Krátkodobé parkování na náměstí

dotazy na zastupitele a radní

Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod winie » 22 bře 2011 15:35

Dobrý den, rád bych touto formou apeloval na vedení města a na jeho zdravý rozum. Dnes jsem si byl vybrat na náměstí peníze, coz je otázka maximálně dvou minut. Nicméně viděl jsem, že dvě parkovací místa ode mě příslušníci MP pokutovali za parkování, tudíž jsem se šel zeptat, jestli při parkování na dvě minuty musím kupovat parkování za deset korun na dvě minuty, bylo mi řečeno, že ano. To byl první šok, jenže neměl jsem u sebe vůbec žádné drobné, takže sem si musel jít vybrat z bankomatu a následně jsem pobíhal po obchodech na náměstí a hledal kde budou ochotni mi rozměnit. Dočkal jsem se až u 5tého obchodu, kde mi teda s neochotou rozměnili a já mohl hodit deset korun do automatu, nasednout do auta a odjet. Nepřijde Vám to absurdní? Místo 2-3 minut co bych tam stál normálně jsem blokoval parkovací místo 15 minut a uplně zbytečně. Jako volič tedy žádám vedení města k zapojení zdravého rozumu a zavedení 5ti minutové tolerance pro takové případy.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod Jirka » 22 bře 2011 16:07

Kde to žijete.
Co by jinak dělala Králíkova garda. Buzerace řidičů je její hlavní náplň.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod winie » 22 bře 2011 18:51

mestska policie pracuje jak z nazvu plyne pro mesto. proto je moje stiznost mirena sem. rad bych tu videl odpoved nekoho odpovedneho z mesta. jinak v prubehu tydne pujdu na urad s velmi nehezkym proslovem
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod elixdragon » 22 bře 2011 19:12

Taky jsem pro 5 min. toleranci, ale to že nemá řidič, který zaparkuje na placeném stání drobné mince na zaplacení nikoho nezajímá. Myslím, že strážníci (někteří) jsou k této problematice více než tolerantní, protože se mi cca před rokem stalo to samé, prostě jsem neměl 5 kč a hledal jsem, kde bych rozměnil, když jsem poté přišel s lístkem k autu, byl u něj strážník a už chtěl volat pick - up s botičkama, když jsem mu celou situaci vysvětlil s úsměvem pick - up odvolal a popřál mi hezký den.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod dotik » 22 bře 2011 19:13

pětiminutové případy jsou typické příklady, kdy slušní člověk doplatí na další, kteří stojí na parkovišti hodinu a pak řeknou, že tam byli 2, možná 3, ale maximálně 5 minut a to přece není potřeba platit parkování...
ale jak to dělám já :) - zaparkuju co nejblíž místa, kde mám být 2, max. 5 minuty, pečlivě se rozhlédnu, jestli strážníci nekontrolují někde blízko, skočím k bankomatu nebo k Šípkovi pro baterky nebo do Gurmanie pro kafe ToGo a v pohodě to do těch pěti minut zvládám...
dotik
 

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod winie » 22 bře 2011 19:40

dotiku: to ze to jiny zneuzivaji me take napadlo, jenze od toho tu uz jsou straznici aby to ohlidali, navic je cele namesti pokryte kamerovym systemem, tudiz by nemel byt problem pripadneho hrisnika dohledat. nebo at dlouhodobe parkovani zdrazi a pul hodinu zlevni. vsichni tam stejne jezdi jen na pul hodky, tady uz ale nejde mluvit o populistickem vytlaceni aut z namesti, jak bylo zdrazeni zduvodneno, ale jen o to, naplnit, pozdeji rozkradenou, mestskou kasu. tohle se da v kratkosti vyjadrit ve trech pismenech. FUJ
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod dotik » 22 bře 2011 20:02

1. nadává se, že strážníci nedělaj nic jiného, než hlídaj parkování :)
2. kamery souhlas, ale když vezmu výši pokuty a hodnotu práce strážníka, který bude vyhledávat záznam a dál s ním manipulovat, tak je lepší hříšníka nechat běžet
3. přikládám foto ze studijní cesty do Bolzana. Je tam náměstí (jako u nás) ale bez aut (ne jako u nás), věž (jako u nás), sloup (jako u nás), jsou tam kavárny (jako u nás), je tam strážník (nevím, jestli i u nás po setmění :) ) a je tam označení P jako parkování. Pod náměstím bylo několik set parkovacích míst, při vjezdu do města byla elektronická tabule s počtem volných míst...prostě kráááása. Hned bych se tam vrátil...
Přílohy
2011bolzano.jpg
dotik
 

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod Milan » 22 bře 2011 20:18

Hm, asi tam nemají tolik chráněné podzemní chodby ;) .
Uživatelský avatar
Milan
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 322
Registrován: 21 kvě 2010 12:57
Bydliště: Litoměřice

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod dotik » 22 bře 2011 20:28

:) skoro bych se vsadil, že tam byly :) ale Italům stačí zrekonstruovat pár desítek metrů kvalitně s perfektním zázemím, aby budoucí generace nezapomněly, jak to ve středověku bylo. U nás máme radši středověk forever :)
dotik
 

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod Tomas.Marny » 22 bře 2011 21:37

Víte co mě docela štve? Přijedu na parking u soudu, počítám že se zdržím, ale jednání bylo rychlejší než jsem očekával a tak odjíždím, ale nevyčerpal jsem cenu lístku, no a pak pokračuji kamkoliv na další placené parkoviště a ouvej, opět musím platit i když mi zbyl čas z předchozího parkování. PROČ???
Proč není lístek přenosný na další parkoviště?
Asi proto, že je třeba vydělat za každou cenu? Asi ano.
Já si myslím, že by se nad tím mohl někdo na radnici zamyslet.
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod Llukas007 » 22 bře 2011 21:42

Možná trochu odbočím od tématu, ale zajímá mě jiná věc. Jestliže hodím minci do parkovacího automatu třeba v neděli, či jinou dobu kdy je parkování zdarma automaty mi stejně vytisknou lístek a danou dobou parkování. Jak jsou vykazovány tyto peníze? Není to bezdůvodné obohacování městského rozpočtu? Je to vše právně v pořádku?
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod winie » 22 bře 2011 22:15

jestli si dobre pamatuju, tak vloni byli ty automaty mimo provoz v dobe kdy je parkovani zdarma
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod Stanislav Hylán » 22 bře 2011 22:20

To: Tomas.Marny Víte co mě docela štve? Přijedu na parking u soudu, počítám že se zdržím, ale jednání bylo rychlejší než jsem očekával a tak odjíždím, ale nevyčerpal jsem cenu lístku, no a pak pokračuji kamkoliv na další placené parkoviště a ouvej, opět musím platit i když mi zbyl čas z předchozího parkování. PROČ???
Proč není lístek přenosný na další parkoviště?

Viděl jste to někde v jiném městě??? Já tedy ne.
Stanislav Hylán
 
Příspěvky: 372
Registrován: 08 čer 2010 20:22

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod dotik » 22 bře 2011 22:22

Myslím, že mi to dávalo lístek vždy do rána...jeden příklad, kdy se to využívá - máme na náměstí příbuzný a večer přijedou z práce - už se neplatí - ráno pojede až v devět, tak si hodí 10Kč a má zaplaceno. Ráno tam nemusí chodit...neříkám, že by to nějaký automaty neuměly, ale asi je to zbytečná investice kvůli několika málo případům...

Jinak za dávného vedení - ?cca. 8 let zpátky?, možná víc....mělo tuším město nabídku, že soukromá firma zařídí Na Valech u obou parkovišť závoru a způsob parkování jako je u Hvězdárny teď...ale z nějakého mně nepochopitelného důvodu to nechtělo...nabídka tuším byla, že to podnikatel zaplatí a za pár let to přejde do vlastnictví města...ale přesnou nabídku neznám...ale tehdy PPP projekty nefrčely...

přenosnost lístků - to si myslím dokáže pan velitel řešit kdyby chtěl...u tohodle už může plně zafungovat llidský faktor
dotik
 

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod Axe » 07 dub 2011 13:58

Jeste k te dobe, po kterou ma ridic zaplatit parkovani ...

Podle Zakona o provozu na pozemnich komunikacich (tzv. "Vyhlaska") 361 / 2000 a 411 / 2005 Sb. smi ridic zastavit na parkovisti oznacenem dopravni znackou a vyhrazenou pro jina vozidla na dobu neprekracujici 3 minuty, avsak nesmi branit pri prarkovani vozidlum, pro nez je misto touto znackou vyhrazeno. To se tyka i vyhrazenych stani pro "barevne" karty. Vyjimku tvori misto pro invalidy.


To znamena, je-li na parkovisti-namesti vice volnych mist, nebrani ridic takoveho vozidla ostatnim vozidlum (jejichz ridici uz parkovaci listek maji) pri parkovani - ti muzou uzit misto jine. Doba bez listku vsak nesmi prekrocit 3 minuty. Pokud po 3 minutach misto opustim a preparkuji, dle meho pravniho nazoru, muze postup zhora uvedeny zopakovat. Opet vsak nesmi branit v zaparkovani tem, co jiz zaplatili.

A pro dotika:

Pri vyzvednuti nakupu, kavy ToGo apod lze pouzit mista pro "ZASOBOVANI". Ovsem jen na dobu slozeni, vylozeni nakupu (nikoliv osob). Dle judikatu Nejvyssiho soudu se totiz osobni automobil zakaznika provozovny, pred kterou takove vyhrazene stani je, povazuje za vuz zasobovani, nebot naklada - ci vyklada zbozi.
Naposledy upravil Axe dne 11 dub 2011 13:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Axe
 
Příspěvky: 37
Registrován: 19 čer 2010 10:34

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod winie » 08 dub 2011 16:40

mozna by si toto mohli precist prislusnici MP kteri po me chteli okamzite zaplatit parkovne(prestoze jsem tam stal 15minut bez listku, protoze sem behal po obchodech aby mi nekdo rozmenil penize, ve finale sem jim tam tu desetikorunu hodil a okamzite odjel.) zajimalo by me, kdybych tam stal s uz zaplacenym listkem dalsi pul hodinu, na kterou jsem mel narok a defakto bych parkoval 45minut. Jak pak by mi asi chteli dat straznici zpetne pokutu? :D
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Krátkodobé parkování na náměstí

Příspěvekod Axe » 11 dub 2011 13:40

Ja osobne jsem tedy absolutnim odpurcem dlouhodobeho parkovani na namesti, ale to co predvadi pri kontrole parkovani (na namesti) MP je obcas ubohe. Sam jsem se jednou s takovym problematickym straznikem nedohodl, celou vec nechal podstoupit referatu dopravy a ejhle ... ! Urednice mi sdelila, ze s takovymi strazniky maji problem, neb jim pridelavaji zbytecnou praci a pokud je to tak jak rikam, cela vec se uzavira s tim, ze k poruseni zakona nedoslo.

Kazdopadne se slusnosti se da domluvit skoro s kazdym straznikem nebo policistou. Arogantne s zadnym ... A take se hodi znalost zakona.
8-)
Uživatelský avatar
Axe
 
Příspěvky: 37
Registrován: 19 čer 2010 10:34


Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron