Nájemné v Litoměřicích

dotazy na zastupitele a radní

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod marcela » 13 úno 2011 17:41

jimi brown herrer píše:A nechcete teda říct, co vlastně chcete, co Vám teda vadí? Z Vašich prvních příspěvků je zřejmé, že zvýšení nájmu, později to popíráte. Jinak auto na leasing je dobrý nápad, analogie s bytem >> hypotéka > koupit byt > splácet hypotéku. Nebo byste radši platila za auto z autopůjčovny?

Ne stále opakuji,že si nestěžuji,ale chtěla jsem diskutovat a slyšet názor jiných.A málokdo tu umí naslouchat akorát si melou to své,ano vlákno je o nájmu,ale to o tom uřednickém molochu bylo myšleno obecně,aby si všichni uvědomily,že si nemusíme od obecního uřadu vše nechat líbit,nebot s jídlem roste chut.
marcela
 
Příspěvky: 24
Registrován: 17 srp 2010 18:50

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod jimi brown herrer » 13 úno 2011 17:45

Já nevím, já chápu, že když se někomu zvedá nájem, tak to je nepříjemný. Ale regulace byla nefér a to prostě není o závisti. Je to o tom, že pronájem bytu na náměstí má jinou (vyšší) tržní hodnotu, než regulovanou. A je jasný, že hodně lidí se bude muset stěhovat jinam. To, že někdo zainvestoval do bytu je sice chvályhodné, ale prostě je hloupost spravovat něco, co není v mém vlastnictví. Vám to nepřijde spravedlivé?
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod marcela » 13 úno 2011 18:02

rajnoha píše:Úsměvná debata. Bydlím v městském bytě, ano za regulované nájemné. Město byt prodat nechce, investovali jsme tedy jen do nutných oprav a čekáme co bude. Žijeme v bytě už dlouho a pryč se nám také nechce, ale pokud nájemné opravdu stoupne o tolik, nebudeme na něj mít a halt půjdeme jinam. Chápu, že někomu se nelíbí, že to máme levnější, ale vzniklo to historicky a přece po nás nikdo nemůže chtít abychom se bytu vzdali jen pro to, že máme regulovaný nájem a je to nefér. Město by tam stejně nastěhovalo někoho jiného za regulovaný nájem. Z hlediska obecného zájmu je v pořádku, že situace se narovnává. Z hlediska lidí kterých se to dotýká (včetně mně) je to špatné. Ale jak říká Liška (se kterým rozhodně ne vždy souhlasím), situace se vyvíjela dlouho a dalo se na ní připravit, my šetříme na stavebním spoření, a za ta léta tam něco naštěstí naskákalo.

Mimochodem Marcelo, pokud chcete poradit do čeho investovat, zkuste kurzy mateřského jazyka, vaše slova pak budou působit poněkud lépe. :roll:

ve staročeštině se užívá slovo hold/tedy/ a v němčině slovo halt znamená stůj nebo stát ,ale nechápu kam tím míříte myslelä jsem ,že jde o debatu a ne test z čj.
marcela
 
Příspěvky: 24
Registrován: 17 srp 2010 18:50

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod gtidrive » 13 úno 2011 19:38

Já se Vám divím paní Marcelo, že ještě ztrácíte čas debatovat s lidmi kteří situaci
zřejmě nikdy nepochopí, stále si myslí, že si nutíme bydlet za 25 Kč za m2. Já bych klidně zmíněný byt odkoupil i za tržní cenu, protože to je můj domov a o to mi jde, ale nikdo nám to nenabídl.
Stále doufám, že s úředníky bude nějaká rozumná domluva a vyjdeme si vstříc, neboť lidé v této diskusi by nás nejraději viděli s ruksakem na zádech . Tato diskuse
pro mě začíná být bezpředmětná.
gtidrive
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2011 13:24

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod marcela » 13 úno 2011 20:00

gtidrive píše:Já se Vám divím paní Marcelo, že ještě ztrácíte čas debatovat s lidmi kteří situaci
zřejmě nikdy nepochopí, stále si myslí, že si nutíme bydlet za 25 Kč za m2. Já bych klidně zmíněný byt odkoupil i za tržní cenu, protože to je můj domov a o to mi jde, ale nikdo nám to nenabídl.
Stále doufám, že s úředníky bude nějaká rozumná domluva a vyjdeme si vstříc, neboť lidé v této diskusi by nás nejraději viděli s ruksakem na zádech . Tato diskuse
pro mě začíná být bezpředmětná.

Dobrý večer,moc Vám děkuji za podporu ,mluvíte mi z duše.I já jsem už pochopila,že to nemá cenu proto jsem se dlouho neozvala ,ale po Vašem psaní jsem měla radost,že alespoň jeden .Ovšem dnes jsem opět znechucená.Nejraději by nás viděli s ruksakem na zádech to je trefa.Já bych také ráda odkupovala i za cenu tržní,budeme s manželem o to usilovat.Nechápu proč město na tom tak stále sedí,přitom jde o pár bytů.Pozvání na kávu stále platí .Hezký večer Marcela
marcela
 
Příspěvky: 24
Registrován: 17 srp 2010 18:50

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod jimi brown herrer » 13 úno 2011 20:15

Bohužel Vy stále nemůžete pochopit, že tu nikdo nechce, aby Vás někdo vyhodil na ulici. To nikdo neřiká. Jinak Vám přeju hodně štěstí s odkupem, byl by to správný krok.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Petr » 14 úno 2011 08:26

Marcelo, kdybyste nás hned v úvodu dostala do obrazu, že nájemný městský byt, do kterého jste mnoho investovala, město nikdy nehodlá prodat a po narovnání cen nájmů bude pro vás 80,- Kč za m2 neúnosná částka, tak by se tady určitě nenašlo tolik cyniků (z vašeho pohledu), kteří všem takovým přejí jen ten ruksak. Určitě nikdo z diskutujících vám tu situaci nepřeje. Tady se však diskutuje především o regulaci nájemného jako letité nespravedlnosti na trhu s byty. Přeji vám, abyste svůj problém vyřešila k vlastní spokojenosti. A úředníci jen vykonávají nařízení (častokrát krutá a nesmyslná) svých nadřízených. Nebýt silných tlaků různých lobistů, pánů Křečků a jejich svazů na ochranu nájemníků, kteří tolik mysleli na tíživou sociální situaci nebohých občanů a brzdili rozumným nájmům, nemusela byste se, paradoxně právě vy - nájemnice v historické části města - dostat do takové situace. Držím vám i gitdrive palce a věřím, že dojdete ke shodě.
Teď mě klidně můžete "přihodit" k panu Liškovi, jehož názorů a způsobu diskutování si vážím. Ostatně jeho přičiněním si tady můžeme takhle dopisovat... ;)
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45

---

Příspěvekod taura » 15 úno 2011 07:57

---
Naposledy upravil taura dne 19 čer 2011 22:06, celkově upraveno 2
taura
 
Příspěvky: 46
Registrován: 15 úno 2011 07:53

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod gtidrive » 15 úno 2011 11:59

Dobrý den, paní Marcela nepotřebuje kupovat Váš byt, ale především TEN SVŮJ. Pokud máte problém prodat svůj byt, doporučiji realitní kancelář :lol: :lol: :lol:
gtidrive
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2011 13:24

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Jirka » 15 úno 2011 13:23

Samotná myšlenka, aby město vlastnilo většinu bytů je zhovadilost. Jediný správný postup nám předvedli v Teplicích. Za skoro půl století co bydlím v Litoměřicích tak místní konšelé se starali hlavně o to, aby dobře a levně bydleli "věrní". Po roce 98 se peníze vybrané na nájemném reinvestovaly hlavně do baráků a jejich okolí, kde ti "kulichové" bydlí. Zdevastované byty a paneláky nám potom město prodalo za cenu, kterou jsme už dávno zaplatili. Starost o bydlení nepřísluší státu (to si myslí pouze blb Křeček a jeho věrní), ale každého samotného. Proč mám ze svých daní platit regulovaný nájem pro přičmoudlého spoluobčana nebo "kulicha" z radnice ?
Jirka
 
Příspěvky: 505
Registrován: 21 zář 2010 12:26

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 17 úno 2011 08:38

jen pro informaci pravidla a ceny najemneho mestskych bytu v Litomericich. Ani po, zatim, pseudoderegulaci to najemne zdaleka nedosahuje vyse najemneho obvykleho u soukromych vlastniku.

http://radnice.litomerice.cz/dokument-819018.html
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod jimi brown herrer » 17 úno 2011 10:28

Dokument neexistuje nebo k němu nemáte oprávnění
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 17 úno 2011 13:03

aha, doslo k jeho nasledne uprave. Takze znovu je zde

http://radnice.litomerice.cz/dokument-819145.html
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Předchozí

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron