Žádost o vysvětlení a prošetření

dotazy na zastupitele a radní

Žádost o vysvětlení a prošetření

Příspěvekod Jirka Novotný » 27 led 2015 14:23

Vážení představitelé města Litoměřice,

obracím se na Vás s žádostí či prosbou o prošetření podivných záležitostí, kterých jsem byl účastníkem při naší návštěvě Litoměřic. Bydlím v Jižních Čechách a v Litoměřicích mám nėkolik přátel z dob mé vojenské služby v místních kasárnách. Občas někteří přijedou k nám, občas já za nimi. To se stalo i letos v lednu. Přijel jsem a zaparkoval své vozidlo cca na hodinu u budovy kde bývalo velitelství. Po příchodu k autu jsem zjistil, že mám botičku. Dobře ti tak řekl jsem si a zavolal MP. Vyslechl jsem kázání o regulaci parkování a taky o tom, že musí být dostatečný koridor pro průjezd záchranných vozidel v případě havárie nebo požáru. Tak jsem zaplatil a hodil to za hlavu. Zákony se musí dodržovat a když je porušíš tak prostě přijde postih.

Po pár dnech pobytu v Litoměřicích jsem měl vyzvednout kamaráda v restauraci Sparta svým vozidlem a dovézt ho domů jelikož trochu popil. Zaparkoval jsme u Sparty v ulici tuším Švermově a šel vyzvednout kamaráda. V restauraci jsem se trochu zapovídal a cca po hodině jsem konečne kamaráda naložil a chystal se odjet. To se ale ukázalo nemožné protože moje řádně zaparkované vozidlo bylo doslova zablokováno spoustou okolních aut. Kolega mi řekl že je to kvůli hokeji a je to tak prý pravidelně co zápas. Po půlhodině čekání jsem kontaktoval MP a po chvíli dorazilo jejich auto a shodou okolnosti s mým známým strážníkem, který mne před pár dny pokutoval a školil v nutnosti dodržovat zákony. K mému údivu se ale nyní tvářil jako by se nic nedělo a sdělil mi, že to jsou auta lidí z hokeje. Já mu odpověděl, že to je snad jedno čí to jsou auta. Parkují špatně a porušují zákon a navíc nastala situace kdy reálně někoho omezují. Nemluvím vůbec o nějakém prostoru pro záchranářská vozidla. Na mé výzvy k uvolnění mého vozidla mi sdělil, že musíme počkat na konec zápasu. Navrhl jsem odtahovku ale odpovědí mi byl jen úšklebek. Když začal strážník nasedat do auta jako že je vše vyřízeno, připoměl jsem mu mojí botičku a vyzval ho aby tedy i v tomto případě nasadil botičku špatně parkujícím autům. Jeho odpověď mi vyrazila dech. Prý má pokyn od vedení radnice špatné parkování hokejových fanoušků ignorovat. Zeptal jsem se kdo ten pokyn vydal a bylo mi zopakováno že vedení města a MP že prý spadá pod starostu města. Nakonec jsme tedy čekali na konec hokeje a tak jsem se zatím trochu prošel po okolí. Ve výsledku jsem zjistil, že v okolí hokejové haly nejen že nebyl zajištěn dostatečný koridor pro záchranáře, ale spousta aut v klidu parkovala na chodnících a na trávě. Kdyby měl být dodržen zákon tak by muselo být mým odhadem nasazeno cca 60 botiček. A nejlepší bylo, že okolo jezdilo auto MP a posádka se tvářila viditelně spokojeně.

Zítra budu odjíždět z Litoměřic domů ale tato záležitost mi zcela letošní návštěvu pokazila. Hovořil jsem o ní s mnoha přáteli a nakonec jsem se rozhodl jí zde zveřejnit a dožadovat se ze strany vedení města vysvětlení.
Moji přátelé mne sice varovali před možnými odvetnými akcemi místních politiků, neb tu ale nežiji tak jsem se rozhodl to riziko podstoupiti.

Na základě svobodného přístupu k informacím jsem se rozhodl položit vedení města a starostovi města tyto otázky :
1.) Jak je možné, že v jednom městě platí v různý čas jiné zákony ? Konkrétně se ptám na různé posuzování přestupků nesprávného parkování v době hokejových zápasů a mimo ní.
2.) Kdo konkrétně vydal pokyn MP k ignorovàní špatného parkování hokejových fanoušků ?
3.) Jestliže vydal tento pokyn starosta města jako osoba do jejíž kompetence spadá MP, bylo toto učiněno na základě rozhodnutí RM nebo ZM ?
4.) Jak je možné, že při projektu a stavbě nové hokejové haly byla igorována povinnost stavebníka zajistit dostatečný počet parkovacích míst ? Doložte mi prosím tu čás projektové dokumentace kde je otázka parkování řešena,
5.) Jak mohla stavba hokejové haly bez dostatečné kapacity parkovacích míst projít kolaudačním řízením ? Doložte mi prosím tu čás kolaudačního rozhodnutí a protokolu z kolaudačního řízení, kde je otázka parkování řešena.
Ve výsledku letos odjíždím z Litoměřic s tím, že tu platí zvláštní zákony a já jako nehokejový fanoušek jsem měl smůlu a byl jsem za hlupáka.

Tuto situaci nehodlám přejít a budu požadovat její důrazné prošetření a vysvětlení. V opačném případě se obrátím na úřady dozorující činnost MÚ a MP a jsem připraven toto skandální chování MÚ a MP medializovat.

S pozdravem
Karel Novotný
Jirka Novotný
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27 led 2015 14:19

Re: Žádost o vysvětlení a prošetření

Příspěvekod Jirka » 27 led 2015 16:08

Pane Karle Novotný. Proberte se. Navštívil jste královské město Litoměřice. Než jste sem začal psát, tak jste se měl začíst do tohoto fóra. Vaše stesky jsou jako házením perel sviním. Ale jinak je tady hezky.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Žádost o vysvětlení a prošetření

Příspěvekod Jirka » 27 led 2015 16:26

Doporučuji svůj příspěvek z roku 2011 v rubrice Vedení města novému vozimu. Je stále aktuální. Pak by nebylo divení ohledně činnosti králikovy gardy. Taky vás měli starousedlíci poučit a nemusel jste se divit.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Žádost o vysvětlení a prošetření

Příspěvekod worwan » 28 led 2015 16:23

tak Karel nebo Jirka? Jinak Vám očividně někdo šláp na kuří oko :P ale hnal bych to až do Brusele. Připomíná mi to jistou paní z Zugu!
Uživatelský avatar
worwan
 
Příspěvky: 256
Registrován: 27 črc 2010 14:20

Re: Žádost o vysvětlení a prošetření

Příspěvekod Vladislav Liška » 28 led 2015 16:35

Šlápnutí na kuří oko je evidentní, nicméně popsaný problém je naprosto přesný, mám velmi podobné zkušenosti. MP večer auto neodtahuje ani když blokuje, botičku mají údajně na celou noc jen jednu. Takže i když si platím parkování v centru, a někdo na našich vyhrazených místech stojí, nejsou schopni udělat vůbec nic a řeknou mi ať zaparkuju jinde. V naší ulici naproste běžně, každý den, parkují auta bez kartičky a klidně i na invalidním místě. A z velké většiny jsou to lidé s drahými auty a prominentními značkami, pro které je problém dát dvacku za parkování na náměstí a do hospody si hold dojít ten kousek pěšky. MP jezdí kolem také pořád, a řeší prdlajz, nebo zcela výjimečně na udání. To že nejsou jasně definované priority MP se ví už dlouho, dokonce na to téma byly i dotazy u nějakého kulatého stolu na velitele MP, nikdo se samozřejmě nedozvěděl nic. Já chápu, že toho mají hodně a je jich málo, ale to není můj problém.

Na druhou stranu musím říct, že když jsem je volal třeba k tomu, že nám dělají bezdomovci bordel u domu, tak to vyřešili naprosto v klidu a slušně, profesionálně. Takže ona chyba bude spíše v systému než v lidech :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Žádost o vysvětlení a prošetření

Příspěvekod Plynovod » 28 led 2015 21:55

Bohužel musím s údivem konstatovat, že poslední dobou co předvádí MP Litoměřice je neskutečné. Po zavolání na dispečink MP s oznámením na parkování na zákazu zastavení a i na trávě, kde dochází k blokaci jediného příjezdu záchranných složek, člověk také může čekat klidně i 40 minut na hlídku :roll: o to by ani tak možná nešlo, třeba mají kluci i nějaké jiné aktivity, ale to že přijedou podívají se na auto, pak tam čekají jak trubky, snaží se sehnat majitele? Kde to jsme? K čemu máme odtahovou službu? A pokud už seženou majitele, tak majitel odjíždí v klídku a bez jakéhokoliv pokutování :? no to je tedy výchovné, to to tam strčí příště znovu a řekne si, příště to okecám znovu :twisted: Mě je u zádele, že není kde parkovat, taky mám auto, taky nemám kde zaparkovat, ale není pro mě problém zaparkovat o blok jinde. Tak proč se to neřeší? Za chvíli to tu bude jako na klondajku!
Plynovod
 
Příspěvky: 11
Registrován: 19 zář 2014 17:40

Re: Žádost o vysvětlení a prošetření

Příspěvekod Ondra » 28 led 2015 22:39

Myslím, že to není nic nového. Vždyť i pilný nováček v politice a člen vedení města Lukáš Wünsch pravil ve své předvolební kampani, že MP stojí za H . . . O! Nyní má možnost to napravit!!! Jsem na něj zvědav.
Jó, kdyby to vzal do ruky nějaký Pavel Birner, tak ten by s MP zatočil, jak pravil. Zatočil však sám se sebou tak, že je ještě dnes všem pro smích nebo taky pro pláč!!!
Ondra
 
Příspěvky: 84
Registrován: 27 lis 2012 17:58


Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron