Kultura, sport, CCR...

dotazy na zastupitele a radní

Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod Vladislav Liška » 28 led 2015 09:48

Na weba města se včera objevila nová zajímavá 106.

https://www.litomerice.cz/informace-dle ... nterpelace

Pan Urbánek si vyžádal nějaké informace, které mu byly jako zastupiteli poskytnuty. Přišlo mi docela líto, že se to nedostane i mezi nás, pouhé voliče, takže jsem o to zažádal a rychle i dostal - za což úředníkům děkuji.

Je to dost dlouhé tak jen v krátkosti, co se zvídavý čtenář může dozvědět

- třeba kolik město platí na páně Dostálova média (možno srovnat s tím, co onen tvrdil zde na fóru, a třeba i co nějak asi omylem neřekl)
- kolik město ODHADUJE (analýza jako stehno), že platí jiná města za média a jak je to u nás super, že máme větší publikum. Raději tam ale neuvedli, kolik lidí to opravdu sleduje, dle youtube se to totiž blíží totálnímu dnu. A ne uvedeným 150 tisícům možných diváků:)
- kolik město platí za inzerci (CCR, technické služby, kulturák, atd.)
- komu za tu inzerci platí. Ano, jsou to i média již zde uvedeného pána, které si město už jednou vlastně platí, asi je to holt málo. Také je to místní deník, který si město absurdním předplatným de facto platí také. Jiná města holt vydají tiskovou zprávu a každé noviny to rády otisknou zdarma. U nás ne. Jen pro zajímavost: toto fórum si město neplatí, čímž se stává nejspíše jediným nezávislým mediálním prostorem v Litoměřicích.
- že třeba nemocnice si pravidelně platí bokem kameramana a spoty poskytuje jak jinak, Litoměřicku24. A světe div se, kameraman je zaměstnancem pana Dostála.
- že školy a Rozmarýn i knihovna neinzerují, případně využívají inzerci v médiích zdarma (narozdíl od kulturáku, který v deníku utratí 100 tisíc). Ejhle, ono to jde!
- že uvažované odchodné pro starostu a místostarostu bylo 800 tisíc (dohromady).
- že desatero toho co trápí litoměřičany a podobné městem dělané ankety nejsou pro město zavazující. No super, proč to tedy město dělá?
- že v rozpočtu nejsou slibované investiční akce z toho důvodu, že to jsou dlouhodobé akce :)
- že fotovoltaika na střeše osmičky není města, ale někoho jiného, a škola jen pronajímá střechu. Komu to patří už tam radši nepíší.
- spousty informací o tom kolik stojí a kolik se platí za jednotlivá sportoviště - údajně to jsou velmi zajímavá a kontrovorezní čísla, kterým bohužel/bohudík nerozumím a neumím posoudit
- plus jako bonus je tam pár nových českých slov, jako třeba procesace :)
- celé je to podepsáno Pavlem Grundem, ale jednotlivé části určitě psal někdo jiný. Trošku je mi líto tohoto místostarosty, který tohle dostal na hrb aby si to vyžral za ostatní.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod vodomerka » 28 led 2015 10:42

ad pan Grund - zas na druhou stranu, ČSSD byla v (tiché) koalici na radnici i v minulém období. tak nikdo nemůže říct, že netušil... :).

jinak "pěkný"!
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod Adson z Melku » 28 led 2015 10:48

Děkuji panu Liškovi za sumář z jistě zajímavého dokumentu.

No a co se změní? Nic! A jak to změnit? Netuším!

Pokud tu máme množinu spoluobčanů, které si někteří pánové z radnice "koupili", pak je stav věci zřejmě setrvalý. Tohle všechno a spousta jiných negativních věcí se vědělo i před volbami a výsledek? Zmobilizovalo se, slíbilo se a pašalik s kosmetickými úpravami frčí nerušeně dál! Ano, vážení spoluobčané, 25 let po listopadu jsme se dostali do fáze pseudodemokracie, kdy máme jakoby možnost něco změnit, ale prakticky to nejde. Spousta lidí volit nechodí, spousta lidí má vazby a profit z radnice, ti mají příbuzné a známé a je vymalováno. Abyste to špatně nepochopili, nebrečím a nemám se špatně, pouze mne neskutečně dere, že už zase, jako společnost, začínáme rejt držkou v zemi a zase nám vládnou ... !!!

P.S. Ale nevzdávám to ... ;)
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod Vladislav Liška » 28 led 2015 11:03

No to je otázka co s tím. Já třeba mraky věcí nevěděl. Panu Dostálovi jsem dokonce i věřil ta čísla co tu házel. Takže nezbývá než více informovat. Přijde mi, že současná opozice se o to také solidně snaží. Snad to lidem otevře oči.

A ještě jedna zajímavá věc tam byla.

- Zahrada Čech odmítla jakákoliv čísla vydat. Ano, ta Zahrada Čech, kterou vede ehm "Pan Zahrada Čech" (jak se sám nazval) Lukas Wunsch, tedy spolustraník ze Severočechů, kteří před volbami slibovali maximální otevřenost a transparentnost. Aby následně udělali přesně pravý opak.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod Adson z Melku » 28 led 2015 11:41

Ale jo, souhlasím, je do toho víc vidět díky Zeleným a p. Urbánkovi, ale opět to nic neřeší, jde o to, že se vždy najdou nějací Živnostníci s tradicí nebo Dostál boys a ti za patřičnou trafiku podpoří firmu Litoměřice s.r.o., bohužel.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod vodomerka » 28 led 2015 12:16

já jsem žádal dle 106 o informace o redakční radě Radničního zpravodaje (17. ledna - 18.1. bylo pondělí). zatím ticho po pěšině, tak asi zpracovávají...
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod MarTyn » 28 led 2015 21:45

Co vyloženě zaujalo:

- Smlouvy o spolupráci MSZ s fotbalem, hokejem a judem (psané skoro přes kopírák) nemají stanovený žádný časový rozsah užívání, nelze z nich tak zjistit, kolik hodin v roce, měsíci, týdnu či dnu mohou prostory za své paušální platby reálně užívat. Zajímavé je, že ve smlouvách na užívání bazenu to MSZ ošetřeno má. V bazénu se to řeší, jinde to asi není problém 8-)

- Plavecký klub a HC Stadion mají bezúplatně pronajaty reklamní plochy v bazénu a v Kalich aréně. MSZ se tak za nic zbavuje příjmů, které přepouští klubům. O to více pak musí dotovat rozpočet MSZ zřizovatel. Jeví se to trochu jako tunel na veřejnou kasu.

- město zaplatí dalších 200 t právničce (kolik už asi zaplatilo dosud?) za "doprocesování" zmršeného výběrové řízení na MHD. Dávat někomu za opravu jeho vlastních chyb další veřejné peníze, to je dost velkorysé.

Že jsou věci špatně všichni tušíme, ale nyní to alespoň máme černé na bílem. :oops:

Díky za interpelaci pane Urbánku.
MarTyn
 
Příspěvky: 36
Registrován: 18 pro 2013 18:58

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod Honza » 28 led 2015 23:26

Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod vodomerka » 29 led 2015 07:39

o reklamu v bazénu asi není zrovna valný zájem. dodnes tam visí i na již neexistující firmy (tak předpokládám, že u těch stále fungujících to bude také bezplatně)...
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod Vladislav Liška » 29 led 2015 09:26

Co vím, tak to bezplatně není, pro někoho jsme to zařizovali a platilo se to.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod vodomerka » 29 led 2015 10:24

já zase vím, že tam visí léta letoucí reklama na firmu, kde jsem dřív pracoval. a platilo se to tak možná dva roky, pak už ne.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod Honza » 30 led 2015 01:24

Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod Adson z Melku » 30 led 2015 09:02

jenom pro ty, kdo by se nechtělI zdržovat s odkazem výŠe, jde o toto ...

Litoměřická nemocnice platí za noviny skoro milion korun. Prý je to komfort pro pacienty

Zeptejte se sester, jakej mají komfort a tady vyletí balík z okna, PROČ ASI?
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod kočka » 30 led 2015 09:24

Adson z Melku píše:jenom pro ty, kdo by se nechtělI zdržovat s odkazem výŠe, jde o toto ...

Litoměřická nemocnice platí za noviny skoro milion korun. Prý je to komfort pro pacienty

Zeptejte se sester, jakej mají komfort a tady vyletí balík z okna, PROČ ASI?
Jsem tam jako pacient několikrát ležel, ale noviny se ke mně nikdy nedostaly, ani jsem je nezahlédl. Jedině ve vestibulu, v trafice. Ale to je tři roky zpět.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod vodomerka » 30 led 2015 10:41

já si letos poležel v nemocnici 2x týden. a taky jsem viděl noviny maximálně ve stánku (placené). statisticky bych měl mít Litoměřicý deník nebo MF Dnes na pokoji za tu dobu několikrát. je možný, že většinu dají hned do sběru (drobňoučký zisk pro nemocnici) a pár kusů nechají v jídelně.
vodomerka
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 587
Registrován: 01 lis 2010 07:28

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod Honza » 08 črc 2015 01:41

Na to, kolik město a příspěvkovky vydávají peněz, kolik se na tom živí lidí a médií, tak žádný úspěch. Kde pánové z radnice udělali chybu? Nejvíce navštěvovaným místem turistů je http://www.severoceskydenik.cz/zpravy/r ... kraji.html
Honza
 
Příspěvky: 203
Registrován: 01 úno 2014 13:39

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod Petr Panaš » 08 črc 2015 06:56

Litoměřice mají smůlu, že nemají žádný turistický "tahák". Svatostánek vinařství jím nikdy nebude a ani do budoucna možná opravený pivovar. Jediné, co se natáhne skutečně hodně návštěvníku, tak je Zahrada Čech. Ale to je pouze několik málo akci v roce. Co by mohlo skutečně pomoci zvýšit počet turistů, tak je nalákat ty z Terezína do Litoměřic. O tom se ale ví a mluví už několik let a stále se to nedaří. Pomoci by mohlo zpřístupnění biskupské rezidence, což by odpovídalo návštěvě zámku a na ty lidé stále chodí. Ale k tomu vůle ze strany cíkrve asi není. Pěkná historcká centra mají v hodně městech a to naše je o víkendech mrtvé. Muzeum a galarie - není důvod k návštěvě turisty. Zajímavější by bylo ovšem srovnání měst z hlediska turistického ruchu, které jsou na tom podobně jako Litoměřice.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod lupus » 09 črc 2015 16:05

Pokud se napletu, tak Biskupství nabídlo městu /CCR/ někdy zjara t.r. 5-6 prohlídek kaple sv.Vavřince ve své rezidenci. Nevím, kde se to zadrhlo a to máme turistickou sezónu v plném proudu. Také si myslím, že to otevření rezidence pro město,tak jak to zmínil p.Panaš by bylo přínosem. Přinejmenším by se to mohlo týkat trůnního sálu, popřípadě i sally terreny. Obojí prostory by byly vhodné např. i pro komorní koncerty, lit.dram.žánry. Už jenom z toho důvodu, že zde snad bude menší hluková zátěž od "Dolní dráhy". To jaké nepříjemné pozadí vytváří provoz železnice při koncertech v Jezuitském kostele, jsme se mohli nedávno přesvědčit při houslovém recitálu pana Šporcla.
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod lupus » 01 dub 2016 16:15

Překvapilo mě, že na dnešním zasedání Rady města bylo rozhodnuto o každoročním udělování medaile - Václava Babinského - , a to za zásluhy o nezištnou, obětavou a trvalou snahu o obohacení i obohacování života našich předních a ostatních občanů,které se tak výrazně promítá do udržitelně neudržitelného rozvoje našeho města.
Nezbývá než doufat, že toto iniciativní rozhodnutí zvěční vzpomínku na našeho slavného rodáka, jehož památka se v tomto roce bohužel dostává do stínu místních velkolepých oslav - Karlovského roku - .
Co takhle pustit chlup na nějakou /vše/lidovou veselici ? 1.4.2016
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Kultura, sport, CCR...

Příspěvekod lupus » 31 kvě 2016 09:56

Muzejní noc 2016,Hrad Litoměřice. Pokud mi chybí vztah k něčemu, co mám prezentovat, tak se alespoň vynasnažím se něco nabiflovat předem. Ta mladá průvodkyně, která se nám pokusila přiblížit historii hradu, si mohla přinejmenším zběžně přečíst informační tabule umístěné pod tím betonovým "baldachýnem" na nádvoří hradu. Prostě, i z těch skromností, které se z hradu zachovaly, lze vystavit zajímavý příběh.
Ještě v souvislosti s touto památkou si dovolím citovat pár vět z časopisu TÉMA č.21/2016 z 27.května, a to z rozhovoru s kastelologem F.Zárubou. ...." Nepovedenou rekonstrukcí je i obnova litoměřického hradu, což je naprostá tragédie.Palác vznikl už za Václava IV., později tam měšťané zřídili pivovar a před rokem 1989 tam postavili příšerný kulturní dům, vypadající jako bunkr. Chystali se i na hrad, ale naštěstí to nestihli. Myšlenka upravit hrad k pořádání kulturních akcí bohužel před časem ožila. Dovnitř vložili konstrukce, kreré připomínají spíš zázemí fotbalového stadionu. Je to naprosto nepředstavitelné. Mohli tam obnovit trámové stropy, a ne tam vkládat ocelové točité schodiště a podobně. K hlavnímu vstupu do paláce vede zastřešená rampa, kterou důvěrně známe z nákupních center. A to se jedná o městský hrad v památkové zóně jednoho z nejkrásnějších českých měst. "
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Další

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron