Nájemné v Litoměřicích

dotazy na zastupitele a radní

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Petr » 31 led 2011 08:17

Marcelo, holý nájem bez služeb (tedy teplo, voda, elektrika, plyn...) 11 000,- Kč?! Tak to by mě opravdu zajímalo kde v Litoměřicích bydlíte, když píšete, že jde o značně zdevastováný, neudržovaný byt - dům. Za takové peníze by vám místní hoteliéři utrhali ruce... a stále uklizeno, čisté ručníky, ložní prádlo ;) Myšleno samozřejmě nadneseně, asi nežijete sama.
Petr
 
Příspěvky: 469
Registrován: 22 kvě 2010 09:45


Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 03 úno 2011 12:40

To jsem zvedav jake to bude mit pokracovani. Pokud se zvedne vlna zadosti o doplatky od majitelu domu (a proc ne) tak budto budou doplacet najemnici zpetne a nebo to doplati stat a tedy my vsichni. Takze nejen, ze bydlim za svoje penize v neregulovanem najmu, ale jeste na danich zaplatim nekomu kdo bydlel v regulovanem. Moc pekne. Jednoznacne se vyplaci nestarat se o sebe a spolehat, ze on to stat nejak udela. Co ja, co bych se snazil, state postarej se. Je mi z toho smutno :(
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Aban » 03 úno 2011 14:49

Obávám se, pane Liško, že správně je za B. Stát prohraje arbitráž a bude to muset zaplatit (stát=my, "hloupí" daňoví poplatníci) :cry:
Martin Brabec
Live IT s.r.o.
http://www.liveit.cz
Aban
 
Příspěvky: 17
Registrován: 22 kvě 2010 17:26

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod jimi brown herrer » 03 úno 2011 15:05

Třeba to za nás zaplatí Marcela, aby to bylo konečně spravedlivé :)
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod winie » 04 úno 2011 17:10

Aban píše:Obávám se, pane Liško, že správně je za B. Stát prohraje arbitráž a bude to muset zaplatit (stát=my, "hloupí" daňoví poplatníci) :cry:

nejhorsi je, ze my danovi poplatnici ale budeme platit za chybu tech, kteri uz davno u kormidla nejsou a jsou dostatecne zabezpeceni tak, ze na ne soucasny stat nemuze. To je ta nejvetsi tragedie :x
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod gtidrive » 12 úno 2011 13:55

Po předčtení této diskuse sdílím stejný názor s paní Marcelou a vcelku jí chápu.
Nemalou částku jsem též vynaložil za kompletní rekonstrukci městského bytu počínaje od elektroinstalace,podlah,nové kuch.linky atd. a to na vlastní náklady. Samozřejmě nemám nic proti zdražení nájmu, ale v tom případě mi bude muset někdo tuhle obrovskou investici nahradit a nebo zmíněný byt odprodat. Nebo si město myslí, že lidé kteří byty dali do obyvatelného stavu, jim jen tak tuto investici darují?
gtidrive
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2011 13:24

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod winie » 12 úno 2011 14:21

nezapomente ze jste v tom byte bydlel. takze jste tu investici delal pro sebe. a pokud vim, tak vas nikdo nenuti se vystehovat. Navic z vlastni zkusenosti vim, ze vetsina lidi si byt stejne znovu casem predela. Opravdu by me zajimalo v jake lokalite se tyto byty nachazi, pokud jste musel delat novou elektroinstalaci, tak to musi byt pomerne stary dum, takze nekde v centru?
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 12 úno 2011 14:21

Nekomu pujcite auto a ten nekdo vam mesicne bude platit najem, ale protoze jste mu pujcil stary vrak tak si tam da na vlastni naklady lepsi motor. Az vam to auto bude vracet, zaplatite mu ten motor, presto, ze jste ho tam mit nechtel? :)
Priznam se, ze osobne moc nerozumim tomu, proc nekdo investuje do neceho, co neni jeho a u ceho nema jistotu, jak dlouho a za jakych podminek to bude moci uzivat. To bych radeji investoval do hypnoteky a pak si tam delal co chtel.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod gtidrive » 12 úno 2011 18:28

Ano, jedná se o byty přímo v centru. Já určitě nezapomínám, že v tom žiji, ale ne tak dlouho. Rekonstrukce je poměrně čerstvá a opravdu velice rozsáhlá a samozřejmě se svolením města, proto jsem tuto rekonstrukci také udělal. To je to samé jako s tím motorem, pokud mu dám svolení aby si dal do starého vraku lepší motor, potom počítám s tím, že mu dám na nějakou dobu slevu na jeho užívání a nebo mu ten motor proplatím, vše zaleží na domluvě.Rád bych si ten byt klidně odkoupil. Vím, že nás nikdo nevyhání to je jasné, ale za podmínek 80 Kč za m2, mě to přijde jako vyděračství a dělá to na mě dojem, že město chce lidi s těchto bytů spekulativně dostat, aby si je pak v budoucnu mohl koupit někdo vysoce postavený pro sebe.Mě by spíše zajímalo, proč některé domy přímo v centru se odprodaly,jiné ne. Jaké má město měřítko k posuzování??? ;)
gtidrive
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2011 13:24

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod jimi brown herrer » 12 úno 2011 18:47

Prostě pokud to auto půjdete vrátit, měl byste zpátky vyměnit i ty motory. Vy budete mít svůj motor, on auto, jaké Vám půjčil. Chápu, že podlahy a elektroinstalaci už si asi s sebou brát nebudete, ale tak ste si to možná měl rozmyslet dříve, ne? Prostě investovat do něčeho, co neni moje, je hloupost. Jak psal Liška, hypotéka > vlastní byt a nemusim vyhazovat peníze za nájem.
Uživatelský avatar
jimi brown herrer
 
Příspěvky: 344
Registrován: 08 zář 2010 22:52

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod winie » 12 úno 2011 19:51

takze vam se zda 11000(vychazim z udaje od predchozi stezovatelky) za temer 140m2 hodne? za bydleni primo na namesti? v historickem dome? uprimne. je to stale malo! v Muchovce se pronajimaji 3+1 za 8500 a to je o hodne mensi uroven nez vase bydleni. Nezlobte se na me, ale pro me jste jako obyvatele techto mestskych bytu, jen obycejni parazite. A to radsi nepremyslim nad tim, jak se kdo k tomu bytu dostal :roll:
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod gtidrive » 12 úno 2011 19:56

Beru na vědomí Vaše názory, ale evidentně nikdo z Vás nevidí celé to pozadí tohoto problému. Nebo jste jedni z těch kteří se zasluhují o tyto změny? Více se v této diskusi nemíním rozepisovat o osobních věcech( které si pochopitelně vyřeším sám), spíš jsem chtěl reagovat na hloupé narážky, které byly směrovány k paní Marcele neboť s ní sdílím podobný názor. Alespoň jsem se opět utvrdil, jak někteří lidé dokáží být jízliví. Osobně mi nedělá problém si něco koupit, ale jde spíše o princip !!!
gtidrive
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2011 13:24

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod winie » 12 úno 2011 20:16

mozna by nebylo od veci se zamyslet nad veci i z dalsich stran. at uz ze strany majitele domu, nebo cloveka kterej platil neregulovane najemne celou tu dobu co najemnici obecnich bytu platili nekolikanasobne mensi regulovane :roll:
Winie = Vít Hrzán
winie
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 499
Registrován: 12 črc 2010 06:35
Bydliště: Litoměřice, předměstí

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 12 úno 2011 20:33

presne tak, princip je totiz ten, ze urcita skupina obyvatel byla nesmyslne privilegovana na ukor ostatnich a ted kdyz ji to privilegium konci, tak se hrozne rozciluje. V tomto pripade nejde o zadne zneuziti moci, ale o pouhe narovnani vztahu, a to jeste velmi mirnym zpusobem. Mesto by se melo chovat jako radny hospodar, a pronajimat za trzni ceny. Pokud si nekdo "svuj" pronajaty byt zvelebil a mel povoleni mesta, nechapu, proc si zaroven neudelal s mestem smlouvu o tom, ze investici si treba odbydli. I kdyz chapu, mesto by na neco takoveho asi nepristoupilo.
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod m.gut » 12 úno 2011 20:43

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod winie
takze vam se zda 11000(vychazim z udaje od predchozi stezovatelky) za temer 140m2 hodne? za bydleni primo na namesti? v historickem dome? uprimne. je to stale malo! v Muchovce se pronajimaji 3+1 za 8500 a to je o hodne mensi uroven nez vase bydleni. Nezlobte se na me, ale pro me jste jako obyvatele techto mestskych bytu, jen obycejni parazite. A to radsi nepremyslim nad tim, jak se kdo k tomu bytu dostal :roll:

nazývat někoho obyčejným parazitem, jen protože bydlí v obecním bytě, může jen závistivej zamindrákovanej blbec. Ty lidi přeci nemúžou za to, kolik platí nájem.....a jestli platíte za panelák někde za městem 8.500, tak jste hlupák
m.gut
 
Příspěvky: 47
Registrován: 20 čer 2010 07:57

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod gtidrive » 12 úno 2011 20:45

pro Winie :
Já jsem se dostal k bytu pochopitelně legálně, pro Vaší informaci zde naše rodina žije od roku 1959, jestli Vám jde o to.
Jak píšete a máte pravdu, že třeba lidé si mohou pronajmout byt za 8500 Kč v Muchovce, ale
nikdo je k tomu nenutí a pokud Vím v Muchovce byli byty k prodeji za pár korun a kdo nekoupil není divu, že si musí pronajmout byt za tyto peníze, nám bohužel zatím nikdo byty k prodeji nenabídl a jsme postaveni před hotovou věc. Nehledě na to, jak jsem již psal, jsou tu obrovské investice o které mi především jde. Pokud by byl byt zrekonstruován městem, ani bych necekl.
gtidrive
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2011 13:24

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Vladislav Liška » 12 úno 2011 20:51

Ne vsichni meli sanci koupit od mesta byt za par kacek (coz je taky spatne). Ano k bytum se dalo dostat legalne i ted normalne ve vyberovem rizeni. Nemusi byt ve vsem protekce. Ale obrovske investice si na vas mesto nevynucovalo ne?
Vladislav Liška
Uživatelský avatar
Vladislav Liška
Ověřený uživatel
 
Příspěvky: 1004
Registrován: 21 kvě 2010 09:48
Bydliště: Litoměřice

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod Lenka » 12 úno 2011 21:02

gtidrive píše:pro Winie :
Já jsem se dostal k bytu pochopitelně legálně, pro Vaší informaci zde naše rodina žije od roku 1959, jestli Vám jde o to.
Jak píšete a máte pravdu, že třeba lidé si mohou pronajmout byt za 8500 Kč v Muchovce, ale
nikdo je k tomu nenutí a pokud Vím v Muchovce byli byty k prodeji za pár korun a kdo nekoupil není divu, že si musí pronajmout byt za tyto peníze, nám bohužel zatím nikdo byty k prodeji nenabídl a jsme postaveni před hotovou věc. Nehledě na to, jak jsem již psal, jsou tu obrovské investice o které mi především jde. Pokud by byl byt zrekonstruován městem, ani bych necekl.


Kdyby byl zrekonstuován městem tak, jak by město uznalo za vhodné a finančně dostupné, tak si myslím, že by jste asi cekl. Poněvadž povinností pronajímatele není zajistit vám komfortní renovaci bydlení dle vašeho požadavku, nýbrž zajistit, aby byl byt obyvatelný, nevybydlený.
Pokud vím, tak ve smlouvách (alespoň u soukromých pronajímatelů) bývá ta část, kde se ujednává o změnách,opravách ze strany pronajímatele a nájemce. Co tam máte uvedeno?
V soukromých nájmech to povětšinou bývá tak, že co si nájemce v bytě za vlastní peníze předělá (pokud vůbec může), tak to si také zaplatí, v tom lepším případě se na tom finančně pronajímatel podílí určitou částkou.
Stále si myslím, že to zvedání nájmu postupně je spravedlivé. Když vezmeme v úvahu, že každým rokem se tržní ceny hýbou a zdražuje se tak se není o čem bavit. Prostě holt ztrácíte privilegium bydlet levně a máte stejná práva jako všichni ostatní obyčejní lidé.
Co se týče těch rekonstrukcí - to už si budete muset vyřešit s městem na základě vaší nájemní smlouvy. Tady se ničeho nedoberete.
Lenka
 
Příspěvky: 45
Registrován: 22 srp 2010 15:21

Re: Nájemné v Litoměřicích

Příspěvekod gtidrive » 12 úno 2011 21:13

Pokud někdo není seznámen s věcí konkrétně, těžko může posuzovat situaci.
Určitě nepotřebuji být zvýhodněn, jak se domnívá pan Liška a spol. Radujme se z problémů
druhých.
gtidrive
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 úno 2011 13:24

PředchozíDalší

Zpět na Vedení města

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron