komu vadí strom před Domem kultury

dotazy na zastupitele a radní

komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod Nedv.K. » 22 bře 2011 14:24

Dobrý den,
opravdu bych chtěla znát odpověď na mojí otázku. Již minulý týden jsem si všimla že strom - krásný Platan který je na pěší zóně před Domem kultury, částečně i před Hradem, někdo okopová. Tak jsem si naivně myslela, že okolo stromu se asi zasází nějaké jarní květiny a už jsem se těšila jak to tu bude zase o něco hezčí. Leč jaké bylo mé VELKÉ sděšení, když dnes tam byli dva pánové a opět odkopávali zeminu. Tak jsem se mezi řečí jen zeptala co dělají a oni že ten strom vykoupou a že tu bude lavička. Myslela jsem si že si dělají legraci - ale oni že mi klidně ukážou plánek, že fakt - lavička. Koukám kolem sebe a lavičku, né jen jednu, vidím, hezky na okraji cesty pod stromy asi 3 metry od stromu. Tak nechápu, proč má být další lavička uprostřed cesty a proč kvůli tomu musí zmizet strom.

Můj dotaz tedy zní - proč krásný Platan před DK musí pryč a proč se tam dá lavička - do prostřed cesty !!!!!!
Pokud je to tedy o té lavičce- o čemž tedy pochybuji.
Prosím všechny až půjdete kolem Domu kultury- podívejte se na strom, a zkuste zapřemýšlet, komu a proč tam vadí..........
Děkuji Nedvedová
Nedv.K.
 
Příspěvky: 5
Registrován: 06 pro 2010 15:15

Re: komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod ronyk » 22 bře 2011 15:11

Co kdyby jste místo psaní zvedla telefon a zavolala tajemníkovi nebo starostovi, ti mají moc s tím něco udělat, my asi né!
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod Lukino » 22 bře 2011 18:54

Aby z něj nepadalo listí a nemuselo se odklízet? ;)
Lukino
 
Příspěvky: 222
Registrován: 23 kvě 2010 11:21

Re: komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod elixdragon » 22 bře 2011 23:08

Chtělo by to vzkázat panu Červínovi, aby proti tomuto jednání zakročil, protože jestli je ten strom zcela zdráv, tak nechápu proč by měl být pokácen, kvůli lavičce?
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod Ropovod » 23 bře 2011 00:18

Který to je ?
Přílohy
strom.jpg
Uživatelský avatar
Ropovod
 
Příspěvky: 141
Registrován: 29 kvě 2010 00:40
Bydliště: Ltm

Re: komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod Nedv.K. » 23 bře 2011 09:26

Dobrý den,
pokud se podíváte na fotografii, tak na pravé straně před hradem je jeden velký strom blíže ke hradu a trochu před ním jsou dva malé stromy. Tak ten blíže k pravé straně.
Děkuji za Váš zájem o strom.
Nedv.K.
 
Příspěvky: 5
Registrován: 06 pro 2010 15:15

Re: komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod Jirka » 23 bře 2011 10:15

Všechno je jinak. Jdu dnes v 10 hodin okolo a šprýmaři místo vykopávání stromu ho obezdívají novým kamenným kruhem. Žeby se někdo zalekl tohoto fóra?
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod Konik.HOP » 23 bře 2011 10:36

..ty se tak neceho leknou..pres zimu porazili dalsi z tech obrovskech kastanu v Horni Rybarske za Domskym namestim..kazde jaro byly plne kvetu a hucely vcelama...ted mame na jare akorat dalsi parez..nechapu, jak nekdo, muze tak veliky strom povolit porazit..ale to uz tu bylo mockrat, mohli jsme se stavet na hlavu a stejne je uredni siml porazi..(dub u Palachovce, ten obrovsky strom v Druzstevni..atd..atd..)..vsetko popilit...
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod Jirka » 23 bře 2011 10:49

Viděl moudrý Konik stav těch nebohých stromů při kácení? Podle mě byl nejvyšší čas je vyměnit. Nebo by raději Konik četl úmrtní oznámení jako ve Zlíně? A jestli moudré město místo jednoho nebezpečného topolu v Družstevní vysadí 3 platany tak je to v pořádku. Listová plocha těch platanů za pár let nahradí úbytek listové plochy toho nebezpečného topolu. Bláboly Konika mi připonají zuřivou rekci nepřátel kácení přestárlých sakur podé silnice naproti kulturáku. Běžte se tam v dubnu podívat, až těch nových 19 sakur pokvete. A představte si jak by dnes vypadaly ty pahýly předchozích přestárlých sakur.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod jarin » 23 bře 2011 12:20

Pokud budou pracovníci technických služeb pokračovat jako loni v Palachově ulici a ulici Osvobození, tak tu nezbyde nic jiného než ubohé odumírající pahýly. Ty za několik měsíců pošlou k zemi.
jarin
 
Příspěvky: 33
Registrován: 15 lis 2010 09:52

Re: komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod Konik.HOP » 25 bře 2011 15:10

Jirka píše:Viděl moudrý Konik stav těch nebohých stromů při kácení? Podle mě byl nejvyšší čas je vyměnit. Nebo by raději Konik četl úmrtní oznámení jako ve Zlíně? A jestli moudré město místo jednoho nebezpečného topolu v Družstevní vysadí 3 platany tak je to v pořádku. Listová plocha těch platanů za pár let nahradí úbytek listové plochy toho nebezpečného topolu. Bláboly Konika mi připonají zuřivou rekci nepřátel kácení přestárlých sakur podé silnice naproti kulturáku. Běžte se tam v dubnu podívat, až těch nových 19 sakur pokvete. A představte si jak by dnes vypadaly ty pahýly předchozích přestárlých sakur.



...umrtni oznameni ve Zline lze tedy pouzit jako omluvu pro vykaceni vseho co roste kolem?...nevim kdo blaboli...misto tech v H. Rybarske nevysazeli nic...co je platne, ze misto toho jich vysadi nekde u Labe treba 5 aby "zachovali listovou plochu"...je pryc stin v lete, ptaci, vcely..19 novych sakur vysazeli uz pomerne hodne odroslich, kvetly uz dalsi jaro..zmena nebyla tak drasticka..
Uživatelský avatar
Konik.HOP
 
Příspěvky: 107
Registrován: 27 kvě 2010 13:30

Re: komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod Jirka » 01 dub 2011 06:56

Už je to tady.
Zmiňovaná lavička u platanu už je tam. Kolik stála? A kdy ji někdo urve a ukradne? Dávám jí životnost 14 dnů. Při pracech okolo se polámaly žulové chodníkové desky na plno kousků. Tak to zase někomu zadáme, ať si vydělá.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod Jirka » 05 dub 2011 10:52

Nejenom kruhová lavička okolo platanu, ale i několik klasických laviček. Doporučuji zelenému místostarostovi Červínovi větší dohled nad oblastí Technických služeb za které zodpovídá. Když už dělníci odrýpali desetileté nánosy za lavičkami, tak to mohli udělat po celé délce mramorovožulového chodníku.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod winie » 05 dub 2011 15:06

na druhou stranu ja osobne davam palec nahoru za vyber designu lavicek. prijdou mi vkusne a zaroven moderni. hodne se mi libi, akorat nevim jak se na nich sedi. zatim jsem je nezkusil :D
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: komu vadí strom před Domem kultury

Příspěvekod litelot » 05 dub 2011 17:29

Jirka píše:Nejenom kruhová lavička okolo platanu, ale i několik klasických laviček. Doporučuji zelenému místostarostovi Červínovi větší dohled nad oblastí Technických služeb za které zodpovídá. Když už dělníci odrýpali desetileté nánosy za lavičkami, tak to mohli udělat po celé délce mramorovožulového chodníku.


A nejen to. I když je náš pan místostarosta zelený, pěšky moc nechodí. Ze svého auta toho při přesunu ze školy na radnici moc nevidí. Nepořádku po celém městě je letos fakt hodně. Nejprve se, slovy pana ředitele technických služeb, čekalo až ustoupí mrazy, počasí bylo téměř letní a stejně se nic neděje. Stačí se projít třeba z nádraží na ostrov! Asi se čeká až obrostou keře a nebude zase nic vidět.

Lavičky na pěší zóně vypadají opravdu dobře, stejně jako o Besedy. Ptám se ale, kdy se konečně dodělá parková úprava u Gotického hradu s provizorním plotem?
Hrad je už otevřený a stále tam zbývá hromada hlíny a nějaké sutě.
litelot
 
Příspěvky: 263
Registrován: 09 lis 2010 15:30


Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron