,- Kč ročního poplatku, z jehož části uhradí očipování (pokud se nemýlím). Protože je i mezi pejskaři dost nezodpovědných, musí následovat podobná opatření jako mnoho jiných v naší nedokonalé společnosti. Nechcete se přihlásit na MP, abyste jim osobně vysvětlil, jaké chyby ve své práci dělají? ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Čipování psů

Příspěvekod ronyk » 05 kvě 2011 08:05

Jest-li čipování donutí pejskaře, aby jejich čoklové nekáleli pod mými okny bude to významný přínos. Nejsem však o tom bohužel přesvědčen. Majitelé psů nepřesvědčíte o tom, aby po sobě uklízeli jen tím, že do psa nainstalujete čip. Zatím mi pod okny se--ou psi značkovaní i neznačkovaní a všechna hovna smrdí stejně, to mi věřte. MP mohla a měla konat v této věci stejně intezivně jako při udělování botiček. Já je totiž obdivuju protože si ve své náročné práci udělají vždy čas přesně v 11:00 hodin na oběd . Celá směna ( nebo její většina) kolektivně usedají ve školní jídelně k obědu. Ale diskuze o činnosti MP patří jinam.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Čipování psů

Příspěvekod Konik.HOP » 05 kvě 2011 09:51

..co si budem povidat 800,- rocne za psa je nehorazna suma, pokud po psovi uklizim a ne kazdy si to dnes proste muze dovolit...ockovani rocne prijde cca na 1000,- korun.. mesto z poplatku vybere pri poctu psu tak 800 - 1 mil. korun, i kdyby vybralo jen 200 tis. je to porad dost penez na jednoho cloveka, ktery bude mit na starosti jen bobky celorocne...jenze to ne, mesto dal bude zdimat z lidi penize pod jakoukoliv zaminkou (viz.nove parkovne, vyssi dan z nemovitosti atd.) co to jde a lokalni politici dal budou rozhazovat za megalomanske projekty, ktere realizuji zainteresovane firmy platici tucne provize...nemelo by se na misto poukazovani na jednorazove jarni nasbirani 900kg , poukazovat na to, ze technicke sluzby 5 mesicu v roce neuklizi (mimo jine uz ani snih) ?...je to to same i s odpadky, kterych jeste v dubnu bylo vsude plno..neomlouvam pejskare..kdo po svym psovi neuklizi je prase a MP by ho mela pokutovat..ale dal trvam na tom, ze cipovani psu je buzerace a zbytecne tahani penez z lidi..
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: Čipování psů

Příspěvekod jimi brown herrer » 05 kvě 2011 13:28

Jaký je rozdíl mezi čipem a známkou (až na umístění) ? Čip se dává hned po narození? Já se totiž stejně jako kolegové obávám, že to majitele psů lepšímu chování nenaučí. Navíc, pokud připustíme, že to smysl má, to musí jít ruku v ruce s prácí MP. A o práci MP tady každý ví své. Kontrolovat se nic nebude. Pistol ke krku psa se dává těžko, když jedete v autě.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Čipování psů

Příspěvekod prinz.vonsavoja » 05 kvě 2011 19:31

ZM dnes schválilo vyhlášku o čipování psů, po menší diskuzi byla vyhláška změněna. Lhůta pro očipování psa byla prodloužena z konce roku 2011 na konec roku 2012.
Kdo věří v konec světa, tedy může na čipování zapomenout. :lol:
Uživatelský avatar
prinz.vonsavoja
 
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2010 23:19

Re: Čipování psů

Příspěvekod občánek » 05 kvě 2011 19:54

Pokud se mi něco nelíbí a nesouhlasím s tím tak nesedím doma na zadku a nestěžuji si na Pc a když už píšu co a kdy se projednávalo tak napíšu jak to celý ve skutečnosti bylo.
občánek
 
Příspěvky: 4
Registrován: 05 kvě 2011 19:47

Re: Čipování psů

Příspěvekod Tomáš Komárek » 25 kvě 2011 11:12

Čipování psů moc dle mého názoru nepomuže.

Jen by mě fakt upřímně zajímalo, jak budou ti naši eMPíci ty psiska kontrolovat? Na ulici? V kanclu? Kde? Už vidim, jak se všichni psi, zvlašť některý rasy, nechají ohrabávat od nějakýho policajta :)
Tomáš Komárek
 
Příspěvky: 30
Registrován: 14 čer 2010 16:56


Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron