Ustavujici zastupitelstvo mesta

dotazy na zastupitele a radní

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Vladislav Liška » 06 lis 2014 19:29

Ja myslim, ze to lupus myslel spis tak, ze ods do kontrolnich organu nepustila nikoho, protoze o nich prave tvrdi, ze to jsou neumetelove. Coz zcela jiste napriklad Petr Panas nebo Petr Urbanek narozdil od nekterych co tam jsou ted nejsou.
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod lupus » 06 lis 2014 20:05

Mea culpa! Díky za upozornění. To označení neumětelové mělo být v uvozovkách. Chyba se může občas vloudit, vždyť i paní PhDr.Kubelková se při té volební smršti na hradě spletla.
lupus
 
Příspěvky: 238
Registrován: 03 dub 2011 18:39

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod ajina » 06 lis 2014 23:16

Petr Urbánek píše:Pro zájemce níže uvádím odkaz na článek s příklady výsledků některých hlasování na ustavujícím zasedání zastupitelstva města Litoměřice dne 4.11.2014. Každý nechť si udělá svůj vlastní obrázek.

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/ ... cuje-36325

Petr Urbánek


Plně souhlasím,že koalice silou hlasů v zastupitelstvu prosadila to,co chtěla. Čemu se ale divíme, když máme vzory mnoho let ve sněmovně.
Měla bych dotaz na p. Urbánka. Druhá varianta koalice vycházela ,že místo ODS+ostatní by byla ANO+ostatní. Mohl byste říct (i v kontextu s vaší negativní kampaní), jak by vypadaly návrhy a hlasování, pokud by ANO bylo v koalici? Z Vašeho postoje zde mám dojem,že byste odhlasovali opoziční návrh na členy pro finanční výbor, kontrolní, atd ?? Proč tomu nevěřím?
Ajina
ajina
 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 lis 2014 21:10

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Petr Urbánek » 07 lis 2014 07:37

ajina píše:Plně souhlasím,že koalice silou hlasů v zastupitelstvu prosadila to,co chtěla. Čemu se ale divíme, když máme vzory mnoho let ve sněmovně.
Měla bych dotaz na p. Urbánka. Druhá varianta koalice vycházela ,že místo ODS+ostatní by byla ANO+ostatní. Mohl byste říct (i v kontextu s vaší negativní kampaní), jak by vypadaly návrhy a hlasování, pokud by ANO bylo v koalici? Z Vašeho postoje zde mám dojem,že byste odhlasovali opoziční návrh na členy pro finanční výbor, kontrolní, atd ?? Proč tomu nevěřím?
Ajina


Vážená Ajino,

Na Váš dotaz "Proč tomu nevěřím" je hodně jednoduchá odpověď. Protože tomu věřit nechcete a ve svém rozhodování vycházíte ze svých pocitů a sympatií vůči stávající koalici v našem městě namísto z faktů.

Mluvíte o vzorech ve sněmovně, proto by možná stálo za připomenutí jaký je tam skutečný stav (ne v minulosti kdy tam vládly tradiční politické strany, které jsou zvyklé zneužívat moci, ale nyní kdy je ANO součástí vládní koalice s většinou v této sněmovně).

Seznam výborů, jejichž předsedou je zástupce opozice (6 z celkem 18 výborů, tzn. téměř proporcionální zastoupení) :
1) Kontrolní výbor (zástupce nejsilnější opoziční strany KSČM)
2) Mandátový a imunitní výbor (ODS)
3) Petiční výbor (KSČM)
4) Výbor pro obranu (Úsvit)
5) Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj (KSČM)
6) Zahraniční výbor (TOP09)

Seznam výborů v nichž by neměla některá z opozičních stran zastoupení :
1) žádný (tzn. opoziční strany mají proporcionální zastoupení ve všech výborech)

Pro zájemce, kteří se chtějí o výše uvedených skutečnostech přesvědčit připojuji příslušný odkaz http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=194 .

Pokud by se stejným klíčem jaký byl použit ve sněmovně řídilo i Zastupitelstvo města Litoměřice, tak by měla mít nejsilnější opoziční strana ANO předsedu kontrolního výboru a všechny opoziční strany by měly mít zastoupení ve všech výborech (což se bohužel u žádné opoziční strany nestalo, tedy kromě KSČM svázané opoziční smlouvou). Při proporcionálním zastoupení všech zvolených subjektů ujednaném v podepsané koaliční smlouvě by hnutí ANO, které získalo více než 25% mandátů (7 z 27), mělo mít v každém výboru minimálně 1/4 všech členů. Toto je však při "férovosti" současné koalice pouze neuskutečnitelná utopie, která svědčí o tom, že ODS již od počátku neměla v úmyslu dodržovat to k čemu se v koaliční smlouvě zavázala.

Věřte nebo ne, hnutí ANO by žádné opoziční straně v práci ve výborech nebránilo. Na rozdíl od současné koalice totiž nemáme co skrývat a nemáme tedy problém s transparentností vůči ostatním politickým subjektům ani vůči všem dalším občanům města. Jediný způsob jak se o tomto můžete přesvědčit je sledovat bez předsudků v příštích 4 letech naši práci a na jejím základě se při příštích volbách správně rozhodnout.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Jaromír Mareš » 07 lis 2014 11:38

Vážený pane Urbánku,
můžu Vás požádat o zveřejnění Vámi několikrát avizované Opoziční smlouvy? Za kladné vyřízení předem děkuji.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Petr Urbánek » 07 lis 2014 12:02

Jaromír Mareš píše:Vážený pane Urbánku,
můžu Vás požádat o zveřejnění Vámi několikrát avizované Opoziční smlouvy? Za kladné vyřízení předem děkuji.

Vážený pane Mareši,

já jsem ODS a KSČM při jejím uzavírání nesvítil, takže její obsah bohužel neznám. Ten by jste nám tedy měl sdělit Vy či Vaši spolustraníci.

Jak zcela jistě víte, smlouvy nejsou uzavírány pouze písemně, ale smlovou je i ústní dohoda uzavřená mezi 2 právními subjekty v níž je domluveno plnění (podpora KSČM pro návrhy koalice a nepodpora KSČM pro návrhy opozice při hlasováních zastupitelstva, což bylo při mnou zmiňovaných hlasováních zcela patrné) a protiplnění (některé funkce pro KSČM + něco dalšího, co zatím zůstává před veřejností utajeno). Vy sám jste se na tomto fóru ve Vaší odpovědi Petru Panašovi o takovéto dohodě s KSČM zmiňoval, takže by pro Vás můj komentář neměl být překvapením.

Rád bych využil této příležitosti a požádal Vás o vysvětlení proč byla již na prvním ustavujícím zasedání Zastupitelstva města Litoměřice porušena koaliční smlouva minimálně tím, že nebylo dodrženo její následující ustanovení "Smluvní strany se dále dohodly na proporcionálním obsazení výborů zastupitelstva a komisí Rady Města koalicí a opozicí, za účasti expertů navržených politickými stranami zastoupenými v Zastupitelstvu města Litoměřice.". Čtenáře by jistě zajímalo zda bylo toto posledním porušením této koaliční smlouvy či zda se máme připravit na to, že takto bude koalice postupovat opakovaně. Děkuji

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Jaromír Mareš » 07 lis 2014 21:11

Petr Urbánek píše:
Jaromír Mareš píše:Vážený pane Urbánku,
můžu Vás požádat o zveřejnění Vámi několikrát avizované Opoziční smlouvy? Za kladné vyřízení předem děkuji.

Vážený pane Mareši,

já jsem ODS a KSČM při jejím uzavírání nesvítil, takže její obsah bohužel neznám. Ten by jste nám tedy měl sdělit Vy či Vaši spolustraníci.

Jak zcela jistě víte, smlouvy nejsou uzavírány pouze písemně, ale smlovou je i ústní dohoda uzavřená mezi 2 právními subjekty v níž je domluveno plnění (podpora KSČM pro návrhy koalice a nepodpora KSČM pro návrhy opozice při hlasováních zastupitelstva, což bylo při mnou zmiňovaných hlasováních zcela patrné) a protiplnění (některé funkce pro KSČM + něco dalšího, co zatím zůstává před veřejností utajeno). Vy sám jste se na tomto fóru ve Vaší odpovědi Petru Panašovi o takovéto dohodě s KSČM zmiňoval, takže by pro Vás můj komentář neměl být překvapením.

Rád bych využil této příležitosti a požádal Vás o vysvětlení proč byla již na prvním ustavujícím zasedání Zastupitelstva města Litoměřice porušena koaliční smlouva minimálně tím, že nebylo dodrženo její následující ustanovení "Smluvní strany se dále dohodly na proporcionálním obsazení výborů zastupitelstva a komisí Rady Města koalicí a opozicí, za účasti expertů navržených politickými stranami zastoupenými v Zastupitelstvu města Litoměřice.". Čtenáře by jistě zajímalo zda bylo toto posledním porušením této koaliční smlouvy či zda se máme připravit na to, že takto bude koalice postupovat opakovaně. Děkuji

Petr Urbánek


Vážený pane Urbánku,
takže si to zrekapitulujeme. Žádnou opoziční smlouvu jste neviděl a ani jste nebyl u žádné situace, kde by se ústně uzavírala. Vše jsou tedy jen pouze Vaše dedukce.
Možná jste se jen spletl, protože já v odpovědi pro Petra Panaše napsal „Má jednotlivá rozhodnutí vycházela z návrhů obsazení obou výborů, na kterých se dohodla současná koalice.“ Z tohoto tedy vyplývá, že se jedná o dohodu koaliční a ne Vámi prezentovanou opoziční. Pochopte tedy, že Váš komentář pro mě malým překvapením přeci jenom byl.
Ale abych odpověděl na Vaši otázku, koaliční smlouva také říká, že budeme prosazovat spolupráci se všemi politiky, které budou svými schopnostmi a důvěryhodností pro Litoměřice přínosem. V případě Vašeho nezvolení do finančního výboru se tedy koaliční strany zachovaly, dle mého názoru, naprosto v pořádku. Naopak Váš kandidát do kontrolního výboru zvolen bez problémů byl. Dále návrh obsazení expertů do jednotlivých komisí za ANO k dispozici je a vše bude projednáno s koaličními partnery. Snad jen za mě, že s většinou jmen opravdu problém nemám.

Rád bych Vás závěrem požádal, abyste se začal konečně chovat jako zástupce konstruktivní opozice, možná by to do budoucna vyřešilo spousty nedorozumění. Já osobně jsem za veškerou předvolební rétorikou udělal tlustou čáru a pevně věřím, že všichni zastupitelé najdou cestu ke vzájemné spolupráci, která povede ke zlepšování života v Litoměřicích. Přeji příjemný páteční večer
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Petr Panaš » 07 lis 2014 22:17

Jardo, předně jsem rád, že píšeš i po volbách a nevykašlal ses na to. Za to díky. A teď pochvaly končí a začnu rejpat :)
- Vidím, že jsem se stal, stejně jako pan Urbánek, člověkem, který není svými schopnostmi a důvěryhodností pro Litoměřice přínosem. Pouze doufám, že to tak vnímá pouze koalice. Pokud to tak je, tak to snad i přežiju ;)
- Když cituješ z koaliční smlouvy, tak si vybíráš pouze to, co se ti hodí. Píšeš : "budeme prosazovat spolupráci se všemi politiky, které budou svými schopnostmi a důvěryhodností pro Litoměřice přínosem." Ale v koaliční smlouvě je psáno : se všemi politiky demokratických stran. Má otázka tedy zní : Považuje ODS už nyní KSČM za stranu demokratickou, když spolupracuje s jejími politiky ? Spolupráce je písemně zakotvena v koaliční smlouvě přenecháním předsednictví kontrolního výboru. Prosím o odpověď, děkuji.
- Proč koalice hned při první jednání zastupitelstva porušila předmětnou smlouvu ? Na to jsi také ještě neopověděl. Nejde teď o konkrétní jména. K porušení došlo ještě před hlasováním o jednotlivých lidech tím, že se určil na návrh Karla Krejzy (ODS) počet míst ve výborech tak, že minimálně na 2 strany se vždy nedostane. To si neuvědomujete, jak si veřejným porušením smlouvy kazíte reputaci ? Do porušení vaší koaliční smlouvy by mě mohlo být houbeles, protože nejsme smluvní stranou. Ale bylo řečeno, že koaliční smlouva se rovná programové prohlášení. A to mě tedy volné být nemůže !
- Udělat tlustou čáru za kampaní šlo udělat právě zapojením opozice do společné práce, a to díky výborům. Místo tlusté čáry jste ale začali kopat příkop. Jsem zvědav, jak se postavíte k obsazení komisí. Pevně doufám, že dojde na slova pana starosty a přestane to být o politikaření, ale bude to o lidech.
- Je smutné, když se obsazuje na základě politických dohod a ne třeba ochoty pracovat. Třeba člen kontrolního výboru nominovaný (a koalicí schválený) za Sport a zdraví. Jako člověk je fajn a nemám vůči němu ani to nejmenší. Členem kontrolního výboru už byl. Ale podívali jste se někdy do zápisů tohoto výboru ? Pokud ano, tak byste zjistili, že tento rok nebyl ani jednou přítomen ! A zvolíte ho opět. Nerozumím.
- Nic, budu končit. Budu moc rád, pokud na mé otázky odpovíš.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod rajnoha » 07 lis 2014 23:16

Je vtipné jak pan Mareš za svými předvolebními sviňárnami a lhaním chce dělat tlustou čáru a jakože co jsme si to jsme si a místo toho dělá sviňárnu další. Navíc Urbánkovi vyčítá záměnu slov, ale sám není schopen odcitovat smlouvu, kterou podepsal a překrucuje jí. Řeknete si skaut, to bude čestný člověk, a ecce, ono prd. Do sebe zahleděný namachrovaný lhář.

Já doufám, že páně Marešovi lži zde z fóra nebudou smazány a budeme si je moci za 4 roky připomenout a jeho sešup na kandidátce pak bude ještě propastnější.
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Jaromír Mareš » 07 lis 2014 23:20

Petr Panaš píše:Jardo, předně jsem rád, že píšeš i po volbách a nevykašlal ses na to. Za to díky. A teď pochvaly končí a začnu rejpat :)
- Vidím, že jsem se stal, stejně jako pan Urbánek, člověkem, který není svými schopnostmi a důvěryhodností pro Litoměřice přínosem. Pouze doufám, že to tak vnímá pouze koalice. Pokud to tak je, tak to snad i přežiju ;)
- Když cituješ z koaliční smlouvy, tak si vybíráš pouze to, co se ti hodí. Píšeš : "budeme prosazovat spolupráci se všemi politiky, které budou svými schopnostmi a důvěryhodností pro Litoměřice přínosem." Ale v koaliční smlouvě je psáno : se všemi politiky demokratických stran. Má otázka tedy zní : Považuje ODS už nyní KSČM za stranu demokratickou, když spolupracuje s jejími politiky ? Spolupráce je písemně zakotvena v koaliční smlouvě přenecháním předsednictví kontrolního výboru. Prosím o odpověď, děkuji.
- Proč koalice hned při první jednání zastupitelstva porušila předmětnou smlouvu ? Na to jsi také ještě neopověděl. Nejde teď o konkrétní jména. K porušení došlo ještě před hlasováním o jednotlivých lidech tím, že se určil na návrh Karla Krejzy (ODS) počet míst ve výborech tak, že minimálně na 2 strany se vždy nedostane. To si neuvědomujete, jak si veřejným porušením smlouvy kazíte reputaci ? Do porušení vaší koaliční smlouvy by mě mohlo být houbeles, protože nejsme smluvní stranou. Ale bylo řečeno, že koaliční smlouva se rovná programové prohlášení. A to mě tedy volné být nemůže !
- Udělat tlustou čáru za kampaní šlo udělat právě zapojením opozice do společné práce, a to díky výborům. Místo tlusté čáry jste ale začali kopat příkop. Jsem zvědav, jak se postavíte k obsazení komisí. Pevně doufám, že dojde na slova pana starosty a přestane to být o politikaření, ale bude to o lidech.
- Je smutné, když se obsazuje na základě politických dohod a ne třeba ochoty pracovat. Třeba člen kontrolního výboru nominovaný (a koalicí schválený) za Sport a zdraví. Jako člověk je fajn a nemám vůči němu ani to nejmenší. Členem kontrolního výboru už byl. Ale podívali jste se někdy do zápisů tohoto výboru ? Pokud ano, tak byste zjistili, že tento rok nebyl ani jednou přítomen ! A zvolíte ho opět. Nerozumím.
- Nic, budu končit. Budu moc rád, pokud na mé otázky odpovíš.


Ahoj Petře,
nebuď stále takový vztahovačný. Tebe jsme společně probírali minule. :)
K tvé otázce ti odpovím otázkou, je ANO demokratickou stranou? (chtěl jsem být taktní)
A kdo jiný než KSČM tzn. strana s opačným světonázorem by nás měl kontrolovat? Navíc jasně prohlašující, že bude opozicí opravdu konstruktivní.
Ty jako zkušený matador přece víš, že pro město jako zastupitel můžeš být přínosem i bez funkcí. A naopak očekávám, že se do práce plně zapojíš.
Ale abych ti odpověděl, koaliční smlouva se podepisovala bez známosti jmen kandidátů, které do jednotlivých výborů navrhnou opoziční strany. Po těchto návrzích, předpokládám, protože jistě mohu mluvit pouze za sebe, byli někteří kandidáti pro většinu zastupitelů prostě nepřijatelní. Výsledkem je potom tento stav, nicméně byl zcela demokraticky odsouhlasen!
Já osobně pevně věřím, že všechny strany a hnutí navrhnou své kandidáty do jednotlivých komisí dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, abychom mohli společně konstatovat, že onen údajně vykopaný příkop je pouze fikce, která byla vytvořena v emotivně vypjatém povolebním období. Ale znovu připomínám, že i v rámci komunální politiky je nutná vzájemná komunikace. Takže tě prosím, komunikuj. Věř, že tím nikomu nikam rozhodně nepolezeš. Měj se hezky. Jarda
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod kočka » 08 lis 2014 06:35

"A kdo jiný než KSČM tzn. strana s opačným světonázorem by nás měl kontrolovat? Navíc jasně prohlašující, že bude opozicí opravdu konstruktivní."
Pane Mareši, mohu se mýlit, ale neměla by vás kontrolovat hlavně nejsilnější opoziční strana? Strana, která volby v Litoměřicích vyhrála. Svou opravdovou konstruktivnost zatím komunisté předvedli v tom, že se zdrželi hlasovaní. Zatím se to jeví tak, že jste s ANO "zametli". Důvod je nasnadě. Všichni můžeme jen doufat, že vám to v zájmu města někdo jiný v budocnosti nevrátí.
kočka
 
Příspěvky: 204
Registrován: 13 čer 2011 05:55

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Jirka » 08 lis 2014 08:24

Termín "zametli" je ten pravý. Pán od vysokozdvižných vozejků je zdatným žákem pana Klause v míchání pravd, polopravd a lží. Včera v Hydeparku jsem se nestačil Klausovi divit. A ten Mareš to samý. Paní dehonestujici mladého právníka ANO by si měla zjistit téma jeho diplomky. A úřednictvo naproti v radnici už by se mělo klepat strachy. Svobodný přístup k informacím je mocná zbraň. Státní zástupci to budou mít jako na talíři.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Achab » 08 lis 2014 10:22

konstruktivni opozice z konstruktivni politicke strany. blahopreji ods k uzavreni noveho pratelstvi. treba si podobne nazory precteme i v radnicnim zpravodaji Nebýt sovětské pasivity, sametovou revoluci mohly zastavit tanky. Jako to zastavil v Číně Teng Siao-pching. Jistě, rozstřílel to za použití tanků, ale byl pokoj. A byla to správná cesta, protože on Čínu zachránil před hroznými věcmi, prohlásil Miloš Jakeš. http://www.lidovky.cz/listopad-89-jsme- ... _domov_rak
Achab
 
Příspěvky: 236
Registrován: 16 čer 2010 21:55

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Jirka » 08 lis 2014 10:46

Ale Milouš je stejný jako Klaus. Směsice pravd, polopravd a lží. A na dvou stranách.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Adson z Melku » 08 lis 2014 11:47

Pane Mareši, vy jste skaut? Tato myšlenka mne vždy napadá při přečtení vašich řádků. Děláte na mne stejný dojem jako Dominik Duka v kardinálském, pokud bych byl nevidomý, nikdy bych neřekl, že je křesťanským duchovním. To jen na začátek, jakým na mne (a možná nejen na mne) působíte dojmem, tedy spíš nepůsobíte. Působíte na mne dojmem prospěchářského šíbra, který si překrucuje fakta, jak mu je libo.

Teď k věci. Máte plná ústa o zahrabávání příkopů, o konstruktivní opozici a další tuny bla bla bla. Nestydíte se? Po tom, co jste zatím předvedli? Doposavad jste žádnou konstruktivní opozici nepotřebovali, pár lidí jste si vždy "koupili" přes funkce a místa v městských organizacích. Takže k čemu tato péče? Máte to pro toto volební období pojištěné u komunistů, proč ne, nemám je rád, ale ctím vůli voličů, jen kdybyste neměli ty pokrytecké plky. Vyhráli jste volby, byť o chlup ale dokázali jste sestavit většinu, jakým způsobem je věc jiná, když lidé kteří před volbami měli slovo ZMĚNA na každém rohu podepsali koal. smlouvu s těmi, kteří politickou atmosféru v LTM utvářejí léta a proti kterým vystupovali. Co je asi k této otočce přimělo?

Upřímně, je mi to jednojak budete vládnout, dokázali jste se dohodnout s většinou, pak si vládněte, co dokáže ODS již za ta léta víme, ale prosím vás pěkně, nemoralizujte, o to jediné Vás prosím. Zní to z Vašich úst asi jako z úst nahého kněze načapaného ve veřejném domě, který se vymlouvá tím, že tam šel dělat duchovní službu.
Adson z Melku
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 říj 2013 11:46

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Jirka » 15 lis 2014 19:22

Staronový starosta stále lže. Nejnověji i v aktuálním čísle 5+2.
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Petr Urbánek » 27 lis 2014 22:25

Dnes se konalo ustavující zasedání Zastupitelstva města Lovosice. Oproti Litoměřicím si zde ANO2011 a ODS prohodily role, ANO2011 je tedy lídrem koalice zatímco ODS nejsilnější opoziční stranou. Výsledky hlasování tak nabízejí zajímavé srovnání demokratičnosti a férovosti přístupu obou dvou subjektů.

Finanční výbor měl dosud v Lovosicích 7 členů a hnutí ANO2011 navrhovalo zachovat tento počet i pro další volební období. Opoziční ODS však navrhla zvýšení počtu členů výboru na 9, což koalice vedená ANO2011 akceptovala a tento návrh opozice schválila. V Lovosicích s necelými 9 tisíci obyvateli tak bude mít FV více členů než v téměř 3x větších Litoměřicích, kde ODS stejný návrh opozice rezolutně zamítla, aby tím zabránila účasti opozice v tomto výboru. Pan starosta to následně v místním tisku vysvětloval potřebou zajistit akceschopnost FV, pravděpodobně však při tom zapomněl na akceschopnost Rady města u níž 9 členů koalici nevadí.

Při následné volbě předsedy kontrolního výboru potvrdil lídr ANO2011, že by tato role měla připadnout nejsilnější opoziční straně a sám do této funkce navrhl lídra ODS. K překvapení mnohých diváků však tuto roli postupně odmítli všichni 3 zástupci ODS a nakonec tak tato role "zbyla" na druhou nejsilnější opoziční stranu ČSSD. V Litoměřicích ODS porušila nejen tento zvyk ohledně předsedy KV, ale zabránila navíc i účasti některých opozičních stran v tomto výboru.

Uvidíme zda si Litoměřická ODS s přispěním tohoto příkladu uvědomí svoji chybu a alespoň dodatečně ji napraví.

Další podrobnosti se dočtete na http://litomericky.denik.cz/zpravy_regi ... rosta.html

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod simi » 27 lis 2014 22:48

ahoj Petře, zeptal bych se , zda to dali Ano 2011 v Lovosicích s KSČM?
A rozhoduje ten kdo má většinu, a to je přeci demokracie, to jsme chtěli i před 25 lety, to snad chceme i dnes a snad i v letech budoucích.
Stačí přece vyhrát volby :roll:
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Petr Urbánek » 27 lis 2014 23:47

simi píše:ahoj Petře, zeptal bych se , zda to dali Ano 2011 v Lovosicích s KSČM?
A rozhoduje ten kdo má většinu, a to je přeci demokracie, to jsme chtěli i před 25 lety, to snad chceme i dnes a snad i v letech budoucích.
Stačí přece vyhrát volby :roll:

Krásná ukázka rozdílného výkladu pojmu demokracie.

Někdo si myslí, že vítězství ve volbách mu dává právo zneužívat získanou moc, lhát, podvádět, tunelovat veřejné rozpočty či zvýhodňovat své věrné podporovatele a věřit dosavadní zkušenosti, že pokud při tom "uplatí" či zastraší dostatek voličů, tak mu to zajistí vítězství i v dalších volbách.

No a někteří idealisté stále věří, že se dá politika dělat i jinak. Tzn. transparentně jako skutečnou službu veřejnosti při respektování zákonů včetně článku 6 Ústavy ČR, který stanoví, že “Politická rozhodnutí vycházejí z vůle většiny vyjádřené svobodným hlasováním. Rozhodování většiny dbá ochrany menšin.”.

Některým jedincům očividně nemá význam opakovat příklady z parlamentu ČR či jiných měst, kde koalice nebrání opozici v práci ve výborech a neválcuje jakýkoli návrh předložený opozicí. Ať nám pak ta naše koalice alespoň netvrdí, že hrají férově.

Petr Urbánek
Uživatelský avatar
Petr Urbánek
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 296
Registrován: 16 kvě 2014 13:25

Re: Ustavujici zastupitelstvo mesta

Příspěvekod Petr Panaš » 27 lis 2014 23:56

Pro Simiho. Máte pravdu, že rozhoduje většina. Nemáte však pravdu, že stačí vyhrát volby. Třeba ANO v Litoměřicích volby vyhrálo. Přesto rozhodují ti, kteří mají celkovou většinu v zastupitelstvu na základě vzájemné dohody. To je ovšem politická realita. Pouze tím zdůrazňuji, že prostá výhra ve volbách ještě nic neznamená.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

PředchozíDalší

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron