Nájemné v Litoměřicích

dotazy na zastupitele a radní

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 12 úno 2011 21:28

Tady prece vubec nejde o vas, ale o princip, jak jste rekl. Neraduju se z problemu druhych, vubec vam tu situaci nezavidim. Ale obecne s tim, ze toto nastane meli vsichni pocitat, mluvi se o tom urcite deset let. Takze to neni zadny blesk z cisteho nebe a na tu situaci se dalo pripravit. Je velika skoda, ze na zakladkach se neuci neco jako financni gramotnost, spousta lidi by si pak misto placatejch televizi radeji setrila na svuj byt, protoze by vedela, ze ten zlom jednou prijde.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod winie » 12 úno 2011 23:34

opravdu nerad se zde setkavam se zbytecnymi nadavkami, pokud slovo parazit ode mne nekdo pochopil jako nadavku, tak sem to v zadnem pripade nemyslel a pokud to tak nekdo pochopil tak se omlouvam. Ale jak zde nekolikrat pise nas milovany admin, opravdu jste cekali ze budete bydlet v roce 2011 v takto velkem byte za mesicni najemne 3000kc? Znamy bydli v jednom pudnim byte kousek od namesti s rozlohou kolem 100m2 a plati mesicni najem 18000 bez energii a byt si sam zrekonstruoval, ten byt v te muchovce nemam ja, ale dalsi znamy, ktery jiny byt nesehnal ;) v litomericich jsou celkove nemovitosti dost drahe a je tu po nich i velka poptavka, tim padem na ni preci musi reagovat i mesto. to je prece logicke, ne?
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod gtidrive » 13 úno 2011 09:03

Máte pravdu, že zdražení jednou přijít muselo a to osobně neřeším. Spíše jsem chtěl poukázat na to, že v těchto bytech bydlí také lidé, kteří byt městu zhodnotili a měli být nějak odlišeni .Pro mě není problém si třeba postavit nový dům a určitě mě nemusíte učit znát finanční gramotnost, já se ve financích pohybuji dnes a denně. Myslím si, že dále nemá smysl
v této diskusi pokračovat, nejlépe bude at se opravdu stará každý sám o své.
gtidrive
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2011 13:24

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Petr » 13 úno 2011 09:26

Trochu informací o situaci bytu paní Marcely se mi dostalo. Nemá to vskutku lehké. Byla asi vůči Městu nejspíš příliš důvěřivá... Problém je v tom, že do bytu opravdu vložila ohromná investice a ten nájem je pro ni prakticky likvidační. Kdyby měla možnost byt odkoupit, určitě by tak udělala dávno i za cenu zadlužení. Město ale byty v centru prostě neprodá. I tomu docela rozumím. Ale - postupně centrum opustí tito starousedlíci a byty buď zůstanou neobydlené (začnou chátrat), nebo je obratem skoupí např. Vietnamci. Jako laik a realista se osobně přikláním k verzi, že po opuštění takto nákladně zrekonstruovaných bytů stávajícími nájemníky Město nějakým usnesením "přehodnotí" situaci a aby zamezilo "nežádoucím spekulacím", tak těm novým nájemníkům, kteří projdou jejich výběrovým sítem, vyjdou finančně vstříc nějakou "dočasnou" vyhláškou... Tak to u nás přeci funguje, ne?
Nic to ovšem nemění na mé předchozí reakci, že i kdysi výhodná smlouva se může stát noční můrou a dokud nemám jistotu osobního vlastnictví, tak jsou bláhové vysoké investice do cizího majetku a z ušetřeného za regulační nájem připravuji únikový plán... Já vím, po bitvě je každý generál. Držím palce!
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 13 úno 2011 09:46

gtidrive píše:... Spíše jsem chtěl poukázat na to, že v těchto bytech bydlí také lidé, kteří byt městu zhodnotili a měli být nějak odlišeni...


S tim souhlasim, v normalnim najemnim bydleni to chodi vetsinou tak, ze pokud s upravami souhlasi pronajimatel, tak si to najemnik muze odbydlet. Jenze vsude se to resi predem. Nehlede na to, ze v podstate jste si investovanou castku odbydlel diky tomu, ze jste platil jen regulovany najem ne? Mne to prijde jako velka vyhoda, taky bych to tak chtel mit, ale bohuzel :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod gtidrive » 13 úno 2011 10:40

Každý v podstatě bydlel v regulovaném nájmu s tím rozdílem,že po čase
měl možnost byt odkoupit za poměrně rozumnou cenu, pak mohl byt klidně prodat ( za tržní cenu) a nebo pronajímat. Píšete bohužel, v čem jste tedy žil? Nemyslím si, že bych si tu investici odbydlel ta je poměrně čerstvá.
gtidrive
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2011 13:24

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 13 úno 2011 11:16

spousty lidi nikdy nebydlelo v regulovanem najmu (rodinne domky). Pokud se bavime o poslednich 20 letech, tak jsem bydlel bud v najmu, kde si soukromy majitel proste rekne kolik chce a nebo ve vlastnim. V soucasne dobe bydli v regulovanem najmu 750 tisic domacnosti, takze ani zdaleka ne kazdy.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod marcela » 13 úno 2011 15:32

pane gtidrive,děkuji za podporu,souhlasím a tleskám.I já se domnívám,že prodávat se bude ,ale mi kupovat nebudeme.Rovněž nechápu podle kterého vzorce se rozhodovalo prodávat či ne.To ,že město nechce prodávat domy na náměstí,protože jsou v historické části města nekoresponduje s jinymi historickými domy,které už byly už prodány dávno:za pár korun.Jaky je rozdíl mezi částí náměstí a ul.Jezuická ,část Dlouhé,Michalská,Lidická,Novobranská a jiné ulice,kde byly daleko lepší paláce Palachova Rosseweltova,možná by jsme se divili kdo kupoval .Většinou zastupitele a zaměstnanci města v období 90let,ředitelka OBPH atd.Přesto jsem se nikdy nedozvěděla pádný důvod ,proč město nechce byty na zbytku náměstí prodávat.Máte pocit,že bydlíme na Karlštejně.....jaké lukrativní bydleńí snad to .že byt o 120m2 má dvoje vafky ,stropy 4M ,koupelnu 3Olet starou,nebo záchod mimo byt,spodní byty plné plísně komplet s kobercem a skříní,byty pod střechou plné mokra a plísně,podlahy polepené smradlvym jekorem,ale musíme držet hubu a krok ,protože bydlíme v bytech s reg.najmem. A to že,jsme leta bydleli v městských bytech :s regulovaným nájmem: skoro zadarmo,že jsme paraziti a až nyní je to spravedlivé,jen tak do nás my zas tak moc těžký soupeř nejsme,ale to že se město rozlézá jako nákaza a tvoří si další rádoby odbory čímž potřebuje prostor viz náměstí .A za čí peníze? tak to zas tak nikomu moc nevadí.Mě tedy moc.! Pane gtidrive máte pravdu lidi jsou zlý a nemocní svojí závistí ,chamtivostí atd.Já jsem vyčetla mezi řádky ,že oni také chtěli bydlet v městských bytech s reg. nájmem v historické části města,ale bohužel všichni se sem nevejdem. :lol: Pane gtidrive jste zván na kafe,ráda bych si Vámi popovídala.
marcela
 
Příspěvky: 24
Registrován: 17 srp 2010 18:50

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Missorka » 13 úno 2011 15:40

Nikdy jsem nebydlela v městském bytě. Marcelo, vám něco nějak zásadně brání se prostě odstěhovat a to vydřidušské nájemné za byt pochybné kvality tak neplatit? Přece tak funguje zákon nabídky a poptávky...
Petra Mazancová

www.baby-cafe.cz
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 13 úno 2011 15:52

Ale vzdyt vas tam prece nikdo bydlet nenutil ne? :)

Podle ceho se byty a domy tehdy prodavaly netusim, v nasem dome v centru co jsem tak zjistoval nikdo protekcni nebydlel, a presto ho mesto prodalo - skutecne za pakatel - ovsem v naprosto dezolatnim stavu v polovine devadesatych let. Ja byt koupil pomerne nedavno, ve stejnem stavu v jakem ho mesto prodalo, tedy naprosta hruza. A to prosim za trzni cenu, coz je vice nez 20 nasobek castky za kterou prodavalo mesto. Takze ano, ja vam zavidim, ze zatimco nekdo si dela narok na neco co mu nepatri jen na zaklade nejakeho zvyku, tak jini si totez musi velice draze zaplatit.

Osobne bych byl klidne pro at mesto proda - ovsem za normalni trzni cenu treba formou drazby nebo obalkove metody, tak jak se to uz delo. Mesto se ma starat o jine veci nez o byty.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod marcela » 13 úno 2011 16:15

stále stejné plky,přečtěte si starší diskuzi.OPAKUJI Já si nestěžuji pouze konstatuji !!!!!!!!!!! A ani situace neni pro mne likvidační!!!!!!! To se tu proboha našel pouze jeden člověk ,který pochopil co jsem tím vším chtěla říci.Už mi nepište ,že se mohu odstěhovat takle chytrá jsem taky.Jestli vy měníte svůj byt a domov jako ponožky,já tedy ne.!!! :( Já uplně neřeším výšši nájemného,ale snažím se i bránit svojí občanskou svobodu,tím chci říc ,že se všichni musíme bránit proti úřednickému molochu,protože mi tu nejsme kvůli nim ,ale oni pro nás.Tohle by si měli lidé uvědomit,že se to týká nás všech bez rozdílu kde bydlíme. :)
marcela
 
Příspěvky: 24
Registrován: 17 srp 2010 18:50

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod jimi brown herrer » 13 úno 2011 16:18

Přesně, nedá se jinak, než souhlasit. Město by byty mělo určitě prodat, protože město tu neni od toho, aby pronajímalo. Jinak se asi neshodneme. ''Chápu'', že z náměstí se nikomu odcházet nechce.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod jimi brown herrer » 13 úno 2011 16:20

marcela píše:stále stejné plky,přečtěte si starší diskuzi.OPAKUJI Já si nestěžuji pouze konstatuji !!!!!!!!!!! A ani situace neni pro mne likvidační!!!!!!! To se tu proboha našel pouze jeden člověk ,který pochopil co jsem tím vším chtěla říci.Už mi nepište ,že se mohu odstěhovat takle chytrá jsem taky.Jestli vy měníte svůj byt a domov jako ponožky,já tedy ne.!!! :( Já uplně neřeším výšši nájemného,ale snažím se i bránit svojí občanskou svobodu,tím chci říc ,že se všichni musíme bránit proti úřednickému molochu,protože mi tu nejsme kvůli nim ,ale oni pro nás.Tohle by si měli lidé uvědomit,že se to týká nás všech bez rozdílu kde bydlíme. :)


A co myslíte tou občanskou svobodou?
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Missorka » 13 úno 2011 16:23

Marcelo, čím je dotčena vaše občanská svoboda, že jste nucena ji bránit? Jinak stěhování je určitě psychicky náročné, zvlášť ve vyšším věku... Mně je 35 a taky se těžko smiřuju s myšlenkou, že ve stáří budu muset prodat dům, abych měla z čeho žít, neb nebudu mít důchod :-) Člověk se holt musí době přizpůsobovat.
Petra Mazancová

www.baby-cafe.cz
Missorka
 
Příspěvky: 133
Registrován: 16 srp 2010 22:04

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 13 úno 2011 16:31

Marcelo a co vam ted vadi, pokud to neni vyssi najemne? To ze jste investovala do neceho co neni vase, je s odpustenim, vase hloupost. Na tom prece nelze stavet odpovednost uredniku a bit se v prsa s tim, ze byla porusena vase obcanska svoboda a stat vas neochranil. Kazdy je zodpovedny sam za sebe. A mate pravdu, ze rozhodnuti uredniku se tyka vsech, protoze pokud rozhodnou rychle a byty se normalne prodaji za trzni cenu, tak je vysoky predpoklad, ze si je koupi nekdo, kdo na ne ma, a muze investovat do oprav, a ze domy v centru zacnou zase po letech podivneho stavu vypadat k svetu. Pokud bude dal trvat tento paskvil, kdy najemnici logicky nebudou chtit investovat do neceho ciziho a mesto bude domy udrzovat jen tak aby nespadly, tak to bude pekna hruza. Soukromy majitel se o svuj majetek postara daleko lepe.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod marcela » 13 úno 2011 17:13

Pane LIško,je mi Vás líto,vůbec jste nic nepochopil.Tahle diskuze je o ničem.Je vidět,že v tomhle směru nemáte přehled.Vytahujete věty z kontekstu a používáte jen to co se Vám hodí.,četla jsem mnoho Vášich příspěvků a z nich jsem vycítila,že jste opojen Vaší dokonalostí.S Vámi se nedá jinak než souhlasit.Vlastně jste mě přesvědšil,právě jsem pochopila, že jsem udělala vše špatně a trochu mě mrzí ,že mi veřejnost nevíme kdo přesně jste ,nebot si myslím,že pro blaho a budoucnost města jste nepostradatelný.A slibuji,že hned zítra byt vyměním se slušnou Vietnamskou rodinou,aby nám ty domy v centru vzkvétaly,prodám svoji placatou televizi a za ní si koupím stan a budu investovat do svého bydlení.Ještě prosím o radu mám auto na liesing a neni tedy moje mohu si tedy koupit nové pneumatiky?nerada bych udělala chybu. :P Se všemi se loučím a na vaši radu se stěhuji na černobilsko tam jsou byty dokonce zadarmo a maj tam lepší pizzu jak v xxl.Lituji ty co nepochopily co je to občanská svoboda.Případné dotazy adresujte na pana Lišku ten vše patřičně vysvětlí.PS-vydržaj pijaněr :lol:
marcela
 
Příspěvky: 24
Registrován: 17 srp 2010 18:50

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod jimi brown herrer » 13 úno 2011 17:25

A nechcete teda říct, co vlastně chcete, co Vám teda vadí? Z Vašich prvních příspěvků je zřejmé, že zvýšení nájmu, později to popíráte. Jinak auto na leasing je dobrý nápad, analogie s bytem >> hypotéka > koupit byt > splácet hypotéku. Nebo byste radši platila za auto z autopůjčovny?
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod marcela » 13 úno 2011 17:26

jimi brown herrer píše:
marcela píše:stále stejné plky,přečtěte si starší diskuzi.OPAKUJI Já si nestěžuji pouze konstatuji !!!!!!!!!!! A ani situace neni pro mne likvidační!!!!!!! To se tu proboha našel pouze jeden člověk ,který pochopil co jsem tím vším chtěla říci.Už mi nepište ,že se mohu odstěhovat takle chytrá jsem taky.Jestli vy měníte svůj byt a domov jako ponožky,já tedy ne.!!! :( Já uplně neřeším výšši nájemného,ale snažím se i bránit svojí občanskou svobodu,tím chci říc ,že se všichni musíme bránit proti úřednickému molochu,protože mi tu nejsme kvůli nim ,ale oni pro nás.Tohle by si měli lidé uvědomit,že se to týká nás všech bez rozdílu kde bydlíme. :)


A co myslíte tou občanskou svobodou?

Tím chci říci,že se všichni musíme bŕánit uřednickému molochu.A nená to nic společného se zvedáním mého nájmu ani bydlením.mám pocit ,že tu nežijete
marcela
 
Příspěvky: 24
Registrován: 17 srp 2010 18:50

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod jimi brown herrer » 13 úno 2011 17:29

Ale ja myslím spíš, co konkrétně myslíte tím molochem - jako jakou určitou situaci? Měl sem dojem, že todle je vlákno o nájmu.

PS: Taky nemám rád byrokracii, ale netuším, kam tim míříte?
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod rajnoha » 13 úno 2011 17:33

Úsměvná debata. Bydlím v městském bytě, ano za regulované nájemné. Město byt prodat nechce, investovali jsme tedy jen do nutných oprav a čekáme co bude. Žijeme v bytě už dlouho a pryč se nám také nechce, ale pokud nájemné opravdu stoupne o tolik, nebudeme na něj mít a halt půjdeme jinam. Chápu, že někomu se nelíbí, že to máme levnější, ale vzniklo to historicky a přece po nás nikdo nemůže chtít abychom se bytu vzdali jen pro to, že máme regulovaný nájem a je to nefér. Město by tam stejně nastěhovalo někoho jiného za regulovaný nájem. Z hlediska obecného zájmu je v pořádku, že situace se narovnává. Z hlediska lidí kterých se to dotýká (včetně mně) je to špatné. Ale jak říká Liška (se kterým rozhodně ne vždy souhlasím), situace se vyvíjela dlouho a dalo se na ní připravit, my šetříme na stavebním spoření, a za ta léta tam něco naštěstí naskákalo.

Mimochodem Marcelo, pokud chcete poradit do čeho investovat, zkuste kurzy mateřského jazyka, vaše slova pak budou působit poněkud lépe. :roll:
rajnoha
 
Příspěvky: 189
Registrován: 16 zář 2010 13:18

PředchozíDalší

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron