Ostudny reprezentant mesta a ODS

dotazy na zastupitele a radní

Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Ingrid Wolf » 18 srp 2014 17:27

Drazi obyvatele meho rodneho mesta Litomeric,
Jiz jsem na tuto diskusion psala v minulosti aby upozornila na nebezpeci zaplav v oblasti kde byla stavena obchodni zony EU SOUTOKU. Tady si to cist muzete jaka byla postupnost mych upozorneni viewtopic.php?f=1&t=942.
K velkemu udiveni mi dlouho nebyt odepsat nikdo z radnice. Psala ja jsem to proto znovu direkt na pana starostu jak mi bylo zde poradeno. Vysledek byl jak napsali od pana starosty je vse v poradku. Po nejake mesice jsem ale dozvedela se ze mne on lhani delat. To si muzete tady take cist.viewtopic.php?f=1&t=1113
Ted jsem navstevu meho rodiste spojila s navsteva mistni akce Bierfest a potkala jsem i na tako oslava mnoho mych znamych. Pak taky ale jsem mela stesti ze k nasi skupince prisel starosta Chlupac a zdravel se s nekym. Myslela jsem ze si budu mit moci si s nim popovidat o to jak se mne dotklo jeho lhani o staveni u zaplav. Trochu me poslouchal ale pak zacal mluvit o tom ze ma nejake zkusenost ze smrt syna a diva se na vse jako jinak. Pak jsem si ale pohledla na to ze je opily pomalu jako zviratko. Kamaradka mi rekla to nebyt nic mimoradne a navic mi rekla ze ma jenom dceru co je zdrava a ne syn. Ale i kdyby tam mel nejaka tragedie v rodine tak co to je za spojitost se stavbou a porusovani zakon ? Tak jsem byla hodne rozpolena jak tota pravice tady vede. Nema ODS nejaky lepsi osoba do vedeni mesta ? V patek byla jsem na konzert na namesti a tam mel uvod starosta i jeden mladsi politik. Tam bylo videt i velka rozdilnost v oblekani na slavnostni konzert. Starosta byl jako ze second hand v divnem obleceni a ten mladsi byl ve spravnem tmavem oblek. Mam zdani jako by tento starosta delal mestu velka ostuda a mohla by se levice vratit a to by bylo ne dobre pro toto mesto. U nas v Zug v Sweiz ja vidam na mnoha fest radnice vedeni a je to vzdy noblesni reprezentazion i vzhled i chovani. Opijeni verejne je spatna vizitka starosty Chlupac i cele radnice a je ostudy to hromada. Takove veci by zakladatel stranu ODS pan Vaclav Klaus videl asi moc nerad a musel by asi udelat razny konec teto ostudne osobe v nasi radnici. Ten pan starosta Chlupac nebyl jak konzervativ politik z ODS. On byl jak Klement Gotwald opity a jako delnik z Kolbenky vypadat. Prosim vedeni tady ODS v mesto Litomerice davejte nejaka duvery hodnotna osoba. Ja vam moc fandit v tom snazeni.
Omlouvam se z moznou chybnou napsanou vetu.Psani delam bez korektovani.
Inge Wolf
Ingrid Wolf
 
Příspěvky: 7
Registrován: 13 čer 2013 16:29

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod elixdragon » 18 srp 2014 20:33

Pane Liška, Vy to musíte rozlousknout :mrgreen: chtěl bych vidět IP adresu, to není jinak možné. Jinak Ingrid smějeme se celá rodina :lol: starostu jsem neviděl a na Bierfestu jsem nebyl. Jen jedno, pokud byl pan starosta na slavnostech zcela soukromě, tak je jen jeho věc, jestli to hodí pod obraz, nebo ne. Politici dělají horší věci, pod obraz třeba řídí své auta, to je horší. Pokud byl starosta v dobré náladě, tak je mu přáno, je to taky jen člověk.
elixdragon
 
Příspěvky: 678
Registrován: 23 čer 2010 17:44
Bydliště: Litoměřice jak jinak

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod winie » 19 srp 2014 22:59

elix: nezlobte se na mě, ale starosta je reprezentant města a jako takový se nemůže na veřejnosti opít. Stejně tak se nemůže opít na vánočním večírku ředitel firmy, protože by si ho pak zaměstnanci nevážili. O tom, zda byl, nebo nebyl starosta v náladě na slavnostech nic nevím, byl jsem tam a neviděl jsem ho.

Ingrid: Nemůžete porovnávat vyspělé Švýcarsko s postkomunistickou ČR, tady bohužel stále přetrvává vliv minulého režimu na chování současných lidí a nejen politiků. A věřte mi, že ten slušně a lépe oblečený politik byl dost možná větší filuta, než pan Chlupáč.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Petr Panaš » 20 srp 2014 09:14

Docela zajímavý problém ;) Ani já jsem na zmíněných "Pivních slavnostech" nebyl a tak mohu soudit pouze dle odhadu. Nemyslím si, že by starosta byl opilý tak, že by tím občany pohoršoval. Alespoň jak ho znám já a v tomto případě se ho tímto zastávám. Pokud jsem účastníkem obdobných akcí (pivní slavnosti, vinobraní, atp.) tak se automaticky předpokládá, že nebudu pít sodovku. Přemýšlel jsem, jak bych postupoval já, kdybych byl na místě starosty. Rozhodně veřejná funkce neznamená, že se nebudu moci napít. Já to vnímám jako dvě roviny. Pokud jsem na danou akci oficiálně pozván a neplatím si vstup, jsem tam jako osoba reprezentující město. Napít se určitě mohu, ale pouze přiměřeně. Pokud si však koupím lístek a jdu tam ve svém volnu, tak se napít mohu víc než přiměřeně, ale samozřejmě nesmím udělat žádnou ostudu. Znamená to, že musím znát svou "míru". Chápu, že běžný občan nepozná, kdy je tam politik veřejně či jako osoba soukromá. Ale já bych si to vnitřně takto zdůvodnil a případně i vůči veřejnosti, pokud by měl někdo nějaké námitky. Vím, že to asi není ideální postoj, ale těžko budeme hledat kompromis všem vyhovující. Obdobný postoj bych zastával i vůči oblečení.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Pivrnec » 20 srp 2014 15:52

Doufejme, že po volbách už se pan starosta bude moci napít jak chce a nebude to nikomu moci vadit. Holt - všechno má své!
Pivrnec
 
Příspěvky: 37
Registrován: 25 črc 2012 13:08

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Jana Malá » 20 srp 2014 17:23

To co popisuje ta paní ze Švýcarska je klasický rozdíl mezi vyspělou demokracií a naším postkomunistickým pokusem se k ní dopracovat. Není to dle mne ale o politicích ale obecně o společnosti. Podívejte se např na rozvody. U nás lidi jako Paroubek, Topolánek i Nečas podváděli svoje manželky a když se to provalilo tak se rozvedli, vzali si mladou zlatokopku a nic se nestalo. Tohle by na západ od nás nebylo vůbec možné ani na komunální úrovni. Ten politik by okamžitě byl na odpis. Volič a hlavně média logicky řeknou že když podvádí své nejbližší, bude podvádět i voliče. Taky je to špatný příklad pro mladé atd. Opít se veřejně v průběhu funkčního období ? Nemyslitelné ! Být oblečen jako ze Second handu, jak ta paní napsala ? To si prostě nemůže vyšší politik dovolit. Nežiju v Ltm dlouho a neznám starostu osobně. Nevím jestli je rozvedený, záletník nebo pijan. To musí posoudit ti co ho znají. Je pravda, že na fotkách bývá ne právě reprezentativně oblečen, ale to může být i chyba jeho okolí. Všimla jsem si např že často nosí na oficiální, často smuteční akce koženou bundu. To by třeba v Německu schytal takovou kritiku medií, že by se nestačil divit. Na takovou akci je pro politika v chladnějším podnebí přípustný jedině tmavý dlouhý kabát ( ne kožený). Toliko pohled člověka - ženy x let žijící v bývalé NSR. Snad se můj příspěvek pana starosty nedotkne, nehodnotím jaký je člověk, píšu víceméně obecně.
dopisuji ….Jen mne napadlo jak je vše relativní. Psala jsem, že v západní Evropě je opít se veřejně pro politika nemyslitelná věc. V Rusku je pro politika veřejně se neopít taky nemyslitelná věc. Tak a kam chceme patřit my ?
Jana Malá
 
Příspěvky: 10
Registrován: 12 lis 2013 19:04

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Llukas007 » 20 srp 2014 18:39

Ingrid Wolf píše:Drazi obyvatele meho rodneho mesta Litomeric,
Jiz jsem na tuto diskusion psala v minulosti aby upozornila na nebezpeci zaplav v oblasti kde byla stavena obchodni zony EU SOUTOKU. Tady si to cist muzete jaka byla postupnost mych upozorneni viewtopic.php?f=1&t=942.
K velkemu udiveni mi dlouho nebyt odepsat nikdo z radnice. Psala ja jsem to proto znovu direkt na pana starostu jak mi bylo zde poradeno. Vysledek byl jak napsali od pana starosty je vse v poradku. Po nejake mesice jsem ale dozvedela se ze mne on lhani delat. To si muzete tady take cist.viewtopic.php?f=1&t=1113
Ted jsem navstevu meho rodiste spojila s navsteva mistni akce Bierfest a potkala jsem i na tako oslava mnoho mych znamych. Pak taky ale jsem mela stesti ze k nasi skupince prisel starosta Chlupac a zdravel se s nekym. Myslela jsem ze si budu mit moci si s nim popovidat o to jak se mne dotklo jeho lhani o staveni u zaplav. Trochu me poslouchal ale pak zacal mluvit o tom ze ma nejake zkusenost ze smrt syna a diva se na vse jako jinak. Pak jsem si ale pohledla na to ze je opily pomalu jako zviratko. Kamaradka mi rekla to nebyt nic mimoradne a navic mi rekla ze ma jenom dceru co je zdrava a ne syn. Ale i kdyby tam mel nejaka tragedie v rodine tak co to je za spojitost se stavbou a porusovani zakon ? Tak jsem byla hodne rozpolena jak tota pravice tady vede. Nema ODS nejaky lepsi osoba do vedeni mesta ? V patek byla jsem na konzert na namesti a tam mel uvod starosta i jeden mladsi politik. Tam bylo videt i velka rozdilnost v oblekani na slavnostni konzert. Starosta byl jako ze second hand v divnem obleceni a ten mladsi byl ve spravnem tmavem oblek. Mam zdani jako by tento starosta delal mestu velka ostuda a mohla by se levice vratit a to by bylo ne dobre pro toto mesto. U nas v Zug v Sweiz ja vidam na mnoha fest radnice vedeni a je to vzdy noblesni reprezentazion i vzhled i chovani. Opijeni verejne je spatna vizitka starosty Chlupac i cele radnice a je ostudy to hromada. Takove veci by zakladatel stranu ODS pan Vaclav Klaus videl asi moc nerad a musel by asi udelat razny konec teto ostudne osobe v nasi radnici. Ten pan starosta Chlupac nebyl jak konzervativ politik z ODS. On byl jak Klement Gotwald opity a jako delnik z Kolbenky vypadat. Prosim vedeni tady ODS v mesto Litomerice davejte nejaka duvery hodnotna osoba. Ja vam moc fandit v tom snazeni.
Omlouvam se z moznou chybnou napsanou vetu.Psani delam bez korektovani.
Inge Wolf


Tak za prvé kamarádce řekni, že je pinda, když ti dává takové nesmyslné informace. Asi už byla taky připitá. Za druhý: I starosta je jen člověk. Raději budu mít občas ožralýho starostu, kterej jinak maká pro město než nějakýho nafintěnýho abstinenta. Jen si uvědomte za těch let co je Chlupáč starosta jak se Litoměřice vzmohly a zkrásněly. O tom kdo si na tom nahradal a tak to je jiná písnička. Ale to se děje všude. A za třetí. Nauč se aspoň psát něž tu budeš něco blábolit. Hezký den.
Llukas007
 
Příspěvky: 764
Registrován: 27 zář 2010 18:02

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod simi » 20 srp 2014 21:52

chci se pousmát, někteří starostu neviděli, ale zamýšlí se, a co by dělal on, kdyby také, ale nebojte se p. Panaš tohle řešit nebudete muset.
A jsem rád, že je tu spousty jiných lidí , kteří berou starostu jako člověka a to také starosta je.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod ronyk » 21 srp 2014 06:44

Víte, moje setřenka bydlí v Německu 40 let a má stále krásnou češtinu. To co tady předvádí takzvaná pani Ingrid je vidět, že se jedná o slaboduchý pokus napodobit Čecha dlouho době bydlícího mimo ČR. Kdyby se pisatel nebo pisatelka neschovávala za falešnou identitu asi by její článek měl větší váhu, takhle se jen zasměšňuje.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Birner Pavel » 21 srp 2014 12:31

Dobrý den,

sice jsem politický protivník pana starosty, ale zde bych se ho zastal. Je normální, když město pořádá takovou to akci, aby se jí čelní představitel účastnil a ochutnal nabízené pivo. Když konzumace nepřekročí únosnou míru a člověk nedělá ostudu, tak na tom nevidím nic špatného. Zde byla názorná ukázka, že starosta je také jen normální člověk a ne nadčlověk, jak se k nám občas politici chovají.
Byl zde zmíněn příklad, jak čelní představitel ve Švýcarsku vystupuje, ale bez konkrétního příkladu. Podívejme se na reportáže z Mnichovského Bierfestu, kde Angela Merkel vypije "tuplák" piva, nebo prezident Francie vypije několik skleniček vína při návštěvě vinařských oblastí. A je to vlastně jejich společenská povinnost, protože jinak by tito vrcholní politici svým nezájmem všechny urazili. Nikde se nad tím nikdo nepohoršuje.
Jsou horší věci a skutečné problémy, na které by se dalo poukázat. Jelikož chování pana starosty nebylo vulgární a nevybočilo z jeho role reprezentanta města, kvituji, že s kelímkem piva procházel mezi občany a diskutoval s nimi. Politik má být ve styku s občany stále a ne jen, když se mu to hodí.
Před pár dny jsem se shodou okolností vrátil z vinařské oblasti ve Švýcarsku (Sion) a zajímavé je, že i tam si politik zajde na skleničku vína. Možná, že paní Ingrid žije v jiné části této zěmě, kde se tak neděje.
Nechci mít ve vedení radnice politiky, kteří se vzdalují občanům a kteří by např.přišli na návštěvu výrobní společnosti v obleku za desítky tisíc a báli by se přiblížit ke strojům a dělníkům, aby se náhodou neušpinili. Raději budu chtít mít ve vedení města politiky, kteří jsou jak odborníky, tak jsou "lidoví" a vím, že se s nimi mohu potkat a prodiskutovat problémy města, ve kterém žiju a klidně i na neoficiálních akcích typu Vinobranní či Pivní slavnosti.

Pavel Birner
Birner Pavel
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 črc 2014 08:41

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod simi » 21 srp 2014 14:45

Jsem rád,že to zimní již převažují a pozitivních zpráv v předvolebním boji přibývá. To se Vam pro Birnere povedlo.
simi
 
Příspěvky: 132
Registrován: 22 črc 2010 07:55

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod babča » 21 srp 2014 16:24

V poslední době nejsem asi sama, kdo čte příspěvky a říká si:"Nerozumím řeči Tvého kmene!"
babča
 
Příspěvky: 194
Registrován: 21 kvě 2010 15:23

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Jaromír Mareš » 21 srp 2014 20:56

Vážené přátelé,
je skoro až úsměvné, že někteří lidé z Litoměřic vůbec reagují na příspěvky neexistující obyvatelky v současné době údajně žijící ve Švýcarsku. Bohužel zarážející je fakt, že na to reagují , samozřejmě zcela náhodou, i předsedové některých politických stran, které se snaží znova se dostat do vedení naší radnice. Snad pro ně bych rád podotknul, že náš starosta se těchto slavností vůbec nezúčastnil.

P.S. Petře Panaši + vaši přezdívkoví hrdinové .... co si vymyslíte příště?
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Petr Panaš » 21 srp 2014 21:26

Jardo, jestli ti vadí, že předseda SZ napíše, že se zastává starosty v souvislosti s nějakým příspěvkem (a viditelně to vadí více lidem z ODS ;) ), tak se vám tímto velmi omlouvám a slibuji, že příště to už neudělám.
Že se politické strany snaží dostat do vedení radnice, je myslím logické. Stejně, jako se tam jiné snaží udržet. Tomu se říká politická soutěž a nevím, proč se nad tím pozastavuješ :o
Jinak netuším, jaké přezdívkové hrdiny myslíš. A proč bych sem nepsal, když např. do Radničního zpravodaje psát nemůžu.
Petr Panaš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1104
Registrován: 21 kvě 2010 12:58

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Vladislav Liška » 21 srp 2014 21:50

Pane Maresi, to uz je cista paranoia :) PP tu rozhodne alter ega nema, je zde nainstalovan soft, co sleduje duplicity a to nejen podle ip adres, par duplicit tu bylo, ale jsou deaktivovane. Zanechte tedy prosim takovych fabulaci :)

Jestli na slavnostech starosta byl nebo nebyl nevim, nicmene jsem byl na jedne akci, kde byl on a zaroven i jiny clovek, ktery mu byl velmi velmi podobny vcetne obleceni, pohybuje se take po Lt i po podobnych akcich. Takze neni mozne, ze by to byl dvojnik?
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Jaromír Mareš » 21 srp 2014 22:28

Vladislav Liška píše:Pane Maresi, to uz je cista paranoia :) PP tu rozhodne alter ega nema, je zde nainstalovan soft, co sleduje duplicity a to nejen podle ip adres, par duplicit tu bylo, ale jsou deaktivovane. Zanechte tedy prosim takovych fabulaci :)

Jestli na slavnostech starosta byl nebo nebyl nevim, nicmene jsem byl na jedne akci, kde byl on a zaroven i jiny clovek, ktery mu byl velmi velmi podobny vcetne obleceni, pohybuje se take po Lt i po podobnych akcich. Takze neni mozne, ze by to byl dvojnik?


Vážený pane Liško,
nevím, o jaké fabulaci zde mluvíte. Můj názor na toto Vaše fórum určitě znáte a jen pro Vaši informaci, jsem IT gramotný, a tudíž Vaše vyjádření ve mě vzbuzuje naopak dojem, že něco není v pořádku. Například se zde prezentuje, že zástupci radnice neodpovídají na dotazy občanů, ale zároveň jim zcela prokazatelně odmítáte dát přístupové údaje! Z tohoto důvodu doufám, že velmi brzy začne fungovat diskusní fórum, kde bude probíhat zcela normální diskuze občanů se zastupiteli bez těchto Vašich podporovaných „specialit“. Ale, jak říká jedna reklama, u toho už Vy nebudete.:) Jinak v rámci Vaši činnosti v geocachingu panec nahoru.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod ronyk » 22 srp 2014 05:56

Teď jste mě dostal, ač nejsem I T vzdělaný dokázal jsem zde registrovat a následně občas přispívat. Co jsou to přístupové údaje? Když se dokázal registrovat i člen MP, mohli by to třeba s Vaší pomocí i úředníci. To by však asi museli mít povolení ze zhora, nedovedu si představit, že by mohli svobodně odpovídat.Možná jednou a pak dost.
ronyk
 
Příspěvky: 496
Registrován: 23 kvě 2010 16:34

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Vladislav Liška » 22 srp 2014 07:34

Pane Maresi, tak to uz je uplna zoufalost :)

Muzete prosim rict komu a jakym zpusobem jsem odmitl dat pristupove udaje? Registrace zde probiha automaticky. Navic na hlavni strance dole vidite, kdo se jako posledni registroval. Minuly tyden tam takto treba svitil Karel Krejza. Z vaseho vyjadreni mam spis dojem, ze moc it gramotny nejste :)

Obcas se nekomu registrace nepovede, zejmena pokud se hlasi treba z ruske domeny nebo je na spam listu, nebo take pokud nekdo zada spatne svoji mailovou adresu a aktivacni mail mu pak prijde jinam.

Prosim reknete jak zcela prokazatelne odmitam dat zastupcum mesta pristupove udaje, jinak vas budu mit nejen za demagoga ale i za lhare. Plus prosim navic napiste, kde prezentuji, ze sem urednici odmitaji prispivat. Vim totiz o nekterych, kteri prispivaji, byt ne pod svym jmenem (a vime o tom vzajemne). A pokud bude fungovat mestske forum lepe nez dosud tak jedine prima - ja z tohoto fora nemam zadny osobni prospech, takze na nem skutecne nelpim. Akorat je otazka, proc jste nebyli schopni to udelat za posledni 4 roky. Take je otazka, jestli u toho budete vy :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Jaromír Mareš » 22 srp 2014 08:06

Pane Liško, Vaše reakce opravdu zoufalá je. Níže zasílám e-mail od paní Křížový z Městského úřadu (a není jediná):
Zdravím Vás, už od minulého pondělí marně čekám na přístup pod svým oficiálním jménem s pracovní email. adresou, ale ...........

S pozdravem

Ing. Andrea Křížová
vedoucí odboru ŠKSaPP

Viz výše jsem napsal: Například se zde prezentuje, že zástupci radnice neodpovídají na dotazy občanů ..... o Vás ani zmínka nebo prezentujete všechny anonymní dopisovatelé? :)
Rád bych Vás ještě požádal, v naší konverzaci, o vynechání silných výrazů typu demagog či lhář. Z Vašich úst to zní opravdu komicky.
Jaromír Mareš
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 200
Registrován: 05 pro 2012 16:55

Re: Ostudny reprezentant mesta a ODS

Příspěvekod Vladislav Liška » 22 srp 2014 08:26

A ten mail psala komu? Mne? A kam? Zadny takovy mi neprisel.
A zkusil jste se podivat do registrovanych uzivatelu a seradit si je dle data registrace, jestli tam nahodou pani Krizova neni? :) ona tam totiz nejakou dobu je :) takze prosim dalsiho uzivatele, kteremu prokazatelne odmitam dat udaje :)

Myslite, ze selektuji uzivatele? A podle jakeho klice? A proc bych tu pak treba nechaval vas? Nebo Inge Wolf? To nedava moc smysl ne? :)
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Další

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron