Odstranění laviček

dotazy na zastupitele a radní

Odstranění laviček

Příspěvekod bircus » 05 čer 2010 18:15

Dobrý den,
bydlíme v Jezuitské ulici v přízemí domu a máme dvě okna zezadu směrem k Máchovu divadlu,kde stojí dvě lavičky,na kterých neustále vysedávájí převážně mladí lidé a popíjejí zde alkohol,kouří,neuklízejí po sobě a jsou hluční.Okna máme bohužel posazeny velmi nízko,pouze 50 cm od země a neustále nám někdo hledí do oken.Je to opravdu neúnosné,chci Vás proto,jako město, požádat o odstranění těchto dvou laviček.V prostoru je dále šest laviček,které si myslím dostatečně stačí k tomu,aby si zde lidé mohli sednout.Zkuste se prosím vžít do naší situace,kdyby jste zde bydleli a nemohli si ve svém vlastním bytě,ani otevřít okno.Prosím Vás o pomoc,jak tento problém vyřešit.
Děkuji za odpověd.
bircus
 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 čer 2010 18:01

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod Petr Panaš » 09 čer 2010 12:47

Zřejmě by to neměl být problém, ale ideální je, pokud budete informovat pana Blechu z odboru územního rozvoje - tel. 416 916 163, mail : vaclav.blecha@litomerice.cz O problému ví, mluvil jsem s ním, nicméně sdělil, že by se rád podíval na místo přímo s vámi.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod Vladislav Liška » 09 čer 2010 12:51

Pokud se nejaka schuzka uskutecni, rad se ji zucastnim take, neb se nas tez dotyka. Bylo by mozne pripadny termin zde zverejnit? Pripadne mi ho dat na vedomi? Diky
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod bircus » 09 čer 2010 18:23

Určitě Vám dám vědět pane Liška...S pozdravem Jan Birčák
bircus
 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 čer 2010 18:01

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod Heduš » 25 srp 2010 17:32

pokud to není tajemství, zajímalo by mě, jak to s odstraněním laviček nakonec vlastně dopadlo. Díky!
Heduš
 
Příspěvky: 68
Registrován: 04 čer 2010 09:46

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod Vladislav Liška » 25 srp 2010 17:54

Ja myslim, ze to tajemstvi je - pro odpovedne pracovniky, sice se rozhodlo o odstraneni lavicek velice rychle, ale lavicky jsou stale na svem miste :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod Heduš » 25 srp 2010 20:15

Ahá! Moc děkuji za odpověď. Máme podobný problém u našeho domu. Sousedé sice slibují, že zjistí, co se s tím dá dělat, ale když se k mládeži řvoucí do rána ještě připojila ta vedra, rozhodli jsme se pro klimatizaci. Je mi jasné, že lavičky, které jsou mezi dvěma paneláky, ve dne na nich řádí děcka a jsou využité, jen tak někdo asi neodveze, ale na druhé straně opravdu nechci v noci poslouchat hlasité rozhovory těch co nemusí do práce.
Heduš
 
Příspěvky: 68
Registrován: 04 čer 2010 09:46

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod Tomas.Marny » 25 srp 2010 21:58

Heduš píše:Ahá! Moc děkuji za odpověď. Máme podobný problém u našeho domu. Sousedé sice slibují, že zjistí, co se s tím dá dělat, ale když se k mládeži řvoucí do rána ještě připojila ta vedra, rozhodli jsme se pro klimatizaci. Je mi jasné, že lavičky, které jsou mezi dvěma paneláky, ve dne na nich řádí děcka a jsou využité, jen tak někdo asi neodveze, ale na druhé straně opravdu nechci v noci poslouchat hlasité rozhovory těch co nemusí do práce.

Nemohu jinak, než souhlasit, naše omladina zná jediné, alkohol a "vonné trávy" nic jiného pro ně nemá smysl, to je jejich řád, nepořádek je běžná norma, porušování nočního klidu - nic neříkající zákon nebo vyhláška, jak z této situce?
To je na vedení radnice a naší MP, lépe jejím veliteli, jenže ten před každým řešením strká hlavu do písku, můj názor je ten, že prostě jen čeká na výsledek voleb, ale my občané co pracujeme a odvádíme daně tomuto státu máme nezadatelné právo na to, aby kolem nás byl relativní klid a pohoda ve které se dá ralativně odpočívat a relaxovat a nabírat tak sílu k tomu, abychom dále chodili do práce a živili tak mnohdy nepotřebný aparát různých znalců, ouřadů, ředitelů čehokoli a prezidentů třeba marmeládových dolů, ty všechny musíme uživit, do tohoto výčtu jsem pozapomněl zahrnout hordu nemakačenků štítících se každé práce a pokud nám byl přisouzen post tažných, tak nám k tomu vytvořte podmínky, nebo se stane to, že budete chroupat seno, protože až toho budeme mít dost, přestaneme také do té práce docházet a budeme se chovat jako ty hordy opilých mladistvých, co jsou v podstatě svým přístupem ke svému oklímu okolí více než sobečtí a vidí jen a jen sami sebe.
Je možné že prostě někde zmizí lavičky kde sedávají důchodci, nebo maminy s dětmi, ale také naše "vychovaná" mládež a ta má právě na svědomí, že občané volají po odstranění laviček.¨Nehodláme totiž kaceptovat jejich opilecké a zhulenecké vyřvávání do noci a s tím ruku v ruce jdoucí ničení majetku ať veřejného, tak soukromého!
Co na to radnice, co na to ředitel MP???
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod wiki » 26 srp 2010 06:53

Jasně, odstraňte všechny lavičky, nejlépe i ty na náměstí, zahrnul bych i zídky, na kterých by se dalo eventuálně sedět..... tohle přeci není řešení! Osobně jsem přímo rozčilený, když jdu po městě a nemám si kde sednout, odpočinout. A to nejsem důchodce! Konstrukční naopak je zavolat na městskou policii, že právě tady se popíjí veřejně alkohol nebo dělá binec po desáté večer. Pokud se náhodou nechce nikdo dostavit, zavolám znova, nic víc, nic méně. Pokud by se tím nechtěla MP zabývat, informoval bych městský úřad, který je zřizovatelem a tím i dozorcem MP. Když tohle uděláte párkrát, garantuji vám, že se to mezi nežádoucími rozkřikne a najdou si jinej objekt.
Uživatelský avatar
wiki
 
Příspěvky: 73
Registrován: 27 čer 2010 15:09
Bydliště: Česká Lípa

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod Missorka » 26 srp 2010 06:57

wiki píše:Jasně, odstraňte všechny lavičky, nejlépe i ty na náměstí, zahrnul bych i zídky, na kterých by se dalo eventuálně sedět..... tohle přeci není řešení! Osobně jsem přímo rozčilený, když jdu po městě a nemám si kde sednout, odpočinout. A to nejsem důchodce! Konstrukční naopak je zavolat na městskou policii, že právě tady se popíjí veřejně alkohol nebo dělá binec po desáté večer. Pokud se náhodou nechce nikdo dostavit, zavolám znova, nic víc, nic méně. Pokud by se tím nechtěla MP zabývat, informoval bych městský úřad, který je zřizovatelem a tím i dozorcem MP. Když tohle uděláte párkrát, garantuji vám, že se to mezi nežádoucími rozkřikne a najdou si jinej objekt.


Absolutní souhlas, díky.
Petra Mazancová

www.baby-cafe.cz
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod Vladislav Liška » 26 srp 2010 08:10

Obecne souhlas s wiki, nicmene tady se jedna o lavicku, kterou genialni mozek umistil tak, ze je cca dva metry od okna bytu, a priblizne metr nad podlahou bytu. Takze naprosto chapu obyvatele toho bytu, zeproste nechteji mit vyhled na cizi zadky. To nemluvim o bordelu, ktery tam zustava atd. Volani MP nema vyznam, zrovna vcera jsem v cca 23.00 vyhnal particku hulici, pochlastavajici a hulakajici mladeze. Pomstili se tim, ze neustale zvonili na zvonky a prevrhali popelnice. Nez by MP prijela, myslite, ze tohle vsechno by nestihli? :)
Naopak jsem zase pro jine lavicky jinde, napriklad pro to, aby se vratily na Kostelni namesti odkud zmizely.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod Heduš » 26 srp 2010 08:21

Myslím, že kdo má takový názor, že městská policie situaci vyřeší, ten městskou policii nikdy nevolal. A moc mu závidím, že má pod okny klid..
Naposledy upravil Heduš dne 26 srp 2010 20:49, celkově upraveno 2
Heduš
 
Příspěvky: 68
Registrován: 04 čer 2010 09:46

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod Missorka » 26 srp 2010 08:25

Heduš píše:Myslím, že kdo má takový názor, že městská policie situaci vyřeší, ten městskou situaci nikdy nevolal.


Volala jsem a situaci nevyřešila. Nicméně sorry, ale je to můj problém, že jsme to nedotáhla do konce, nestěžovala si... Pokud nad tím všichni mávneme rukou, nikdy se nikam nedostaneme...
Petra Mazancová

www.baby-cafe.cz
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod Tomas.Marny » 26 srp 2010 19:35

Oni ti mladí co dělají nepořádek a pijí a hulí trávu, velice dobře vědí jak se chovat, nepodceňuji je, alkohol schovaný v batozích a jen si dolévají do kelímků.
Takže pokud by se uráčila králíkova garda dorazit, hošíci mají buď dopito, nebo tam nejsou a za chvíli je tu jiná parta a tak to jde stále dokola, víkend, co víkend, o prázdninách i během týdne.
Kolem laviček neuvěřitelný nepořádek, vypité petky, krabice, lahve, nedopalky a jiný odpad, který nám zanechá bavící se mládež.
To že hulákají jako na lesy, že posilněni alkoholem a drogami pak následně ničí na co přijdou je jedno, protože to město opět uvede do běžného stavu.
A kam je vytěsníme? na Mostku, tam zničili kde co a garda tam jezdila slovy velitele MP monitorovat, nebo k Labi? To by snad i šlo, ale je třeba jednat, jednat rychle a nekompromisně, já chápu, že odstranění laviček není pro starší občany a matky s kočáry dobré, ale jak jinak chceme zabezpečit klid a pořádek v lokalitách?
Na městskou policii rovnou zapomeňme, ta nic nevyřeší a pokud je zavoláte několikrát za noc, pak už jezdit nebudou, nebo se budou vymlouvat že jsou hlídky jinde, to je o ničem.
Nevím zda je možné vyhlásit zákaz požívání alkoholu na veřejnosti na celém teritoriu města. Většina mladých není plnoletá, to nikdo neřeší, myslím, že je opravdu na čase změnit velení MP, aby došlo konečně ke změnám myšlení a přístupu řešení takových záležitostí.
Chceme jen klid a pořádek ve svém okolí, je to tak moc?
Tomas.Marny
 
Příspěvky: 653
Registrován: 22 kvě 2010 18:58

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod worwan » 26 srp 2010 21:25

Klid na práci a pořádek.To už jsem kdysi dávno někde slyšel :cry: Taky zamáčknu slzu při vzpomínce na vládu pevné ruky,dostali by obuchem a marš na řípu,holota. :lol:
A vůbec,lavičky nemaj ve městě co delat,maximalně v pár do parku. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod wiki » 27 srp 2010 07:13

Heduš píše:Myslím, že kdo má takový názor, že městská policie situaci vyřeší, ten městskou policii nikdy nevolal. A moc mu závidím, že má pod okny klid..

S tímhle přístupem nesouhlasím. Ano, práce MP v LTM je asi dle zkušeností některých velmi špatná, nicméně jen důrazností a opakováním požadavků (případně požadování vyjádření od zřizovatele - tedy města) může vést k nápravě MP samotné. Tato složka je placena z daní a byla zřízena právě pro udržování pořádku v obcích, nikoliv k rozdávání botiček a odtahování vozidel. MP musí archivovat veškerou komunikaci na pultu, takže není problém pro zřizovatele si ověřit čas volání a kdy a jak bylo nahlášení vyřízeno.
Uživatelský avatar
wiki
 
Příspěvky: 73
Registrován: 27 čer 2010 15:09
Bydliště: Česká Lípa

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod bircus » 27 srp 2010 07:22

Zdravím,tak jsme se konečně dočkali odstranění laviček :P :P :P Všem děkuji za podporu :roll:
bircus
 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 čer 2010 18:01

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod Vladislav Liška » 27 srp 2010 07:44

take dekuji, sice si panove po sobe mohli zavrit ten pruchod a uklidit popelnice, kdyz uz to otevreli, ale clovek nemuze chtit vsechno :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Odstranění laviček

Příspěvekod Petr Panaš » 20 bře 2017 15:30

Nechci začínat nové téma a toto se kdysi týkalo laviček. Měl jsem dotaz a mohlo by to zajímat více lidí. Přenosné lavičky se mají v Litoměřicích začít osazovat po zimě první týden v dubnu a začínat se bude centrem.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58


Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron