Nájemné v Litoměřicích

dotazy na zastupitele a radní

Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod shumemir » 14 zář 2010 10:06

Dobrý den,
měl bych dotaz na kompetentní osobu na Městském úřadě ohledně deregulovaných nájmů v Litoměřicích co se jejich výše týče. Včera, tedy 13.9.2010 jsem shlédl zprávy na ČT1 a redaktorka na mapě Česka ukázala možné zvýšení nájmů v různých obcích a Litoměřice rozhodně byly na 1.místě s 288% zvýšení nájmů od počátku roku 2011. Chcět bych tedy vědět, jak na tom nájemníci obecních bytů budou a jaké překvapení Nás může čekat. Díky za odpověď.
shumemir
 
Příspěvky: 6
Registrován: 01 čer 2010 18:54

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod marcela » 24 led 2011 22:31

ano,to je pravda čeká nás zdražení o 300 procent v době krize je to super,máme udajně tři roky na to byty vyměnit,opustit.......nahoru to půjde postupně.Co na to říkáte?
marcela
 
Příspěvky: 24
Registrován: 17 srp 2010 18:50

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Petr » 25 led 2011 08:15

marcela píše:ano,to je pravda čeká nás zdražení o 300 procent v době krize je to super,máme udajně tři roky na to byty vyměnit,opustit.......nahoru to půjde postupně.Co na to říkáte?


Za těch dvacet let nespravedlivých privilegií pro nájemníky s regulovaným nájmem je takový postup namístě. Kdyby si každý spořil alespoň polovinu z peněz, které museli zaplatit ti bez regulace navíc, nemuseli by teď žehrat na svoji bídu a krizi. Nebo jste si myslela, že se bude deregulovat po desetikoruně ročně? Věřím, že se rozjede trh s byty a a ty velké prostě opustí ti, kteří měli nájem za babku a najdou si byty malé ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod winie » 25 led 2011 15:38

Petr píše:Za těch dvacet let nespravedlivých privilegií pro nájemníky s regulovaným nájmem je takový postup namístě. Kdyby si každý spořil alespoň polovinu z peněz, které museli zaplatit ti bez regulace navíc, nemuseli by teď žehrat na svoji bídu a krizi. Nebo jste si myslela, že se bude deregulovat po desetikoruně ročně? Věřím, že se rozjede trh s byty a a ty velké prostě opustí ti, kteří měli nájem za babku a najdou si byty malé ;)

presne tak. konecne nastava spravedliva doba
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 25 led 2011 17:42

Taky s tim souhlasim, melo to prijit davno. Nehlede na to, ze cislo 300 procent vypada hrozive, ale pokud se to vezme v absolutnich cislech v pomeru k tomu co je obvykle jinde, tak to tak hrozne neni. Dosud bylo v LTM regulovane najemne jedno z nejnizsich ve srovnatelnch mestech.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod marcela » 27 led 2011 21:10

jasně,takhle může mluvit jen ten kdo se chtěl už před 15lety pakovat na nájemným,jinak k tomu nemám vysvětlení a mezi námi co je na tom spravedlivého,když leta bydlíte za částku xy a najednou to zvednou o 300 procent ! Takhle může mluvit člověk ,který nemá žádnou zkušenost se státním bytem.Možná ,že se mnozí domnívají,že jsou koupelny obložené mramorem a zlaté kohoutky v koupelně,opravárenský servis 24h v pohotovosti.NENI TO PRAVDA! Jestli chcete jen trochu slušně žít,tak si musíte vytáhnout pár set tisíc a investovat je do bytu samozřejmě bez náhrady ,nebo si opravdu myslíte,že např. 30 let stará polorozpadlá kuch. linka je opravdu pěkný starožitńý kousek tak věřte,že ne! Věřte,že bych toho mohla vyjmenonovat mnohem víc.Stále hledám tu Vaší spravedlnost.Možná,že jste měl to štěstí a mohl jste si před 15lety za pár korun koupit byt či dům ,ale já bohužel ne.Nevim zda se trh s byty rozhybe,když město vesměs většinu prodalo a to málo co zbylo už ani nestojí za to.Takže Vám všem přeji hodně štěstí a užívejme si tu deregulaci ,ale samozřejmě každý podle svého.!!!
marcela
 
Příspěvky: 24
Registrován: 17 srp 2010 18:50

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Petr » 27 led 2011 21:25

Budete se divit, ale ještě před rokem jsem si užíval regulovaného nájemného a i tehdy jsem to považoval za nespravedlivé vůči těm, kteří musí platit nájemné tržní. Naspořil jsem si a i díky tomu mám byt vlastní. Věděl jsem, že jednou to privilegium musí skončit Je na tom něco tak nepochopitelného? Prostě nelze neustále věřit v to, že stát mě musí ochránit, dokdy já budu potřebovat...
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 27 led 2011 21:49

Marcelo, a co vam brani se prestehovat jinam, kde ta linka a dalsi zarizeni bude lepsi? Pripadne si koupit vlastni tak jako jini?
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod marcela » 27 led 2011 22:00

Tady přece nejde vůbec o státní ochranu,dokážete pochopit,že někde bydlíte 25let je to váš domov,investujete hodně peněz nešetřil jste si je bokem,ale renovoval ,protože město nemá na nic peníze.Máte to tu rád.Co mě brání zvyk a velká investice a jiné.
marcela
 
Příspěvky: 24
Registrován: 17 srp 2010 18:50

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod dotik » 27 led 2011 22:12

Možná když bude tržní nájemné, tak i město bude mít na opravu svých nemovitostí ;)
dotik
 

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod marcela » 28 led 2011 10:59

Zatím mělo město miliony pouze na rekonstrukce a rozšiřování svého úřadu,dnes už jsou až u veřejných záchodů to už je 4dům v pořadí plus zadní trakty,pochopitelně vše v masivu prostě se neošidí.Nevěřim ,že se něco změní už křičí nemáme a nebudeme mít.
marcela
 
Příspěvky: 24
Registrován: 17 srp 2010 18:50

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Lenka » 28 led 2011 11:39

Marcelo, můžete prosím uvést výši té částky regulovaného nájemného, která se zvedá o 300%, abychom měli mi neznalí představu v čem tkví vaše nespokojenost? Podle Vás by město mělo opravovat z té částky, kterou jste doposud platili? Děkuji.
:roll:
Taková realitka nabízí byt - umakartové jádro,ošunťelou kuchyňskou linku, bez možnosti oprav za horentních 7tis. Kč + poplatky.
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod jimi brown herrer » 30 led 2011 16:18

Deregulace je samozřejmě správná a už měla dávno být. Nevidím jediný důvod, proč by jiní měli přispívat někomu na bydlení. Zvyk je subjektivní pocit. Lidé se prostě stěhují.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Fipoch » 30 led 2011 17:56

Lidé se stěhují .... zní to hezky, ale podle mě je to laciné gesto.

Ještě na konci prosince nikdo nedokázal z města říct, jaké bude nové nájemné.
Pak člověk dostane předpis nájemného a má dvě možnosti, buď platit zvýšené nájemné nebo začít hledat nějakou výměnu.
A právě v tom vidím problém. Myslí si snad někdo, že byt vyměníte jako ponožky ??? Dneska se rozhodnu a do měsíce jsem v novém ???
A pokud jste důchodce, který není již schopen si připustit ty opletačky kolem toho, máte o nesnáz zaděláno.
(změna všech dokladů, vědět, kam všude mám nahlásit novou adresu, zjistit si stav nového bydlení, hlavně zda to není nějakej podfuk .... )

Nejsem proti stěhování, ale nejsme v Americe, kde se lidé stěhují jak kdyby šli na nákup.
Uživatelský avatar
Fipoch
 
Příspěvky: 45
Registrován: 28 čer 2010 18:20

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod jimi brown herrer » 30 led 2011 18:03

Určitě je s tímto problém, právě proto, že byla vůbec nějaká regulace. Ale snad nikdo nepočítal, že to bude trvat věčně. To je takový to čecháčkovství. Všem je to jedno, dokud to nehoří. Důchodcům by měla pomoct především rodina.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod marcela » 30 led 2011 19:18

Prosim Vás já si vůbec nestěžuji pouze konstatuji.Ani se nechci nikam stěhovat a už vůbec ne kupovat jiný byt pouze ten ve kterém žiji ,který jsem nákladně zrekonstruovala. Na dotaz Lenky kolik pro představu budeme plati po zdražení je kolem 11.000kč holej nájem.Nerozumim názoru,že v městských bytech lidi bydlí na úkor druhých a jedná se o čecháčství to nechápu co tím autor chtěl říci.Vždyt dřív jsme všichni bydleli v městských bytech než nám je postuně odprodalo město.Někdo si i mohl koupit baráků více ,když měl dobré známé.A už vůbec nechápu proč důchodcům musej pomáhat děti!Co když i oni maj co dělat .Je divné ,že na podzim jsme se o zvýšeném nájmu nic nedoslechli ,samozřejmě ,protože byly volby.Ještě jednou opakuji NEstěžuji si pouze o tom diskutuji.
marcela
 
Příspěvky: 24
Registrován: 17 srp 2010 18:50

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 30 led 2011 19:39

no zatimco vy jste mela to stesti, ze jste bydlela v regulovanem najemnem, tak jini to stesti nemeli a najemne si platili jinde daleko vyssi nez vy. Nebo hypoteku na byt za trosku jinou cenu nez majitelum mestskych bytu prodalo mesto smesne pod cenou. To je ta nespravedlnost. Zatimco nekomu na zaklade nejakeho zvyku mesto proda byt za 200.000, tak nekdo jiny si ten stejny byt o par mesicu pozdeji koupi za 1.000.000. Uplne stejne je to s najmem, vy platite 3.000 a jinej ve stejnem byte, jen holt neni mesta, plati 9.000. To je ta spravedlnost? Do kapsy mestu z dani prispivate stejne, jenze vam mesto vrati 6.000, coz je ten rozdil, ktery vy platit nemusite, takze vam zbyde na neco jineho, kdezto jemu ne. Za deset let je ten rozdil skoro 3/4 milionu, ktery jste ziskala de facto navic. Opravdu pak nechapu, jak se vsichni muzou rozcilovat nad 300% zdrazenim misto aby sklopili usi a dekovali radnim za to, ze to navyseni na plnou hodnotu bude dalsich par let trvat a neni to hned a naraz, jak by to bylo jedine spravedlive.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod winie » 30 led 2011 19:45

jeste by take nebylo spatne uvest v jak velkem byte a v jake lokalite bydlite. osobne totiz netusim, ve kterych castech mesta jsou mestske byty. Mesto vam vyslo maximalne vstric, ze bude najemne zvysovat postupne. mate 3 roky na to se bud prizpusobit, nebo si sehnat jiny byt. jinou moznost nevidim.
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod jimi brown herrer » 30 led 2011 19:47

Já sem neřekl, že si stěžujete. Prostě není fér, když někdo bydlí za tržní nájem, a někdo za regulovaný. Bylo dost času si to rozmyslet a poohlížet se po něčem jiném anebo prostě přijmout fakt, že jednou nastane deregulace. Důchodcům samozřejmě děti pomáhat nemusejí. Ale psal sem rodina. Pokud na něco moje babička nestačí, tak jí pomůžu najít potřebné informace. Kor v době internetu se dá všechno zjistit prakticky hned.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Lenka » 30 led 2011 22:39

Marcelo =>
Holý nájem 11.000 Kč? To myslíte vážně? Někdo už otázku na velikost a lokalitu dal, mě to zajímá také. Nedá vám město šanci byt odkoupit?

Mě by ješte zajímalo, jak se město postaví k takovým neplatičům. Zda budou řešit krom zdražování nějak i tuto nepříjemnost.
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Další

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků